» »

Windows 7 bo imel šest okusov

Windows 7 bo imel šest okusov

Microsoft - V Redmondu so se končno izjasnili, v koliko različicah bo izšel njihov naslednji operacijski sistem Windows 7. Mike Ybarra, glavni menedžer za projekt Windows, je dejal, da je glavni izziv za Microsoft milijarda uporabnikov, ki jih je težko zadovoljiti z eno samo verzijo. Zato bo za domače uporabnike namenjen Windows 7 Home Premium, za poslovna okolja pa Windows 7 Professional, ki nekoliko spominjata na izvedenke XP-jev. Poleg teh dveh bodo izdali še Home Basic, Started Edition, ki bosta šli le v države v razvoju, ter Enterprise in Ultimate.

Najbolj oskubljena Starter Edition bo omogočala resnično malo, saj bo v njej moč odpreti največ tri programe hkrati. Microsoft pravi, da bo namenjena novim uporabnikov računalnikov in netbookov. Kupiti je ne bo mogoče posebej, saj bo naprodaj izključno prek OEM-kanalov. Home Basic bo namenjena le deželam v razvoju. S Home Premium ciljajo na domače uporabnike, ki naj bi v tej ne preveč okleščeni in omejeni inačici našli dovolj funkcionalnosti za domačo rabo. Professional bo namenjen majhnim podjetjem in tistim, ki delajo od doma, predstavlja pa priporočeno nadgradnjo za Visto Business. Ultimate bo ultimativna verzija, ki bo posedovala vse in bo verjetno tudi najbolj priljubljena izbira uporabnikov, ki bodo Windows pridobili na alternativne načine, zato o njej ne kaže izgubljati besed. Enterprise se bo od nje razlikovala predvsem po licenciranju, saj je ne bo moč kupiti z novim računalnikom ali celo posebej, temveč jo bo Microsoft prodajal podjetjem.

190 komentarjev

«
1
2 3 4

Jaka83 ::

Damn, it's Fista all over again. Zakaj ne naredijo tako kot Apple in dajo ven en OS za vse.

tinlad3n ::

Damn, it's Fista all over again. Zakaj ne naredijo tako kot Apple in dajo ven en OS za vse.


Ja kva se pa cmeraš no. Če hočeš met use si pač kupi Ultimate ane. Meni se pa zdi to čist uredu. Pač ne plačaš vsega, če ne rabiš vsega. Saj pa si lahko pogledaš kaj ima katera noter in če pač ne rabiš tistega karima ultimate vzameš professional.

antonija ::

Zakaj je treba drzavam v razvoju poslat OS v katerem lahko laufas samo tri aplikacije hkrati? Poslusas glasbo, imas odprt urejevalnik texta in kaksen pdf ki ga rabis za delo. Ne mores pa imet browserja zdraven. Ali pa excela za kaksno statistiko.

A nebi bilo nekak bolj smiselno prodajat poln OS in ga fizicnim osebam (ki ga kupijo za osebno uporabo) zaracinavat ceneje, pravnim osebam (ki ga uporabljajo predvsem za sluzenje denarja) pa drazje?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Jaka83 ::

@tinlad3n

Ker spet povzročajo zmedo pri neukih uporabnikih in bo spet polno telefonskih klicev ala: "Ti, katere uindouse naj si pa naložim, a je kakšna razlika, a uni hitrej delajo k uni, a špili bolš laufajo tam, ...". Vem da je Ultimate pač ultimativna in ima vse, ampak zakaj razlikujejo ... tista razlika v ceni je itak tolk minimalna, da niti ni vredno njihovega truda, da izklapljajo in omejujejo funkcionalnost. In ja, imam original Fisto na dveh compih (Business varianto), ker sta pač prišli z mašino in razlika med Business in Ultimate je tako minimalna, da je brezveze trg tako zasičiti. Daš ven eno varianto in tisto izpiliš do konca, saj sem dal zgoraj lep primer.

tinlad3n ::

Al pa če bo pravna oseba kupila os kot fizična oseba in ga uporabljala predvsem za služenje denarja?

Sej če bo kdo hotu več kot starter edition pač ne bo kupu tega. Sej ti nihče nič ne vsili.

Frgazor ::

Torej če prav razumem, bo za normalno funkcionalen windows 7 spet potrebno naložiti verzijo z vsem mogočim bloatom. Juhej. Res obožujem media center in ostalo nesnago z "dodano vrednostjo".

bucket ::

Kak ste eni smešni. Vam bo sploh kdaj kaj prav ko Microsoft naredi karkoli?

Čisto vredu je, če bo več verzij. Če jih nočeš jih pač ne kupuj.

nekikr ::

Zakaj je treba drzavam v razvoju poslat OS v katerem lahko laufas samo tri aplikacije hkrati? Poslusas glasbo, imas odprt urejevalnik texta in kaksen pdf ki ga rabis za delo. Ne mores pa imet browserja zdraven. Ali pa excela za kaksno statistiko.

Ja, ker nek "etiopijec" res posluša muziko, piše svojo drugo novelo, pregleduje vire v pdfju, gleda bilanco stanja v excelu...vse naenkrat...

Sicer je pa toliko verzij čisto v redu. Zakaj? Ker lahko vsak kupi kar mu pač paše. Avtomobilski primer: zakaj bi mi ponudili samo izvedenko z usnjem, mp3 radiem, dvopodročno klimo.... če pa tega ne maram in bi raje vzel cenejšo verzijo brez tega?

tinlad3n ::

@tinlad3n

Ker spet povzročajo zmedo pri neukih uporabnikih in bo spet polno telefonskih klicev ala: "Ti, katere uindouse naj si pa naložim, a je kakšna razlika, a uni hitrej delajo k uni, a špili bolš laufajo tam, ...". Vem da je Ultimate pač ultimativna in ima vse, ampak zakaj razlikujejo ... tista razlika v ceni je itak tolk minimalna, da niti ni vredno njihovega truda, da izklapljajo in omejujejo funkcionalnost. In ja, imam original Fisto na dveh compih (Business varianto), ker sta pač prišli z mašino in razlika med Business in Ultimate je tako minimalna, da je brezveze trg tako zasičiti. Daš ven eno varianto in tisto izpiliš do konca, saj sem dal zgoraj lep primer.


Kašnih telefonskih klicev? Če koga kaj zanima ima microsoft slovenia in nej pokliče pa nej se pozanima.

Poglej sploh ne vem v čem je problem. Kupi ultimate in maš mir.
Jst delam vsak dan z računalnikom, lahko rečm da sem naprened user in vse kar mi manjka na moji licenčni home premium je RDC server. Pa še to ni problem ker dam gor VNC in je to to. Nič mi ne manjka.

opeter ::

Joj, ne. Spet preveč komplicirajo. Namesto, da bi imeli recimo 3 različice, podobno, kot je bilo pri xp-jih: Home, Pro (ta bi imel različico Enterprise) ter Server.

Če bi sistem bil res tako modularen, bi lahko oklestili ali pa odprli npr. home različico, glede na vtipkano kodo. Ampak ne, MS je pametnejši.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Smeagol ::

Saj je izbira cisto preprosta. Za doma je home premium. Seveda bo vecina uporabila ultimate, ki jim bo dvignil se ducat ali dva servicov, ki jih prav nic ne rabijo.

Za domacega uporabnika je skoraj vseeno katero razlicico ima. Vse razlicice si bojo verjetno (tako je bilo do sedaj) na las podobne. Edina razlika je kaka dodatna ikona in kot sem rekel nekaj vec servicov v "bogatejsih" razlicicah. Izdaja ene same verzije bi bila neumnost. (saj de ne bos mislil, da so vsazga posebej pisal :). To je vse ena in ista koda)

Jaka83 ::

@tinlad3n

Mislm da se ne zastopiva čisto. Meni tudi na Business nič ne manjka (hej, še celo DRC ima, ki ga uporabljam). Govorim za "prijatelje", ki te pokličejo takrat ko rabijo kaj v zvezi z računalnikom.

tinlad3n ::

@Jaka83

Sej nočm neki moralizirat ampak očitno si svoje prijatle malo razvadil. Če te kdo vpraša katero verzijo naj izbere mu postaj ta link

klik :)

opeter ::

Saj je izbira cisto preprosta. Za doma je home premium. Seveda bo vecina uporabila ultimate, ki jim bo dvignil se ducat ali dva servicov, ki jih prav nic ne rabijo.

Za domacega uporabnika je skoraj vseeno katero razlicico ima. Vse razlicice si bojo verjetno (tako je bilo do sedaj) na las podobne. Edina razlika je kaka dodatna ikona in kot sem rekel nekaj vec servicov v "bogatejsih" razlicicah. Izdaja ene same verzije bi bila neumnost. (saj de ne bos mislil, da so vsazga posebej pisal :). To je vse ena in ista koda)


To pa je tudi res. Se strinjam.
Vsekakor pa je problem to, da bo to ponovno nekatere ljudi zmešalo, ko bodo kupovali nove računalnike za pisarne (velja predvsem za podjetja/ustanove).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Jaka83 ::

Opeter, ravno na to sem ciljal. Nepotrebna zmeda za osebe, ki bi rade nekaj privarčevale. Na koncu pa itak ugotovijo, da rabijo nekaj, kar je samo v višjecenovnih verzijah in je ves zapravljen čas zaman.

tinlad3n, LMGTFY koristim že dalj časa ampak po telefonu ne moreš ravno linka poslat. ;)

mtosev ::

ultimate zame. :)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tinlad3n ::

@Jaka83

Potem pa mu samo reči: poGOOGLAJ in vrži telefon dol.
Ne hecam se, sej vem kakšni so ljudje. Po domače povedano so leni.

Poldi112 ::

Leni?
In kaj, spotoma naj lenobe pogooglajo še, kaj pomenijo razni vpn, rdp, iis, ... da bodo vedeli, če to rabijo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

tinlad3n ::

Če ne veš kaj je to, potem verjetno ne rabiš tega imet.
Pa tudi tam kjer piše kaj ima katera verzija je razloženo kaj je kaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tinlad3n ()

BigWhale ::

Nevem, a tiste 'enterprise' stvari res toliko kostajo? Mora en domaci uporabnik res kupiti ultimate razlicico, ce si zeli se RDC streznika?

tinlad3n ::

RDC server bo v profesional, v visti pa je v bussiness ediciji, torej ne potrebujejo kupit ultimate.
Če pa že kupiš home premium pa imaš VNC opcijo.

MrStein ::

tinlad3n:
Če ne veš kaj je to, potem verjetno ne rabiš tega imet.
Pa tudi tam kjer piše kaj ima katera verzija je razloženo kaj je kaj.

Kupujem avto. Ne vem kaj je to "fergazer". Torej ga ne rabim ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

d0rK ::

Kva mate to nek fetish na primerjave OSev z avti? Zberte si ze novo prispodobo ffs. Diversify.

neres ::

Te različne verzije so bedarija. Pač bi dali vse v eno verzijo in vklopili samo tiste osnovne funkcije. Napredni uporabniki pa naj si sami vklopijo napredne funkcije po potrebi.
Dosti bolj enostavno kot kupovanje različnih verzij, kjer moraš kupit Ultimate, ker rabiš samo eno od naprednih funkcij, ostalo pa ti je bloat, ki ga ne moreš niti izklopit.

r0ker ::

tinlad3n:
Če ne veš kaj je to, potem verjetno ne rabiš tega imet.
Pa tudi tam kjer piše kaj ima katera verzija je razloženo kaj je kaj.

Kupujem avto. Ne vem kaj je to "fergazer". Torej ga ne rabim ?

isto kot: kwa je to explorer? tega me rabim
nikjer ne piše v specifikacijah avta da ma fergazer

tinlad3n ::

tinlad3n:
Če ne veš kaj je to, potem verjetno ne rabiš tega imet.
Pa tudi tam kjer piše kaj ima katera verzija je razloženo kaj je kaj.

Kupujem avto. Ne vem kaj je to "fergazer". Torej ga ne rabim ?


A ti piše pri opremi za avto: klima, ABS, el. pomik stekel...
al ti piše: fergazer, bati, cilindri, ventili, ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tinlad3n ()

neres ::

Primerjave z avtomobili tukaj seveda niso na mestu. Čeprav MS marketing hoče da bi bile.

Ker npr. dat klimo v avto stane konkreten denar za material in čas za delo...
Za zapečt dodatno funkcijo na DVD od Windowsev pa stane kaj, 2 sekundi?

Stroške razvoja pa se itak plača tako ali drugače. MS marketing je pač zdej pogruntal, da bojo zaslužili več, če dajo več verzij z različnimi cenami.. In to je to. Samo ne mi govorit da je to za potrošnike dobro.

tinlad3n ::

Primerjave z avtomobili tukaj seveda niso na mestu. Čeprav MS marketing hoče da bi bile.

Ker npr. dat klimo v avto stane konkreten denar za material in čas za delo...
Za zapečt dodatno funkcijo na DVD od Windowsev pa stane kaj, 2 sekundi?

Stroške razvoja pa se itak plača tako ali drugače. MS marketing je pač zdej pogruntal, da bojo zaslužili več, če dajo več verzij z različnimi cenami.. In to je to. Samo ne mi govorit da je to za potrošnike dobro.


Ja sej res da oni zapečejo windows na DVD itak nič ne stane, nej kr zastonj talajo.

Poldi112 ::

Primerjave z avti tu niso na mestu, ker 95% ljudi ve, kaj je ABS, v primerjavi z windows-i, kjer 95% ljudi NE ve, kaj je RDP.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

tinlad3n ::

Primerjave z avti tu niso na mestu, ker 95% ljudi ve, kaj je ABS, v primerjavi z windows-i, kjer 95% ljudi NE ve, kaj je RDP.


Tudi 95% ljudi tega ne potrebuje. Ker majo itak vsi doma kakšen router in jim RDP tako ali tako ne dela, ker ne znajo portov forwardat na ip.

c00L3r ::

Vsi ki trdite naj obstaja samo 1 verzija imate nameščene piratske windowse ali pa vam mamica plačuje za računalnik.

Super je, da je več različic. Pogledaš katera kaj ponuja in za koliko €. Nato kupiš tisto katero si lahko privoščiš oz. ima najboljši price/performance glede na tvoje potrebe.

Mislim da bo tokrat zame zanimiva različica Profesional. RDP pa rabim na vseh PC-ih :)

peachkovit ::

Đizs.... a je kdo dejansko prebral za kaj se gre...

Starter edition in Home Basic edition bodo na voljo samo za države v razvoju. Se prav mi najbrž tega niti vidl ne bomo v prodaji.

Kar bo prišlo v prodajo pri nas je Windows 7 Home Premium, Windows 7 Professional in Windows 7 Ultimate (ok, mogoče še Starter edtion za netbooke, ampak sklepam da boš lahko dal tja gor tud home premium al pa professional). Kar je podobno kot Windows XP Home in Windows XP PRO. Ultimate bo pač za une, ki hočejo vse. Ne vidim kaj je kle problem....

neocodex2 ::

Premium, Professional, Ultimate.. Mi je prav vseeno. Sicer se nagibam na Premium, pa še ta bo imel sabo preveč nesnage, tako da bo moja izbira raje kakšen Tiny7.

Sicer pa je tole predalčkanje inštalacij zgolj ekonomska tržna politika. Se razume, da se to dela na hardweru (4850, 4870...), ampak ni logičnega razloga, zakaj bi to počel pri softveru. Saj Windows je Windows, in vse kar ima Ultimate je polna verzija in to je tisto, kar bi moral dobiti za svoj denar. Tu se pa raje dela diskriminacija cen, in ti dodatno zaračunajo "storitve" v naprednejših različicah oz. brez kakšnega razloga (razen njihovega ekonomskega interesa) oklestijo lažje verzije, ker nimajo nobene razlike v stroških pri izdaji Ultimate ali Premium verzije! Ne rabijo nič več DVDjev, nič več embalaže, ničesar več, le malo več kode je zapečeno na medij. In malo lepša škatla je. In občutek, da imaš "vse". Vse to za nekoliko višjo ceno. Bruh.

R33D3M33R ::

Slučajno kdo ve na katerih verzijah bo MUI?

Glede pakiranja:
With Windows 7, all versions are already installed on the user's PC hard drive, meaning he pays and then "simply unlocks the features," Ybarra said. Total upgrade time should be between seven and 10 minutes, he added.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::


Sicer pa je tole predalčkanje inštalacij zgolj ekonomska tržna politika. Se razume, da se to dela na hardweru (4850, 4870...), ampak ni logičnega razloga, zakaj bi to počel pri softveru. Saj Windows je Windows, in vse kar ima Ultimate je polna verzija in to je tisto, kar bi moral dobiti za svoj denar. Tu se pa raje dela diskriminacija cen, in ti dodatno zaračunajo "storitve" v naprednejših različicah oz. brez kakšnega razloga (razen njihovega ekonomskega interesa) oklestijo lažje verzije, ker nimajo nobene razlike v stroških pri izdaji Ultimate ali Premium verzije! Ne rabijo nič več DVDjev, nič več embalaže, ničesar več, le malo več kode je zapečeno na medij. In malo lepša škatla je. In občutek, da imaš "vse". Vse to za nekoliko višjo ceno. Bruh.


Sam par mesecev do par let več razvoja in testiranja dodatnih funkcij. Plačevanje vseh teh ljudi za toliko časa pa je res drobižek a ne?

Daj zapomnite si že počasi enkrat: pri programski opremi ne plačujete za stroške pakiranja ter tiskanja medija no.
The truth is rarely pure and never simple.

tinlad3n ::

Premium, Professional, Ultimate.. Mi je prav vseeno. Sicer se nagibam na Premium, pa še ta bo imel sabo preveč nesnage, tako da bo moja izbira raje kakšen Tiny7.

Sicer pa je tole predalčkanje inštalacij zgolj ekonomska tržna politika. Se razume, da se to dela na hardweru (4850, 4870...), ampak ni logičnega razloga, zakaj bi to počel pri softveru. Saj Windows je Windows, in vse kar ima Ultimate je polna verzija in to je tisto, kar bi moral dobiti za svoj denar. Tu se pa raje dela diskriminacija cen, in ti dodatno zaračunajo "storitve" v naprednejših različicah oz. brez kakšnega razloga (razen njihovega ekonomskega interesa) oklestijo lažje verzije, ker nimajo nobene razlike v stroških pri izdaji Ultimate ali Premium verzije! Ne rabijo nič več DVDjev, nič več embalaže, ničesar več, le malo več kode je zapečeno na medij. In malo lepša škatla je. In občutek, da imaš "vse". Vse to za nekoliko višjo ceno. Bruh.


Najboljš da kr začnejo talat zastonj. Al pa da plačaš sam prazen DVD pa poštnino pa ti kr pošljejo domov. Microsoft pa naj postane neprofitna organizacija.

peachkovit ::

R33D3M33R - sodeč po tem, Enterprise in Ultimate.

neocodex2 - recimo, da sem jaz en noob in ne rabim pol stvari v Ultimate verziji. In, če obstaja samo ena verzija, bom jaz plačal enako kot en "experienced" user, ki potrebuje stvari iz ultimate verzije. To se mi zdi bolj nepošteno, kot da se meni ponudi "oskubljena" verzija, za katero plačam manj.

Enako kot pri grafičnih - ne rabim 9800gtx grafične ampak je dovolj ena integrirana.

In ja, res je, edicija je odvisna samo in le od ključa, celo vsebina DVDja je enaka. Vsaj tako je bilo pri visti. In kaj sedaj ?

neres ::

Sam par mesecev do par let več razvoja in testiranja dodatnih funkcij. Plačevanje vseh teh ljudi za toliko časa pa je res drobižek a ne? Daj zapomnite si že počasi enkrat: pri programski opremi ne plačujete za stroške pakiranja ter tiskanja medija no.


http://www.youtube.com/watch?v=7RsOIdF_DdY

Le kako Applu uspe izdat samo eno verzijo? A pri njih razvoj nič ne stane? :\

Daj zapomnite si že počasi enkrat: Gre se za to kaj je nam potrošnikom všeč. In o tem se zdaj pogovarjamo. Ne da hočemo met zastonj Windowse. A je to tako težko razumet?

jlpktnst ::

Za vse, ki vam ni jasno zakaj 6 edicij - ker je tako več profita. Definitivno ni zato ker bi uporabnikom to koristilo ali pa zaradi lažje uporabe.

Sicer pa poglejte zeitgeist + addendum pa bo vse jasno.

edit: Hja, kaj je potrošnikom všeč ... folk mal zajamra, na koncu pa vsi kupijo kar dajo pr MS ven. Slejkoprej. Mislim da se oni tam sploh ne sekirajo preveč. Itak pa jamra samo teh par geekov ostali pa pojma nimajo. Evo geeki lahk ozačnete, izobrazite splošno javnost zakaj tako in ne drugače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jlpktnst ()

peachkovit ::

Ne vem zakaj je treba takoj začet z Linuxom v Windows temi. Počasi spoznavam, zakaj tokrat pride do flamewar-ov.....

Če maš kakšna mnenja o Windows 7 in edicijah le tega, jih deli, ne pa začet s takimi bednimi.... Linux je free, Windowsi pač niso. Če ti kaj ni všeč, tvoj problem.

tinlad3n ::

Ok samo nekaj.
Kaj pa če bi bla pač edina opcija ultimate, ki stane 400$. Pol bi se pa usi razburjal da ne rabjo pol stvari, ki so notr.

trnvpeti ::

niso vec taksni casi, da folk kr kupi, kar da ms ven

tinlad3n ::

Pri home userjih mogoče ne. Home userji itak use piratizirajo. Važna so podjetja, ki MS prinesejo največ profita. In podjetja po večini kupijo kar da MS ven.

neres ::

Pol bi se pa usi razburjal da ne rabjo pol stvari, ki so notr.

O nepotrebnih funkcijah se razburjamo že dolgo časa.
Jaz najraje ne bi plačeval Microsoftu za razvoj IEja, ampak ne verjamem da imam pri tem izbiro, niti s šestimi verzijami Windowsev.

Mavrik ::

Le kako Applu uspe izdat samo eno verzijo? A pri njih razvoj nič ne stane? :\

Daj zapomnite si že počasi enkrat: Gre se za to kaj je nam potrošnikom všeč. In o tem se zdaj pogovarjamo. Ne da hočemo met zastonj Windowse. A je to tako težko razumet?


Dokler je Applov OS X po vključeni funkcionalnosti enak kot Home Premium različice Windowsov, ni prav nič čudnega, da je cena taka kot je. Navsezadnje obstaja OS X tudi v strežniški različici.

Drugač pa... tudi jaz bi mel zastonj internet, pa televizijo, pa vse filme, pa vse knjige pa vse... sam ne morem. A je to tak težko razumet?

Pač so se pri Microsoftu odločili, da se jim bolj splača prodat več funkcionalne verzije za višjo ceno ter oskubljene za ustrezno nižnjo, namesto ene same edicije za nekaj srednjega. Njihov OS, njihova odločitev.

Kar se pa tiče vseh, ki Linux sem vlačite: boljše je da mate prekleto dober argument, zakaj vaš post spada sem. Tole ne bo še en flamewar.
The truth is rarely pure and never simple.

trnvpeti ::

prav poslovni uporabniki ne kupijo kar da ms ven :)

bluefish ::

če bi se kdo sploh potrudil prebrati še kaj več, kot pa dokaj subjektivno novico, bi vedel, da bodo na zahodnih tržiščih dostopni le Home Premium, Professional (Enterprise za podjetja), Ultimate.
Ostale dve pa za razvijajoče se trge.

In mimogrede, na MS strani je bila že za Visto prikazana preprosta tabela s primerjavo funkcij posameznih edicij in tako izbira ni bila preveč težka.
Poleg tega je v večini prenosnikov zraven OEM Home Premium.

Skratka, odrastite že enkrat in ne berite selektivno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

tinlad3n ::

@Mavrik

Good point.

tinlad3n ::

prav poslovni uporabniki ne kupijo kar da ms ven :)


Govorim o večini. In slej ko prej kupijo, pa če traja 1 leto da zamenjajo OSe. Še vedno kupijo. Kamorkoli sem prišel še nikjer niseb vidu druzga kot windows XP in pa office 2007 ali pa mogoče katero starejšo različico offica. Ok mogoče kje ampak redko sem videl open office ampak na windows XP.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 8 prihaja v štirih inačicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13938159 (32733) Lonsarg
»

Družinski paket Windows 7 Home Premium (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
698846 (5621) GregiB
»

Program Windows 7 Update od 26. junija

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
63566 (2810) techfreak :)
»

Windows 7 bo imel šest okusov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19016421 (11364) bluefish
»

Windows Vista bo izšla v sedmih različicah (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9411626 (7312) dolfi

Več podobnih tem