» »

DealExtreme - poceni gadgeti

DealExtreme - poceni gadgeti

««
5 / 42
»»

Taras_Bulba ::

Jah, na napajalniku je, na sami napravi pa ni CE znaka. Un komentar sem pa videl ja. Računal sem pač na srečo, ker sem že par elektronskih stvari naročil, pa ni blo CE znaka.

Okapi ::

Težijo zaradi FM oddajnika, ker v EU ni dovoljen. To so po mojem še iz starih časov cariniki naučeni, da so najbolj pozorni na oddajnike vseh vrst. Če je kaj pobarvano s strupeno barvo ali ima slabo izolacijo jih bolj malo briga. Pa na (pre)močne laserje menda tudi hitro vržejo svoj carinski uč.:P

O.

V-i-p ::

Taras_Bulba: še nekaj sem se spomnil. Tisti drobiž si itak doplačal, da dajo stran DealExtreme logo?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

darkolord ::

Tisti drobiž si itak doplačal, da dajo stran DealExtreme logo?
Tist je čist brez pomena pri nas.

Tero ::

Je pa zanimivo da včasih carina ful gnjavi za kak izdelek, včasih pa spustijo skozi :)
Preveč dela? :D tako da res moraš imet srečo :) Sam sem naročil 200mW laser. Ima kdo kake izkušnje z laserji? Mislite da bodo zavrnili?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

kmetek ::

No, pa se je zapletlo. Naročil sem tole igračko, carinik mi je pa "prijazno" povedal da tega ne more spustiti čez, ker nima CE certifikata. In da bo to dal tržnemu inšpektorju, da se bo on odločil kaj naredit s tem. Ko sem ga vprašal če ve kolk gre te robe čez carino, je bil odgovor "not on my watch".

Kaj zdej? Se je komu kaj takega že zgodilo?


Zakaj ne naročiš GOCLEVER model, ima isto 5'' LCD itd....150€

kmetek ::

To mi je jasno in sem vedel da lahko pride do tega. Ampak tržni inšpektor? Carinik, je najprej rekel da bo dal zadevo na tržni inšpektoriat, ko sem omenil da naj pošljejo nazaj, se je pa čudil in odgovoril da kao ne ve kako bo to, in naj se na pošti zmenim.Tale je naprimer isti, v opisu piše, da ima CE in FCC certifikate. Je pa tud videt po slikah da nalepk ni. Če je logo v navodilih ne velja?


u pizda tale je pa pocen.

hotlips ::

Kolk te pride pa poštnina iz http://www.chinavasion.com/ in podobnik kitajskih zadev ???

lp.hl

LuGi ::

Dost..30-90eur

Ker fura DHL,UPS&FEDEX..najcenejsi je AIRMAIL.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

T0RN4D0 ::

Kmetek, 104$ je 70€. In it sprašuješ zakaj ne vzame onga za 150€... :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Adrijan0 ::

Kakter software pa tej gpsji rabijo. Katere mape se da uporabit ipd.?

MeGreat ::

windows ce gor laufa in lahko naložiš tudi garmina
jaz sem točno ta model mislil kupiti, zdaj seveda ne bom ;)

Adrijan0 ::

.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

MeGreat ::

V glavnem eno opozorilo, če bo kdo kupoval ohišje za n70 in tipkovnico je denar stran vržen. tako slaba kvaliteta, plastika je popolnoma tanka spraska se takoj, sprednji del je kar napol odpadel (se je odlimal), tipkovnica je prenizka in se ne da pisati na telefon.. 5 dolarjev stran vrženih

KoMar- ::

Napiši review! Dobil boš par točk zvestobe, pa druge boš na licu mesta opozoril na slabo kvaliteto.

MeGreat ::

sem napisal, samo zgleda odobrijo samo pozitivne review-e

KoMar- ::

Nikakor ne bo držalo. Ampak lahko traja kar nekaj časa, da ti odobrijo...

darkolord ::

Nikakor ne bo držalo. Ampak lahko traja kar nekaj časa, da ti odobrijo...
No ja, tukaj ne zgleda ravno, da bi objavljali kaj dosti tistih z manj kot 5 zvezdicami - meni jih prav tako ene par niso, tiste s 5* pa so mi povečini zelo hitro

KoMar- ::

No, meni so jih pa veliko s 3 zvezdicami. In pri nekaterih izdelkih imaš same 1ke in 2ke recimo...

Drugi razlog, da je veliko 5tk, je pa verjetno v tem, da je večina folka na DX nakupovalnih zasvojencev in so ob prejemu paketa tako vznemirjeni, da dajo izdelku po 5 minutah testiranja vse zvezdice :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

MeGreat ::

za ohišje za n70 so vsi dali po 4-5 zvezdic, zato sem ga tudi naročil. Nevem kako je to možno ker ohišje je popolnoma zanič

KoMar- ::

Lahko jim ga pošlješ nazaj in ti bojo vrnili denar + poštnino za vračilo (preverjeno: sem jim poslal poskeniran račun iz pošte). Si pač dobil slabo inačico...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

MeGreat ::

ja koliko pa je poštnina do kitajske? nevem, če se mi splača za par evrov

darkolord ::

Kater del "dobiš vrnjeno poštnino" ni jasen?

MeGreat ::

Ja valda ne bom plačeval 30EUR poštnine za par evrov vredno ohišje. Pa nima veze če mi vrnejo ali ne..

KoMar- ::

Dosti manj kot 30 EUR je... tudi manj kot 10 EUR za tako majhno stvar.

Le pravilno izpolni obrazec: http://services.dealextreme.com/forms/R...

Ko boš zadevo poslal, pa kot "attachment" daš skeniran račun iz pošte in dobiš še ta denar... edini "catch" je, da boš vse skupaj verjetno dobil v obliki t.i. "Store credit" - ampak DX ponuja tudi cel kup kvalitetnih in zanimivih reči, tako da to ne bi smel biti hud problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

MeGreat ::

Problem je da sem jaz tisto ploščico že poskusil z sekundnim lepilom nalimati nazaj, pa ne drži.. oziroma se vidi ob straneh sledovi mojega lepila.. tako da ne bom reskiral pa pošiljal..

KoMar- ::

Itak je polomljeno... jaz sem jim celo napisal, da sem napravo sam probal popravit, ker ni delala že ob prihodu, pa niso nič težili. Itak vržejo v smeti potem.

Avenger ::

No, pa se je zapletlo. Naročil sem tole igračko, carinik mi je pa "prijazno" povedal da tega ne more spustiti čez, ker nima CE certifikata. In da bo to dal tržnemu inšpektorju, da se bo on odločil kaj naredit s tem. Ko sem ga vprašal če ve kolk gre te robe čez carino, je bil odgovor "not on my watch".

Kaj zdej? Se je komu kaj takega že zgodilo?


Meni. Sicer mi je prodajalec vrnil kupnino, poštnino v eno smer (kar zajetno) sem moral pa še vedno plačat jaz. Precej zoprno, sploh ker sem kupil nekaj takega, kar bi sicer z malo znanja sam lahko sestavil z elektro elementi, tko da je ta CE stvar samo birokratsko sranje. Ki ga moraš požret. Pred nabavo se torej obvezno prepričaj, ali ima zadeva originalno CE nalepko/certifikat.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

zadetek ::

je kdo kupil kakšen univerzialni daljinec mam tv enoto od t-2, daewoo tv in grundig dvd player. TALE ima learing, mogoče kak drug?

darkolord ::

tale tudi. Sicer pomoje bi delali tudi vsi ostali univerzalni...

zadetek ::

o pa res. Vendar a je za motorola tv enoto od T-2 potrebno met kakšne posebne kode ali je dovolj ta learning - ne vem točno kako to deluje. thx :)

darkolord ::

Običajni univerzalni daljinci navadno že podpirajo na stotine različnih vrst naprav (poiščeš na spisku in vneseš kodo naprave, ponavadi je pa tako, da deluje tudi na tistih napravah, ki jih ni na spisku (ampak moraš pač probavat)).

Če ima daljinec learning pa lahko upravljaš poljubno napravo, če imaš tvoj stari daljinec - stari daljinec usmeriš v tega in pritiskaš knofe, ta si pa potem zapomni signale od tvojega starega daljinca in jih potem reproducira...

KoMar- ::

Fino je imeti learning funkcijo... ker se vedno najde kak nepodprt ukaz/naprava...

Hercules36 ::

Pozdravljeni.

Imam eno vprašanje. Jaz sem tudi naročil par krat preko DX. Pri dveh naročilih, se mi je izpisal "Processing - Contact us for the latest update".
Je kdo imel kako tako izkušnjo, ker je problem v tem, da je zadeva plačana, pošljejo pa ne, niti mi ne odgovorijo na mail.

hvala za odgovor

T0RN4D0 ::

Najbrž je zadeva razprodana, kontaktiraj jih da ti skenslajo in vrnejo denar oz dajo store credit. Ravno zdaj sem mel tak primer, sem se zmenil da mi dajo en drug predmet namesto tistega. (celo nekaj centov višja vrednost) :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

darkolord ::

Al pa enostavno počakaš. Če nimajo, je ne morejo poslat.

Prek mailov pa ne komunicirajo (imaš posebej za to customer service, http://services.dealextreme.com/ )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Kami ::

Al pa enostavno počakaš. Če nimajo, je ne morejo poslat.

Prek mailov pa ne komunicirajo (imaš posebej za to customer service, http://services.dealextreme.com/ )


Smešno je, da na strani piše, da odgovorijo v maksimalno 48 urah, pri meni pa so rabili več kot 2 tedna.

Seveda sem odgovor dobil nekaj dni po tem, ko sem odprl Paypal dispute.

V primeru, da ga ne bi odprl sem skoraj prepričan, da ne bi dobil nobenega odgovora in bi me kar lepo ignorirali.

Hercules36 ::

Najbrž je zadeva razprodana, kontaktiraj jih da ti skenslajo in vrnejo denar oz dajo store credit. Ravno zdaj sem mel tak primer, sem se zmenil da mi dajo en drug predmet namesto tistega. (celo nekaj centov višja vrednost) :)


Kako si pa kontaktiral z njimi, ker na maile ne odgovarjajo????????

Hercules36 ::

KAMI, kje si sprožil ta spor, me lahko usmeris, da zadevi pridem do dna??
Ne bi nič rekel, ce bi mi poslali vsaj to kar imajo, ne da zadržijo kompletno naročilo, pa še plačano povrh.

T0RN4D0 ::

http://services.dealextreme.com/

Tu odpreš pritožbo, pol pa čez par dni ponavadi dobiš koga od osebja ki ti odgovori. Ko je zadeva enkrat odprta, ti na dodatna vprašanja ali pojasnila odgovorijo zelo hitro. Je pa res da preden prideš do svetovalca zna malo trajat. :)

Če ti niso nič poslali so nekaj zbrkali in te preskočli. Glede na to kolk prometa majo čudno da se jim večkrat ne zgodi :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Maverick33 ::

Pozdrav!

Naroču sem en telefon quadro band ... za 50EUR pa zdej sem dubu zapisnik iz tržne inšpekcije, da ne gre čez zarad nalepke zanima me zdej nadalnji postopek, ker na listu omenjajo samo neke 3 dni, da se lahko pritožim nič pa kaj se zgodi verjetno ga pošljejo nazaj ? Kdo plača poštnino in ali dobim denar nazaj?

KoMar- ::

Ja, vrnili ga bojo. Denar dobiš nazaj tako, da izpolniš obrazec na http://services.dealextreme.com/

lepixy ::

Ali moraš čakati da ti na trackingu napiše returned (če ti sploh) ali pa takoj izpolneš form (in katerega?)

Prosim če lahko natančneje opišeš kaj je potebno storiti.

Hvala in lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lepixy ()

givos ::

Dober dan.
Zanima me če gre paket čez carino, če vzameš DHL oz. hitro pošto.
LP

T0RN4D0 ::

Še tolk bolj verjetno, po mojem.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

ender ::

Če vzameš EMS ti ga v vsakem primeru ocarinijo. Pri navadni pošti se pa občasno zgodi, da gre čez brez carine.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

KoMar- ::

V vsakem primeru je carina resna "nevarnost", jp.

Fizikalko ::

Naročil že ene 10x, pa nikoli nobene carine...

T0RN4D0 ::

Pod 25€ (nisem ziher za točno cifro) je ni. Tudi s čim večjim lahko prideš skozi, posebej če je majhen paket. Kar je malo večje (300g reicmo) so mi več al manj še vse na carini pregledali, parkrat zahtevali račun oz avkcijo...

A so poleg 20% ddvja še kakšni stroški če naročiš izdelek za več od 25€? Razmišljam o enem hobi polnilcu, ki pride cca $50... Si kar predstavljam da si poleg DDVja zaračunajo še za skladiščenje, carinjenje, zavlačevanje in kavico.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

darkolord ::

DDV, carina in stroški carinjenja.
««
5 / 42
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4187 188 189 190 )

Oddelek: Loža
94501558482 (3239) hotig
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5435935964 (5316) lolipop2
»

Aliexpress dostava (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6514564 (8304) Luka99
»

Pošta mi izgubila 2 paketa :( (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8529748 (23775) darkolord
»

Deal Extreme - zamuja

Oddelek: Loža
273900 (2902) borisk

Več podobnih tem