» »

radar detektor-kaj kupiti-je dovoljeno

radar detektor-kaj kupiti-je dovoljeno

pluto1457 ::

zanima me izkušnje o radar detektorjih. kaj kupiti? kako je z zakonom...

hvala za vse info

MadMax ::

Zakon: detektorji so dovoljeni, čeprav policajem niso všeč in če vidi da ga imaš se zna zapičit v kako drugo stvar, samo da nekaj najde.
Prepovedani pa so motilniki, jammer-ji.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Mipe ::

Upam, da te radar ujame, pluto1457. Detektorji so dovoljeni, ni pa dovoljeno voziti prek omejitve.

lambda ::

To je metanje denarja stran. Naša policija uporablja precej vrst merilnikov (različni laserski, dopplerski na različnih frekvencah), ujame te lahko še provida na kamero ipd.

Kakorkoli že, verjetno bi moral za nek učinek imeti par vrst detektorjev v avtu, pa še ne vem koliko bi imel koristi od tega.

@Mipe
Divjanje ni ok stvar, to je vsem jasno. Odkar sem pa prejel 4 položnice z enoletnim zamikom za brdnikovo ulico v Lj, kjer sem vozil vedno od 48 do 56 km/h, po odbiti toleranci pa uradno še manj (zakaj je bila tam takrat omejitev 40, kjer je normalno 50, še sedaj ne vem - verjetno zaradi kasiranja, ker drugega pametnega razloga ne morem najti, v bistvu se sploh ne spomnim, da bi kdaj videl tisti znak), so pa nekateri organi v naši državi pri meni zapravili še zadnji kanček spoštovanja do njih. Govna. Z Jankovičem na čelu, ki je potem to zagovarjal.

Vice ::

Ni problem v različnih merilnikih, temveč v samem delovanju detektorja. Načeloma se dobro izkažejo pri radarjih na avtocesti in pri stacionarnih, maš pa en kup lažnih alarmov po urbanem naselju. Če te policaj meri s pištolo pa jo detektor prepozno zazna, ker pištola oddaja signal samo v času merjenja. Bolje se obnese motilec samo tuki pa znaš imet probleme. Te ceneje pride lahka noga.

St235 ::

Bolje se obnese motilec samo tuki pa znaš imet probleme.


Tukaj ni nobenega pogojnika. Radarski merilci zaznajo kadar pride do motenj signala in policija ima jasno zakonsko podlago da ukrepa.

Vice ::

Ja je pogojnik ker mora biti drugi poizkus merjenja uspešen. V kolikor ne zmanjšaš hitrosti in ne izklopiš motilca imaš probleme ;)

BlueRunner ::

Pogojnik je samo v temu kako uspešno boš policista odvrnil od tega, da bo pomislil na motilno napravo.

Če pa se bo zapičil v tebe, pa si po zakonu v prekršku že samo, če jo imaš montirano - vklopljeno ali izklopljeno je po črki zakona nepomembno. Torej lahko dobiš kazen že tudi, če jo policist pri redni kontroli opazi namontirano. 36. čl. ZPrCp. 400€ in odvzem naprave. Brez kazenskih točk.

chrush ::

Najbolje da imaš v avtu Chuck Norrisa, ker ko ga prvič ustavijo policaji zaradi prehitre vožnje, jim Chuck Norris da samo opomin.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

amigo_no1 ::

Avtor sprašuje kateri radar detektor in je nekdo že privlekel motilnike& ZPrCp.Bravo, teoretiki !

St235 ::

Vice je izjavil:

Ja je pogojnik ker mora biti drugi poizkus merjenja uspešen. V kolikor ne zmanjšaš hitrosti in ne izklopiš motilca imaš probleme ;)


Nope, če njemu javi napako kar mu tudi jo, kadar je radar moten ima v zakonu podlago za kaznovanje.

Looooooka ::

Seveda.Ker so boljsi.Za 600 al 900(really can't remember) dobis pri nas "senzor za parkiranje"...ki je seveda detektor/motilnik.
Minus je v tem, da moras(ce ti zelijo vzet in pregledat avto) pritisnit na gumb, ki zbrise software.Zadevo ti potem spet nalozijo na njihovem servisu.Je pa drugace cisto legalen senzor za parkiranje :)
In ceprav je Lakotnik rekel, da lahko pride ukrepa...prvo ti morajo dokazat, da imas motilnik.Brez programske opreme je zadeva navaden senzor za parkiranje.Je pa seveda odplacan takoj ko te prvic ustavijo zaradi spregledanja znaka omejitve hitrosti...

St235 ::

Med tem ko ti merijo hitrost seveda ne zaznajo da je bil signal moten...

In seveda med motilnikom in parkirnim senzorjem je edina razlika v softwear...

900€ vreden motilnik odplačaš prvič ko spregledaš znak za omejitev... Srčno upam, da se ne znajdeva na isti cesti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

BigWhale ::

Looooooka je izjavil:

Seveda.Ker so boljsi.Za 600 al 900(really can't remember) dobis pri nas "senzor za parkiranje"...ki je seveda detektor/motilnik.
Minus je v tem, da moras(ce ti zelijo vzet in pregledat avto) pritisnit na gumb, ki zbrise software.Zadevo ti potem spet nalozijo na njihovem servisu.Je pa drugace cisto legalen senzor za parkiranje :)
In ceprav je Lakotnik rekel, da lahko pride ukrepa...prvo ti morajo dokazat, da imas motilnik.Brez programske opreme je zadeva navaden senzor za parkiranje.Je pa seveda odplacan takoj ko te prvic ustavijo zaradi spregledanja znaka omejitve hitrosti...


K James Bond! So pa tile motilci radarjev podobna zadeva kot tisti detektorji kamer za rdeco luc. Delujejo na nekem principu mistike.

Mene pa zanima, kako ultra zvocni parkirni senzor predelas tako, da postane radarski in laserski oddajnik. Verjetno gre kar za napravo kjer imas vse tri zadeve v enem ohisju notri, al kako? Samo kaj ti potem pomaga odstranjevanje programske opreme, ce mas se dva extra oddajnika? A ta dva se unicita takrat k prtisnes na tist 'james bond' knof?

Looooooka ::

Zadeva ma certifikat.Gre se pa za cist simple princip.Imas dele, ki pa ne delujejo.Se pravi nimas naprave s katero lahko krsis kakrsen koli zakon.
Posedovanje orozja brez papirjev je tud prepovedana.Kar mi seveda ne prepoveduje met 2 sestavnih delov.
Pistola sicer mogoce ni dober primer, ker se trenutno zakonodaja na tem podrocju ze zaostruje.
Ampak ja...brez programske opreme imas ti parkirni senzor.Sej deluje na istem principu.Sam frekvence in jakost pac niso iste.
Bom pejstu link ce se spomnim strani.
Sem ze mislil kupiti pa sem se spomnil, da sem ze tok star, da se mi se vozit ne da vec...kaj sele, da bi vozil prehitro in se potem umikal raznim BMW-jem.

Bolj zabaven mora biti pogovor s policajem, ki tocno ve kaj si mel in tocno ve, da ti ne more nic(lahko ti zaseze avto in ti zagreni za toliko casa kolikor traja pregled).
Pa tud na vprasanje "zakaj mate senzor spredaj, zadaj pa ne"...zna bit "zabavno" odgovarjat.
Vseeno bistveno bolj zabavno kot ce te dobijo brez :)

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radar detektor-kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
348563 (7627) RockyS
»

Bodo vzvratne kamere obvezne na vozilih v ZDA? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6516578 (14501) Pyr0Beast
»

Radar detektor

Oddelek: Loža
254783 (4160) OttoParts
»

Avto Radar Detektorji/Opozorilniki

Oddelek: Loža
163880 (3608) birdy
»

Radar

Oddelek: Loža
342554 (2116) RookY

Več podobnih tem