» »

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

Temo vidijo: vsi
««
26 / 79
»»

__Devil__ ::

moj računalnik -> lastnosti -> spodaj spremeni ključ idzelke oz. nekaj takega..

System ::

Sicer te pa že pri nameščanju samem vpraša po licenčnčni kodi, ampak dobro Moj Računalnik-->Lastnosti-->Potem pa spodaj vneseš licenco.Ali pa Nadzorna Plošča-->Sistem in varnost-Sistem.

Mentalist ::

Sem že takoalitako zrihtal, vseeno hvala;)
Lool.

Mentalist ::

Spet se javljam. Prek Windows Update sem si potegnil slo pack za Windows 7, ga naložil, resertiral računalnik, ampak še vedno je vse v angleščini. Ve kdo zakaj?
Lool.

Zgodovina sprememb…

Saintek ::

control panel--- regional options---keyboard laungage jeziček pa se tam nekje spremeni na slovensko

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saintek ()

Mentalist ::

Hvala Socketmaster, zdaj je slovensko:)
Lool.

jest10 ::

Kje in kako se v W7 izklopi readyboost in superfetch?

bluefish ::

Superfetch lahko preko services.msc, za ReadyBoost boš pa moral uporabiti Google.
Ti pa odsvetujem izklapljanje Superfetch-a, ker na dolgi rok precej pripomore k hitrejšemu zaganjanju programov in sistema.

c00L3r ::

Kje in kako se v W7 izklopi readyboost in superfetch?

Izklop superfetch-a ni ravno pametna odločitev. Ravno Superfetch poskrbi za to, da se ti pogosto uporabljeni programi prej zaženejo. ReadyBoost pa je opcija, da ti USB ključ oz. spominsko kartico uporabi kot dodaten medpomnilnik oz. neke vrste RAM. Dejansko pa ni preveč efektiven, razen če imaš zelo hiter USB ključ in premalo RAM-a.

Hawc ::

Upam da še ni bilo. NA 64b win 7 se mi nočejo inštalirati nekatere igre npr fallout 3, oblivion pa probal sem še battlefield 2142. Pri vseh ko zaženem setup napiše error 5004 0x800700006 nekej v zvezi z instalshieldom. Pa sem googlal to pa vidim da je problem ker je 64b OS. Sem pa že probal nekaj rešitev a nobena ne uspe. Mi lahko kdo pomaga?

__Devil__ ::

Meni pa je battlefield 2142 normalno instaliralo. pa imam 64bit.

wooted ::

je kje na uradni strani možen download windowsa 7, key dobim posebej, pa nebi rad iz kakšnega travnika vleku ;D

bluefish ::

Ne. Le preko MSDN ali TechNeta.

MarkoK ::

Pozdravljeni,

zanima me, če bi win 7 delali na tej konfiguraciji:
Intel Celeron 1.8 GHz
512 MB RAM
Geforce4 MX440

Verjetno bolj tako, kajne?

Hvala in LP

jizzer ::

Pozdravljeni,

zanima me, če bi win 7 delali na tej konfiguraciji:
Intel Celeron 1.8 GHz
512 MB RAM
Geforce4 MX440

Verjetno bolj tako, kajne?

Hvala in LP


Hmm...mogoce bi ti delalo, Z OBILO LAGGA seveda...ampak tudi prej bi reko da dvomim da bi ti delalo...dokupi do 2GB rama al pa 2x2GB


RAD PA BI POVEDAL DA SEM Z WIN 7 ZELO, AMPAK RES ZELO
ZADOVOLJEN.VSAKA JIM ČAST ZA TE WINSE PRIPORČIL PA BI JIH
TUDI VSEM TISTIM KI SE VEDNO MISLIJO DA SO XPjo DŽABEST 4 EVAH.
TRENUTNO ŠE NISEM IMEL NOBENIH PROBLEMOM Z SAMI WINDOWSI
NEVEM ZAKAJ JIH NEKATERI SPLOH IMATE?PIRAT?

LP!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

Zoro3 ::

Pozdravljeni,

zanima me, če ve kdo kje kako spremeniti taskbar iz tega:


v tega:


Sam sem si spremenil v prvega, sedaj pa ne vem kako naj naredim nazaj.

Hvala!

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zoro3 ()

bluefish ::

desni klik na taskbar in odstrani kljukico pri Use small icons.

Zoro3 ::

dela zdaj tnx, pa tam še daš Gumbi opravilne vrstice: Vedno združi, skrij oznake. Prej nikjer nisem našel tega :D

wooted ::

Le preko MSDN ali TechNeta.


bi bil kdo prijazen in mi iz msndnaa zrihtal download za windows7 professional (ne rabim cd-keya).. travniške verzije "smrdijo", cd-key dobim

SynTax64 ::

Le preko MSDN ali TechNeta.


bi bil kdo prijazen in mi iz msndnaa zrihtal download za windows7 professional (ne rabim cd-keya).. travniške verzije "smrdijo", cd-key dobim

Poglej ZS

wooted ::

nevem kako to da ga še nisem dobil..

ZaOstali ::

Kako dolgo še bomo morali čakati na Steam, da izda ven update za igre, da bodo normalno lavfale na Sedmici?

PS: Update za Windows 7 naj bi izšel ven. Grem sprobam če je sploh kaj popravil

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZaOstali ()

Mavrik ::

Glede na to da meni Steam igre delajo normalno že od časa RCjev... kaj točno ti ne dela?
The truth is rarely pure and never simple.

iceurb ::

Še imam jaz en problem :( ko vklopim računalnik mi preden pridem do prijavnega okenca piše konfiguriranje posodobitev sistema Windows. Konfiguracija se izvede do 93% nato pa napiše da konfiguracija ni uspela in da spreminja nastavitve na te kot so ble pred konfiguracijo in se ponovno zažene. Potem ko se ponovno zažene spet konfigurira in spet ne uspe ampak potem lahko pridem do prijavnega okenca in nato v sistem. Vse skupaj traja kakih 15 min in mi gre že pošteno na živce :( prosim za pomoč, če se da kje to izklopti ali kako drugače rešti.

mtosev ::

probaj system restore.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

ZaOstali ::

Glede na to da meni Steam igre delajo normalno že od časa RCjev... kaj točno ti ne dela?

TF2.
Če imam nareto na High ali pa Low je razlika v FPSjih morda samo 5.
Takrat (pred 2 mesecema) je imelo kar nekaj ljudi podobne probleme. Rešitve za to ni bilo.
Morem spet pogooglat.

DuleKrtola ::

A kdo ve kako nastavit, da mi win skenira disk ob bootu? utorrent mi namreč javlja napako:
"error: the system cannot find the path specified"

V pathu za download ni nobenega "non-supported character"-ja. Error se pojavi pri več torrentih, IMO naključno. Tko da sumim da je z diskom nekaj narobe.

bluefish ::

start > run > cmd > chkdsk x: /f

amacar ::

hočem naložit slo jezik a ko pridem v windows upadte je okence prazno, sta pa na levi strani 2 zavihka odprta important in optional

Še slika :


Prosim za pomoč

Hvala in lp

po restartu stran ni bila več prazna

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

D3xt3r ::

je kje na uradni strani možen download windowsa 7, key dobim posebej, pa nebi rad iz kakšnega travnika vleku ;D


Okej, ta bi bila pa malo prehuda. :P

mtosev ::

http://technet.microsoft.com/en-us/eval...

je potrebno izbrat da si IT professional drugace ne gre downloadat.

Thank you for your interest in Windows 7! The evaluation version you are attempting to download is for IT Professionals only.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

jest10 ::

Pojavil se je problem pri inštalaciji:


Dlje od tega me nikakor ne spusti. Tudi če ponujam vse mogoče gonilnike od plate. Sicer pa vsaj iz slike bi rekel, da mi teži za gonilnike od DVD pogona??? Kar neki no...
Gre se pa za W7 64bit professional in plato M2N-SLI Deluxe.
Se komu svita kako rešiti problem?

lopov ::

Najprej daj stran kljukico ki skrije nekompatibilne drajverje da bidiš, če sploh kaj najde. Če ja, izberi kar ponudi in poskusi.

DVD je sata ali ata? Če je sata priklopi na drug kontroler; plate ne poznam, a imaš ponavadi 2 kontrolerja (chipset in se kaksen jmicron al pa sil).

jest10 ::

Lej vse možnosti sem že sprobal-z, brez kljukice itd. Z drajverji ki mu jih ponudim preprosto ni zadovoljen.

Imam ATA DVD-RW in SATA DVD. Inštaliram iz DVD-RW. Tudi če v BIOSu onemogočim JMicron kontroler je rezultat enak.

lopov ::

Kaj pa iz sata DVD?
Kako maš nastavljen bios? Daj na ACPI; če pa je že, pa prestavi (pozabil kakšne so že izbire :S)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

jest10 ::

SATA DVD tudi ne potegne. Prav tako nima veze ali imam SATA nastavljen na IDE ali kaj drugega

energetik ::

jest10, sem 1 teden nazaj pisal o tej težavi in rešitvi:
problem z inštalacijo windows 7

Problem je zanič ISO slika. Ja, iz MSDNAA. Ko sem še enkrat DL, je šlo ko šus.

jest10 ::

Ok hvala. A to si ponovno DL iz MSDNAA ali iz travnika?

energetik ::

Ja, iz MSDNAA še enkrat. Čeprav zdaj so nekaj zatežili, da moraš za ponovni DL navesti razlog. Ne vem zakaj s tem težijo, sej ključ itak samo 1 dobiš.
Ko sem prvič DL, je imela ISO slika nekaj čez 2GB, drugič pa 3GB. Očitno je nekaj zafrknilo DL.

jest10 ::

Torej 2,95 GB je prava velikost? Toliko da se ne bom šeenkrat brez veze zafrkaval.

t3hn0 ::

Verjetno je ze bilo kje omenjeno, vendar med temi stranmi je dolgotrajno iskat...
Kdaj pa pride final verzija na MSDNAA?

Po downloadu v nedeljo sem ugotovil da sem dobil build 7600 - RTM ane...
^.^

jest10 ::

Sej RTM je final verzija.
Kasneje bo verjeno na voljo še enterprise verjzija, ki je isti šmoren kot ultimate.

energetik ::

Torej 2,95 GB je prava velikost? Toliko da se ne bom šeenkrat brez veze zafrkaval.
Odvisno, za katero verzijo sprašuješ. Jaz sem zloudal 64bitno in je ISO velik natanko 3.224.686.592 B. 32bit nisem vlekel dol.

bluefish ::

32-bit pa natanko 2.501.894.144b oz. 2,32GB.

c00L3r ::

32-bit pa natanko 2.501.894.144b oz. 2,32GB.

Drži. Pri meni je enako velik 32 bit ISO za Windows 7 Profesional.

jest10 ::

Hm, sedaj je na novo posnet W7 64bit ISO velik 3.172.766.008b ozeroma 2,95 GB

energetik ::

Jah poskusi v kakšnem virtualcu, preden pečeš. Ta velikost, ki sem jo zapisal, je pri ISO sliki, ki preverjeno deluje.
Sicer pa jaz svoj ISO preveril s tem programom, ki preverjeno deluje:
http://www.istartedsomething.com/200907...

janezkac ::

itq da PowerISO

jest10 ::

Jp, ta programček pravi, da zadeva ni OK.
Ponovnega DL iz MSDNAA mi pa žal ne pusti. Je tudi tukaj enako kot pri Visti, da naj bi bili vsi DVDji enaki in je potem samo od kode odvisno katero verzijo dobiš? Ker bi si posnel ISO iz travnika, tam pa dobiš večinoma le ultimate

ZaOstali ::

Jp, ta programček pravi, da zadeva ni OK.
Ponovnega DL iz MSDNAA mi pa žal ne pusti. Je tudi tukaj enako kot pri Visti, da naj bi bili vsi DVDji enaki in je potem samo od kode odvisno katero verzijo dobiš? Ker bi si posnel ISO iz travnika, tam pa dobiš večinoma le ultimate

Koliko jaz vem se za določeno verzijo Winsov (pro, ultimate,....) odločiš pri sami inštalaciji. Vsaj tako je bilo pri meni.
««
26 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490438263 (3944) jedateruk
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8727180 (22300) R1710
»

Zmešnjava z gonilniki - W7 in XP - ter dual boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
376244 (5849) solatko
»

Windows 7 najuspešnejši Microsoftov operacijski sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8725707 (22462) Jst
»

Windows 7 se prodaja odlično (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9917178 (14572) jest10

Več podobnih tem