» »

Zanimiva ponudba hofer

Zanimiva ponudba hofer

««
4 / 18
»»

mtosev ::

http://www.dinokomp.si/product_info.php... + rabljeno zunanje ohišje za 5EUR (recimo bolha)

neumnost. zakaj bi vzel kdo drek rabljeno ohisje ce lahko dobi novo in boljse ohisju v hoferu kot na bolhi
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

terryww ::

primer, da se z malo volje da prit do istega rezultata in da ni treba čakat veletrgovine, da te osrečijo.
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

nejko8 ::

@nejko?

govora je o ZUNANJIH DISKIH.. in govora je o ceni pod 100e (sicer minimalno ampak vseeno).

Edino vprasanje je zdaj tocno kateri disk je notri v ohisju


nisem vedel da je una plastika okoli diska tako pomembna.

v vsakem primeru bi rad opozoril, da je v današnjem katalogu hoferja na zadnji strani, kjer je akcija tehnike moč zaslediti dva 1,5 TB diska - Tevion za 100eur in Medion za 130eur.

Kdo ve kaj je med njima razlika? (predvidevam da se v Medionu skriva hitrejši disk)

Lion29 ::

pizda ej ne mores verjet v kaj se folk vpici...
sicer si pa pozabil pristet PTT pri bolhi ampak nima veze...pa da o garanciji ne govorimo

ja logicno, da ce se potrudis, dobis boljse rezultate... recimo lahko gres direkt do dobavitelja...

ampak no v glavnem sam da je folk tle lahko pameten...

cestitke
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

bond007 ::

Če mi kdo ponudi zunanje ohišje za 3,5" diske z esata in usb priključkom za 5€, jih takoj kupim vsaj 10! Nima veze rabljeno/novo ... samo da dela!

Tomson ::


v vsakem primeru bi rad opozoril, da je v današnjem katalogu hoferja na zadnji strani, kjer je akcija tehnike moč zaslediti dva 1,5 TB diska - Tevion za 100eur in Medion za 130eur.

Kdo ve kaj je med njima razlika? (predvidevam da se v Medionu skriva hitrejši disk)


Mislim da ni razlika v hitrosti diska, če se ne motim je v Tevionu zadnja serija Seagate, ki so kar konkurenčni. Ga imam doma, pa sem pozabil kateri je točno not. Lahko pa rečem da zaenkrat deluje odlično, je tih in hiter.

Medion je po moje dražji ker je le malo bolj priznana firma od Teviona, in čisto možno da je tudi sama plastika ohišja malo bolj kvalitetna, če to koga gane. Pa mogoče da je v Medionu kakšen WD, ki pa ne igra kakšne bistvene vloge.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

nejko8 ::

Tevion je sicer blagovna znamka Mediona... vsaj tako piše v Wikipediji: Medion @ Wikipedia

kmetek ::

tevion imam jaz in je notri samsung ecogreen f2.

Lion29 ::

po mojem je napaka notri in je misljeno za prvega 1TB in drugi 1,5
sicer pa bodo na razpolago komaj naslednjo soboto :S

nekje pise, da je tevion blagovna znamka mediona, drugje pa pise, da tevion trzi produkte mediona (tako kot recimo sedaj kingston prodaja v bistvu intlove SSDje)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

kos1 ::

kaksna pa je brzina (5400?), velikost cache (16,32)?

Lion29 ::

nic ne pise, zlo dvomim pa, da je 5400
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

fosil ::

Kot kaže hoferju prodaja elektronike ne gre več tako dobro kot včasih. Tele stvari v akciji so izdelki iz zadnjih par mesecev in očitno je ostalo kar veliko zaloge.

Mogoče so pa ljudje vendarle ugotovil, da so isti izdelki v avstrijskem hoferju običajno za kakšnih 20-30% cenejši.
Tako je!

Okapi ::

Eh, dajte se malo skoncentrirati. Tevion je pač malo cenejši od Mediona, v obeh je isti disk, Medion je pa narejen tako, da paše na Medion računalnike in je zato tudi malo dražji. Oba se pa splača kupit, Teviona malo bolj od Mediona.

O.

Alamar ::

po mojem je napaka notri in je misljeno za prvega 1TB in drugi 1,5
sicer pa bodo na razpolago komaj naslednjo soboto :S

Na razpolago je že precej časa, samo ne po znižani ceni.;)

Kot kaže hoferju prodaja elektronike ne gre več tako dobro kot včasih. Tele stvari v akciji so izdelki iz zadnjih par mesecev in očitno je ostalo kar veliko zaloge.

Kaj pa, če je bilo dano v promet precej več robe, kot včasih, ker so videli, da se dobro prodaja?;)


Itak HOFER DE/AT nabavaljajo skupaj za celo regijo na količino, nekaj tisoč diskov....
V Nemčiji ni Hoferja. Se šališ - nekaj tisoč. Recimo rajši nekaj sto tisoč.:))

BlaY0 ::

V Nemčiji ni Hoferja. Se šališ - nekaj tisoč. Recimo rajši nekaj sto tisoč.:))

Ahh, je pa Aldi - to je eno in isto, isti lastnik.

Alamar ::

Mislil sem povedati, da je druga nabavna služba in precej izdelkov drugačnih. Tile Hofer izdelki, ki jih imamo pri nas imajo distribucijo samo za Avstrijo, Slovenijo, Madžarsko, Švico in Grčijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

k4vz0024 ::

Pa kdo ve kakšen je vtikač za priklop napajanja pri obeh diskih? A je navaden, šuko, ali je ta računalniški, ki se lahko priklopi na UPS?

Okapi ::

Navaden.

O.

Runnagain ::

Kaj pa porečete na Desktop PC, ki je v taisti ponudbi, kot diski:
AMD Phenom 9650,
4Gb RAMA,
ATI 4550,
640Gb disk,

za 350EUR?

PC bi potreboval za recimo photoshop, osnovno video montažo, in recimo nezahtevne špile.

Lp, Runnagain!!!

BlaY0 ::

Jah delal bo. Meni je Photoshop delal tudi na 386-ki z 8MB rama, cena je bila pa tudi tam nekje...

Runnagain ::

Jah delal bo. Meni je Photoshop delal tudi na 386-ki z 8MB rama, cena je bila pa tudi tam nekje...



Prosim za odgovore, ki bodo pomagali razjasniti dilemo. Tole je brezvezen odgovor.

Lp, Runnagain!!

jest10 ::

Kaj pa porečete na Desktop PC, ki je v taisti ponudbi, kot diski:
AMD Phenom 9650,
4Gb RAMA,
ATI 4550,
640Gb disk,

za 350EUR?

PC bi potreboval za recimo photoshop, osnovno video montažo, in recimo nezahtevne špile.

Lp, Runnagain!!!

Da je dober za to ceno. Če boš imel veselje boš brez menjave hlajenja lahko navil procesor na 2500-2600MHz in tako še malo pridobil. 2500MHz Phenom 1 X4 je pribljižno enakovreden Athlonu X4 620

T0RN4D0 ::

Hm, še eno neračunalniško vprašanje; kaj pa menite o tem TVju, mislim da je 32" medion za 300€? :) Ima kdo kakšne koristne izkušnje z tem ali podobnim modelom?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

BlaY0 ::

Prosim za odgovore, ki bodo pomagali razjasniti dilemo. Tole je brezvezen odgovor.


Kje pa je dilema? Z odgovorom sem ti povedal vse. Z računalnikom, ki ga danes kupiš za 350 EUR lahko narediš vse to kar si naredil z računalnikom, ki si ga kupil pred 15 leti za 350 EUR. To kar ti navajaš da boš delal, lahko delaš tudi z računalnikom za 250 EUR. Zdaj veš vse...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

BlaY0 ::

T0RN4D0: Moje mnenje je takšno... če ga res nujno nucaš, potem ga vzemi. Drugače je to za moje pojme proč vržen denar. Sploh zdaj je največja neumnost kupovati TV.

JanezH ::

@fosil, sem sel preverjat in vidim, da imas prav :)

Navigacijska naprava MEDION(R) GoPal(R) E4240 (MD 97960) je pri nas 149 EUR LINK

V nemčiji mogoče avstriji pa 129 EUR KLIK

Pri nas približno 15% dražje.

fosil ::

Niti ni treba tako zelo komplicirat.
Pogledaš hofer.at in hofer.si ki imata praktično identično ponudbo.

Ponudba od četrtka 29.10
V at žarnice 2,99 v si 3,99, razlika torej kar 33%.
Tako je!

Karen ::

Jaz sem žarnice GU10, 50W dobil 2 kosa za dva evra, torej ena žarnica 1eur. Bakšiš, sploh proti tistim Philipsovim za 15EUR ki jih tedensko mečem v smeti (imam ene 30 žarnic po bajti, pa moram rečt da kar dobr crkujejo ne glede na firmo in ceno).

kmetek ::

SLO plače so pač višje. :D

Runnagain ::

Kaj pa porečete na Desktop PC, ki je v taisti ponudbi, kot diski:
AMD Phenom 9650,
4Gb RAMA,
ATI 4550,
640Gb disk,

za 350EUR?

PC bi potreboval za recimo photoshop, osnovno video montažo, in recimo nezahtevne špile.

Lp, Runnagain!!!

Da je dober za to ceno. Če boš imel veselje boš brez menjave hlajenja lahko navil procesor na 2500-2600MHz in tako še malo pridobil. 2500MHz Phenom 1 X4 je pribljižno enakovreden Athlonu X4 620


Bolj ko gledam, kaj dobiš alternativnega za tale denar, bolj ugotavljam, da je tale PC kar dober nakup (če ti seveda ponuja dovolj performans). Mogoče bo pa cena v avstriji še nižja :).
Ostali za ta denar ponujajo kakšnega E6400, 2Gb rama, mogoče večji disk, pa podobno grafično (Nvidia 9500). Samo po mojem mnenju je tale AMD boljši od E6X in nižje, se morda motim?

LP, Runnagain!!

PS: trenutno imam AMD athlona XP 2200+ z 1Gb rama, tako da mislm, da bi bila nadgradnja kar občutna.

jest10 ::

No sam procesor navit na 2540MHz dobi v win7 7,2 pike od 7,9 možnih pri oceni. Podobno konfiguracijo z jasno dosti boljšo grafično si lastim tudi sam in sem zaenkrat zadovoljen

Runnagain ::

No sam procesor navit na 2540MHz dobi v win7 7,2 pike od 7,9 možnih pri oceni. Podobno konfiguracijo z jasno dosti boljšo grafično si lastim tudi sam in sem zaenkrat zadovoljen


A si CPU navil s stock hlajenjem ali pa si zamenjal hladilnik?

Kako je pa s hoferjevo robo, če hočeš odpreti mašino in dodati notri kakšno kartico, zamenjati grafično?
Ali garancija še vedno velja in ali velja po komponentah?

LP, Runnagain!!

jest10 ::

Hladilnik imam zamenjan zaradi tišine. Sem pa navijal kolikor je pač šlo brez dviganja napetosti-torej bi čisto varno šel toliko tudi s stock hlajenjem. Dokler ne višaš napetosti je privzeto hlajenje dovolj.

T0RN4D0 ::

BlaYo, hvala za vse neuporabne "nasvete" v tej temi. En televizor pr bajti crkuje in je čas za novega. Če se televizor splača kupovat al ne, pustmo.

Zanima me bolj v smislu kako je s to prihajajočo digitalizacijo, kakšna je slika in podobna jajca.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

piknik3 ::

Lep pozdrav tudi mene zanima podobna stvar kot Runnagain-a in sicer za ta desktop PC iz hoferja! Ali je to to za ta denar in ali bo ta računalnik normalno zmožen predvajarti blu-ray filme z diska? Runnagain kolikor sm bral na formu velja garancija tudi za odprt računalnik oz. medion nima zapečatenga drobovja!!!

Lp in hvala za odgovore!

Runnagain ::

Lep pozdrav tudi mene zanima podobna stvar kot Runnagain-a in sicer za ta desktop PC iz hoferja! Ali je to to za ta denar in ali bo ta računalnik normalno zmožen predvajarti blu-ray filme z diska? Runnagain kolikor sm bral na formu velja garancija tudi za odprt računalnik oz. medion nima zapečatenga drobovja!!!

Lp in hvala za odgovore!


piknik3, naredil sem domačo nalogo in pogledal, kaj o dotičnem procesorju pravijo testi. Sam procesor sploh ni slab, je pa procesor prejšnje generacije in koga zna to motiti.

Pravtako lahko v nekaterih aplikacijah, ki niso namenjene večprocesorskim sistemom zaostaja za nekaterimi cenejšimi Core2duo procesorji (e6xxx in višje serije, vendar je e7xxx že dražji procesor). Če nekako naredim presek vseh aplikacij in ga naprimer primerjam z zmogljivim intelovim i7 920 procesorjem, je le-ta recimo nekako 1,5 do 2x hitrejši v različnih aplikacijah. Ko pogledaš ceno tega procesorja (ki glede na stare čase niti ni visoka), je proti phenomu 9650 dražji za skoraj faktor 3, in tako višje cene glede na price/performance ne opraviči. Seveda se ga da več naviti, kot tudi npr. i5 750, ki je mogoče tudi kandidat za odličen nakup, ampak pri primerjavi navijanja nisem upošteval.

Na koncu je vse odvisno od tega, koliko si pripravljen za PC odšteti. Dotični, o katerem se pogovarjamo, torej Medionov (katerega detajlov na žalost ne najdem), je za ceno 350€ (kar vključuje tudi Windows OS) po mojem mnenju odličen nakup.
Primerljiv core i5 750 sistem brez OS-a je vsaj kakšnih 150€ dražji, pa ne vem, če prideš skozi s 500€ za i5 750 sistem.

Seveda bo marsikoga motil tudi radeon 4550, in je le med cenejšimi primerki svoje vrste, ampak za večino ne hard-core igralcev je kartica v redu (sam imam še radeona 9100, tako da tole bi bila raketa v primerjavi z mojo staro kartico).

Če ima še FW in mogoče kakšen reader SD kartic, bo verjetno eden izmed njih kar moj.

LP, Runnagain!!

EDIT: PC s podobno konfiguracijo sem poskusil sestaviti po koponentah, vendar takšne cene ni možno doseči.

Zgodovina sprememb…

Step2en Wolf ::

Medion Akoya E6300D (MD8328)
4 Gb spomina (uporabni le pri 64bitnem OS, prednaložen 32)
AMD Phenom 9650 quad core 2.3 Ghz
ATI Radeon HD 4550 512Mb(izhodi: VGA, DVI in HDMI - obremeni se lahko 2 naenkrat)
HDMI izhod zmore 1080p, zvok Dolby Digital in DTS
Western Digital WD6400AACS 596,17 GB trdega diska Vista Home premium SP1 32 in 64 bit (cca 20 EUR doplačila P&P za Windows 7, nadgradnja možna do 31.1.2010 za isti jezik [Vista SLO-Win7 SLO])
poraba 105 - 155W

Cyberlink Power2Go mit Express 6.10, Power DVD Copy 1.0 und Labelprint 2.5), Corel Draw Essentials X3, Photo Paint X3 und Media One 2.10 Starter, Google Earth 4.3 und Google Picasa 2.7

Če ne marate slovenskega vmesnika, uporabite google in poiščite Vistalizator. Home Premium ne omogoča uradnih language packov.

Vir: Computerbild test

janezek67 ::

Kaj pa porečete na Desktop PC, ki je v taisti ponudbi, kot diski:
AMD Phenom 9650,
4Gb RAMA,
ATI 4550,
640Gb disk,

za 350EUR?

PC bi potreboval za recimo photoshop, osnovno video montažo, in recimo nezahtevne špile.

Lp, Runnagain!!!


Nekaj me bega - ali ni cena za ta PC 499€ ?

fosil ::

Verjetno nisi videl prospekta. V soboto bo znižan za 30%.
Pa še nekaj drugih tehničnih stvari.
Tako je!

Runnagain ::

Verjetno nisi videl prospekta. V soboto bo znižan za 30%.
Pa še nekaj drugih tehničnih stvari.


A je kdo ta prospekt videl tudi online, ali pa ga je videl le tako kot mi ostali, samo v tiskani obliki?
Zanimivo je, da je akcija na soboto, kar ni ravno običajno za Hofer. Pa verjetno bo vsaka poslovalnica dobila le kakšen kos dotičnega HW-ja in nam jih bodo naključni kupci pokupili, preden se sami do njih prigrebemo.

Lp, Runnagain!!

PS: sam sem odločen, da ga vzamem, če ga bom dobil, ampak pomojem bom moral imeti kar srečo.

Zgodovina sprememb…

Runnagain ::

Je mogoče kdo v kakšnem avstrijskem letaku zasledil taisto ponudbo? Mogoče je tam še ceneje.

LP, Runnagain!!

Step2en Wolf ::

Ko se je ta sedaj znižani računalnik začel prodajati letos poleti, je bil prospekt v Nemčiji identičen našemu. Tudi cena.
Pohvalno.

Runnagain ::

Mja, očitno nisem dovolj hiter danes vstal in so mi vse PC-je "upokojenci" pobrali. Očitno je to še vedno vroča roba pri nas.

LP, Runnagain!!

k4vz0024 ::

Runnagain: če si kupoval računalnik v Hoferju, so jih dobili samo prvi trije. Več jih niso imeli. Sem videl na lastne oči.

Koliko je temperatura Mediona 1.5 TB, ko bere? Men se zdi nekam visoka?

kmetek ::

Itak je to tako hudo zavajanje, kar dela HOFER....NIKOLI NIMAJO ZADOSTNE ZALOGE NITI ZA PRVI DAN!

Okapi ::

Saj nikoli ne trdijo, da jo imajo. To so pač občasne ponudbe in za najbolj ugodne se je pač potrebno ob osmih zjutraj zagrebsti.

O.

MadMax ::

In potem kot tretji kupec ob 8h vstopiš in letiš direkt do izdelka (indukcijski kuhalnik), pa je samo listek s ceno nad njim, izdelka pa nikjer.
Gledaš po štacuni koliko somišljenikov od 10 kupcev v štacuni ga drži v rokah/ima v vozičku, pa ne najdeš nobenega.
Letiš na blagajno vprašat kako je s tem, pa odvrne da so že prodani.

So, ampak ne strankam ki so vstopile čez glavna vrata...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Lion29 ::

se dobro, da sta na ptuju dva hoferja.. v prvem so imeli samo medionzunanji, v drugem pa sem dobil teviona.. pa mi je ponujal 2.. pa sem placal.. a mi jeza 2. prinesu le prazno skatlo :)

pol pa je narocu drugi sodelavki, naj ga gre iskat, da je razstavljen... po 15h minutah iskanja (ker hofer je ogromen :| ) so ugotovili, da je ena prodajalka prodala enmu disk brez skatle...:D tak da sem jaz pol dobil sam enega...SKODA

zaenkrat dela ok.. samsung HD154UI je not in ima esata
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

k4vz0024 ::

A je to Medion al ta drug?

kmetek ::

verjetno tevion.
««
4 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik 500€

Oddelek: Kaj kupiti
313296 (2583) Brias
»

Prenosnik iz hoferja(MEDION) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5811289 (7449) Cico
»

iščem nov prenosnik prosim za pomoč (do500evrov)

Oddelek: Pomoč in nasveti
71707 (1564) thor24
»

nakup PCja - Hofer ponudba (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
587805 (4692) MadMax
»

Prenosnik MEDION AKOYA E6220 - Hofer

Oddelek: Kaj kupiti
177730 (7042) Alamar

Več podobnih tem