» »

Zunanji trdi disk

Zunanji trdi disk

«
1
2

emmentaler ::

Dober dan
Dajte mi priporočat kateri disk naj kupim, kapaciteta naj bo 1tb in obvezno mora imeti eSata priključek, to je to, cena pa naj bo do 120€+-par€....
Mora pa biti kompatibilen z win7, sem bral nekje da se nekateri ne vjamejo najbolje z win7 posledično eSata ne deluje...
hvala

JJM ::

Sharkoon Rapid Case + Disk po želji.

amigo_no1 ::

Da ne odpiram nove teme:
pri kolegu bi si skopiral eno večjo stvar, 20+ gb, imam pa en navaden WD 3.5" eide disk kapacitete 160 gb (tale: http://www.wdc.com/en/products/products... ) in me zanima če ga lahko vtaknem v tako ohišje kot je tole: http://www.mimovrste.com/artikel/204002... in bi zadeva potem delala preko usbja ?

Zgodovina sprememb…

5er--> ::

Da, vse tako kot si napisal. (samo za info: poleg usb-ja ima ohišje še napajalnik, ki mora bit priključen na električno omrežje.)

toplakd ::

Hofer Austrija ima trenutno znižan ChiliGreen 1,5T na 89,99 EUR.

LP, Dejan

Alamar ::

Ali pa medion 1TB za 90 EUR
http://slovenia.aldi.com/si/html/offers...

seveda je v Avstriji dvajset EUR cenejši, a bodo šli tudi pri nas za med (mogoče počakaš, če bo znižan)

amigo_no1 ::

Tole zunanje ohišje za disk ima potem notri neke vrste pretvornik (sata/ide -> usb) ?

fosil ::

Da.
Tako je!

emmentaler ::

Zdravo še enkrat....ne morem se nekot odločit kaj naj kupim....
Zelo me pa čudi, da ima tako malo diskov eSata preključke....Zdaj ne vem, ali je eSata občutno hitrejša od USB2.0? Pa ne v teorija, ampak v praksi....če je, bom trmoglavil z esata priključkom....
Gledal sem mesec nazaj en disk pri mimovrste, 1TB,7200obr, usb/esata....125EUR+- modela se ne spomnem, artikla pa ni več mogoče kupiti...če kdo ima omejeni disk, naj pove, kak deluje esata na win7....da nebo problemov...
Kaj pravite pa na to zadevco?
http://www.ceneje.si/racunalnistvo/komp...

Matična nima usb3.0, zanima me, če je možno to porihtat, ne vem, če obstaja karkoli da vtaknem v PCI režo, kak adapter, ne vem, povejte, se ne spoznam na to..
lp

mtosev ::

da kupis usb 3.0 add on card
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Han ::

Sam imam 1 TB Seagate v Sharkoon ohišju z USB 2.0 in eSATA. Pred ca. pol leta sem dal za oboje 99 Eur. Sharkoončku je priložen le USB kabel. eSATA stane nekje med 4 in 15 EUR.

Razlika med eSATA in USB 2.0 je OGROMNA. Na eSATA je prenos 100+ MB/s, na USB le dobrih 30 MB/s. Za eSATA moraš imeti v biosu vklopljen AHCI.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

emmentaler ::

Sem naročil Buffala....kar bo pač bo...glede na teste zgleda kar obetavno.....ko bi se le napajal kar iz USB porta....ne pa da moraš nek adapter vlačit za seboj...
lp

bluefish ::

To je pri vseh, ki imajo v ohišju normalen desktop disk. Tisti z diski za prenosnike pa se lahko napajajo izključno preko USB vodila.

nuclear ::

Lp, da ne odpiram nove teme..
odločam se za nakup zunanjega diska..

odločam se med navadno različico 1TB:
WD 1TB my book essential

in med manjšim 2,5 passport 500GB:
WD 500GB passport

Manjši disk je bol praktičen za prenašanje naokoli, vendar je za pol tera manjši od prvega.. Kakšna je razlika v velikosti med tema dvema? Zanima me tudi, ali ima kateri od teh dveh možnost eSATA prenos, ki je hitrejši od USB? Če nima, sem slišal da moraš nekaj dokupiti.. Kaj to?

Hvala!
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

NazgulRR ::

Fizične dimenzije diskov maš napisane. esata nima nobeden od teh dveh. Ne moreš nič dokupit. Kupi zunanji disk z esata priklopom. Npr. v hoferju jih majo pogosto in so ponavadi zelo dober deal. Ali pa kupi posebej en sata disk in posebej ohišje z eSata priklopom.

nuclear ::

Bi lahko ibl prijazen in svetoval enega iz mimovrste do 100EUR?
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

NazgulRR ::

http://hofer.si/si/html/offers/58_15323...

ima esata. Pusti mimovrste, nabite cene pa še pri garanciji bi znali komplicirat. v Hoferju dobiš brez problema nazaj denar (preberi temo o Hoferju).

zavajon ::

Če želiš zunanji eSata disk brez 220V napajanja, kupi 2.5'' sata disk in tako ohišje.
Ampak moraš vedeti, da eSata priklop nima napajanja, zato moraš uporabiti še USB priključek.

Lion29 ::

jaz toplo priporocam, da kupite pri hoferju

medion zunanji disk 1TB

bodo na razpolago od cetrtka


nikoli vec pa WD diska, vsaj ne dokler bodo tej tevioni in chiligreeni na razpolago... namrec so pocasni, in tudi rabijo precej sekund da se obudijo... tevioni in chiligreeni pa so takoj..

sploh pa je cena zelo ugodna...

jaz zdaj cakam, da bodo na razpolago 1.5 pri hoferju
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

nuclear ::

ta pa je velik.. kaj pri tem od hofera ne rabiš vlačit napajalnika zraven?
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Lion29 ::

rabis, rabis... zal ja
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

bibip ::

Še ena varianta je v redu kot neko zunanje ohišje. eSata + usb 2.0. S pošto vred do max 25EUR.

Icy Box Docking Station



Disk se samo vtakne v režo (2,5" ali 3,5" sata).

Zraven v kompletu je napajalnik, en esata in en usb kabel.

Meni čisto dovolj za backupe. Pa diski so že cenejši na GiB (1,5TiB) kot pa DVD-ji + da lahko spreminjaš vsebino, pa še pečt ni treba.

Disk ni nikjer pritrjen. Samo stoji notri v reži.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

nuclear ::

rečmo da kupim tega 500gb 2,5, ker se mi ne da hecat z dodatnimi ohišji itd ker totalno neprenosljivo na delo postane... torej, a se bo res poznal tako fejst hitrost prenosa po usb in preko e-sata? če je razlika tako zelo ogromna, si bom kar kupil ta majhen passport pa še tisto e-sata škatlico če že moram.

če se odločim za mali disk + e-sata škatlico, ne rabim nič, kot pa mali disk in kabel usb ane za napajanje?
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

NazgulRR ::

eSata je 3x hitrejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NazgulRR ()

Desty ::

Tisti passport disk ne boš mogel stlačiti v eSATA port, kajti passport je že v ohišju.

zavajon ::

Se da ;)
Sem ga sam razdrl in notri je čisto običajen sata disk.

bender rodri ::

Nameravam tole nabavt. Ma kdo mogoče kej izkušenj s temle diskom? Se mi sploh splača nabavlat WD? Mal sm bral reviewe... sam tm je bl tko tko use...

Hvala za nasvet :)
lp

Zgodovina sprememb…

lencicac ::

Tudi sama nameravam kupit zunanji disk. Ali so od Verbatima ok ali ne? Je bolje da kupim tistega, ki ima antishock ohišje, je to nujno, je drugače preobčutljiv na razne tresljaje (ča ga imaš npr. v torbici ipd.)? Je firma pomembna?
Hvala

5er--> ::

Če ga imaš v torbici je ponavadi ugasnjen -> ni problema.
Verbatim pa itq ne dela diskov (vsaj ne, da bi jaz vedel). Dobila boš verbatim ohišje in no3 en drug disk. Antishock ohišje je po mojem bolj marketing, ker je bolj od ohišja, odvisno kakšen disk je v njem.

Jaz bi rekel, da kupi takšen disk, ki ti je všeč, ni fizično prevelik (pri 3,5 diskih moraš s sabo vlačit še napajalnik) in ima čim več GB za svoj denar.

bibip ::

@jan87

Imam en disk 1,5TB od WD-ja. Ecogreen varianta (počasnejši, a še vedno hiter). Imam ga v zunanjem ohišju (glej par postov gor je ena slika). Deluje O.K. Razmisli o kakšnem ohišju z eSata ali USB 3.0. Se splača, da ne boš preveč čakal pri kopiranju.

bender rodri ::

ma ja, sej glih to me mal mot ker kokr pr specifikacijah piše ta nima eSATA...
me pa zanima, kok je dejansko razlike v hitrosti?

hvala lepa :)

lp
guez

bender rodri ::

@5er-->

Verbatim dela diske, sam če mene vprašaš niso ne vem kaj... In kar sm jz gledu niti nimajo neke široke ponudbe.

lp
guez

Heisenberg ::

sam se tudi odlocam za nakup zunanjega diska in po pregledu raznih predvsem nemskih forumov sem prisel do zakljucka da samo daaaalec stran od WD.....torej kaj drugega sploh se ostane? Iscem pa zuzunji disk cca 500GB 2.5" brez napajanja,...?

bender rodri ::

hm, glede na to da mam sam namen kupit WD, bi te prosu da mal poveš kaj je tok zanič na WD-jih? :)

thx :)

lp
guez

Izy ::

Kar neki, od kod take informacije le. WD je eden največjih proizvajalcev diskov, po mojih izkušnjah pa crkne precej več Seagetov, kot WD-jev. Če so recimo v Nemčiji imeli kako pošiljko defektnih diskov, potem tukaj kar ustvarite "resnico", da je treba čim dlje od njih. Ni osnove...

Gerbic ::

2,5 maš recimo tega

bender rodri ::

upam da ne bom sam "nabasu" na kako serijo defektnih diskov :)
guez

Lion29 ::

jaz imam 3 zunanje diske, pri meni sam prenos podatkov ni pomemben,oz. ima manjsi pomen

3 ostali faktorji so mi velik bolj pomembni

1. obstojnost
nebi rad, da mi disk hitro sfali, tak da tudi 5400 obratov bi blo kul. In seveda mora bit dober, obstojen disk.

2. velikost
Seveda bi rad na en disk stlacu cimvec stvari gor. Jaz si v bistvu delam zaloge HD filmov in vse serije (saj veste, za hude case)... in mi je kolicina prostora pomebna

3. Dostopni cas!
Najvecji jajc mi je, da ko v win explorerju kliknem na mapo, ki je na zunanjem disku in rabi 5s ali vec, da se odpre (predvidevam, da disk starta, ker pol dela vse ok)... Ne rabim jaz tle zdaj sparat z energijo in imam raje udobje, torej jaz zelim, ko kliknem na mapo, da se mi takoj odpre...


Tako, kot receno imam 3 zunanje diske.
WD mybook 1TB
Chili Green 1,5TB
Tevion 1,5TB...

zadnja dva imasta oba notri isti disk, samsung ecogreen, WD pa ima svojega... ta druga dva sem kupil v hoferju, in sta tudi po zunanjosti identicna, le nalepko in pakunga je bla druga....

sama zunanjost zadnjih dveh je super.. majh,a ozka, kompaktna.. super... mybook je veliko vecji...

samo delovanje pa je veliiiiiiiiiiko bolje od zadnjih dveh! Dostopni cas mega! imajo esata prikljucke (jaz jih uporabljam prek usb)... WD dostopni casi so v kurcu, kot receno rabi 5s, sploh da starta.. pa na sploh so pocasnejsi (moja izkusnja)...

jaz zato seveda dnevno spremljam hofer.si,kdaj bodo imeli te diske spet v ponudbi, ker sem ze zelooo na tesnem s palcom in nujno rabim novega... in cena okoli 100e, kolko so bili tam, je super...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

bender rodri ::

no tale komentar mi je pa resno dal za razmislt... če bi sploh kupu wd-ja :)
guez

Heisenberg ::

teste WDjev sem bral vecinoma na amazon.de..pravijo da ko izklopijo disk iz usbja se pojavi blue screen !

5er--> ::

Jaz imam 4 wd-je pa zaenkrat nimam problemov... tole posploševanje je malo bolj tko... odvisno od serije.
Edit: vsi so zunanji, 3 x 2,5" in 1 x 3,5".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5er--> ()

bibip ::

bender rodri je izjavil:

ma ja, sej glih to me mal mot ker kokr pr specifikacijah piše ta nima eSATA...
me pa zanima, kok je dejansko razlike v hitrosti?

hvala lepa :)

lp


Usb 2.0 se ustavi pod 30MB/s. Lahko pa je dosti manj. Omejitev je vodilo.

Esata pa je enako, kot bi imel disk v kišti. Torej je omejitev "najbrž" hitrost diska. (kakšne divje SSD-je ne štejem zraven)

Drugače pa wiki.

bender rodri ::

hmm... mogoče debilno vprašanje oz. trditev, ampak vseeno... torej, če je problem v vodilu, bi najbrž to omejitev lahko odpravil s kakšnim adapterjem?

lp
guez

5er--> ::

Ja, tak adapter je drugo ohišje z esata povezavo. Pa usb obremenjuje procesor.

bender rodri ::

5er--> je izjavil:

Ja, tak adapter je drugo ohišje z esata povezavo. Pa usb obremenjuje procesor.


Ne vem no, možno da je treba ohišje. Sem pa skor prepričan da obstajajo adapterčki z eSata zunanjega diska na USB 2.0 na računalnik... kontra bi mogl pol tut to palit!?
guez

bibip ::

Obstaja že. Recimo tukaj (KLIK) jih prodajajo. Smo s tem nič ne pridobiš. Ko je usb 2.0 zraven, je konec dobrega prenosa.

Zato se reče stvarem, ki bremzajo stvari "ozko grlo". Kot pri flaši. Več ne gre, kot lahko dulec da (usb 2.0). Torej, naroči si pivo iz velikega pivskega kozarca (esata).

Heisenberg ::

tukajle sem gledal diske http://www.solo.si/racunalnitvo-10087/r...
pa me zanima kaksna je sploh razlika med G2 in S2 modelom ,razen zunanjosti ?!
Iscem 2.5" zunjanji disk pa mi ni vaza toliko hitrost kot pa samo zanesljivo delovanje, zelim imeti gor backup pomembnih stvari in ne za vsakodnevno uporabo...

5er--> ::

Jaz ne bi kupoval v tej trgovini.
Pa poglej si še teme pod "Priporočamo:" na vrhu.

kmetek ::

Meni je začel tale Tevion kaj srati......sem vedel, da se pc roba ne kupuje v Hoferju :(

Je težko dobiti disk ven?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Lion29 ::

buo.. meni dela disk super!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5012974 (11044) Dr_M
»

eSATA zunanji disk

Oddelek: Strojna oprema
134656 (3515) kmetek
»

Priklop zunanjega diska

Oddelek: Strojna oprema
493718 (2971) Stoyc
»

Kateri zunanji trdi disk ?

Oddelek: Kaj kupiti
275022 (4311) -ziga-
»

Zunanji trdi disk 500 GB -- akcija Hofer -jutri (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8619883 (14083) MISKO_GR

Več podobnih tem