» »

DealExtreme - poceni gadgeti

DealExtreme - poceni gadgeti

««
41 / 42
»»

mitja73 ::

Pa sej tud pr nas mas brezcarinska skladisca. In boljse za vse nas je da se cim vec storitev in ddv placa v slo kot pa na nl.

Magic1 ::

Dvomim da se pri nas da prodajati končnim kupcem direkt iz brezcarinskega skladišča. Kako lahko kupec sploh ve koliko bo za plačat, če boš po EU prosto kupoval stvari iz brezcarinskih skladišč preko interneta. To kar tako ne gre.
Magic

mitja73 ::

Seveda gre, daj raje se pozanimaj.
Blago ima lahko status EC, to pomeni da je v prostem pretoku v EU in da je ze bil narejen uvoz v eu, ce je narejeno izven eu.
Lahko pa je v transportu s statusom T1, to pomeni da se ni bilo uvoza v Eu in da je potreben uvoz preden gre blago v prost pretok in EC status.
Brezcarinskih skladisc je v Slo malo morje.
Moras se pred nakupom pozanimat kaj kupujes in s kaksnim statusom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mitja73 ()

Dr_M ::

No, raje si tole preberte, predno voda zavre.
http://cs.dx.com/FAQ/Detail/402
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mitja73 ::

Se anglescina jim sepa.
Kupec v eu placa carino, ddv in stroske carinskega postopka. Lahko je pa kaj od tega 0, odvisno od izdelka.
Tisto da vse deklarirajo pod 22 eur je pa zavajanje ovck, da hitreje kliknejo buy, oz se ne pozanimajo kako deluje xarina v eu.

Magic1 ::

To sploh ni EU skladišče, temveč le EU "direct", kr neki v glavnem.

mitja73 je izjavil:

Seveda gre, daj raje se pozanimaj.
Blago ima lahko status EC, to pomeni da je v prostem pretoku v EU in da je ze bil narejen uvoz v eu, ce je narejeno izven eu.
Lahko pa je v transportu s statusom T1, to pomeni da se ni bilo uvoza v Eu in da je potreben uvoz preden gre blago v prost pretok in EC status.
Brezcarinskih skladisc je v Slo malo morje.
Moras se pred nakupom pozanimat kaj kupujes in s kaksnim statusom.


Se mi zdi da je v EU fizična oseba preveč zaščitena pri nakupih, da bi se rabila ukvarjat s takimi zadevami. Za pravne je pa popolnoma druga zgodba.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Dr_M ::

Fora tega je samo, da hitrej dobis naroceno, ne da se izognes davku.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mitja73 ::

Ja temu se rece zavajanje tistih ki si ne preberejo vsega.

Okapi ::

V bistvu en organiziran kitajski poskus goljufanja evropskih carinikov.;) Paketi, poslani s Post NL (nizozemska pošta), so na zunaj videti, kot da prihajajo iz Nizozemske, nikjer ni nič kitajskega na njih, zato verjetno marsikaterega cariniki ne pogledajo dovolj natančno, da bi videli, da ga je treba še cariniti. Pa deklaracije CN22 so se verjetno naučili izpolnjevati in ne piše več gift, 1 USD, ampak napišejo vse pravilno in ceno 20 ali 21 dolarjev.

O.

Dr_M ::

To si pa sam kriv, ce ne preberes.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mitja73 ::

Okapi je izjavil:

V bistvu en organiziran kitajski poskus goljufanja evropskih carinikov.;) Paketi, poslani s Post NL (nizozemska pošta), so na zunaj videti, kot da prihajajo iz Nizozemske, nikjer ni nič kitajskega na njih, zato verjetno marsikaterega cariniki ne pogledajo dovolj natančno, da bi videli, da ga je treba še cariniti. Pa deklaracije CN22 so se verjetno naučili izpolnjevati in ne piše več gift, 1 USD, ampak napišejo vse pravilno in ceno 20 ali 21 dolarjev.

O.


Ne, carina ni glupa in ze dolgo let ne pada na take trike.
Na te trike padejo samo potrosniske ovce s hitrimi prsti, ki na koncu placajo malo vec kot so pricakovali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mitja73 ()

Okapi ::

Glupa ali ne glupa, po mojih izkušnjah pridejo paketi, poslani s Post NL, v precej večjem odstotku nepregledani, kot paketi, poslani s China Post.

O.

mitja73 ::

Nekateri res ne locite med logisticno storitvijo, carino in med prodajalcem blaga.
Carini se fucka kateri kamion ali katero letalo pripelje, lahk je boeing, airbus al pa xy. Vsak paket, pismo ipd ima nek carinski status in edino to steje za carino.
In ja ze dolgo se ne pregleduje z nozkom in pinceto, ampak gre prakticno vse skozi rentgen ali podobne preglede.

Okapi ::

Aja, nisem vedel, da imajo slovenski cariniki že tiste ta dobre rentgene, ki zapiskajo, ko vidijo, da je v paketu roba za 40 dolarjev, na CN22 pa piše 19 dolarjev.>:D

mitja73 ::

Nekateri res zivite v svetu kjer je carinik "haso" z nedokoncano OŠ.
Imam opravka s carino xx let, tko da nekaj pa le vem.

Konec, ne bom pouceval prepricanih.

Magic1 ::

Ti izgleda nisi dobro poučen o količini paketov, ki gredo preko njih. Če bi vse temeljito in natančno pregledali, bi se lahko povečali za parkrat. Podobno kot pri naših zdravnikih, delajo po najboljših močeh(eni malo bolj, drugi malo manj) glede na dodeljen čas na eno storitev. Nimajo cariniki 15 minut za vsak paket, še zdravniki na pacienta nimajo toliko...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

šernk ::

DX je nekoč imel skladišče mislim da v angliji če se ne motim? Ampak v tem skladišču je bilo robe toliko, da je bilo enako kot če ga ne bi bilo. Potem so to ukinili in uvedli EU direct, ki je pa popolnoma druga storitev.

najbrž imajo za slednje zakupljeno kakšno letalo ki leti 1x tedensko, da dobiš paket v 14ih dneh in ne čakaš 2 meseca.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

awy ::

Malce nevmesno vprašanje, ampak a se da na dx-u za nek izdelek, ki je temporarily sold out naročit da dobiš obvestilo, ko le-ta pride nazaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: awy ()

darkolord ::

Ne pride. Oz. zelo redko, tako da nimajo mehanizma za obveščanje.

awy ::

darkolord, hvala!

Pyromanic ::

Okapi je izjavil:

V bistvu en organiziran kitajski poskus goljufanja evropskih carinikov.;) Paketi, poslani s Post NL (nizozemska pošta), so na zunaj videti, kot da prihajajo iz Nizozemske, nikjer ni nič kitajskega na njih, zato verjetno marsikaterega cariniki ne pogledajo dovolj natančno, da bi videli, da ga je treba še cariniti. Pa deklaracije CN22 so se verjetno naučili izpolnjevati in ne piše več gift, 1 USD, ampak napišejo vse pravilno in ceno 20 ali 21 dolarjev.

O.

Jst mam drugače izkušnje.
Pride veliko hitreje, pr men trajal cirka 10 dni, ampak tud če pošlejo preko NL, Je še zmeraj zravn pisal tud hong kong.
Vrednost paketa je bila označena 5 dolarjev, vrednost je pa bila 30€ in so mi ustavil paket na carini.

jamiroq ::

ima kdo izkušnje z napajalniki iz dealextreme? recimo s čim takšnim in takšnim. iščem napajanje za en predojačevalec, arduino, minidsp in par ploščic z releji.
kolikor gledam niso nič posebej drugačni od 5x dražje robe na conrad.si, ne bi pa metal denarja proč, če so junk.

sosed ::

Živjo,

mene zanima če naročim iz eu direct dx oz. http://eud.dx.com/ ne rabim plačat davka in carine ne glede na ceno?

lp

Robi :P ::

sosed je izjavil:

Živjo,

mene zanima če naročim iz eu direct dx oz. http://eud.dx.com/ ne rabim plačat davka in carine ne glede na ceno?

lp

Naj nebi sam mam frenda ki je prek EU direct dx naročil quad kopterja in so ga na carini pregledal. K sreči je vzel še tax warranty tako da mu je dx povrnil stroske carine...

darkolord ::

EU Direct pošljejo vseeno iz Kitajske, samo prek nizozemske pošte. Na pošiljki je nalepka, da blago ne izpolnjuje pogojev za prost prehod blaga znotraj EU.

Če vzameš "Import Tax & VAT Insurance" naj bi ti DX povrnil morebitne stroške (do višine $40).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Bellzmet ::

@robi: So mu vrnili denar verjetno na Paypal? Kaj je pa poslal, da so mu priznali?

Robi :P ::

Bellzmet je izjavil:

@robi: So mu vrnili denar verjetno na Paypal? Kaj je pa poslal, da so mu priznali?

Ja dobil je nazaj na paypal. Moral jim je slikat račun od carine v dokaz.

sejmon ::

tudi mene so zavedli s tem EU DX direct.

kupil sem telefon
http://eud.dx.com/product/presale-mlais...

misleč da nebo davka in carine in glej ga zlomka...me čaka bela kuverta.

Kolk me bo zdaj to vse skup stalo?
A dejansko vrnejo denar na paypal, če jim pošlješ račun-sliko?

hvala za odg?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sejmon ()

darkolord ::

Si obkljukal "Import Tax & VAT Insurance" pri nakupu? Če si, potem ti bodo povrnili te stroške.

Plačati boš moral 22% DDV + približno 5 eur stroškov.

sejmon ::

Sem ja.
plačam pa še carino ker je nad 150EUR a ne?
torej plačam:
-carino
-22% davka
-stroške carinjenja
-poštnino

kolk bi bilo to carine za plačat mogoče veš?

hvala in lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sejmon ()

Opkow ::

Višina dajatev, ki jih je treba plačati za mobilni telefon, uvožen iz Kitajske, je odvisna od fakturne vrednosti blaga, stroškov pošiljanja in uvrstitve blaga v kombinirano nomenklaturo. Mobiteli se uvrščajo pod tarifno oznako kombinirane nomenklature 8517 12 00 in so prosti carinskih dajatev. Plačati je treba DDV po stopnji 20% (od 1. 7. 2013 stopnja 22 %) glede na vrednost pošiljke (vrednost blaga in stroškov pošiljanja) v primeru, če bo le-ta večja od 22 evrov.

sejmon ::

Hvala za to informacijo, ki je več kot dobrodošla.
:)

sejmon ::

poleg davka 36€, sem plačal tudi :
Zahtevno carinjenje (nad 150€, trošarinsko blago, posebnosti)e-poslovanje 10,6557€ z ddv22%
...in potem še enkrat davek 22% (2,34€) na 10,6557€.

skratka škoda besed, sama lopovščina v tej Sloveniji.

darkolord ::

Kakšna lopovščina?

Sicer ti bo pa DX to povrnil.

sejmon ::

lej, nočem preveč časa zdaj tu zgubljati.
Mobitel bi naj bil prosti carinskih dajatev in še 2x22% ddv na "zahtevno carinjenje".
pa dx krije do 40$ samo.

na koncu pa še telef...
grem spat

darkolord ::

DDV ni carinska dajatev :)

DDV si samo enkrat placal, 10,6557 je cena brez DDV.

mailer ::

Je kakšna razlika ali naročim izdelek iz dx.com ali iz eud.dx.com, razen tega, da se moram na EU stran ponovno registrirati?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

pirlo ::

mailer je izjavil:

Je kakšna razlika ali naročim izdelek iz dx.com ali iz eud.dx.com, razen tega, da se moram na EU stran ponovno registrirati?

EU direct je imel včasih minimalno omejitev 30e. Carina pa te pol opali enih 12e, ker prekoračiš 22e. Če še ima vedno to omejitev se izogibaj ;).

lopov ::

Hoj! V košarico sem dal svetilko in paket baterij (http://www.dx.com/p/rechargeable-8-4v-4...

Žal mi je čisto na koncu napisalo, da mi baterij ne morejo poslati:



Obstaja kakšna varianta, da pridem do tega (svetilka brez tega ne deluje) oz. predlo, kje to kupiti (pri nas ali v EU)?

Cena je seveda pomemben faktor :)))

OK.d ::

LPOK.d

scipascapa ::

dx ne pošilja več 2032 baterij?

Due to new airline safety regulations announced by the ICAO, shipping of "pure power" products to your shipping address is not allowed. SKU:751

lopov ::

Zgleda, sem 2 posta nad tvojim že jaz jamral :(

Martin Krpan ::

scipascapa je izjavil:

dx ne pošilja več 2032 baterij?

Due to new airline safety regulations announced by the ICAO, shipping of "pure power" products to your shipping address is not allowed. SKU:751


Resno ?8-O
Ti iz daljne Čine naročaš šrot 2032 baterije ki jik v prvem KIK-u dobiš 6 kom za 1€.:P
Res je že čas za nov vesoljni potop!>:D

šernk ::

Ti iz daljne Čine naročaš šrot 2032 baterije ki jik v prvem KIK-u dobiš 6 kom za 1€.:P


kaj pa prevoz do Kik-a? aja greš spotoma še v špar pa hofer pa zapraviš 200eur po nepotrebnem :P
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Martin Krpan ::

Ja tebi pa ziher činezi zraven 2032 baterije za 0.5 C pošljejo še vso fasungo za 14 dni.:))

hmm23 ::

šernk je izjavil:

Ti iz daljne Čine naročaš šrot 2032 baterije ki jik v prvem KIK-u dobiš 6 kom za 1€.:P


kaj pa prevoz do Kik-a? aja greš spotoma še v špar pa hofer pa zapraviš 200eur po nepotrebnem :P


A ne prodaja Kik le teksila? Ali pa je samo to pri nas...

hojnikb ::

tiste kik 2032 baterije so šrot. Nazadnje ko sn vzel en pack, so ble 4 od 6h zanič
#brezpodpisa

darkolord ::

Ne, ponavadi imajo še kup košar z razno robo ...

ohnowhy ::

Martin Krpan je izjavil:

Ti iz daljne Čine naročaš šrot 2032 baterije ki jik v prvem KIK-u dobiš 6 kom za 1€.:P

Če dajo možnost, zakaj ne, sploh, če je celotno naročilo večje, menda zdaj pure energy items ne lifrajo več, ne glede na znesek.
Mimogrede, enkrat smo naročili neke rechargable AA, pa nikdar več.

Martin Krpan ::

hojnikb je izjavil:

tiste kik 2032 baterije so šrot. Nazadnje ko sn vzel en pack, so ble 4 od 6h zanič


Jup , niso nevem kaj , ker so kitajske.
Trikrat lahko uganjuješ čigave ti bodo poslali kitajci iz kitajskega DealExtrema.:P
««
41 / 42
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5423927150 (1666) Machete
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4186 187 188 189 )

Oddelek: Loža
94291533507 (5241) dr.Akula
»

Aliexpress dostava (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6514348 (8088) Luka99
»

Pošta mi izgubila 2 paketa :( (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8529458 (23485) darkolord
»

Deal Extreme - zamuja

Oddelek: Loža
273871 (2873) borisk

Več podobnih tem