» »

katero DVB kartico?

katero DVB kartico?

tonic ::

- sprejem digitalnih TV/radio
- da lahk programe softwersko "enkodiraš" (tisti ko so zakodirani)
- zajem (po možnosti HW implementacija mpeg2)
- sat. internet (kateri ISP je for free? če sploh je)
- da lahk "suče" krožnik (ne vem, mogoče ima to vsaka DVB kartica; ne vem, zato sprašujem)
- aja, pa približno koliko programov se dobi z DVB kartico (da niso zakodirani), pa koliko jih je še zakodiranih
- fajn bi blo, da bi imela daljinca
- pa da se jo dobi v SLO ali pa v Avstriji (ne preveč daleč od meje)
- cena: pripravljen sem dat tam nekje od 50-80k SIT

tonic ::

?

Bucbuc ::

Če te res zanima, mi piši na mail.
Sicer pa js prodam SkyStar2 DVB kartico.

LP

tonic ::

pusti mail, al pa piši na mail

Sandi79 ::

Kupi kartico SKYSTAR-1 (ne 2)
Ali pa Hauppauge DVB s ali (NEXUS)
cene okrog 60 - 80k.

jeggy ::

Če kupiš SKYSTAR-1 ALI HAUPPAUGE DVB-S lahko odkodiraš plačljive programe, vendar so s temi karticami problemi pri downloadanje preko satelita ( več streamov hkrati ).
Za SAT internet je boljša izbira HAUPPAUGE WIN TV NOVA ali SKYSTAR-2.

You can't have all - shit happeness!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jeggy ()

mahi ::

Vsekakor poglej na stran hauppauge.com,kjer bos zvedu kjre programe podpira,kaj dobis zraven in use drugo.
Jaz sem lih pred par dnevi gledal na strani. Vsekakor pa je pomoje hauppauge ena taboljih izbir. Vsaj analogne TV kartice majo super!

Sandi79 ::

- sprejem digitalnih TV/radio
- da lahk programe softwersko "enkodiraš" (tisti ko so zakodirani:))
Rešitev sta samo karitice Skystar-1, Technotrend DVBs ali hauppauge DVB S (nexus)
;(
zajem (po možnosti HW implementacija mpeg2)
Zajem ni možen edino z kartico SKYSTAR-2
- sat. internet (kateri ISP je for free? če sploh je)
Zaenkrat še ni nič free, razen
Casablanca Client, ki ti downloada popularne strani z ineta seveda offline.
da lahk "suče" krožnik (ne vem, mogoče ima to vsaka DVB kartica; ne vem, zato sprašujem)
Krožnik lahko sučeš edino z motorčkom na konzuli.
- aja, pa približno koliko programov se dobi z DVB kartico (da niso zakodirani), pa koliko jih je še zakodiranih
Uporabna sta približno dva satelita Astra 19.2E in Hotbird 13,8E na HB je veliko free to air Italianskih kanalov kar dobra izbira
AStra je pa kopija analogne kar se tiče kanalov. Zakodiranih kanalov je pa morje.

fajn bi blo, da bi imela daljinca
Kurc pa dalinc, večinoma kartic nima črnogorca. Skymedia 200 in 300 ima dalinca.

pa da se jo dobi v SLO ali pa v Avstriji (ne preveč daleč od meje
Ja nevem slovenija je zadnje čase obubožana država, nimamo veliko izbire pri tej opremi.
Hrvatje jih imajo v vsabi večji štacuni.
Avstrici so pa itak en fuknjen narod zato dvomim, da imajo kaj, saj blizu meje ne.
Pri nas lahko dobiš DVB-kartice tukajIntelsat d.o.o
Vendar odkodiranje TV z temi karticami odpade.
Sam pa prodajam Hauppauge WIN-TV NOVA, ki je za Internet najboljša kartica.:)

Go-ahead ::

Katero dvb karto priporočate danes?

Do nedavnega sem bil namreč srečni lastnik delujoče SS2 karte (netsystem), katere pa nikoli nisem uspel inštalirati z originalnim softwerom, ampak sem moral uporabiti Tehnisat- ov software 4.1.4. Le tako so delovali free to air TV programi.

Po download-u novih 4.2.2. gonilnikov je vse skupaj crknilo. najprej je zahtevalo neko registracijo, nato pa še tega ne več.

Po brsjkanju po internetu sem našel par italijanskih forumov http://www.assitecforum.com/forum/topic...
kjer nekateri "srečni" lastniki opisujejo podobne probleme. Menijo. da se karta po inštalaciji novega softwara (4.2.2.) blokira in jo je možno odkleniti samo z eprom preprogramiranjem. V zvezi s tem obstaja celo navodilo.

Ker pa sem totalno pop..ZZdil s to karto SS2 ( Netsystem) vas vprašujem, katero neproblematično DVB karto priporočate za nakup. Posebej me zanima, katera bi delovala z winstb-jem ali multidecom, dvb viewerjem, pa tudi omogočala snemanje sat tv programa, pa tudi omogočila sotwarsko dekadiranja .


Najbolj cenim mnenja o v praksi preverjenih zadevah.



Sandi79 ::

Živjo GO-AHEAD
ja na forumu sem bral, da imaš probleme.
Vendar sem videl nek programčič tud na nekem italianskem forumu. (pa nevem točno kje)
Stvar se zapiše v EPROM, ki je kao bios.
Mal bolj pobrskaj po forumih in boš našel. Jaz imam še hujše probleme.
Zdi se mi pa škoda denarja za Skystar1 ali pa nexus, če imaš vsaj 1Ghz ostan pri skystaru.0:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Softwersko DEKODIRANJE z SkyStar 2 (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
859128038 (29400) chrush
»

Za vse željne satelitskega interneta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
374150883 (105785) amigo_no1
»

Linux set-top-box za SAT TV - DIY dreambox

Oddelek: Zvok in slika
102198 (2046) Gogo
»

kartica za Digitalno satelitsko

Oddelek: Kaj kupiti
224544 (3920) ts
»

dvb problems ;))

Oddelek: Zvok in slika
51043 (876) PaJo

Več podobnih tem