» »

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

Temo vidijo: vsi
««
25 / 79
»»

rdecaluc ::

Imam DSP WinXp orig.. Menjal sem vse živo in me je samo ene 3x zamorilo, da sem rabil aktivirat ponovno. Od tega je 1x se takoj aktiviralo prek neta samo, 2x sm pa na M$ slovenija klicu in smo uredil.
Est modus in rebus. ,typos

wooted ::

eno vprašanje: je od windows 7 program za backup dovolj "pameten" da bi delal backupe enkrat na teden (samo novejše datoteke oz. fora prepiši starejše) z računalnikov na omrežju?


odmev

Constantine ::

Kdor je ponoč bil v btcju se je mal gnetu :))
http://www.radioantena.si/index.php?p=a...

BoLhCa ::

O fuck ne morem verjet, da se je to v Sloveniji zgodilo ?! 5 min sm nepremično gledal v sliko... noro!

Relanium ::

Ahahahahaha, luleki :P

Mavrik ::

eno vprašanje: je od windows 7 program za backup dovolj "pameten" da bi delal backupe enkrat na teden (samo novejše datoteke oz. fora prepiši starejše) z računalnikov na omrežju?


odmev


Da, Windows 7 backup zna delati inkrementalne backupe čez omrežje glede na čas ki ga ti nastaviš.
The truth is rarely pure and never simple.

JerryP ::

O fuck ne morem verjet, da se je to v Sloveniji zgodilo ?! 5 min sm nepremično gledal v sliko... noro!


Se mi zdi, da je tok folka pršlo zaradi nagradne igre, kjer so obljubljali 20 računalnikov z novim operacijskim sistemom.

Kekec ::

In kje lahko zdaj naugodneje kupim polno verzijo?

jerry2000 ::

DSP je vic v tem ker lahko le 1x aktiviraš, če spremeniš hardware pol ne moreš več. VSaj v tem naj bi bil sicer pa pol ne vem zakaj bi kdo kupil FPP polno verzijo.
Jerry and Tom

gokky ::

Še ena malenkostr: FPP moraš kupiti (tako MS Slovenija), če želiš Windows uporabljati v virtualizacijskem okolju, pa čeprav ta virtualizacija teče samo na enem računalniku (ergo v osnovi ne kršiš tistega prvega licečnega pravila, ki pravi, da mora teči na samo enem računalniku).

Wox ::

DSP je vic v tem ker lahko le 1x aktiviraš, če spremeniš hardware pol ne moreš več. VSaj v tem naj bi bil sicer pa pol ne vem zakaj bi kdo kupil FPP polno verzijo.


Lahko. Pokličeš na MS in prijazna gospodična te vodi po postopku ponovnega aktiviranja. Klic žal ni brezplačen.

jerry2000 ::

Lahko, samo pač kršiš licenco.
Jerry and Tom

lopov ::

Na Anteni nimajo pojma kateri dan je DANES ...

NOVI WINDOWSI 7
Včeraj, v torek, 22. oktobra, so v Harvey Normanu začeli z uradno prodajo novega operacijskega sistema Windows 7, ki ogromno obeta. V fotogaleriji si lahko ogledate nekaj utrinkov iz dogajanja ...


Kdor je ponoč bil v btcju se je mal gnetu :))
http://www.radioantena.si/index.php?p=a...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Wox ::

Lahko, samo pač kršiš licenco.


Strogo pravno res. :) EULA je spisan seveda MS-u na roko, saj so ga oni spisali. Po tem takem bi v primeru, da mi crkne matična plošča in jo menjam z neko drugo, moral kupiti tudi novo licenco. Tako nor pa spet nisem.

jerry2000 ::

Ne, nora je licenca oz. pogoji uporabe. Pa se ne bodo spremenili dokler pod njimi ves svet tako množično kupuje Windowse.
Jerry and Tom

Wox ::


Kdor je ponoč bil v btcju se je mal gnetu :))
http://www.radioantena.si/index.php?p=a...


No, a še kdo dvomi, da se ljudje nismo razvili iz ovc?

Constantine ::

Slike so res neverjetne...in vse samo zaradi 20kompov v vrednosti 300eur. Smo res prišli tako daleč? Meee Meeeeeee

ziga1990 ::

zjutri je moj brat nalagal 7-ko pa je preskoču aktivacijsko kodo kako naj jo zdaj vpisem

Kadunc ::

zjutri je moj brat nalagal 7-ko pa je preskoču aktivacijsko kodo kako naj jo zdaj vpisem


Desni klik na moj računalnik - lastnosti - na dnu imaš aktivacijo.
Aja, pa ni preskoču aktivacije samo med samo namestitvijo mu je verjetno ni ponudil.

Lp

ZaOstali ::

Razlika med Windows Se7en Final in Windows Se7en RTM je?

gwertix ::

ni je če RTM verzijo redno updajtaš na windows update... po mojem ... al se motim

Dr_M ::

No zdej so stacune dobile "dovoljenje" da lahko prodajajo DSP verzije brez racunalnikov :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Bolf3nk ::

Ima kdo od vas izkušnje z Rainmetrom?http://rainmeter.net/

To zelo upočasni sistem?

ZaOstali ::

ni je če RTM verzijo redno updajtaš na windows update... po mojem ... al se motim

a sem z aktiviranimi winsi za kaj prikrajšan (razen štale v registru, ter osju)
Spet jaz :P.
A lahko kje najdem kake gadgete ali še jih sploh ni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZaOstali ()

gwertix ::

ni je če RTM verzijo redno updajtaš na windows update... po mojem ... al se motim

a sem z aktiviranimi winsi za kaj prikrajšan (razen štale v registru, ter osju)
Spet jaz :P.
A lahko kje najdem kake gadgete ali še jih sploh ni?


dejmo ljudje začet rabit google ... evo prvi zadetek ki ga googel dobi če vpišeš (windows 7 gadgets):
http://windows.microsoft.com/en-us/wind...

tle maš teme, ozadja in gadgete za windows 7 ... obstaja pa še veliko drugih strani s takimi rečmi ... ampak kot pravim, pomagejte si z googlom! :)

Net Server ::

Lep pozdrav,

Jast bi rad povedal svoje mnenje o Wins7. Sporobal sm jih v soli in se mi ful niso dopadli! Sedmica je ubistvi copy paste Viste! Ne vem zakaj ulozijo ful truda v grafiko in obliko ko pa je nihova uporabnost na nuli proti xp-jom, 7 je tudi neverjtno pozresna! Mene je ful razocarala! Na hitro povedano 7 ni zadovolila mojih potreb! Z eno besedo bi jih opisal katastrofa!
Jast ostajam se zmiraj pri XP-jih ker se zmiraj dobro zadovoljujejo moje potrebe!!

Wox ::

Kdo ti brani, da ne bi ostal na XP-jih?

Rotaidal ::

In kakšne so tvoje potrebe?
Požrešne? Pri 4 gb ram mi w7 64 vzame 800mb. Požrešnost?

Uporabnost? Če bi navedel kakšne primere, kjer se xp bolje odnese, lahko debatiramo naprej.

Willy White ::

A je veliko problemov glede programske opreme če so 64 bitni WIN? ker sem naložil 64 bitne pa baje da znam imeti nekaj problemčkov okoli tega?

Rotaidal ::

Do sedaj nisem imel problemov.

Katere programe imaš v mislih?

WaterBoy ::

Še tule:
Pozdravljeni. Zanima me kako okogočiti funkcijo ki jo ima vista. Toraj vista ima možnost vklopa visokoločlivosnih ozadij ki se premikajo, lahko se potegnejo dol z pomočjo updejterja JE možno to kako vklopiti na 7?


Hvala

svetetko ::

Pozdravljeni!
Imam problem z obremenjenostjo rama tr procesorja v win7. Vsake toliko časa se mi zažene wmpnetwk.exe, ki mi požre tudi do 100% rama in stalno obremenjuje procesor, tudi v idle. screen:

Če proces ustavim, je spet normalno. vendar se mi sčasoma ponovno zažene. najbrž je nekaj v zvezi z windows media playerjem? ve kdo kako to izklopiti?
hvala za pomoč!

bluefish ::

Preko Googla poglej, na kateri del specifično se ta datoteka nanaša in boš lažje našel nastavitev, kjer morda izklopiš vse skupaj.

ZaOstali ::

ni je če RTM verzijo redno updajtaš na windows update... po mojem ... al se motim

a sem z aktiviranimi winsi za kaj prikrajšan (razen štale v registru, ter osju)
Spet jaz :P.
A lahko kje najdem kake gadgete ali še jih sploh ni?


dejmo ljudje začet rabit google ... evo prvi zadetek ki ga googel dobi če vpišeš (windows 7 gadgets):
http://windows.microsoft.com/en-us/wind...

tle maš teme, ozadja in gadgete za windows 7 ... obstaja pa še veliko drugih strani s takimi rečmi ... ampak kot pravim, pomagejte si z googlom! :)

Google najde samo uradno M$ robo, ki je pa Shit Od Shita. Zraven tega pa ima M$va uradna stran tako dobro navigacijo, da bruhaš.
In pa še google te napoti na slovensko M$ stran, kjer maš pa 100.000.000.000 vsebin KRAT NIČ.
Sicer sem našel nekaj ampak za1x še nič pametnega.

Alijen ::

Pozdravljeni
Mam en neobičajen problem. Mam Win 7 x64 Pro iz msdnaa-ja. Do sedaj je delalo normalno kar naenkrat mi pa spodaj v desnem kotu piše Preskusni način Windows 7 delovna različica 7600. Zanima me kako lahko ta napis izbrišem. Do sedaj ga ni bilo pa tudi v prihodnje ga nočem.

bluefish ::

Pojdi v Regedit in poišli ključ ShowDesktopVersion oz. PaintDesktopVersion in nastavi na 0.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Alijen ::

Je že na 0 tako da to ne dela.

bluefish ::

Pa če izbrišeš ključ?
Si opravil aktivacijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Alijen ::

Aktivacija je narejena. Ključ sem izbrisal resetiral ne pomaga nič

Roadkill ::

Sem še precej svež glede win7....


Kako nastavim, da me bo sistem spustil v "zaščitene" dele filesistema?
Moti me resimo to, da mi ne dovoli, da pogledam v "Application data" v lastnem profilu.... wtf?
Prav tako imam probleme s pisanjem v določene fajle v program files..

Ne da se mi ročno za vsako bedarijo posebaj spreminjat pravice, ker je mehanizem za dodajanje "Full access" pravic nad celotno direktorijsko strukturo dokaj retardiran...

Obstaja kak "nad administrator" account?
Ü

Wox ::

In pod kakšnim računom se ti to dogaja? Če si administrator lahko počneš vse to, kar si napisal brez problema.

t3hn0 ::

Roadkill: mogoce bi moral pogledat roaming folder, ne appdata.
^.^

Relanium ::

ok mam js eno vprašanje:
Zakaj se gonilniki kr naprej sesuvajo?

grafična je nVidia 6600GT, sprobal sem vse gonilnike kar obstajajo, sprobal sem ene od viste, pa skor vse po vrsti ki so zunaj vse do tazadnjih. Ponavadi ko zaženem DVD v Windows media playerju al pa ko osvežim tist index izkušnje (ocena sistema)

spodaj desno napiše tole:
Display driver NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 191.07 stopped responding and has successfully recovered

Aja pa ko sm jih zbrisal (potem so bli standardni gonilniki od windowsa) je delalo vredu (sam mal je štekalo)

Ma kdo podoben problem ali pa rešitev?

Enterprise ::

Živjo!

Sam (zaenkrat) nimam namena kupit originalne verzije Windows 7, pa sem malo povpraševal naokoli ker se mi ne zdi fer do podjetja da uporabljam piratsko verzijo s tem da če recimo želim namestiti microsoftov brezplačni antivirus mi najprej prične gledati licenco ... Nočem kupit Ultimate verzije za 190 EUR ker bo čez 3 leta spet nov "revolucionaren" windows uzuni.

Sem mi je pa ponudila možnost, da mi posodi sosed originalno sedmico in me zanima za koliko računalnikov je licenca? Je to sploh omejeno? Kako CD ve na koliko računalnikov je nameščen sistem? Kaj pa če računalnik formatiraš ?

Lp

Dr_M ::

1 licenca velja za en racunalnik.
Drugace imas pa tudi home premium ali pro verzijo, ki sta pri nas precej cenejsi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Runnagain ::

Hm, razmišljam, da bi si dal na naslednjo konfiguracijo Win 7, ampak dvomim, da sploh kaj pridobim, razen zadostitve firbca:
AMD AthlonXP 2400+ (1,8GHz),
1Gb rama,
grafična ATI Radeon 9100.

Iger ne igram več, zato prosim za mnenja, če se mi nadgradnja splača.

Zanima me še, kakšen je odstotek starejših aplikacij, ki na WinXP delujejo BP, na Win7 pa ne delajo.

Hvala za odgovore in lp, Runnagain!!

bluefish ::

Kaj veliko res ne bi pridobil. Sicer 7 deluje tudi na precej slabši konfiguraciji, vendar se potem poti samo s sistemom. Za zadovoljivo delo bi potreboval vsaj 2GB RAM-a.

c00L3r ::

Glede na veliko število različnih vprašanj (nekatera se tudi ponavljajo), mislim, da je najboljše, da vsak, ki ima kakšno težavo, to vprašanje postavi v novi temi. Saj ta tema postaja žal nepregledna (kot da bi imeli samo eno temo za težave z XP-i). Kot vedno pa velja, da se najprej uporabi iskalnik in pogleda, če že obstaja podobna tema, šele na to se odpre nova.

Tomaz25 ::

Imam Windows 7 x64 in imam dva vprašanja.


1. Naložil sem si patch za dreamscene in sedaj mi ikone oz. tekst pod njimi na namizju rata takle:




Sem že na več straneh našel tole:

TEMPORARY INVISIBLE TEXT FIX…WORKS AFTER RESTART:

-right click a video and set to desktop background
-set folder options to show hidden files
-go to… C:\Users\#username#\AppData\Roaming\Microsoft\Windows DreamScene
-there should be 2 image files of the dreamscene running (1 hidden/greyed)
-set both files to “read only” & uncheck “hidden”
-right click desktop > personalise > desktop background
-under windows dreamscene, you should see both image files
-make sure both are checked by clicking check boxes next to them
-set Picture position: Fill
-save changes


Do pete alineje mi je povsem jasno, potem nimam nič več tako kot tu piše. Obstaja še kakšna druga rešitev, razen da vržem dol dreamscene?


2. Se da tale razmik med ikonami kako zmanjšat?



V Visti je bilo to bolj skupaj, če se ne motim in tudi ni prikazovalo po štiri vrstice teksta v imenih map in ikon.

Mentalist ::

Mi lahko kdo po slovensko točno opiše kako aktivirati Windows 7? Nujno!

Zrihtano
Lool.

Zgodovina sprememb…

««
25 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490438254 (3935) jedateruk
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8727178 (22298) R1710
»

Zmešnjava z gonilniki - W7 in XP - ter dual boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
376244 (5849) solatko
»

Windows 7 najuspešnejši Microsoftov operacijski sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8725705 (22460) Jst
»

Windows 7 se prodaja odlično (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9917178 (14572) jest10

Več podobnih tem