» »

Ali je Linux dobra stvar in za kaj se uporablja?

Ali je Linux dobra stvar in za kaj se uporablja?

1
2
»

dzinks63 ::

Tipkovnico sem uštimal, easy zadeva, imaš praktično za cel svet na razpolago. Sedaj bi pa rad imel firefox instaliran, privzeto imam nek Konquer, saj ni slab, samo sem navajen firefoxa. Vse to še preizkušam iz live zagona. Sprobam predvajanje filmov (program kaffeine), dela ko keks, vse komplet z podnapisi, zvokom, vse nastavitve. Sedaj sprobam še mp3-je, dela ko šus (amarok).

Za začetek super, res sem presenečen nad vsem skupaj. V tej KANOTIX RC7 verziji linuxov je programov privzeto instaliranih cel kup, praktično vse kar rabiš. Za neko pisarno, ali pa še več, praktično ne rabiš windovsev. Zaenkrat sem navdušen.

R33D3M33R ::

Glede na to, da uporabljaš Linux temelječ na Debianu odpri synaptic/adept ali katerikoli package manager je nameščen in ga poišči med paketi. Lahko pa tudi odpreš konzolo/terminal in vpišeš: apt-get install firefox
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Icematxyz ::

Nevem če že obstaja ampak članki na slo-techu bi bilio morda dobro, če bi nastal kratek in pregleden članek ki uporabnika ne odbije. Torej "in media res".

Tu downloadaš najbolj user frendly distribucijo: link

Tako namestiš : zelo kratka in natančna navodila

Čiste osnove ki jih boš naredil po inštalaciji

...

Mislim da bi tako marsikdo preizkusil vsaj kakšno LiveCD distribucijo, ker izgubiti nima nič. Le par minut življenja mu vzame in ve kaj je linux in kako dela z njim.

Pa še dopis:
Internet, text, in multimedia deluje brez težav.

Ostalo pa ja in ne. Odvisno od sposobnosti uporabnika in podpore ki obstaja za linux.

poweroff ::

Neuradni repository za Ubuntu: http://www.medibuntu.org/

Glede članka... huh, imam v načrtu... že kakšno leto.

Sam problem je čas... pa lenoba. :D
sudo poweroff

poweroff ::

Torej Windows in Mac uporabniki so "nesposobni, neumni ali leni"?

V bistvu uporabniki Linuxa niso nesposobni, neumni in leni, pri ostalih pa so odprte vse možnosti. >:D
sudo poweroff

bluefish ::

naj še nekaj te nenesposobnosti in nenumnosti in nelenobe uporabijo za pomoč novim uporabnikom. Za win dobiš odgovor na forumih v nekaj urah, na linux pa čakaš in čakaš.
V mojem konkretnem primeru sem za pomoč z wifi čakal en dan, da se je nekdo s precej offtopic debato dotaknil teme, nato pa še malo več, da je pricapljal prvi uporabne odgovor.

Poldi112 ::

>Za win dobiš odgovor na forumih v nekaj urah, na linux pa čakaš in čakaš.

Kateri forum priporočaš? Ker občasno bi rabil kakšno mesto kjer dobim kvaliteten odgovor za win okolje, pa niti ni treba da je hiter. Za primere ko ti uraden support reče reinstall, ti pa tega res nočeš.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

bluefish ::

Neowin recimo.

preem ::

na ubuntuforums.org je rešen praktično vsak problem na katerega bilokdo od vas naleti.

bluefish ::

problem je kdaj.

poweroff ::

Ja, na Poljub.com ren ne dobiš uporabnega odgovora za Linux vprašanje.

Če greš pa na Ubuntuforums, pa odgovor pride zelo hitro. Jaz sem ga praviloma dobil v par urah, se je pa seveda tudi že zgodilo, da ga sploh ne dobiš.

In presenečenje - pri Windows forumih je enako.
sudo poweroff

bluefish ::

sicer je veliko odvisno od samega problema in tematike.

Poldi112 ::

Niti ne, najbolj je odvisno od tega, ali znaš postaviti vprašanje in ali se znaš obnašati.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

bluefish ::

pri nekaterih zna biti to res problem.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux je počasnejši od Windows (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
33323058 (12673) Brane2
»

Ubuntu pripravlja 'AppStore' (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
698237 (6197) preem
»

Kje dobiti instalacijski linux?

Oddelek: Operacijski sistemi
254239 (3401) maticm
»

Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
202307 (1897) G-man
»

Znane specifikacije Ubuntu 7.04 Feisty Fawn (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12914621 (11720) Roadkill

Več podobnih tem