» »

Media box

Media box

«
1
2

vir ::

V hoferju prodajajo media-box. Za to zadevo sem zdaj prvič sploh videl da obstaja.
Med drugim se rabi tudi za snemanje filma preko scart na media-box, kasneje pa lahko iz njega preko scarta gledaš na tvju. Sem prav razumel?
Ima tale v hoferju vredu lastnosti, ali je bolje kupit kakega drugega? Rabil bi ga predvsem za snemanje filma ki si ga bi ogledal kak drug dan.
(zaenkrat imam navaden tv, v kratkem bom pa kupil lcd tv).

http://www.hofer.si/si/html/offers/2827...

ceeeko ::

mene pa zanima, če se ga da uporabit za siol tv?
"posebnosti: podpora za streaming (upravljanje preko podatkovnega sistema v mreži)"

KoMar- ::

Dejte vi men povedat, zakaj mate tok radi drugo- oz. tretjerazredne trgovine oz. bolje rečeno, zakaj vas poleg poceni hrane tam mikajo tudi sumljivi kosi hardwarea...

Resno vprašam, ker jaz ne bi nikoli nič tehničnega kupil v taki trgovini.

trnvpeti ::

mogoce zato, ker dobis isti artikel v taki trgovini 25% ceneje kot v tehnicni

KoMar- ::

Teh artiklov v resnih trgovinah ponavadi sploh ne dobiš, ker so kar neki noname...

trnvpeti ::

tron notebooki recimo v comshop: je to resna trgovina, resna znamka notebookov
pa recimo acer monitor, a je to resna firma? kdo še prodaja acer monitorje recimo

KoMar- ::

Sej ne rečem, da je vse v "resni" trgovini dobra roba... treba je zdravo pamet uporabljat + nekaj nasvetov, med drugim: nismo tako bogati, da bi kupovali poceni.

trnvpeti ::

potem velja tudi na drugi strani, kupujes z zdravo pametjo
pa recimo resna firma , tezava z reklamacijo , servisem, modrujejo, so pametni, pa v bistvu en dva človeka obvladata, drugi pa....
medtem ko ti v neresni firmi vrnejo denar ali pa vzamejo brez kakrsnih vprasanj in modrovanj

zdaj si pa po mojem že skoraj brez argumentov ostal :)

KoMar- ::

Ej, sej sm čist pripravljen na debato o tem... bi blo pa verjetno tut fino izvedet več o tem "MEDIA BOX"-u, ker to verjetno ni njegovo celo ime...

trnvpeti ::

v tretjem postu se nisi nic navezal na media box
ampak si posplosil
sedaj si se vrnil na media box

se pravi, se strinjas z poslosevanjem, da ene neresne firme niso nic slabse kot "resne"

za media box pa prilimaj kaksen link,mogoce je celo uporabna stvar

1024 ::

Preko googla sem našel to
http://www.hofer.at/at/html/offers/2867...
Fish knows everything.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1024 ()

All ::

IVo ::

Prihaja LC-PRO-35B-MPHD 3,5" SATA HDMI (naj bi bral tudi .MKV fajle), na zalogi je pa EH-35MPR
3,5" SATA Play/Record. Več info na http://www.lc-power.com/ .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IVo ()

Opkow ::

Mislis to
EH-35MPR
pa to
LC-PRO-35B-MPHD
?

V brosuri za slednjega pise, da bo imel MKV podporo, podnapise,... Manjka se OGM format :]
Ne gre mi pa v glavo podatek, ki je naveden na njihovi strani, da priporocajo FAT32 file system, hkrati pa naj bi omogocal predvajanje full HD vsebine? Omejitev 4 GB na file je prevec pereca.
Kaj to pomeni, ce bos imel karkol drugega razen FAT 32?

Sicer so tile predvejalniki dobra stvarca, vendar delno uporabni za 'zahtevnega' uporabnika. Se posebej, ker se kodeki nonstop neki spreminjajo. Je pa res, da je odvisno od tega, kako hitro dajo softwerske nadgradnje ven.

//edit: Popravil spodnji link.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Opkow ()

IVo ::

http://shop.intos.de/cgi-bin/ieos/proce... tale prihaja... Prvi link je pa pravi...

AngelOfDeath ::

cena ?
edit: Slovnica

gregyk ::

http://hofer.si/si/html/offers/2867_846...

In pripomba na marko_stamcar-ja: sem kupil že kar nekaj tudi tehničnih izdelkov v Hofer-ju pa do sedaj nobenih problemov, če je pa že bilo kaj narobe so mi pa brez besed ali zamenjali ali pa vrnili denar. Vsekakor bolj profesionalno kot pa kake 'velike' in 'znane' firme, pri katerih izgubiš živce in ogromno časa da kaj urediš.

V ponedeljek bo moj:)

Angleška navodila: http://www.chiligreen.com/shop/festplat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregyk ()

gregyk ::

http://shop.intos.de/cgi-bin/ieos/proce... tale prihaja... Prvi link je pa pravi...


Očitno ne prihaja, ampak je že tu :)

Škoda da za ta denar ni vključen tudi trdi disk ... po podatkih se ne razlikuje kaj posebno od Hoferjevega Mediabox-a, razen da ima HDMI izhod in je brez diska (ni nobene omembe podpori za .mkv).

http://www.nakupi.net/izdelek_LC-predva...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregyk ()

misek ::

In kaj pravite za tega LC-PRO-35B-MPHD 3.5 "SATA HDMI? Je za kupiti? Kako je kaj s firmware-om!

gregyk ::

... da nadaljujem: tudi pri chiligreen-u (ki je identičen Tevion Mediabox-u), je med podatki navedeno: Ločljivost videa: do 720p/1080i. Torej je res edina razlika med LC-jem in Tevionom HDMI izhod.

Torej računica: ali 150€ za Teviona brez hdmi ali pa 222€ (lc 157€+65€ trdi disk 500GB) za hdmi ...

Če koga zanima, tale stvarca podpira .mkv format in še morje drugih opcij, samo se mi zdi malo predraga:

http://www.bolha.com/oglas3660633/hd-pr...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregyk ()

MeMarko ::

Mene pa zanima, če ima tale stvar linux, pa če ima če obstaja hack, da lahk pridem v bash(torej ssh).
Pa seveda zanima me strojna točna konfiguracija te naprave. Predvsem procesor in pa ram.

PS:
Zaradi samo branja NTFS in branja/pisanja FAT32 sumim, da stvar ima linux operacijski sistem, procesor mora bit podoben kot v M:Robe 500i napravi. Za disk pa najverjetjeje uporablja EXT3.
Datotečna sistema NTFS in FAT32 sta po moje mišljena za čitalec kartic.
Nism pa siguren...

Tale Tevion znamka je šit od šita: Proizvajalc je lahko kdorkoli(Medion) @ Wikipedia.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MeMarko ()

MeMarko ::

MR1 podpira za shranjevanje udf. Najbrš tut tale stvarca. Zgleda da je disk sformatiran tako, da ima fat32 particijo in udf. Windows podpira branje le prve particije za usb diske. Torej medaibox -usb- računalnik priklop je zelo neroden(omejitev velikosti dadotek, možnost kopiranja do 32GB -za več podatkov potrebno vnovično kopiranje s pomočjo naprave na particijo udf).
Uporablat se ga pa da kot mrežni disk.

MR1 uporablja linux saj pri firmware update/install uporablja datoteko part.txt: http://mymoviecube.wikidot.com/install

Tomson ::

Za 200EUR+ se pa že splača NMT nabavit namesto teh MediaBoxov, sploh če je govora o predvajanju HD vsebin.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

LexLuthor ::

Ne ga srat z jajci, ki nimajo podpore za HD! Čez leto bo to le še junk. Do takrat raje furajte DivX Yamade. Drugače pa definitvno NMT!!!!

xandros ::

Prebral sem, da ta media box podpita avi.
Mi lahko nekdo enostavno odgovori:
Ali lahko predvajam divx filme z podnapisi?
Ta box ima LAN kartico, kaj lahko z njo počnem?
Samo priklopim na mrežo, pa vidim disk na računalnikih, ali lahko tudi predvajam na tv film, ko je na računalniku?

gregyk ::


Tale Tevion znamka je šit od šita: Proizvajalc je lahko kdorkoli(Medion). @ Wikipedia


Tevion je kot sem lahko izbrskal znamka firme Medion, ki jo le-ta uporablja pri prodaji v Aldi-ju in Hofer-ju. Proizvajalec je pa itak kak kitajček, mar ni zadnje čase več ali manj vse Made in China? :) Zaradi tega se pa ni za sekirat.

gregyk ::

Prebral sem, da ta media box podpita avi.
Mi lahko nekdo enostavno odgovori:
Ali lahko predvajam divx filme z podnapisi?
Ta box ima LAN kartico, kaj lahko z njo počnem?
Samo priklopim na mrežo, pa vidim disk na računalnikih, ali lahko tudi predvajam na tv film, ko je na računalniku?


Ja, predvaja divx filme s podnapisi. Preko mrežne (lan) povezave, lahko kopiraš vsebine na mediabox, lahko z njim predvajaš filme ki so na disku računalnika, lahko ga uporabljaš kot NAS (omrežni disk), kot USB zunanji disk, itd ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregyk ()

gregyk ::

Ne ga srat z jajci, ki nimajo podpore za HD! Čez leto bo to le še junk. Do takrat raje furajte DivX Yamade. Drugače pa definitvno NMT!!!!


A čez leto bodo pa vsi filmi, nanizanke, oddaje v HD? Bo še kar nekaj vode preteklo preden se bo to zgodilo.

trnvpeti ::

kaksen OS je na boxu?

gregyk ::

Kot je bilo že zgoraj napisano: linux -> glede na to da se uporablja part.txt

trnvpeti ::

in kaksen linux je gor(debian, ubuntu,rh)?
je mogoce se karkoli zraven instalirat

gregyk ::

tu si lahko prebereš cel kup zanimivega o teh MediaBox-ih:

http://rtd1261.wikidot.com/

http://mymoviecube.wikidot.com/start

AngelOfDeath ::


Tale Tevion znamka je šit od šita: Proizvajalc je lahko kdorkoli(Medion). @ Wikipedia


Tevion je kot sem lahko izbrskal znamka firme Medion, ki jo le-ta uporablja pri prodaji v Aldi-ju in Hofer-ju. Proizvajalec je pa itak kak kitajček, mar ni zadnje čase več ali manj vse Made in China? :) Zaradi tega se pa ni za sekirat.




Medion = Tevion
Medion je v lasti Hoferja in prodaja v večini samo v Hoferjih (Aldijih). In to še ne pomeni da je to zanič znamka. V bistvu gre firma do proizvajalca pa mu reče naj naredijo tak pa tak produkt z njihovim imenom gor.

Tudi MSI Wind se dobi pod znamko Medion.
edit: Slovnica

1024 ::

Če bi mela zadeva digitalen izhod bi bila še celo zanimiva.
Fish knows everything.

All ::

Lahko kdo potrdi da tale zadeva predvaja mkv, h264????
Hdmi mislm da ni vredn 100+ evrov.

gregyk ::

Lahko kdo potrdi da tale zadeva predvaja mkv, h264????
Hdmi mislm da ni vredn 100+ evrov.


Tevion ne predvaja mkv in h264. Seveda govorim glede na to kar sem prebral v specifikacijah in na raznih forumih, itd... Podpira pa baje 1080i ločljivost samo mora biti divx datoteka (kodirana z divx kodekom).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregyk ()

LexLuthor ::

Ne ga srat z jajci, ki nimajo podpore za HD! Čez leto bo to le še junk. Do takrat raje furajte DivX Yamade. Drugače pa definitvno NMT!!!!


A čez leto bodo pa vsi filmi, nanizanke, oddaje v HD? Bo še kar nekaj vode preteklo preden se bo to zgodilo.


Your choice!

All ::

Buggy ::

Sem napisal tudi na enem drugem forumu, pa bom pastal se tukaj ce bo kdo kaj rabil:

Tudi jaz sem si omislil to stvarco, saj mi je crknil xbox1, ki sem ga imel v dnevni za sreamnaje filmov in predvajanje muzike iz domacega servercka.
Kot njegov nadomestek se zaenkrat obnese zelo dobro, moti me edino preview filmov, ko browsas med naslovi (zaradi tega je tudi odzivnost malo pocasnejso kot je ze nekdo omenil)...naj bi se dalo to z firmwarom tudi onemogociti.

Stvar je v bistvu s strani gericoma prepakiran Mele HMC-3903
ta pa uporablja isto "srciko" kot dosti bolj popularni Emtec Movie cube, ki ima za sabo dokaj velik community.

EMTEC movie cube

ce boste uporabili Google language toolse pa lahko nekaj informacij dobite tudi na tej poljski strani , kjer je narejen test enega izmed klonov.

Kot lahko vidite ima stvarca pod sabo Linux 2.6.12.6-VENUS in uporablja za okolje BusyBox 1.1.3 kamor se lahko telenetas in potem imas na voljo kar nekaj modifikacij, med drugim lahko postavis gor tudi ctorrent klienta.

KLIK

Skratka vceraj sem stvar prinesel domov in sem z njo vec kot zadovoljen. V napravi pa je fenomenalni (tih in hladen) WD-jev 500GB GreenPower disk.
Tv IN in rekording se nisem probal, me pa zanima kam daje posnetke, saj ima 230GB FAT32 in 230GB NTFS particije. (predvidevam da na FAT32 saj je tam folder REC). Je komu uspelo ugotoviti cemu so si potem zamislili to NTFS particijo saj je read only?

edit: popravil in dodal linke

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

carot ::

Ma vprasanje, ce res predvaja osnovne divx in xvid filme, saj cene je stvar skoraj neuporabna, ker nic ne pise, da bi podpirala ta stvar divx, ipd..., nekomu, ki govoi na pamet, pa ni za verjeti, sploh, da se ne zajebes brezveze, ker je res skoda denarja. Drugace pa naj raje prodajajo samo ohisje brez diska, ker disk itak lahko menjas po zelji in das vecjega.

Buggy ::

Kaj pa je "osnovni divx film". Kot sem sprobal sam je predvajal vse kar sem mu podtaknil razen seveda .mkv -ja.
Tudi DVD film (.VOB), kjer zazenes IFO imas lepo izbiro menuja in kvaliteta je primerljiva xbox-ovi.
Sem sedaj probal tudi TV recording in je fantasticen, saj gledas lepo TV preko diska in ko zelis kaj posneti na daljincu stisnes "REC" in se snema v ozadju ti pa se vedno gledas program brez da bi snemanje vplivalo na kvaliteto slike.
Predvajanje v visoki locljivosti ( 720P in 1080I) na mojem CRT delata preko RGB kabla, edina pomanjklivost je, da se desktop background zelo zmanjsa.
Kot mrezni disk, s funkcijo snemanja TV vsebine, predvajanja raznih vsebin tudi prek neta je vreden svojih 150€, ce pa mu ob bok postavis WD mrezni disk z samo dve leti garancije in brez prej nastetih bonbonckov, pa je ta hoferjev z 3 leta garancije se toliko boljsi :)

D0M3N ::

buggy.
Sem sedaj probal tudi TV recording in je fantasticen, saj gledas lepo TV preko diska in ko zelis kaj posneti na daljincu stisnes "REC" in se snema v ozadju ti pa se vedno gledas program brez da bi snemanje vplivalo na kvaliteto slike.


ok iz tega razumem kot da snemanje ni vplivalo na kvaliteto slike katerega trenutno gledaš.
ql. mene pa zanima kakšna je kvaliteta posnetka.
ali ga lahko kje objaviš, ali vsaj print screen

carot ::

Vprasi ga raje, koliko zasede 1 ura posnetega materjala in v kaksni resoluciji snema.

MeMarko ::

Zadevco sm kupu prejšn tedn. Slika pri meniju zelo pleše. Filme predvaja čisto - ne pleše slika. To pomeni da nima kodekov realizirane z FPU in CPU ukazi-> sumim da vsebuje arm processor.
Čudno se obnaša pri priklopu na računalnik prek usbja( ko odključiš ga je treba napajanje odklopit pa ponovno priklopit če ga hočeš šeenkrat priključit.). Komur se da lotat smd kondulce in upore, pa še en element manjka, ki ima na vsaki strani 3 nogice se mi zdi plus hdmi konektor ima lahko hdmi izhod.
nima datoteke part.txt. ima eno iz med datotek z podaljškom .img:

00000000 02 00 00 10 80 9B 13 0F 00 00 00 00 00 00 00 00 03 00 60 DA 81 AB B5 07 00 00 00 00
0000001C 00 00 00 00 03 00 00 F0 81 73 9D 04 00 00 00 00 00 00 00 00 04 00 00 0A 00 00 00 00
00000038 00 00 00 00 00 00 00 00 05 00 60 47 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 05 00 10 00
00000054 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00
00000070 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 5D 00 00 80 00 86 10 3E 00 00 00 00
0000008C 00 00 00 19 02 9D D8 CC D7 A7 3D EF 36 24 DE DA 86 51 DD 25 4A 7E BD C1 7C 13 A4 F9

Nobenga teksta nikjer. Neprej so hex vrednosti čisto različne.->kompresija
A kdo razbere iz tega tip datoteke?
Rabim vedt a je to kak arhiv, datotečni sistem, al kako zakodirano sranje?
probal sm z raznoraznimi programi za dekompresijo, ter mountat prepisano sliko v mtdbloku, vendra brez uspeha. Kolkor sm spoznal ta datotečni sistem ni JFFS2 in SQUASHFS.

deSiGN ::

Oj. Kar se teh zadev tiče, si bom 98% omislil HD predvajalnik Egreatech EG-M31A. Sem ga imel na testu in ga lahko samo pohvalim. Kupi se ga brez diska, tako da je izbira velikosti prepuščena lastni izbiri tja do 1TB. Ima HDMI izhod in ostale klasične video izhode, optični izhod za zvok, 3x USB, nova izvedba ki pride ima pa še E-SATA priključek. Seveda je tukaj še mrežni. Predvajal mi je vse DiVX-e, šumniki delali brez problema, našel mi je vse vire v mreži, skratka super stvarca. Dve pomanjklivosti. Ne omogoča snemanja, pa premikanje pri MP3-jih me je motil, ker se ne da enostavno preskakovat med njimi, ampak je treba ustavt komad in izbrat naslednjega. Po mojem bodo to rešil ob naslednji nadgradnji. Updejta se pa kar iz neta, tko da nadgradnja ni problem.
Predvaja tudi vsebine iz Youtuba, pa radijske postaje lahko poslušaš, pa en kup drugih storitev direktno iz neta podpira, sam ni blo časa vsega sprobat. Bere pa tud .MKV

Skratka bi priporočal. Link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deSiGN ()

Buggy ::

Saj eGreat EG-M31B sem tudi sam gledal je pa res da je cenovna razlika (ce gledas zgolj predvajalnik/skatlo brez diska cca. 200€) prevelika, da bi v mojem primeru opravicevala nakup.
Otroci brez problema na Tevioncku gledajo risanke, sam pa si tudi zavrtim priljubljene serije...ce pa lahko se kaksno stvar extra posnamem pa se toliko bolje.
MKV filmov pa pravzaprav zaradi presvoh linije sploh ne vlecem dol :)

MeMarko ::

Trenutno probavam zrihtat UDF particijo. En executable je preveč pameten in umounta vse kar mu je v napoto.
Kar se tiče spremembe particij se da naredit:
fdisk /dev/ide/host0/bus0/target0/lun0/disc
p {enter} za prikaz
d za izbris, 1-4 številka particije
n nova particija
t tip
w zapiši

resetiraj - izključi napajanje
mkdosfs -F32 /dev/ide/host0/bus0/target0/lun0/part{st_particije}
mkntfs /dev/ide/host0/bus0/target0/lun0/part{st_particije}

spremeniš samo veliko fat32 in ntfs. Ostale particije morajo obstajati.

zdravc ::

Kaj pa tale : Conceptronic CM3PVR500 + TV

V primerjavi z EG-M31B ima že vgrajen disk in tv tuner z možnostjo snemanja.
Edino nima HDMI priključka in LAN-a.
kdor zna pa žih

misek ::

Drag glede na to da nima LAN priključka.

rari ::

Sam imam zgoraj omenjeni MEDIA BOX iz Hoferja, da pa ne bom odpiral nove teme me zanima kateri USB Wifi sprejemnik dela na njem (Belkinovga sploh ne zazna).
Naročilnica (katera je bila priložena zraven) v Gericom se mi je izgubila na pošti (na kuverti ni bilo znamke za Avstrijo), po emailu so mi kasneje odgovorili (plačilo po predračunu), da jih je trenutno zmanjkalo, kasneje pa sploh odgovorili niso.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sestava računalnika in še vprašanje (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
22316929 (10278) Han
»

Kako ustvarit kopijo diska 1:1 ???

Oddelek: Strojna oprema
412473 (1991) s1m0n
»

750 Gb Samsung crknil - kako do podatkov?

Oddelek: Strojna oprema
141622 (1402) lopov
»

Ali bo disk crknil?

Oddelek: Pomoč in nasveti
281963 (1508) BlackHole
»

Problem Hard disk za strokovnjake za win2k

Oddelek: Strojna oprema
221621 (1289) Alec999

Več podobnih tem