» »

Nov ponudnik ADSL

Nov ponudnik ADSL

PaJo ::

No pa smo le docakli, AMIS bo jeseni zacel trzit ADSL pakete, samo zal samo za pravne osebe, vsaj na zacetku bo tako. In sicer bodo imeli v pondbi tele tri paketke:
- amis.dsl 512 (512/128 kbit/s) 24.850 + DDV = 29820 SIT
- amis.dsl 768 (768/512 kbit/s) 34.850 + DDV = 41820 SIT
- amis.dsl 1024 (1024/512 kbit/s) 49.850 + DDV = 59820 SIT

No torej zadeva nebo tako poceni, vsaj za nase zepe ne:( Pa se samo v Ljubljani in Mariboru bo na zacetku na voljo. Aja, pa pri vseh paketih bi naj bil vkljucen fiksni ip, podpora za mrezo, prostor za spletno stran in se mnogo vec. V glavnem kolikor je videt ciljajo da bodo s pomocjo dodatnih storitev pridobili vec uporabnikov. Aja, se zmeraj pa ostaja predpogoj ISDN, da lahko potem splo prikljucijo ADSL;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

globoko grlo ::

hja, ampak to je še vedno 1x dražji kot pr SiOLu

Bx ::

sej ni res
če ma res vse to v paketu (možnost LAN) potem je SIOL skoraj 1x dražji
siol ima to za cca.58.000 sit na mesec (512/128 kbit/s)
za ta denar dobiš potem pri Amisu že 1024/512 kbit/s
lahko pa pogledaš cenik SiOL-a
lp
Bx

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bx ()

Matri[X] ::

Pa so te cene za priključnino ali naročnino ? Kaj pa tistih 5000sit al kolk že, ki jih je treba plačat telekomu?

PaJo ::

Telekomu ti nic ne placas, tistih 3000SIT placa AMIS Telekomu, ti pa placas AMISu. Prikljucnina pa je enaka za vse in je 30000SIT, tako da ostane isto kod pri siolu.

No kar se pa tice cen paketv pa se tudi jaz strinjam da ponujajo vec kod siol za svojo ceno, upam da se bo resnicno kaj odneslo:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

ABX ::

Samo problem ni toliko v Siolu ampak v Telekomu, kateri mi sere z unim ISDN-jem. En da bom primil ta ISDN in ga utaknil gospodični Telekom v rit.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

||_^_|| ::

Pol bo pa fora, če boš hotu zamenjta ponudnika (SiOL=>Amis) boš plaču 30K priključnine?:)

PaJo ::

Hm... smelu nebi bit, ker tistih 30k placas TElkomu in v obeh primerih je telekom tisti ki trzi ADSL ob dva ponudnika le uporabljata to vse:D No v glavnem prehod ne bi slem biti bolec, ker te bodo pa v ventrali preklopli iz Siolo-vega dslma na amisov in to je to, pac moogce si bo pa Telekom le kako tarifo za to zmisliv, clovek nikoli ne ve;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

madmitch ::

Sorry PaJo,

cene, ki jih ti navajaš, so za podjetja. Kakor AMIS navaja na svoji strani je to cenik za podjetja, kar pomeni, da so dejansko cenejši od SiOLovih cen. Kakšne cene bodo postavili za nas navadne smrtnike, bomo pa še videli. Glede na cene za podjetja, nižje. Upajmo!
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

PaJo ::

Hm...
Malo boljse preberi moj post in bos videl, da sem omenil da je to cenik za pravne osebe;( Da pa se trenutno paketov za fizicne nimajo. Se pa vsekakor strinjam da so glede na Siol cenjsi, samo vprsanje kaj se bo do takrat ko bo AMIS zacel to trzit, zgodilo pri Siolu, ker oni baje napovedujejo dvig hitrosti:)
No v glavnem, tudi fizicne osebe lahko naceloma vzamejo paket za pravne osebe, pac stvar dogovora0:)
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

madmitch ::

PaJo, sorry, temperatura pač vpliva na moj edini možgan. Bo že bolje, upam.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

||_^_|| ::

Amis ponudi 512/128 za 6K, SiOL pa zviša hitrost na 1024/256 in cena ostane 8K. To bi blo tolk lepo...:)

Predator ::

seveda potem ko poštimajo delovanje dial up central na 100% stabilnost, ker če to naredijo 1s prej bo šla še ena donosna dialup stranka stran od njih :\

Brane2 ::

Heh, so ze pozni, sem ze usekal deal s Siolom.

Siolu je blo to tko všeč, da mi je dan za tem poslal kar še eno ADSL pogodbo za podpisat.
Očitno, ko so že montažerji v elementu naj opravijo svoje, da ne bojo še enkrat hodili :D

Me pa zanima še nekaj.

Tisti ADSL modem se precej greje. A je kdo že imel probleme s pregrevanjem ?

Ob montaži je tip razlagal, da na žalost nimajo prenapetostnih zaščit za ADSL linijo.

A je komu strela že odpi*dila ADSL ?

A se da o teh modemih dobiti kaj več podatkov (Allied Systems CopperJet CJT 813) ?

Na proizvajalčevi strani je jako malo podatkov, tista stvar ima pa maso štelabilnih opcij...


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

||_^_|| ::

Brane2: Men se ADSL modem sploh ne greje.

para-site ::

jst mam siemensa xpresslink in se malo greje. mi je pa monter razložu, da bojo meli v prihodnje drugačne modeme, če se temu sploh reče modem???
Kašne maste vi?

Tr0n ::

Pajo, midva se tak letos neboma vidla ADSLja. Ne od dalec, ne od blizu. Tak da je tak vseeno kaj keri ponuja ;).

para-site ::

aja, monterja (telekom) sem prašal, da če udari strela in sfuka komplet da kaj potem... mi je reku, da adsl modem in vsa oprema do računalnika ostane v njihovi lasti in jo servisirajo oni, torej če karkoli gre narobe, jih pokličem in mi pridejo brezplačno popravit ali zamenjat.

Tr0n ::

Kako dolgo to zagotavljajo?

para-site ::

jst sm razumu, da dokler maš adsl, potem ti itak vzamejo nazaj opremo, ker si podpisal nek list, na katerem piše, da je oprema njihova.

PaJo ::

Hm..
Kaj pa ce si recimo omislis svoj ADSL modem, kaj komplicirajo?

No glede tega kdaj bom jaz ADSL videl se bi dalo debatirat, upam pa da se letos:\
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

SLOWWWeb.net ::

Kakšen ADSL kištice pa Telekom še ponuja poleg tistih cenenih Siemensovih :\ ?
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Brane2 ::

Pajo:

No glede tega kdaj bom jaz ADSL videl se bi dalo debatirat, upam pa da se letos


Dafinitivno ga boš vidu še letos. Pravzaprav še danes:



>:D :D :)

_Mortal_ ::

A samo zgleda ful velk al je ful velk
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Brane2 ::

Stvar je visoka ene 20 cm.

Ni se mi dalo krčit ločljivosti slikce (mogoče koga zanima kak detajl), ker je izpadu 23 Kb.

V škatli ni nč, ampak tisto se pa greje ko prasica.
To pa vem, zato ker sem jo enkrat moplo bolj grobo prijel, pa se mi je kar v rokah odprla (ni šraufov)

Drgač pa dela, kaj naj rečem. Ob kakem neurju se ji včasih malo strga in jo je treba zresetirat a do sedaj je bil večkrat krivec moj glupi iPlanetov Ethernet switch, ki se je pregreval in sem na koncu obupal, ga odprl in na čipovje zmontiral hladilnik od prastarega Pentiuma.

PaJo ::

Hehe, tak se pa ne gremo>:D

Jaz sem misliv v moji sobi z delojoco povezavo do enega od ISP-jev:\
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

SLOWWWeb.net ::

brane: a to ti ga je dal telekom, al si ga sam kupu?
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Brane2 ::


brane: a to ti ga je dal telekom, al si ga sam kupu?


Kdaj je Telekom komu kaj dal ?

Pravzaprav me skrbi že derjstvo, da monter ni hoti $$$ že na licu mesta, tko kot polcaji.
Bi vsaj takoj vedu, kolk me mislijo ucurit.
Znabit da me čakajo presenečenja ob prvem računu...

SLOWWWeb.net ::

OK, se prav da ti ga je posodil Telekom.

Kakšni so kaj pingi, dosežene hitrosti,...
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Brane2 ::

pring slo-techa je med 30-50 ms.

Prenosne hitrosti pa tam od 40- 60 KB/s od oka.

Se niti nisem kaj dosti ukvarjal s tem. Bolj me je zanimalo v katerem času se da prenest 700MB avi >:D >:D

Hitorst je že lepo definirana v knjigah a 100 m sprint ni enak maratonu:D

U glavnem stvar dela. Mucho zadovoljen. Takoj sem si zdovnloadal pravljico o Rdeči k...
o Sari Connor in Terminatorju itd...

Ki jo imam že na videokaseti, a ubodu sem si "Directors Cut" verzijo, ki suva.

Sem mislu, da sem že vse vidu a tole je vredno ogleda. Je precej bogatejša od originalne verzije, čeprav razumem, zakaj so original oklestil. Vsi ti dodatki te oddaljijo od rdeče niti pravljice. Zato pa je zabavno ko vidiš, zakaj je zaboga nek lik v originalni pravljici zinu kaj, kar se je zdelo total nepovezano.:D :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

urban ::

A ni čisto veeno , kakšno "škatlo" mamo, men je najpomembneje, da vse slupi dela, tako, kot mora.
Men so telekomovi "gospodi" prinesl Simensovo škatlo, pa dela brez težav. Sicer je malo topla, ampak, koga boli k..... Dokler se kaj ne vže, ni panike!!

lp

||_^_|| ::

Jst mam tut siemensa. Kva sploh je zaene firme tale črna stvar?

Brane2 ::

Allied Data

SLOWWWeb.net ::

A veste kaj me zanima: kaj je bil namen Telekoma, da je prenehal prodajat Siemense? Predraga nabavna cena :\ , ali boljsa kakovost slednjih [ce je to vzork zakaj mora SiOL vsak mesec resetira sistem za Adsl-je].
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

urban ::

Brane2 brez zamere, če sem prav razumel, boš telekomu dodatno plačal za ADSL modem (Allied Data) ?!
Še vedno mi ni jasno, kaj hudiča ti rab , črna škatla, z dodatnimi lučkami, ki poveda samo to kdaj se podatki odajajo, sprejemajo...itd...a ni važn, da ti konstantno ( kadar lahko, seveda) suva 50-65Kb in CAO.

Če pa so ti to škatlo telekomovci, dal v original paketu. Tako kot večini ( Simensa), potem pa svaka ti čast!!

.....Sam da bi pa več plaču???????????? I don't see point here???!!:\

SLOWWWeb.net ::

Če sem prav obveščen, je to namesto teh naših belih škatel,...cene naj bi bile iste,...se motim Brane?
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Brane2 ::

TO je ADSL modem (črna škatla).

Cena je, kot vem, ista kot prej. Tudi ne bi imelo smisla, če bi mi zaračunali več nekaj, kar je (baje) v njihovi lasti.




Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMIS telefonija

Oddelek: Omrežja in internet
92872 (2674) Bakunin
»

Najcenejši ADSL (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
849782 (6455) pupsi1984
»

Dražji klicni dostop do interneta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
577674 (6464) kriko1
»

Siol bo spremenil ADSL pakete (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27922294 (14126) MEDENA
»

Kabelski internet cenejši kot ADSL (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1049550 (7232) flipflop

Več podobnih tem