» »

Parkirni senzorji (za avto) - vgradnja in barvanje

Parkirni senzorji (za avto) - vgradnja in barvanje

«
1
2

kleDo ::

Resno razmišljem o nakupu kompleta parkirnih senzorjev. Ker pa nisem ravno tehnični tip in gre za vgradnjo v novo vozilo, me zanima če poznate kakega dobrega avtoelektričarja, ki bi senzorje vgradil in kje bi se dalo to zadevo tudi pobarvati v barvo karoserije (bela).

Podatki o senzorjih in vozilu:
- Fiat Bravo (nov)
- barva bela
- 4 senzorji spredaj + 4 senzorji zadaj
- model senzorjev Laserline EPS 8006

Odgovore mi lahko posredujete tudi z zasebnim sporočilom!

HVALA!!!
A journey of a thousand miles begins with a single step.
You can do anything you set your mind to!

Ciklamen ::

Prvo povej, kje si doma, da ti lahko svetujemo.
- End of the Post ->

kleDo ::

Ja to bi blo res smiselno :)
Ljubljana - torej je aktualna LJ in okolica

Senzorje bi dostavil sam. Zanimata me le montaža (strokovna) in barvanje
A journey of a thousand miles begins with a single step.
You can do anything you set your mind to!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kleDo ()

darkolord ::

Si razmišljal o elektromagnetnih senzorjih? So v obliki samolepilnega traku, ki se zalepijo po celi dolžini odbijača na notranji strani... Nič vrtanja in barvanja...

kleDo ::

Ne, elektromagnetnih senzerjev ne poznam. Sem pa si ravno ogledal predstavitveno stran. Ima kdo izkušnje? Kako senzorji zaznajo ovire? Kako je s sprednjimi senzorji? Cena vgradnje za zgoraj omenjen model vozila...
A journey of a thousand miles begins with a single step.
You can do anything you set your mind to!

darkolord ::

Ti senzorji imajo eno občutno prednost (poleg vgrandnje), to je da zaznajo ovire po celi širini odbijača - npr. če z ultrazvočnimi greš dovolj blizu količka, bo ta v mrtvem kotu in ga ne boš "slišal". Druga pomembna stvar, ki je pri majhnem avtu prednost, pri ladji pa slabost, je ta, da je razdalja od ovire, pri kateri deluje, precej drugačna - pri ultrazvočnih je recimo 1.5m-0.3m, pri EM pa 0.8m-0.1m.

Točne cene vgradnje ne vem, je pa najverjetneje manjša ali približno enaka kot pri ultrazvočnih, saj ni potrebno vrtanje in barvanje, je pa potrebna demontaža odbijača...

kleDo ::

darklord hvala, se bom še malo pozanimal.
še vedno pa iščem informacije glede vgradnje UZ senzorjev
A journey of a thousand miles begins with a single step.
You can do anything you set your mind to!

Tutankhamun ::

darklord: a maš kšno stran o teh elektromagnetnih senzorjih?
AMD Phenom QUAD 9950 Black Edition, 8GB

darkolord ::

Hmhm, na netu maš velik napisan. Drgač pa recimo strani teh proizvajalcev/prodajalcev, npr: http://www.proxel.com/ ali http://www.parkingdynamics.co.uk/

_pobesneli_ ::

Mene zanima če kdo uporablja te elektromagnetne senzorje, zgleda zelo zanimivo. v živo pa jih nism še nikoli videl in preizkusil.
Gregor

miranb ::

jaz sem jih nabavil (parkdynamics) cca 3 mesece nazaj.

skupaj z mehanikom sva jih zmontirala, (no ja, jaz sem bolj gledal) v Hondo Accord. Montaža je trajala cca tričetrt ure (zadnja maska dol, nalepit trak, povezat kabel z maso in + na rikverc luč, maska gor)

Kako deluje?

po treh mesecih uporabe:
carsko,
zazna mi vsako oviro, tudi nizke polkrogle na parkiriščih, deluje na straneh, ni mrtvih kotov. Delovati začne cca od 1m do cca 10 cm.
Zame dosti bolje kot klasični senzorji, ki piskajo dosti prej, tulijo pa takrat ko še ni kritično...
Pa meni najpomembnejše: ne vidijo se ;-))))))
moj mehanik jih je takoj 3 kupil, 4 moji kolegi tudi.

Mimogrede, dobim jih po boljši ceni kot so na njihovi spletni strani, lastnik mi je namreč dal popust na količino.... Več pa v PM....
Miran

zee ::

Tale trak s senzorji je, ce prav razumem, ocem skrit? Lahko posredujes se povezavo do teh senzorjev?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

ZGI ::

mal višje maš linke
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

WiLd_WiNd ::

okvirna cena takih senzorjev (trak) pa je...? :)
The best way to predict future is to create it =)

urosh ::

pri teh senzorjih pa lahko tudi pride do problema. Konkretno vem za Volvota s60 (4 leta star). In sicer je tam fora, da ma anteno za radio vgrajeno v zadnji odbijač in zato senzorji non-stop tulijo. Mehaniki niso vedli tega zrihtat, tak da so na koncu bili kupljeni ti navadni senzorji in vgrajeni v odbijač.

Samo za info, da preverite ali bi pri vas lahko prišlo do istega problema. Drugače pa se meni tudi ta trak bolj dopade, saj je skrit :)

tu pa jih maš recimo od conrada: http://search.conrad.si/Conrad/FACTFind...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urosh ()

Mr Hilter ::

http://cgi.ebay.com/Car-Parking-Reverse...

En naključno prilepljen. Večina ima izbiro barve senzorjev.

Jezus Kristus, pri Konradu je ista stvar 45.95 EUR :(
Lahko naročiš tudi z 8 senzorji (spredaj/zadaj).

Namesto led lahko dobiš tudi z LCD ekrančkom.

Ponavadi dobiš zraven sveder in navodila v Čingliš.

...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mr Hilter ()

telen ::

Elektromagneti senzorji so tako-tako. Res je, da so očem skriti, vendar zaznajo predmete šele, ko so ti res blizu avtomobila. Ponavadi je tako, da ko gledaš v ogledala misliš, da si že v steni pa še nič ne piska. :D

St235 ::

Kar je prednost in in ne slabost. To da sem med 1m od stene vem brez senzorja. Senzorje rabiš ko si manj kot 20 cm od ovire.

darkolord ::

Se strinjam. Sam imam majhen avto in je glavna prednost tega senzorja ravno to, da lahko sedaj parkiram dobesedno na milimetre.

ginekolog ::

En razmislek: če bi bilo ti EM senzorji tako dobri, bi jih vsi proizvajalci serjisko vgrajevali. Jih pa ne, najbrž zaradi slabsoti ob dežju, snegu, doseg, ipd.
Divers do it deeper.

telexdell ::

ginekolog je izjavil:

En razmislek: če bi bilo ti EM senzorji tako dobri, bi jih vsi proizvajalci serjisko vgrajevali. Jih pa ne, najbrž zaradi slabsoti ob dežju, snegu, doseg, ipd.

Imaš telefone z LCD zasloni, induktivnimi zasloni, kapacitivnimi zasloni... Imaš štedilnike z grelnimi ploščami, keramičnimi greli, induktivnimi greli... Imaš TV s katodno cevjo, LCD ekranom, plasma ekranom...

Zagotovo ima vsak od omenjenih izdelkov svoje prednosti, kar dokazuje s prodaja in ima tudi slabosti ker je na trgu konkurenčna izbira. Na pamet govoriti ali je absolutno boljši tak ali drugačen izdelek je pa milo rečeno otročje.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

dukedl ::

pol ma kdo tele od http://www.parkingdynamics.co.uk/ ? se mi zdijo zanimivi pa mogoče clo razmišljam o nakupu. thx
lp dukedl

Aleksander0 ::

hmm mogoče ti kaj pomaga, klik

darkolord ::

Na DX mislim da nimajo elektromagnetnih. Tile iz parkingdynamics so OK, samo so precej predragi - na ebayu so kitajski, ki so čisto OK, kar nekajkrat cenejši

_sem_ ::

Karkoli jemlješ, poskusi vzet enake kot so tisti s katerimi je tvoj kolega (ne prodajalec) zadovoljen in ne najcenejše, originalni niso kar tako brez veze dragi ker morajo izkazovat določeno zanesljivost. Moji prvi ultrazvočni so nekaj naključno piskali že novi, drugi (SPAL?) so bili na začetku ok zdaj pa se jim tudi kdaj zmeša, mogoče zaradi "kontaktnega parkiranja". Po možnosti vzemi take da nič ne štrlijo ven, tako da niso izpostavljeni dotiku. Neke znamke dobiš vnaprej pobarvane v par najpogostejših barvah. Pri nekih avtih dobiš nadomestne letve z luknjami za senzorje, da ni treba vrtat.
Ultrazvočni večinoma začnejo piskat neprekinjeno na nekje 30cm do 40cm razdalje, kar ni preveč v pomoč pri tesnem parkiranju.
Eni elektromagnetni ki sem jih videl pa so začeli piskat šele na manj kot pol metra, kar tudi ni prav uporabno, če nimaš zraven še ultrazvočnih hehe
Še ena fajn rešitev je vzvratna kamera, ki se jo da priključit na nekatere navigatorje ali avtomobilske video predvajalnike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: _sem_ ()

Blinder ::

Kaj novega na tem? Info. Feedback. Karkoli? Cena montaže? cena izdelka? Kvaliteta tistih za 20€?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

fujtajksel ::

Novega je to, da so vedno bolj popularne vzvratne kamere ;)

Matej_K ::

Kakšne nove izkušnje/ideje z parking senzorji.?
Kot vidim obstajajo teli od http://www.parkingdynamics.co.uk/ in http://www.proxel.com/en/

Cena ni glih majhna, je trenutno kaj boljšega/cenejšega na trgu. Aliexpress, dx sta pouhno tega. Je za zaupat.

Pri nas, nekaj ''podobnega'' za 33€

Vidim pa da so zame elektromagnetni, saj delujejo na manjše razdalje.
Rabim za zadnjih 20-15cm. Po možnosti spredaj in zadaj.
... .. .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matej_K ()

bauci ::

Samo kot informacija. Parkirni senzorji (spredaj in zadaj) za Cliota z montažo cca 500€ - uradni servis. Pri drugem ponudniku cca 600€. Pri obeh so povdarili, da je sprednje senzorje zelo zaj... za montirat, ker se morajo pri določeni hitrosti izključiti.

darkolord ::

Kitajski elektromagnetni za 10 eur je v redu.

Ga imam že kar nekaj let in sem zelo zadovoljen. Ni tako konsistenčen kot ultrazvočni (če se hitreje približuješ, bo hitreje piskal; če močno dežuje, bo piskal precej bolj), te pa zmeraj zaustavi vsaj nekaj centimetrov pred oviro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Machete ::

Pa a spredaj res rabiš senzorje? Pomoje brezvezen stošek, če se že naknadno to dela.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Matej_K ::

Bolj bi to rabil za ženo.
Jaz spredaj parkiram na manj kot 5cm , brez senzorjev, ampak bi bil pa še bolj siguren, če bi mi kdo pomagu (senzor)
... .. .

bauci ::

Kot je rekel Matej_K - za zeno.

Matej_K ::

Zaenkrat naročil tega zgoraj iz kitajske za 15€. Isti kot ta zgoraj pri nas za 34€. Pa probam, tudi če potem stran vržem. na avtomobilizem.net(com) jih kar dosti uproalja te kitajske pa niso nekaj ful nezadovoljni. Tako da držim pesti da mi bo za zadaj dovolj. Za spredaj pa zaenkrat nič.
Sedaj pa čaka 3-5 tednov da pride :-)
Sporočim.
... .. .

SumTingWong ::

Kam se pa poveže te elektromagnetne senzorje za napajanje?
Drugače pa banggood jih ima za 15$, pa ponavadi paket pride v 2 tednih.

darkolord ::

Na zadnjo (rikverc) luč.

SumTingWong ::

O, lepo. Potem je to res zelo malo dela. Predvidevam pa, da te senzorji delujejo tudi ko ni v vzvratni prestavi?

darkolord ::

Kakšen pa bi bil primer, ko bi rabil zadnji parkirni senzor, nimaš pa v vzvratni prestavi? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

theBill ::

Sam imam te, zmontirani v lastni režiji, delajo že pol leta b.p., zaznajo tudi razne improvizirane ograje, npr. tanke kovinske palice s tanko ketnico. V bistvu tega ekrančka sploh ne rabiš, tisti ki imajo samo piskač bodo čisto OK, pa še manj zajebancije bo pri montaži z napeljevanjem kabla do armaturne plošče.

http://www.ebay.co.uk/itm/KKMOON-4-Park...

Zadnje senzorje se veže na luč za vzvratno vožnjo, tako da delajo le ko je avto v vzvratni prestavi, sprednje se ponavadi veže na zavoro. Pobarva pa ti jih lahko vsak ličar, samo številko barve tvojega vozila rabi.

Kdor pa misli, da mora imeti nujno tiste iz uradnega servisa, pa naj cola 500EUR za njih, ker sigurno so 50x boljši od teh iz linka. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

tomaz- ::

darkolord je izjavil:

Kakšen pa bi bil primer, ko bi rabil zadnji parkirni senzor, nimaš pa v vzvratni prestavi? :)


verjetno, da tik preden se ti nekdo zabije v rit, ti še malce zazvoni prej :D:D

Drugače pa : zanimiva zadeva, verjetno tudi jaz naročim.. Imam na družinskem vozu ( C4 Picasso ) senzorje spredaj in zadaj, pa je fina zadevca.. Na tadrugem avtočku ( P208 ) pa občasno kar malce pogrešam.. problem nastane, ko presedlaš iz avta v avto parkrat na teden in se čisto spozabiš, da ti ne bo piskalo :-)

St235 ::

theBill je izjavil:

Sam imam te, zmontirani v lastni režiji, delajo že pol leta b.p., zaznajo tudi razne improvizirane ograje, npr. tanke kovinske palice s tanko ketnico. V bistvu tega ekrančka sploh ne rabiš, tisti ki imajo samo piskač bodo čisto OK, pa še manj zajebancije bo pri montaži z napeljevanjem kabla do armaturne plošče.

http://www.ebay.co.uk/itm/KKMOON-4-Park...

Zadnje senzorje se veže na luč za vzvratno vožnjo, tako da delajo le ko je avto v vzvratni prestavi, sprednje se ponavadi veže na zavoro. Pobarva pa ti jih lahko vsak ličar, samo številko barve tvojega vozila rabi.

Kdor pa misli, da mora imeti nujno tiste iz uradnega servisa, pa naj cola 500EUR za njih, ker sigurno so 50x boljši od teh iz linka. :))


Kako točno se prednje senzorje veže na zavoro? Vzameš zalet in pomalem brezmzaš da sliši kako piska, ko parkiraš? Jao...

OvCa77 ::

Pa ne na zavoro, ampak delajo nonstop, majo pa stikalo
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

theBill ::

St235 je izjavil:

theBill je izjavil:

Sam imam te, zmontirani v lastni režiji, delajo že pol leta b.p., zaznajo tudi razne improvizirane ograje, npr. tanke kovinske palice s tanko ketnico. V bistvu tega ekrančka sploh ne rabiš, tisti ki imajo samo piskač bodo čisto OK, pa še manj zajebancije bo pri montaži z napeljevanjem kabla do armaturne plošče.

http://www.ebay.co.uk/itm/KKMOON-4-Park...

Zadnje senzorje se veže na luč za vzvratno vožnjo, tako da delajo le ko je avto v vzvratni prestavi, sprednje se ponavadi veže na zavoro. Pobarva pa ti jih lahko vsak ličar, samo številko barve tvojega vozila rabi.

Kdor pa misli, da mora imeti nujno tiste iz uradnega servisa, pa naj cola 500EUR za njih, ker sigurno so 50x boljši od teh iz linka. :))


Kako točno se prednje senzorje veže na zavoro? Vzameš zalet in pomalem brezmzaš da sliši kako piska, ko parkiraš? Jao...

Kako se veže ne bi vedel, verjetno podobno kot zadnje na elektriko za luč za rikverc. To glede vezave na zavoro sta mi kolega, ki sta senzorje montirala omenila, pa sta zmontirala že kar nekaj senzorjev. Možno da se da tudi stikalo, da ti v koloni ne piska stalno. Ti ne uporabljaš zavore ko parkiraš, daš nogo iz avta in ga ustavljaš kot Fred Flinstone?

Ajde brihtoli, evo vam direktno iz navodil:
Rear sensors are activated while reversing
and front sensors are activated while
forward-parking with foot-braking


http://parking-sensors.hyt.com/doc/HYT-...

darkolord ::

Ponavadi se sprednji senzorji aktivirajo pri nizki hitrosti, npr. manj kot 10 km/h. Če greš v koloni dovolj blizu, bo seveda piskalo. Zakaj ne bi?

tomaz- ::

ja, tole velja za avtomatika, ki SAM rine naprej - zato oznaka foot-braking.. Park senzorji spredaj so konstantno aktivni, ti povem iz prve roke.. Če se "preveč" približam avtu v koloni, mi začne lepo piskati in kazati oddaljenost.. Pa prav nič ne držim zavore.. Celo malce moraš na plin držat, da se avto sploh premika.. Šele, ko konstantno piska, pritisneš zavoro.. Seveda govorim za klasični menjalnik, ne avtomatik.
edit: darkolord, si me prehitel, post se nanaša na enega prej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomaz- ()

barracuda ::

Sam sem kupil elektromagnetne senzorje pri ParkingDynamics pred petimi leti. So bili dragi, s poštnino okrog 120eur. Sem si mislil, to bo to. Vendar ni bilo. Montiral sem jih v Scenica II, ki ima zadnji odbijač prenizko, zato sem jih moral nalimati čisto na zgornji rob, kolikor je šlo. Slabost se mi je zdela ta, da se nisem vedel na kateri zadaj je ovira, včasih je piskalo kar malo tako tako. Tako da najbrž niso nič drugačni kot tisti elektromagnetni, ki jih dobiš na DX-u za cca. 20eur. Skratka razočaran nad njimi. Je pa fina samo ena stvar in sicer ta, da se jih ne vidi.

Imel sem pa tudi že navadne senzorje pri enem avtu, ne originalne, in so delovali B.P., dokler jih zaradi poškodbe odbijača nisem moral zamenjati za druge, kupljene pri istem prodajalcu v SLO. Takrat še ni bilo DX-a. Drugi senzorji niso delovali v redu, čeprav so bili enaki.

St235 ::

theBill je izjavil:

St235 je izjavil:

theBill je izjavil:

Sam imam te, zmontirani v lastni režiji, delajo že pol leta b.p., zaznajo tudi razne improvizirane ograje, npr. tanke kovinske palice s tanko ketnico. V bistvu tega ekrančka sploh ne rabiš, tisti ki imajo samo piskač bodo čisto OK, pa še manj zajebancije bo pri montaži z napeljevanjem kabla do armaturne plošče.

http://www.ebay.co.uk/itm/KKMOON-4-Park...

Zadnje senzorje se veže na luč za vzvratno vožnjo, tako da delajo le ko je avto v vzvratni prestavi, sprednje se ponavadi veže na zavoro. Pobarva pa ti jih lahko vsak ličar, samo številko barve tvojega vozila rabi.

Kdor pa misli, da mora imeti nujno tiste iz uradnega servisa, pa naj cola 500EUR za njih, ker sigurno so 50x boljši od teh iz linka. :))


Kako točno se prednje senzorje veže na zavoro? Vzameš zalet in pomalem brezmzaš da sliši kako piska, ko parkiraš? Jao...

Kako se veže ne bi vedel, verjetno podobno kot zadnje na elektriko za luč za rikverc. To glede vezave na zavoro sta mi kolega, ki sta senzorje montirala omenila, pa sta zmontirala že kar nekaj senzorjev. Možno da se da tudi stikalo, da ti v koloni ne piska stalno. Ti ne uporabljaš zavore ko parkiraš, daš nogo iz avta in ga ustavljaš kot Fred Flinstone?

Ajde brihtoli, evo vam direktno iz navodil:
Rear sensors are activated while reversing
and front sensors are activated while
forward-parking with foot-braking


http://parking-sensors.hyt.com/doc/HYT-...


To velja samo in le če imaš avtomatika, ker bi te rad videl kako kot kretenčkovi z zaletom priletiš v oviro in z bremzo aktiviraš senzorje...

Senzorji so vezani na hitrost (kar je načeloma težje naredit doma) ali preprosto na stikalo. Da si jih vežeš na bremzo pri ročnem menjalniku ti mora kak kolešček falit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

bauci ::

Kot je dejal Lakotnik29, je delovanje prednjih senzorjev odvisno od hitrosti avtomobila in se nad doloceno hitrostjo izkljucijo. Ob vgradnji na servisu obicajno montirajo se stikalo za izklop, ker ti gredo kmalu na zivce, ko zacnejo tuliti vsakic, ko prizges motor in imas avto parkiran "na nos" ob kaksnem zidu ali oviri.

Matej_K ::

Bi blo smotrno vezat na prednje meglenke? :\
... .. .

St235 ::

Matej_K je izjavil:

Bi blo smotrno vezat na prednje meglenke? :\


Če na noben način nočeš imet dodatnega stikala bi šlo (definitivno boljše kot na zavoro :)). vprašanje je zakaj potem ne raje na stikalo za vse smernike(preko releja, da ne bodo senzorji utripali skupaj z smerniki). Nekako bolj logično, da prižgeš vse smernike kot pa meglenke, ko parkiraš. Opcija je tudi stikalo, ko imaš v prvi. Pač vezat se da na 1001 stvar. Ključno je pač vprašanje tehničnega znanja s katerim razpolagaš.

Vedno pa lahko vežeš na bremzo, se bodo vsaj potniki imeli čemu smejat.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje glede dnevnih LED luči pri avtu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12841661 (8133) rogerg
»

Prosimo parkirajte vzratno/vnaprej (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6221058 (18878) solatko
»

Radar za zaznavo avtomobila pred seboj... (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8115328 (13872) BigWhale
»

radar detektor-kaj kupiti-je dovoljeno

Oddelek: Problemi človeštva
144469 (3969) Looooooka
»

Bodo vzvratne kamere obvezne na vozilih v ZDA? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6516575 (14498) Pyr0Beast

Več podobnih tem