» »

DealExtreme - poceni gadgeti

DealExtreme - poceni gadgeti

««
36 / 42
»»

Mare3 ::

Takšne pošiljke se verjetno ne pošiljajo posamezno ampak se počaka in se npr. enkrat na mesec oz. na dva meseca pošilja ko se zberejo vsa naročila. Zato pa včasih ko en teden preden oni pošiljajo naročiš dobiš v enem tednu spet drugič imaš morda smolo ko naročiš ravno za tem ko so že odposlali. Zato tudi free shipping ker niso vezani na čas ampak pač pošljejo ko pošljejo.

koyotee ::

Ja seveda, itak imajo zakupljenih toliko in toliko konterjnerjev, če gre zadeva z ladjo. Čeprav v večini primerov je airmail.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

d0rK ::

Ali obstaja še kakšna taka stran kot je DX za elektroniko pa da ni poštnine?

Iščem DAC, naročen že na DX ampak sploh ne vedo kdaj ga bodo lahko poslali.

A. Smith ::

d0rK je izjavil:

Ali obstaja še kakšna taka stran kot je DX za elektroniko pa da ni poštnine?

Iščem DAC, naročen že na DX ampak sploh ne vedo kdaj ga bodo lahko poslali.


AliExpress, FastTech
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Okapi ::

miniinthebox

O.

echo ::

Je morda kdo nedavno prejel kakšen paket iz DX?
En mesec je že od Full Shipment, pa ni še nobenega paketa videti na obzorju.

Qcube ::

Enako. Meni zamuja ena malenkost za par € že 50 dni.

driver_x ::

Tudi meni.

MIHAc27 ::

Kaže da je naval za novo leto in praznike že tu. Jaz sem tudi 17.11 imel 1 paket na pošti, drugi 25.11. Na žalost sta oba zamudila Miklavža, upam da pride vsaj do Božišča

roli ::

Jaz sem pa iz ebaya naročil nekaj poceni elektronike iz singapurja in mi je prodajalec poslal sporočilo, da imajo na pošti gužvo in bo paket verjetno zamudil kak teden-dva.

Načeloma velja pravilo, da se decembra vse pošte spremenijo v polže.
http://www.r00li.com

bosmla ::

18.10.2013 in 12.11.2013 oba Full Shipment - pa se nic tukaj...

rfmw ::

Narocil zacetek oktobra, pa je ravno prejsnji teden prislo, torej mesec in pol.
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

nejodagreat ::

Men so 6.11. poslal, pa sem 19.11. že dobil. No, razen tistega izdelka, ki so ga poslali ločeno.

27.11. so mi poslali še eno naročilo, ki pa se zaenkrat potika po kitajskih poštah (vsaj mislim da to pomeni "dispatching", ki se mi je že tretjič pojavil pri trackingu).

Miha_T ::

2.12. sem dobil paket naročen 20.11.

Matija82 ::

Če ne pride po mesecu dni (naročeno ne-v-decembru) pojambrajte na customer support. Imajo nek notranji tracking, če podatka ni, dajo reship (pri čimer je seveda loterija ali je artikel na zalogi).

SimplTech ::

Jaz sem na DX naročil telefon 14.11., odposlali so 17.11.2013, prispelo v SLO 5.12. (pričakovano ustavila carina, danes računam prevzet v lokalni pošti).

Dobavni rok slabe 3 tedne, kar se mi zdi čisto OK. Kot so povedali že drugi je december čisto druga zgodba.

Bellzmet ::

Jaz tudi že dolgo čakam, več kot ponavadi.

@miha_T: in koliko si dal za poštnino?

Miha_T ::

Nič. Free shipping...

Maestral ::

echo je izjavil:

Je morda kdo nedavno prejel kakšen paket iz DX?
En mesec je že od Full Shipment, pa ni še nobenega paketa videti na obzorju.


Prejšnja leta sem prejemal občasne paketke (DX) v roku od 1(!) pa nekje do treh tednov... Nekje v letih od 2009-11.
Lani, sploh pa Letos, še nič ni prišlo hitreje od 3 mesecev...
Rekord imam skoraj 4,5 mesece za dostavo...
Kar je, jasno,skoraj neuporabno. Zadnje dvakrat sem že zdavnaj pozabil, kaj sem sploh naročil.

Nekoć "airmail" je čisto možno, da je sedaj snail-mail. Ali gre z nosači (svilnata cesta), mogoče z jadrnico? ne vem,res...
Ali pa roba pride dokaj redno, pa je držijo na "staranju". Kar meni kažejo še vsi trackingi pošiljke do sedaj. Paket gre iz Čajne v 2h-9h dneh, do Slo pa rabi celo 100 dni?
Kje, kako?
Kot sem slišal (neuradno), robo "pristojni" pustijo starati v mnogih evropskih carinskih skladiščih. No, tudi pri nas, da se razumemo. Jih je premalo. Carinikov, seveda!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Maestral ()

darkolord ::

Tracking ti ne kaže, da paket dejansko zapusti Čajno. Ker je seveda še vedno tam in čaka na proste kapacitete.

darkolord ::

Še to, Pošta Slovenije ima deklariran čas za opravljen carinski postopek 30 minut pri pošiljkah, kjer se obračuna dajatve in 10 minut pri vseh ostalih.

Maestral ::

darkolord je izjavil:

Tracking ti ne kaže, da paket dejansko zapusti Čajno. Ker je seveda še vedno tam in čaka na proste kapacitete.

Ja, čisto mogoče. Glede na to pa, da so Kitajska podjetja močno subvencionrana za izvoz, da je kitajska državna politika oz kar država prevzela stroške celotne poštnine, itd... se lahko vprašaš, na kak način je to potem dostavljeno v EU.?
Nekoč so filali vse proste tovorne kapacitete na int.letih iz Kitajske. Istočasno (in še vedno) trpajo vse kontejnerje na vse razpoložljive ladje. Poglej si urnike ladij, kot najmasovnejših (in tudi najpočasnejših transportnih) vozil. Dnevni promet v npr. Hong-kongu je na nivoju polletnega prometa pristanišča Koper... Če gre z ladjo, gre torej npr. v eno glavnih EU pristanišč. Gor ali dol, še vedno je vse to narejeno v 3h tednih. Od kje torej zamude x3, itd?
Torej, ve kdo razlog, zakaj sem npr.2009 lahko prejel pošiljko iz DX-a v 1-3 tednih, dandanes pa v 2-4 mesecih?
Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Maestral ()

darkolord ::

DX je včasih pošiljal s Hong Kong Post, zdaj pa povečini s China Post.

Med drugim to pomeni, da mora DX pošiljko iz HK najprej izvoziti na Kitajsko, kjer gre parkrat čez carinski preglede, potem pa čaka na frej kapacitete. Če k temu še dodaš, da ima Kitajska rahlo več izvoza kot HK in da je sedaj novoletna sezona, niso te zamude tako presenetljive.

Maestral ::

darkolord je izjavil:

DX je včasih pošiljal s Hong Kong Post, zdaj pa povečini s China Post.

Med drugim to pomeni, da mora DX pošiljko iz HK najprej izvoziti na Kitajsko, kjer gre parkrat čez carinski preglede, potem pa čaka na frej kapacitete. Če k temu še dodaš, da ima Kitajska rahlo več izvoza kot HK in da je sedaj novoletna sezona, niso te zamude tako presenetljive.


Kolikor vem, DX posluje preko "Čajna post" že od začetka. HK je pa od 1997 pod kitajsko jurisdikcijo. Ni problema, ne carin, izvoza, itd.

Glede "frej" kapacitet je že od davno jasno. Nobeno od CHN letal ne leti neizkoriščeno, vsaj ne na mednarodnih letih.
Ja, ne govorim za "novoletne praznike", sem uporabnik že dolgo pa vem, da to ni neka resna ovira... Kitajsko novo leto še pride, ponavadi jih lahkozadrži za kak dan ali dva. JASNO, sedaj še ni problema glede tega?

buneech ::

Jaz sem nazadnje dobil pošiljko od DX čez Singapore Post. Pa je bla dokaj hitro dostavljena.

Bellzmet ::

@miha_t: Aha. Ma sprašujem zato, ker sem naročil kar nekaj stvari že pa vedno traja kakšen mesec. Da pa pride v 11 dneh je pa ZF zame... Ne vem zakaj takšne razlike, če smo pa vsi v Slo?

Maestral ::

buneech je izjavil:

Jaz sem nazadnje dobil pošiljko od DX čez Singapore Post. Pa je bla dokaj hitro dostavljena.

No, kako hitro? (naročilo do dostave)?
Moj rekord je bil 8 dni (april 2009).
?

buneech ::

Najhitreje 8 dni.
Takrat je bilo pa neke 2 - 3 tedne, ampak je ravno takrat bila neka štala z eksplozivnimi baterijami, in je kitajska pošta vse upočasnila.

darkolord ::

@Maestral: med HK in Kitajsko je carina, čeprav imajo neke sporazume. Včasih se starešine in Mainlanda nekaj namrdnejo in potem zavračajo cele kontejnerje pošiljk iz HK.

Zadnje mesece je še precej dodatnega delaya, ker naj bi pošte zelo agresivno pregledovale pošiljke za litijeve baterije.

Še moji "rekordi":
- 5 dni Indija
- 7 dni China Post
- 10 dni HK Post

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

driver_x ::

Jaz sem danes dobil paket, ki sem ga na DX naročil 22.10., kar niti ni tako slabo.

e-marko ::

Kakšni problemi so z litijevimi baterijami in pošto?
Ker sem naročil nekaj lipo baterij za rc model.

Lp
...somebody, somewhere...

kmetek ::

Jaz sem danes uradno zaključil z DX.

10/19/2013 4:52:22 AM Full Shipment Your order has been fully shipped.

Čakam na paypal dispute.

Bellzmet ::

Meni so iz DX sporočili, da so mi naročene baterije 4*AAA navadne in 4x tiste mini za v ročno uro ali kalkulator zavrnili na carini...

Dr_M ::

Eh, kitajci beki serjejo zadnje mesece. Z DX sicer nisem imel tezav, cakam pa se vedno robo iz ebaya od septembra/oktobra. Prodajalce sem ze obvestil o tem.

energetik ::

Jaz čakam na DX paket že od 16.10., ko je bil full shipment. OK, je zastonj, ampak potem naj napišejo pod pogoje, da je čas dostave lahko do 4 mesece, ne pa da pišejo max 20dni ali koliko že.
Skratka če nekaj hočeš dobiti v doglednem času je brezveze tole. Raje drugje plačam nekaj več in to dobim v normalnem času.

darkolord ::

ne pa da pišejo max 20dni ali koliko že.
Nikjer ne piše max 20 dni.

energetik ::

When will I receive my order?

Your order goes through several steps before reaching your door.  Here are those steps:

 

Step 1            Confirm payment            0-3 business days

Step 2            Process order              1-3 business days

Step 3            Package order              1-2 business days

 

Step 4            Shipping              Hong Kong warehouse Airmail      9-14 business days

                                        Hong Kong warehouse EMS          5-7 business days

                                        International warehouse          3-7 business days



Total            Hong Kong Airmail            11-22 business days

                     Hong Kong EMS             7-14 business days

                     International             5-15 business days

RockyS ::

Vi ga tud serjete, vse naročate dva meseca pred iztekom leta ko se dobro ve, da kitajci in poštarji ne prebavijo povpraševanja in da se vse (večina) pošilj zavleče tja do konca januarja oz. začetka februarja.
Glede kitajcev je treba pazit 2x na leto, to je za "naše" novo leto in "njihovo" novo leto, to pa je vse. V ostalih primerih delajo in pošiljajo OK. Večina jih nudi tudi fedex/DHL ampak tam je v igri 20+€ za dostavo, kar pa ni računice.

WaterBoy ::

Samo zanima me kje je povezava za dispute na paypalu če slučajno izdelka ne dobim. Dolgo že tega nisem rabil, in rabim osvežiti znanje :)

Qcube ::

Jaz sem dobil danes iz dx naročeno 16.10. Sem že skoraj obupal..

@WaterBoy

Resolution Center -> Dispute a transaction

CaqKa ::

Maestral je izjavil:

echo je izjavil:

Je morda kdo nedavno prejel kakšen paket iz DX?
En mesec je že od Full Shipment, pa ni še nobenega paketa videti na obzorju.


Prejšnja leta sem prejemal občasne paketke (DX) v roku od 1(!) pa nekje do treh tednov... Nekje v letih od 2009-11.
Lani, sploh pa Letos, še nič ni prišlo hitreje od 3 mesecev...
Rekord imam skoraj 4,5 mesece za dostavo...
Kar je, jasno,skoraj neuporabno. Zadnje dvakrat sem že zdavnaj pozabil, kaj sem sploh naročil.

Nekoć "airmail" je čisto možno, da je sedaj snail-mail. Ali gre z nosači (svilnata cesta), mogoče z jadrnico? ne vem,res...
Ali pa roba pride dokaj redno, pa je držijo na "staranju". Kar meni kažejo še vsi trackingi pošiljke do sedaj. Paket gre iz Čajne v 2h-9h dneh, do Slo pa rabi celo 100 dni?
Kje, kako?
Kot sem slišal (neuradno), robo "pristojni" pustijo starati v mnogih evropskih carinskih skladiščih. No, tudi pri nas, da se razumemo. Jih je premalo. Carinikov, seveda!

dobro vedet. jaz se kr cakam na septembersko narocilo.
tudi jaz sem z dx zakljucil.

nisem nov v spletnih nakupih, ampak vseeno se mi ona izjava "kaj ne vete da se dva mesca pred bozicem ne naroca" zdi nevmesna. kako bi naj nekdo ki je na novo v teh nakupovalnih navadah to vedel?

Assass1n ::

Tudi z ebay hodi celo večnost, do pred kratkim je prišlo v parih tednih, zdej pa 2 meseca hodi. Pa vsa roba ne sam izjeme, predolgo traja fact!
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Bellzmet ::

Ma ni kriv DX pri meni je isto z artiklom iz eBaya (Kitajska.)

Če je zadeva res poslana takrat kot je info pri tracking number se tadeva zatakne nekje v tranzitu. Logistika (ladje, avioni, carina,...) je u kurcu zadnje čase.

darkolord ::

CaqKa je izjavil:

nisem nov v spletnih nakupih, ampak vseeno se mi ona izjava "kaj ne vete da se dva mesca pred bozicem ne naroca" zdi nevmesna. kako bi naj nekdo ki je na novo v teh nakupovalnih navadah to vedel?
Tako kot pri čisto vsaki drugi novi stvari - prej si prebereš in se pozanimaš o tem.

Enostaven povzetek: če loviš datum (pa naj bo to dedek mraz ali rojstni dan), ne naročaj s Kitajske ali pa naroči vsaj 2 meseca prej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

WaterBoy ::

Danes sem dobil mail da so poslali paket it dx. Me zanima kako dolgo bo hodilo :))

energetik ::

darkolord je izjavil:

CaqKa je izjavil:

nisem nov v spletnih nakupih, ampak vseeno se mi ona izjava "kaj ne vete da se dva mesca pred bozicem ne naroca" zdi nevmesna. kako bi naj nekdo ki je na novo v teh nakupovalnih navadah to vedel?
Tako kot pri čisto vsaki drugi novi stvari - prej si prebereš in se pozanimaš o tem.
Pri vsaki novi spletni trgovini sem prebral pogoje za dostavo in čas dostave. Še vedno dozdaj je paket prišel znotraj zapisanega roka.
No, razen očitno pri DX, ki zavajajo kupce.

Dr_M ::

Ko DX odda paket, ni vec od njih odvisno. So pa pri pakiranju ucasih pocasni. Lahko traja tudi 10 dni, da odposlejo. Ampak za cas dostave lahko stejes sele od takrat, ko oni odposlejo.

Magic1 ::

Bo treba začet dajat po 40 dnem dispute na paypalu in komunicirat le tam. Če ne dobiš v 75 dneh, dobiš denar nazaj.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

OK.d ::

DX itak ni več cenovno zanimiv, ker je skoraj vsak izdelek 1-2€ dražji kot na aliexpresu;)
LPOK.d
««
36 / 42
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4187 188 189 190 )

Oddelek: Loža
94501557088 (1845) hotig
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5435935548 (4900) lolipop2
»

Aliexpress dostava (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6514529 (8269) Luka99
»

Pošta mi izgubila 2 paketa :( (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8529737 (23764) darkolord
»

Deal Extreme - zamuja

Oddelek: Loža
273899 (2901) borisk

Več podobnih tem