» »

Linux set-top-box za SAT TV - DIY dreambox

Linux set-top-box za SAT TV - DIY dreambox

20sdfj093f ::

Pozdravljeni,

mogoče bi tema šla prav tako v razdelek operacijskih sistemov, pa jo vseeno bolj vidim tukaj.

Kakorkoli, zanima me, ali kdo pozna kakšno distribucijo Linuxa, narejeno za zgolj gledanje satelitske televizije.

Iz enega PCja bi rad naredil settop-box, v stilu DreamBoxa recimo, pa nočem razne krame v stilu Windows + ProgDVB oziroma kakšnih Media Center Editionov, ker je vse skupaj prvič prepočasno, drugič pa dokaj neuporabno.

Odlično bi bilo, če:
-sprejema DVB-S iz SkyStar2 kartice
-downloada ključe z interneta (LAN povezava na router)
-podpira LIRC (Linux Infrared Remote Control)

Če kdo pozna kaj takega, se toplo priporočam. Pač kot študent nimam 50 jurjev ali več za DreamBoxa, pa bi rad ponucal en PC in si ga naredil, vendar nimam toliko znanja in časa, da bi vse sam napisal v stilu Linux From Scratch. ;)

LP, D.

TOP ::

Koliko močan imaš tale PC ki bi ga uporabljal za to .

20sdfj093f ::

Imam dve varianti:

SLABŠA:
-Pentium III 450 MHz
-320 MB SDR RAM
-15 GB HDD (ATA 33)

BOLJŠA:
-Athlon 2000 XP
-512 MB SDR RAM
-40 GB HDD (ATA100)

Seveda ni primerjave med njima in načeloma bom zadevo laufal na Athlonu, ampak bi vseeno raje videl, da bi šlo skoz z P3-jem, ker ga raje ponucam za to in Athlona namenim čemu bolj konstruktivnemu.

LP

podtalje ::

Kolikor pa sem seznanjem s tem, trenutno ne obstoja na Linux-u program, ki bi bil primerljiv z Dreamboxom.
Res pa je, da se da skoraj vso funkcinalnost Dreambox-a z nekaj znanja implementirati v linuxu, vendar pa ilegalno
odklepanje kanalov v skladu s pravili ne sodi na slo-tech.

20sdfj093f ::

Če pustimo torej nelegalna odklepanja pri miru, mi bi kdo lahko približno razložil, kako se najbolj približati željenemu cilju in Linux približati funkcionalno DreamBoxu?

Tnx,
D.

TOP ::

z Pentiumom bo lavfalo zelo švoh slika ti bo trzala to vedi ker je PC prešvoh še posebno programi ki so zakodirani in rabi veliko moč da odkodira z AMD bo bolše veliko bolše.Jaz mam 2800 pa lavfa zakon prej sem mel pa 1800 pa mi je slika trzala pri veliko programov.Tako da raje daj z AMD ker moraš med vsaj 512 mb rama če hočeš lepo tekoče gledat.

babylon9 ::

za skystar 2 je dober v principu samo fta kanale. Mas tud en newcamdhack za skystar 2 ali sc.

Drugac skystar 1 pa linux zakon, ce men vprasas boljsi po stabilnosti kot katerikoli dreambox. Odpirata pa obadva isto.

Distribucija gentoo na prvem mestu ali kubuntu ali debian s programamom vdr in kvdr pa jedro, kernel.

Za skystar 1 je dovolj ze P2 350Mhz ali se manj. Jea ......
If you love someone you say it.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: babylon9 ()

20sdfj093f ::

Kje pa dobim SkyStar1 in kolko stane?

Sicer bi bilo fajn najt kakšno rabljeno ampak dvomim da bom imel to srečo... :\

mainman ::

SkyStar 1 je za analogno satelitsko. Stane okrog 50k, vsaj toliko je ko sem ga jaz pred letom gledal. Ti rabiš SkyStar2 ali pa kako drugo kartico.

Glede PVR poglej malo MythTV oz. KnoppMyth(to je distribucija, ki že vsebuje MythTV). Stvar je sicer mišljena za CableTV ampak mislim, da podpira tudi nekaj satelitskih kartic.

Gwanaroth ::

Lights often keep secret hypnosis..

Gogo ::

SkyStar 1 je za analogno satelitsko.


to je napačno. SS1 je za digitalno sat TV. in pika.
več o tem boš zvedel na specializiranih forumih za sat tv. kot je tale. pa tudi tale link je ok.

lp
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gogo ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVB-S

Oddelek: Zvok in slika
5624 (529) todman74
»

Softwersko DEKODIRANJE z SkyStar 2 (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
859128282 (29644) chrush
»

Satelitska televizija

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
134843 (4556) Frenky
»

kartica za Digitalno satelitsko

Oddelek: Kaj kupiti
224553 (3929) ts
»

katero DVB kartico?

Oddelek: Kaj kupiti
91501 (1295) Sandi79

Več podobnih tem