» »

Bela, zelena in modra soba

Bela, zelena in modra soba

««
82 / 87
»»

Grey ::

nevone je izjavil:

Odločite se o katerem pojmu ZAVESTi bo tekla beseda


Eni smo se odločili. Govorimo o zavedanju/čutenju JAZA.

Pri zavesti sem pa tudi takrat, ko se čutenje samege sebe ne izvaja, ampak recimo čutim samo, da pojem, ali pišem, ali računam, ali da razmišljam o konkretni zadevi.

Tako da, odliči se ti, o katerem segmentu boš debatiral, jaz sem se že.

Tu je govora pretežno o definicija JAZ-a.

o+ nevone

Če bi prebrala, bi vedela o katerem segmentu govorim. Zakaj sem pisal zavest? Ker izhajam iz besede consciousness. In le ta je tesno povezana s pojmom JAZ. Če te moti, samo zamenjaj v mojem postu besedo ZAVEST z besedo JAZ. In WTF are you talking about? Čutenje samega sebe JE VEDNO prisotno. Ni važno, kaj počneš.

donfilipo ::

Imamo 3kratno gostoto. Po moje vseeno smrtonosno.

Conscience is an aptitude, faculty, intuition, or judgment of the intellect that distinguishes right from wrong


wikipedia...o tem ne govorimo po moje. Vsaj direktno ne.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Okapi ::

In WTF are you talking about?
Govori o nekem "golem jazu" (ki ga občutiš, ko si, kot bi rekel Mazzini, v posebnem ovoju narkotiziranosti, ki se imenuje nova duhovnost.;) )

O.

donfilipo ::

Consciousness is a term that has been used to refer to a variety of aspects of the relationship between the mind and the world with which it interacts.[1] It has been defined, at one time or another, as: subjective experience; awareness; the ability to experience feelings; wakefulness; having a sense of selfhood; or as the executive control system of the mind.[2]


O tem ampak ne v filozofsko teološkem klasičnem pomenu. Če pa, pa naj se navede avtor!

Jaz sem si svojo definicijo lepo skoval čisto sam.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

nevone ::

In WTF are you talking about? Čutenje samega sebe JE VEDNO prisotno. Ni važno, kaj počneš.


A si prepričan? Sebe nikoli ne odmisliš v svojih razmišljanjih?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Grey ::

nevone je izjavil:

In WTF are you talking about? Čutenje samega sebe JE VEDNO prisotno. Ni važno, kaj počneš.


A si prepričan? Sebe nikoli ne odmisliš v svojih razmišljanjih?

o+ nevone

Seveda ne, saj so moja razmišljanja samo moja in ne morem kar tako sebe odmislit v lastnih razmišljanjih, saj razmišljam jaz in ne nekdo drug namesto mene v mojem telesu. Ne predstavljam si točno, kaj si hotela s tem povedati.

nevone ::

Ne predstavljam si točno, kaj si hotela s tem povedati.


Potem ni važno. Ignore it.

Jaz v svojih razmišljanjih sebe ne občutim vedno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Thomas ::

Je. Le nejasno kaj se zgodi, ko ima obris enake koordinate ne pa jedra atomov.



Hm. A ti si geometrist? Trajektorist?

Po tvojem, slediš eni krivulji skozi space-time in to te določa. Kako široka je sled? Kakor telo, kakor glava, kakor možgani, kakor neocortex?

Ni to ravno ideja, ki bi bila jasna.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Vmes padeš v nezavest ali globoko zaspiš, Zemlja ti pa tačas premakne koordinate za milijon kilometrov glede na Sonce. Zemljino vrtenje samo tudi kar precej. Tako da tvoja krivulja je zelo čudne sorte. In kaj te drži na njej? Kaj jo terminira ko umreš? Kako ona to zve, da druge ljudi, ki bi se znašli na njeni extrapolaciji, vodi na drugem kontu?

Geometrizem pade.

Prav tako pade substratizem, če se sklicuješ na "tiste atome", ker so izmenljivi. Pridejo in grejo in spet pridejo kakšni. Vendar tvoja zavest sigurno ni elektronski mikroskop ki jih nekako identificira, če so še tapravi.

Edina stalnica je tisti še skrivnosti algoritem samo-zavedanja, ki pa zelo očitno ni originalen pri vsaki davčni številki fizične osebe, kakor se v ljudstvu domneva, da je.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

donfilipo ::

Edina stalnica je tisti še skrivnosti algoritem samo-zavedanja, ki pa zelo očitno ni originalen pri vsaki davčni številki fizične osebe, kakor se v ljudstvu domneva, da je



Ne to me ne boš nikoli prepričal. Ljudstvo pač kot rečeno slepo sledi avtoritetam. In jo eksperimenti sploh ne zanimajo. Jaz pa trdim, da so se ekperimenti že zgodili in so zelo enostavni.

Pri tako arbitrarno postavljenem xyzt, premik zemlje ne pomeni nič. Tudi samo prenehanje delovanje zavesti ne. Tudi dejanske identifikacija atomov ni. In seveda tudi skrivnostni algoritem samozavedanja, ki naj bi bil isti NE.

Ampak približna ocena koordinat, z izvorom zavesti, ki naj bi imela neko skupno jedro pri grobi sestavni obliki atomov, pa že.

In jasno. algoritem samozavedanja, ki ni pri vsaki osebi čisto originalen, je nekaj povsem drugega, kot pa:

Po mojem mnenju, je stvar takale:
Ja, zavest se tudi skopira pri kloniranju.
TI, skonirani, vidiš vse tri barve'


Skrivnostni algoritem zavedanja, se namreč ravno tako spreminja. A omenjene kombinacije in spomin na izvor tega, niti čutila in logika ne smejo v detajle zaznavati, saj bi bilo procesorsko prezahtevno in za čutila nemogoče, razen nekako reverzno postprocesno demonstrativno opisno iz ekperimentov in opazovanj.

Stalnice NI, kot v izreku Panta Rei neoplatonistov ne. Celo popolna definicija česarkoli, je v bistvu nemogoča, pa vendar obstajajo zdravorazumski dogovori o poreklu, izvorih in mehanizmih spreminjajnja večine reči in celo algoritmov.

In na koncu. Nekako toliko, kot je dejanske izvorne razlike med davčnimi številkami, jo je tudi med različnimi zavestmi. Vsak ima unikaten odtis, ne glede na to, da so določeni načini sestavljanja številk in njih pomen pri davčni, pa ravno tako enaki. S tem da je enoznačnih davčnih v primeri z enoznačnimi zavestmi hudičevo malo!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Thomas ::

Mislim, da totalno bluziš in nimaš pojma. Oziroma ene tolk, kot jaz o koalinem mesu, v sosednji temi.

Jaz priznam, če ne vem. Dej še ti in se spokaj iz te teme. S sabo vzemi še Okapija.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

donfilipo ::

Jaz pa mislim da ti totalno bluziš in zavajaš tudi ostale, ki se iščejo. In ne priznaš tako rad napake, to vemo vsi, ki smo se s tabo bodli:) Zato bo moje spakiranje iz te teme, odvisno zgolj od res prepričljivih zdravih argumentov in ne od tvojega preganjanja.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Thomas ::

Guess what? V najinih časih so bile brihte redke. 20 let za nama, je situacija precej drugačna.

Navsezadnje, kakšne so svete preproščine 20 let pred nama - ne bi verjel, če ne bi videl.

Ne bluzim in ne zavajam. Odkrivam ti stvari, ki jih nikoli nisi mislil.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

donfilipo ::

Tudi to se ponavlja. To si že trdil.

Pa nič ne kaže na to, razen da se je empirično znanje o delovanju možgan, kar precej povečalo. Nikakor pa ne neko filozofsko splošno. Zaenkrat. Še ni prišlo do kopernikanskega preobrata na vprašanje, točno kaj je funkcija zavesti, kateri sestavni deli jo opredeljujejo, in katere mirno lahko odpišemo. Se pa empirično znanje povečuje.

Nikakor pa ne sam procent briht!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

_Enterprise_ ::

bi se vi dali teleportat nekam? v smislu da se v najmanjšem možnem delčku časa vsi vaši delci razstavijo in sestavijo nekje drugod?

jest se nebi, ker bi to najbrž pomenilo, da umreš. spet po drugi strani pa se spremembe z delci telesa dogajajo neprestano, pa se mi ne zdi da bi kdaj umrl.

recimo, kopija mene na drugi lokaciji bi bila bolj podobna originalu (uporabljeni bi bili isti atomi) kot pa delci mene 1 sekundo kasneje v primeru ne-teleportiranja. verjetno ima nek starec zelo malo skupnih delcev s sam sabo, ko je bil še dojenček

donfilipo ::

Če teleportiranje pomeni, da greš za vekomaj v nepovrat, ali izmišljeno nirvano, bi se jasno da bal.

Če pa bi se teleportirali vsi varno in poceni, pa se ne bi upadal s problemom transporta posameznega atoma nič bolj, kot sedaj pri vlaku:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Thomas ::

Anosognosia is the condition of not being aware of your own disabilities. To be clear, we're not talking minor disabilities here, the sort that only show up during a comprehensive clinical exam. We're talking paralysis or even blindness1. Things that should be pretty hard to miss.

Take the example of the woman discussed in Lishman's Organic Psychiatry. After a right-hemisphere stroke, she lost movement in her left arm but continuously denied it. When the doctor asked her to move her arm, and she observed it not moving, she claimed that it wasn't actually her arm, it was her daughter's. Why was her daughter's arm attached to her shoulder? The patient claimed her daughter had been there in the bed with her all week. Why was her wedding ring on her daughter's hand? The patient said her daughter had borrowed it. Where was the patient's arm? The patient "turned her head and searched in a bemused way over her left shoulder".


Tipično za človeka je, ko je priteran v kot, da se iracionalno obnaša. Najbolj racionalna reakcija.

So with you my friend, v Treh sobah.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

donfilipo ::

Če bi bil edini bi se zamislil. Ker pa je zelo podobnega mišljenja tudi nekaj dejanskih kapacitet, pa samo obrnem bodico na tvojo stran:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Thomas ::

Dejanskih kapacitet na tvoji strani argumenta ni. Kvečjemu nekatere na svoji strani argumenta povišuješ v dejanske kapacitete.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

donfilipo ::

Pač. Vztrajam na eksperimentu z robotki, ki se bo zgodil prej ali slej in tvojem pojasnilu rezultata, ko bo vsak videl, sobo tako kot veleva zdrava pamet in ne vse tri naenkrat:)

No rekli bi, pri tebi dejansko gre za kapacitete in velik napor. Le rezultat predvidevanja je pa kot zelo pogosto, popolnoma napačen! Pa zdaj premisli kaj je bolje. Malo napora in 10% kapacitet in pravilna napoved, ali velik napor, vprežene vse kapacitete in popolnoma napačna napoved.

In seveda še nekaj: splošnega filozofsko popolnega odgovora na smisel bivanja, pa ne bo. Tudi ko bo že telepotriranje in kopiranje možgan.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Thomas ::

Kot sem rekel. Zate bi bil prevelik šok, kar tile mladci razumejo. Čeprav so 30 in celo čez.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

donfilipo ::

Ni res. Ponavljam šok je bil pred veliko leti, ko se tile mladci še niso rodili, ko sem dejansko JAZ tako čutil. Sem že povedal zakaj.

Ampak se ni vklapalo v realnost.

In tudi vem kaj dejansko tile mladci mirno pogoltnejo. Praktičnosti radi predvsem.

Ampak to ne sme spremeniti pravilnosti določenih napovedi.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

nevone ::

(Človeku kar odleže, ko se neha prepuščanje čustvom, ampak se hladno razlaga kar se misli.)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Thomas ::

Nikoli mi nisi povedal, da tako misliš. But then again, tudi jaz tebi nisem.

Kar se pa mladcev tiče. Bi jim midva v istih letih bila kos? Tem, iz leta 2010+?

Enim že, celo večini. Enim pač ne, njihov anti-handicap zaradi Interneta in splošnega razvoja je prevelik.

Vsaj oba jim ne bi bila.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

donfilipo ::

O pa sem. Samo nismo o tem detajlno razpravljali.

In prednost mladcev zaradi tehnologije? Je. Zaradi let samih. Je. Ni pa tako enoznačna in tudi ne enoznačno na tvoj breg, kot bi rad v samohvali poudaril:)

In na koncu. Reinkarnacija, njena pojavnost ni nekaj novega, Je zelo in prekleto stara reč, da se deloma še danes čudim kje hudiča sem jo v tistih rosnih letih pobral.

In variacije niso nič posebnega.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

donfilipo ::

nevone je izjavil:

(Človeku kar odleže, ko se neha prepuščanje čustvom, ampak se hladno razlaga kar se misli.)

o+ nevone


To je star trik. Če se ne samorazpičkam ni nobene motivacije, da bi delil misli. Če se razpičkam, jo je vsaj kanček. Kot vidimo tu ni dr. Mazzinija, ali drugih poznanih domačih kapacitet, ki so se s sorodnimi problemi uveljavljeno (vsaj titule imajo in doktorate:) ukvarjali ....in da bi Thomas sam mrcvaril Okapija, drugim se pa ne ljubi niti tapkati, pa tudi ni vedno prav:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Thomas ::

Agree. Treba je bilo iznajti pojem reinkarnacije, 2500 let nazaj. Počakati skoraj do danes, da je Einstein pometel z zablodo istočasnosti - vsaj za intelektualno elito je to naredil - in da sta Carnap in Witgenstein zmehčala nekatere sholastične pojme.

Potem je bilo treba biti dovolj prevzeten in nor, da si prezirljivo pljuval tako po zdravorazumarskih (lahko rečeš turbofolk) ateistih, kakor po Science Incorporated Liberal Moronic Association in seveda hkrati po Sveti Rimokatoliški Cerkvi, da si si drznil postulirati koinkarnacijo.

Malenkost, ane.

Macini je pa kokr en boljš Žižek.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

nevone ::

Če se ne samorazpičkam ni nobene motivacije, da bi delil misli. Če se razpičkam, jo je vsaj kanček.


Nekak te zastopim. :)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Okapi ::

Mislim, da totalno bluziš in nimaš pojma.
Jaz pa ne mislim, ampak sem popolnoma prepričan, da Thomas totalno bluzi in nima pojma. Ampak ker donfilipo pravi, da sem za en q psiholog, dopuščam tudi možnost, da se gre Thomas igrico in ugotavlja, v kako absurdno blodnjo, zakamuflirano v nekakšno kvaziznanost, bo uspel prepričati druge tule na slotechu.

O.

donfilipo ::

Macini je pa kokr en boljš Žižek.



Oba sta zame nedosegljiv model. S svojim tapkarjenjem vsaj solidno živita. S tem da Žižek veliko bolje, pa čeprav se strinjam, da je Miha veliko bolj IN.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Thomas ::

dopuščam tudi možnost, da se gre Thomas igrico in ugotavlja, v kako absurdno blodnjo, zakamuflirano v nekakšno kvaziznanost, bo uspel prepričati druge tule na slotechu.


To lahko takoj nehaš dopuščati. Thomas je smrtno resen.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

donfilipo ::

V okviru preklanja za klinčevo zdravje. Sicer pa niti ne tako zelo:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Thomas ::

Ne poskušaj narest diskusije nepomembne, potem ko si ugotovil, da v njej ne moreš sodelovati. Ni niti pametno, niti pošteno.

Nove stvari in ideje pridejo vendno kot nemogoče za prejšnje generacije in rodove. Ne zanima nas, kaj bi Cankar rekel danes. Tudi če bi kaj, ne bi bilo dosti vredno.

Ni za "klinčevo zdravje", čeprav bi se Veliki Cankar, Župančič in Levstik z Jurčičem strinjali, da to tako vsekakor je.

Bi bilo pa skrajno koristno, da najdeš logično razpoko, ki razruši tole stavbo. Ker ne zasluži da stoji, če je njena logična ali faktićna statika trhla.

Samo to ni z zmerjanjem in razsajanjem. To je z logično argumentacijo, če se kako da.

Če se ne ....
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

donfilipo ::

O se da in tudi sem jo uporabil.

Medmet s smileyem je pa kopija tvoje stalne taktike, le da je pravilno označena.

In seveda nikakor nisem ugotovil, da v diskusiji ne morem sodelovati. Ravno nasprotno! Ugotovil sem da nekako moram. Kar pa me kar skrbi:)

Skratka kot bi rekel Žižek:

iz pozno Platonskih dialogov, kjer se učenci obračajo na učitelja predvsem z: 'Pri Zeusu, tako je' nas je natanko par, ki skušamo nasprotno. Množina je pa v potencialu:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

nevone ::

In seveda nikakor nisem ugotovil, da v diskusiji ne morem sodelovati. Ravno nasprotno! Ugotovil sem da nekako moram. Kar pa me kar skrbi:)


To je pa ja super! Svoje videnje in vedenje imaš priložnost podati v diskusiji, ki jo je nekdo začel. To, da te to skrbi (če odmislimo tvoje smeškote), je en čuden signal publiki, kot bi pričakoval, da bi itak morali že vsi videti in vedeti tako kot ti.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

donfilipo ::

Ne. Lahko bi me kak nadebuden mladec ali njih 4 nadomestilo. To je nauk.

Ampak dobro. Takoj ko se bo dejansko kdo spet pojavil, se z veseljem umaknem.

Okapi je izjavil:

Mislim, da totalno bluziš in nimaš pojma.
Jaz pa ne mislim, ampak sem popolnoma prepričan, da Thomas totalno bluzi in nima pojma. Ampak ker donfilipo pravi, da sem za en q psiholog, dopuščam tudi možnost, da se gre Thomas igrico in ugotavlja, v kako absurdno blodnjo, zakamuflirano v nekakšno kvaziznanost, bo uspel prepričati druge tule na slotechu.
O.


Ne samo na slo-techu.
Peskovnik je priročen in indikativen. Sicer pa slo-tech, ni končna limita. Zdaleč ne. Da je tako, so glitchi, kot:

'Treba je mem bombardiranje' in podobni.

In kaj zaskrbljuje. Da gre za zelo dobro organizirano in koordinirano ultra desnico, levičarji pa smo tazpuščeni kot bugarska skupština. Spontano povsem neučinkoviti. Ampak morda se pa enkrat zberemo pri kaki pijanki starega punkerja Vidmarja recimo:) in podobnih.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Thomas ::

Ne umakni se, če lahko utemeljiš svoj geometrizem, pa katerem pozicija določa identiteto.

Ali če karkoli pametnega lahko rečeš, ne da bi se pridušal in iskal moralne točke, namesto čisto racionalnih.

Razloži svoj pogled, če ga imaš in če ni že 100 krat prežvečen old crap, well addressed above, kjer se ti ne ljubi brati.

Racionalist pomaga nasprotniku oblikovati stališča. Jih popraviti kadar so napačna. Biti kot šahist, ki ga bolj od zmage zanima varianta takoimenovanega slonovega gambita in njegova upravičenost v igri.

Prezirljiv odnos do problema in iskanje ultradesničarskih zarot je čista distrakcija. Desničarjem je zvečine do tele variante bolj malo. Ene tolk kot tebi, se jim enako podere svet.

Ajd povej kako misliš da tole z zavestjo laufa, ali pa ne nastopaj.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

donfilipo ::

Ali drugače, tobožnje perspektivne mladince, bo izgleda treba fehtati za zdrav razum, potem pa bo seveda tudi nepredvideno počilo. Brez opozorila.

In kako gre to v ta topic?
Ko se bo izvršil eksperiment z robotki, bo reakcija: 'natanko tako smo tudi napovedali.'

In protireakcija???? Krvav na žalost nedemokratičen in spontan puč, revolucija. Lahko.
Pa seveda ne ravno zaradi eksperimenta 3 sob, ampak pravil argumentiranja in argumentov moči.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

nevone ::

Ampak dobro. Takoj ko se bo dejansko kdo spet pojavil, se z veseljem umaknem.


Ti se nič ne umikaj. Povej, če imaš kaj povedati.

To da Thomas poziva ljudi k umiku preprosto ignoriraj. Jaz bi uvedla celo pravilo, da pozivanje k umiku iz debate ni dovoljeno.

Forum je zato, da vsak pove svoje, če želi. Thomas pa naj odpre blog in naj ima tam monologe, če želi.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

donfilipo ::

Ne umakni se, če lahko utemeljiš svoj geometrizem, pa katerem pozicija določa identiteto.


Ne. Da gre za geometrizem, si proglasil ti. Zato tudi ne bom argumentiral s tega stališča.

rezirljiv odnos do problema in iskanje ultradesničarskih zarot je čista distrakcija


Morda res. Obstaja pa kar nekaj indicev. Ne vsa desnica, ampak specifična!

Vsekakor pa je vsaj z mojega vidika to bolj pozitivna sodba o tvojem stališču kot tista:

skregano z vsako logiko, ki se na žalost res tudi pojavlja.

Pozicija je eden od arbitrarnih določiteljev identitete. Eden od. Ne absoluten, arbitraren in ja lahko tudi varljiv in relativen.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Thomas ::

Dobr. Če ti ime "geometrizem" ni všeč, najdi lepšega in ustrezneje krsti svoje nazore.

Samo ni point v imenu, point je če zadeva stoji. Kaj nam pove, kaj pojasni, kako izboljša naš pogled na svet.

Naj te ne skrbi toliko zame, bolj naj te skrbi kar ti veš povedati. Če nekateri gledajo mene postrani, je to moja ali pa njihova zmota. Ti nas razsvetli vse!

Ti razloži tematiko tega threada bolje kot jaz in vsak drug. Ali vsaj desetinko tako dobro.

Levičarjem gre pa tole dobr dol, sodeč tako na prvi pogled. Tko da ne politike vlečt v tole filozofijo ali kar že je.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

donfilipo ::

Medmet je bil na indirektno vprašanje Okapija. In takih izletov, si si ti sam privoščil nebroj več kot jaz in Okapi skupaj. Tako da...... Ampak načeloma imaš pa prav, če bi to motilo jasnost bi bilo narobe. Tako s tem neham.

In kaj naj pojasnjujem? Sem že, je Okapi, je Saladin, je že x drugih, le tvoji trmi nihče ne parira.

Pojasni ti kakšen bo rezultat eksperimenta 3 sob z robotki, pa bomo morda drugače bolj na jasnem. Da se ne prepiramo o oslovi filozofski senci:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

donfilipo ::

Zenon je postavil en enostaven paradoks, ki ga vsi veliki geniji sveta niso uspeli pravilno rešiti, do Plancka, ki pa ga niti ni reševal:) To ne pomeni, da je metoda Zenona napačna ali pravilna, pomeni le, da je prekleto nepraktična.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Thomas ::

Ni res. Zenonov paradox je bil rešen že najmanj z Newtonom in Leibnitzem, če ne že par stoletij prej.

Zenonov paradox se zvede na konvergenco vrst.

FYI.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

donfilipo ::

Ne bi rekel. Bom pa moral se poučiti, zato o tem kasneje. Vsekakor pa ga niso pojasnjevali v moji mladosti nobeni, sicer kar dobri poznavalci Newtona in tudi Leibniza.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Thomas ::

Ja, niso ja. Pomeni, da le niso bili tako dobri poznavalci.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

donfilipo ::

Bral sem namreč Russla. Ta je bil kar kapaciteta. Ali sem spregledal, ali pa je bil mimo vsega Newtona in Leibniza.

No in če niso, paradox za večino ni bil rešen. Zdaj je pa treba najti citat Newtona, ali Leibniza, kjer laikom pojasni, da ga je rešil.

In potem zakaj je to velika večina spregledala.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Thomas ::

http://www.mathacademy.com/pr/prime/art...

Takle dons mladina hitro najde na Internetih in se pouči. Včasih pa seveda ni bilo tako. Nek osamljeni mislec je to razlagal svojim študentom, tam v Kanzasu ali Irkutsku. Če nisi šel v tisto vukojebino, nisi nikoli zvedel.

Danes, pa kot že rečeno, imamo internete in igra je drugačna.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

donfilipo ::

Konvergenca vrst?

Zdi se mi, da se pokaže rešitev nekje drugje veliko bolj javno in širše znano. Konvergenca vrst je pretežno orodje matematikov in fizikov.

Danes, pa kot že rečeno, imamo internete in igra je drugačna.


Ja lahko bi se. Pa se ne. Nič kaj bolj kvalitetno, kot v tvojih letih drpajsanja na faksu fizikov in matematikov.

Ker je precej zahtevno!

Se pa vsi lahko zabavajo z razlaganjem smisla sveta in smisla življenja na dosti višjem nivoju kot prej. Pa se zaboga tudi spet ne! Vsaj ne toliko kot bi pričakovali. Kar je, je neverjetna brzina iskanja konkretnih informacij o dobrinah!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Thomas ::

Mi je prav žal. Zenon je zgubil svojo ost, ko se je videlo, da bi neskončna vsota lahko imela končno vrednost.

Ostalo je mistifikacija.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
««
82 / 87
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Teleportacija-prihodnost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16628023 (24636) energetik
»

2045: Avatar project (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
16027561 (24831) guest #44
»

subjektivna izkusnja in umetna inteligenca

Oddelek: Znanost in tehnologija
252499 (1956) OwcA
»

Blue Brain (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
18713120 (10492) BBB
»

Thomas, pomagaj mi pri širjenju "krive vere" (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
677518 (6185) Thomas

Več podobnih tem