» »

Kje dobiti instalacijski linux?

Kje dobiti instalacijski linux?

Racunalnik ::

Ker o linuxu in njegovih verzijah nimam blage veze bi nekoga prosil da mi da link do fajla katerega lahko zapecem na cd,rabim se postopek in da instaliram linux tako kot bi winse in da je taka verzija ki je brezplacna,da ima nekaj programja ze notri da nebi bila cisto osnovna verzija.

Rabim ga pa za openoffice in podobno programje kot je na pcju.

Daedalus ::

Ubuntu.

domača stran

Download - vzemi kr privzeto verzijo. Se lahko uporabi kot liveCD (teče iz cd-ja in ne rabi inštalacije), lahko se pa tudi inštalira.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Celeborn ::

If air travel is so safe, why do they call it a "terminal"?

Racunalnik ::

Bom probal narediti po navodilih strani.Zanima me se ce se taki linuxi dajo nadgradit ce je kaj novejsega in pa ali obstaja slo language pack,ker jest ga nisem najdel.
Ali imajo kot winsi ze vgrajen firewal?

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

Bom probal narediti po navodilih strani.Zanima me se ce se taki linuxi dajo nadgradit ce je kaj novejsega in pa ali obstaja slo language pack,ker jest ga nisem najdel.
Ali imajo kot winsi ze vgrajen firewal?


Linux se praviloma nadgrajuje precej lepše, ko winsi. Slo jezik si izbereš med inštalacijo. Za lep GUI firewall pa glej Firestarter
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Turboslav ::

Tule imaš še open SUSE http://software.opensuse.org/
Sir je dober

Racunalnik ::

Tule imaš še open SUSE http://software.opensuse.org/

A ta open suse je boljsi od zgorne verzije?

Turboslav ::

Ja boljši ne vem če je, je pa to najnovejša verzija...
Sir je dober

vejnovic ::

Lahko tudi tole - Fedora: http://fedoraproject.org/en/get-fedora :P

Racunalnik ::

Kater openoffice izberem od naslednjih verzij::Linuk RPM,DEB,solaris x86,solaris sparc?
Vcem je sploh razlika?

Zgodovina sprememb…

OmegaBlue ::

Od tega katero distribucijo imaš.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

PARTyZAN ::

deb paket potrebujes, ce si izbral Ubuntu ali pa Debian distribucijo.

Ubistvu ti se to ni treba. Vsaka spodobna desktop distribucija ima lep graficni vmesnik za svoj packet manager. Ce uporabljas Ubuntu enostavno odpres Synaptic, in v iskalno polje vpises openoffice. Vse ostalo bo opravila distribucija zate.

To iskanje uradne spletne strani in downloadanje instalacijskih datotek je windows kompleks :).

Apple ::

Ima kod kakšen link, kako naj spravim inštalacijski CD linuxa na USB...

Imam nek ultra lahki prenosnik, ki nima za CD/DVD, rad bi pa bootal iz USBja inštalacijo linuxa...

Hvala za info.
LP, Apple

Racunalnik ::

Sem opazil sam nima neta pc na katerega gre to gor.
RAd bi formatiral disk v linuxu zato da instaliram linux na disk pa je to cel projekt,nic neznam.Nekaj malega znam terminal uporabljati,ukazi so pa cisto drugi.
Vzel sem pa ubuntu linuxe,tko da potem deb verzija openoffica?

jype ::

Racunalnik> Vzel sem pa ubuntu linuxe,tko da potem deb verzija openoffica?

Ni ti treba posebej nalagati OpenOfficea, ker je že vključen v distribucijo. Razen če nujno potrebuješ najnovejšo različico.

opeter ::

Kaj pa če bi preizkusil Linux Mint?

Nekatere zadeve ima enostavnejše rešene, kot Ubuntu. Sploh pa je to ena najprijaznejših Linux distribucij nasploh. Predvsem bo dokaj domač tistim, ki so navajeni Windows okolja.

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Racunalnik ::

Tale ubuntu je instaliran in baje dela zelo pocasi!?

Linux Mint ima open office vgrajene?

Mint ma tudi full verzij za dol potegnit,kera je prava ali pa ce kdo zna povedati razlike med vewrzijami za verzijo 4 ki je najnovejsa.

Zgodovina sprememb…

G-man ::

Lepo po vrsti kot so hiše v Trsti. Na kakšen računalnik misliš spravit Linux (hitrost procesorja, ram, disk)?

Inštalacija iz USB ključa.

GNU/Linux je operacijski sistem, Linux je le jedro operacijskega sistema, Ubuntu je distribucija, kar pomeni, da dobiš na inštalacijskem/Live CD-ju poleg GNU/Linux operacijskega sistema še en kup drugih uporabnih programov:
Pisarna: OpenOffice.org 2.3 za pisarno, Evince za brat PDF, Evolution za elektronsko pošto, koledar in kontakte
Internet: Firefox 2 za brskalnik, Pidgin za MSN, Google Talk in še 10 drugih chat programov, Ekiga za VOIP telefonijo
Grafični programi: GIMP za risanje, F-Spot za urejanje albumov fotografij, XSane za skeniranje
Zvok in video: Rhythmbox za glasbo/podcaste/radijske postaje, Totem predvajalnik filmov za filme/glasbo, Sound Juicer za "ripanje" glasbe s CD-ja na disk in Serpentine Audio CD Creator za ustvarjanje audio CD-jev
Poleg tega je gor še kar nekaj drugih uporabnih programov, ki že tako ali tako standardna oprema vseh operacijskih sistemov.

Za dodajanje in odstranjevanje novih programov je najenostavneje uporabljat glavni meni Programi->Add/Remove, kjer imaš seznam programov, ki si jih lahko namestiš prek interneta samo s tem, da jih (tudi več hkrati) obkljukaš in potrdiš njihovo namestitev. Poleg tega načina obstaja tudi program Synaptic (Sistem->Administracija->Upravitelj paketov Synaptic), ki je bolj napredna različica programa Add/Remove in omogoča namestitev prek 20000 paketov za programe, dodajanja novih skladišč paketov itd.

Racunalnik ::

PC 1Ghz 512rama,na isetm pcju delajo winsi hitreje kot linux.Zdej tega nerazumem.

G-man ::

Ja, 1GHz ni ravno hitro, ampak bi moralo delat BP. Mogoče je kje drugje problem. Kakšna specifika v komponentah. Kakšno grafično kartico imaš? Imaš vključene 3D učinke? Ali misliš s tem, da se le zažene počasneje kot Windows?

Gjurisic ::

Na cd-ju od kake računaniške revije?

Racunalnik ::

Jest bi rabil cist najbolj osnoven oziroma najmanj zahteven linux kater ima open office in podobne programcke ze gor,da lahko normalno po netu hodis,slikco obdelas,da sam najde internet povezavo...

Testiral bom se fedoro in mint verzijo.

3d ucinki nevem kje naj bi to bilo,pocasneje pa recimo tudi firefox al kar je ze gor dela pocasneje kot explorer v winsih.

Zgodovina sprememb…

hruske ::

Ja, Explorer na Windows je integriran v operacijski sistem, medtem ko Firefox na Linuxu ni. Bolj smiselno bi bilo primerjat hitrost Konquerorja (ki je tudi integriran v KDE) proti Explorerju.

Vem da ti deluje počasneje, ampak tako pač bo, in to še lep čas. Ob prehodu na Linux se moraš pač zavedat, da marsikatera stvar ne bo delovala tako kot je na Windows.
Rad imam tole državico. <3

G-man ::

Če se ti zdi Ubuntu prepočasen, lahko preizkusiš Xubuntu, lažjo različico Ubuntuja. Zadovoljevala bo vse tvoje potrebe.

Ampak vseeno, si prepričan, da si namestil Ubuntu, ali si ga samo pognal s CD-ja?

poweroff ::

Po moje ti bo koristilo, če si najprej počasi prebereš tole:
- Kaj je Linux, kaj so različne distribucije, kaj je Ubuntu
- Kako nameščamo programske pakete v Ubuntuju
- Katere programe se ti splača namestiti (kodeki,...)
Pred namestitvijo se ti splača prebrati še kaj so particije (razdelki)

Po moje boš tu našel večino odgovorov na tvoja vprašanja. Vzemi si lepo pol urice, pa ti bo marsikaj veliko bolj jasno. Če ti pa ne bo, pa kar še vprašaj.
sudo poweroff

maticm ::

Če misliš da imaš slabo mašino probaj flexbuntu - kompatibilen z Ubuntu (oziroma vsi manuali za ubuntu velajjo tudi za to distribucijo). Imam na P2 300 MHz 256Mb RAM.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux-Začetnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
9928923 (26198) 5er-->
»

Izšla Mandriva Linux 2010 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
839612 (7384) 5er-->
»

Ali je Linux dobra stvar in za kaj se uporablja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
636155 (5011) bluefish
»

kako inštalirati linux

Oddelek: Operacijski sistemi
191910 (1622) 'FireSTORM'

Več podobnih tem