» »

CeBIT: MSI pokazal All-In-One z Atomi

CeBIT: MSI pokazal All-In-One z Atomi

MSI All-In-One

vir: Heise
Heise - Na CeBIT-u je tajvanski MSI predstavil še nekaj novih računalnikov iz serije All-in-One NetOn. NetOn AP1900, ki ima 19-palčni zaslon, procesor Intel Atom N270 z 1,6 GHz, gigabajt pomnilnika in 160 GB trdega diska je že naprodaj za 499 evrov, ostali pa šele prihajajo. Aprila ali maja pričakujemo AE1900, ki bo imel na dotik občutljiv zaslon (ne bo pa obvladal naprednih gest multitouch) in bo stal med 549 in 599 evri. Junija bo na prodajne police pokukal še WindTop AE2200, ki bo imel 22-palčni zaslon in TV-tuner, poganjali pa ga ne bodo Atomi, temveč močnejši procesorji. Detajlov MSI še ni želel razkriti, so pa pokazali sistem z Intelovim procesorjem Core 2 Duo E5400, dvema gigabajtoma pomnilnika, 320 GB-trdim diskom, spletno kamero in pogonom Blu-ray.

26 komentarjev

ozbolt ::

To je tapravo za računalniško nepismene ljudi.

bluefish ::

Pravzaprav je vseeno. Itak temelji na netbookih.

Byla ::

zaradi takih failov je apple uspesen.
www.thirdframestudios.com

Pierre666 ::

Za tako ceno zgleda kar dobro - zdi se mi idealna stvar za moje starše, ki tako ali tako pc potrebujejo samo za internet in skype. Pa še razlagat mi ne bi bilo potrebno kam gre kabel od monitorja pa un kabel od kamere.....

Keyser Soze ::

Oblikovno je sicer bolj kot ne katastrofa. =)

Ampak preformance, glede na to, da si podoben sistem lastim v obliki Flybooka VM5, bi bil za nezahtevnega pisarniškega, občasno multimedijskega uporabnika več kot dovolj.

Bil je že čas...
OM, F, G!

c00L3r ::

Če je OS zraven se splača. Sicer se dobi ceneje računalnik+ekran. Cena pa je edina stvar ki bi me pritegnila k nakupu takega računalnika.

Monster ::

sam oblikovno so pa res mimo vsekal :)
Ka zaboga...

R33D3M33R ::

Se strinjam. Tisti prazni prostor na ekranu je na pogled hudo moteč.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

LordPero ::

Če je OS zraven se splača. Sicer se dobi ceneje računalnik+ekran. Cena pa je edina stvar ki bi me pritegnila k nakupu takega računalnika.

So true. Oz. če je že višja cena, bi čakal oblikovno lepšo stvar (in ne, oblikovno mi Appli niso všeč, čeprav so u preteklosti naredili veliko dobrih designerskih odločitev).
LordPero

opeter ::

zdaj vidim, zakaj je vredno plačati Applovo "premium" ceno
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Icematxyz ::

Če je OS zraven se splača.


Torej se splača ker OS je tako prosto dostopen za tiste ki si tega želijo. In ne niti namestitev ni problem. Ker v vsaki vasi v sloveniji in vrjamem da tudi navzven živi vsaj en pob ki ve kaj je CD-ROM.

Je pa Apple kopija to ja. To pa se strinjam. Vrjetno ima Apple zaščiten svoj design tako da ali so privolili v to ali pa bo še vroče.

Zgodovina sprememb…

r5r ::

Potem vsi izdelovalci kršijo Applovo obliko za Imac, ko izdelujejo LC zaslone, saj imajo vsi spredaj neko prikazovalno površino in spodaj nek podstavek.
And it makes me wonder.

IceIceBaby ::

Je pa Apple kopija to ja. To pa se strinjam. Vrjetno ima Apple zaščiten svoj design tako da ali so privolili v to ali pa bo še vroče.


Kje pa vidiš ti kakšno podobnost z Applom? Resno, gledam tamle zraven iMaca pa razen tega, da sta oba all-in-one ne vidim podobnosti.

Da o hardveru ne govorimo. Podhranjen Atom (kaj ima to sploh za iskat v desktopih?), 1GB rama, 19"... 2 leti nazaj bi bila tole mogoče kul mašina za tako ceno.

legice ::

za tako ceno(oz. še manj) sem ravno babici sestavil računalnik+ širokokotni ekran in je dosti močnejši,čeprav ga ne rabi,vendar je sposoben celo igrice igrati dostojno.
osebno menim da bi se bolje splačalo vzeti kakšen leptop,ali pa čelo mac mini-ja...če imaš ekran seveda.
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

nurmaln ::

med tem ima ASUS že predstavljen all-in-one PC s touchscreenom, ki bazira na Atom platformi

ime mu je EEE TOP in je razstavljen na CeBITu

EEE TOP

EEE TOP



v sloveniji bodo na policah trgovin konec tega meseca
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

r5r ::

Slabšega postavka si ni mogoče zamisliti, joj grdoba.
And it makes me wonder.

madmitch ::

Tastatura, miš in touchscreen. Čemu, lepo vas prosim? Res ne vidim smisla pri takem modelu, ki je očitno namenjen za na mizo moje mame.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

ozbolt ::

All-in one pc, pa da je totalno brez kablov (razen napajalni seveda) ter ima lepo dostopne USBje je zelo doba stvar za moje pogoje. Namreč ko zrihtam komu PC skoraj vedno takim, ki imajo 10 let stare ali pa jih sploh nimajo pa bi radi videli kaj je to čudo internet ter musko špilal. To je pa to.

bosmla ::

absolutno predrago... npr tole

Intel® Little Falls D945GCLF 64,03€
WD1600AAJS "Caviar®" 160GB 7200RPM 8MB Serial ATAII 40,63€
Mushkin PC2-6400 2048MB 800 MHz DDR II 25,56€
LC Power LC6350 24,79€
Samsung SH-S223F BEBE Črna 22,87€
Ohis Sharkoon Venga Economy Črna 34,98€
Tip Logitech Deluxe 250 Črna 8,45€
Mis Logitech RX250 Črna 8,11€
Zvočniki Logitech S-120 8,45€
NEC AccuSync® 22WV Črno-Srebrna 160,08€

je 398 EUR pa ima 22" ekran... pa se nizje bi se dalo

opeter ::

bomsla, se strinjam, ampak all-in-one zadeve so vedno dražje od "navadno" sestavljenih računalnikov.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

smarkic ::

Če hočeš kaj več, je Sonyeva rešitev zunaj že nekaj časa. Cenovno se tudi počasi približuje, celo pri nas - Sony VAIO/Serija JS/VGC-JS1E-S.

nurmaln ::

Tastatura, miš in touchscreen. Čemu, lepo vas prosim? Res ne vidim smisla pri takem modelu, ki je očitno namenjen za na mizo moje mame.


ker se boš občasno tudi sam vsedel za ta računalnik da boš mami/babici pobrisal viruse ali pa namestil kako novo aplikacijo
ker 5 strani teksta verjetno ne bo nihče tolkel na virtual KB na zaslonu, enako za mejle
pa še kar dosti razlogov bi se našlo
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

mtosev ::

iMac wannabe :P
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

r0ker ::

fuj, tudi tisti EEE ki jih je nurmaln prilepil. kot da bi na moj sedanji ekran prilepil neko "krilce" ki visi od ekrana do mize. *bruh*

M-XXXX ::

Če koga zanima se zadeva da kupit v slo. Vam bom kar celo ponudbo prilimal.




Poraba je dejansko 35W? Nice:D

jest10 ::

Glede porabe ne verjamem. Že sam monitor porabi toliko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applov WWDC 2012 poln novosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
13438626 (33982) dejanslo
»

Ušla Dellova 10-palčna tablica, nared bržkone novembra

Oddelek: Novice / Windows Mobile
308164 (6044) roli
»

Dell Inspiron Duo z vrtljivim zaslonom je netbook in tablični računalnik

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
199539 (8467) wade
»

Dell predstavil Studio One 19

Oddelek: Novice / Grafične kartice
64157 (3248) PaX_MaN
»

Computex 2008: MSI Wind in Asus Eee PC 901 (1000)

Oddelek: Novice / Procesorji
349916 (6189) grmek

Več podobnih tem