» »

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

Temo vidijo: vsi
««
27 / 79
»»

bluefish ::

Pri MSDN(AA) je specifična verzija.

mikko ::

No meni ne uspe, da bi se 2 računalnika vidla med sabo...Ta homegroup je biggest crap ever.
Vse nastavitve, ki sem jih uspel pogooglat so nastavljene, pa se še vedno ne vidita...
A je kakšen hakelc kje, tak čisto banalen?

solatko ::

Daj workgroup enako na oba računalnika in pri računu nastavi geslo, pa se bosta oba vidla, home grup, pa zahteva enako geslo na obeh in deluje približno tako kot povezava z oddaljenim namizjem.

ducy ::

Oj
Vprašanje:
Ko sem naložil Win7 (ultimate x64) mi prenosnik oz. windowsi (HP Pavilion) ob zagonu močno obremenjuje celoten sistem, zaradi česar je hladilnik zelo glasen. Zadeva se umiri po nekaj minutah, cca. 4min. Kar me seveda močno moti! Ali kdo ve kaj bi lahko bil vzrok. V task maneger-ju, pa ne vidim da bi bil kakšen proces, ki bi posebej obremenjeval comp. Neložen imam tud NOD 4, ki ga na prejšni Visti nisem imel, ali bi lahko bil to vzrok (da ob zagonu kaj skenira)??

Hvala
D.

Burned Fox ::

Ker kupujem nov računalnik iščem še wireless PCI kartico, ki bi delovala na Windows 7. Pa da ni najslabša možna kartica, dam recimo tudi 50 EUR, da dela normalno, dober domet.

Kekec ::

@ducy: ja čisto mogoče, probi ga onemogočiti za test in boš takoj videl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kekec ()

solatko ::

Poglej, kateri proizvajalci imajo gonilnike za W7, nekaterih starejših zadev, enostavno ne podpirajo z novimi. Niso podprte AGP grafične kartice, BT serije 1, nekateri starejši tiskalniki.... Za večino teh zadev je sicer gonilnik v W7, vendar jih večina ne zagotavlja skoraj nikakeršnega nastavljanja, po želji uporabnika. Ostani na Visti, ki je sedaj tudi pri proizvajalcih HW-ja, kar dobro podprta in se v vsakem primeru bolje obnaša kot XP.

Burned Fox ::

Trenutno sem na XPjih, ker imam preslab računalnik, ampak sem v fazi nakupa boljšega, zato razmišljam o W7, ker je nov OS, pa imam možnost dobiti Professional verzijo zastonj. Lahko dobim zastonj sicer tudi Windows Vista Enterprise ali Business verzijo, ampak nisem slišal nekih zelo dobrih stvari o Visti (predvsem počasnost, tega nočem)

mikko ::

Daj workgroup enako na oba računalnika in pri računu nastavi geslo, pa se bosta oba vidla, home grup, pa zahteva enako geslo na obeh in deluje približno tako kot povezava z oddaljenim namizjem.


Je narejen workgroup, domain imam izklopljen, na enemu lahko naredim homegroup, nastavim password, na drugemu računalniku potem dam join homegroup, vtipkam password in nič... Pod network pa vidi drug računalnik, ampak se ne more povezati nanj...ČUDNO! Brez idej sem ostal...

solatko ::

Večina kritik Viste je rekla - kazala. Le redki, ki so visto preizkusili, ali pa jo celo uporabljajo, še kdaj pomisli na stari dobri XP.

System ::

Še manj jih pomisli sploh, na Windowse, ki so kdaj probali Linux.

jest10 ::

Še manj jih pomisli sploh, na Windowse, ki so kdaj probali Linux.

Jaz sem ga in glej ga no, še vedno mislim na winse

Kekec ::

Sem ga uporabljal in sem nazaj naložil Windowse!

deadbeef ::

Sem na Visti. Sprobal sem Windows 7. Pa mi nekako niso všeč. Bom počakal, da pride SP1 ven, potem jih mogoče še enkrat sprobam.

energetik ::

A po SP1 misliš da ti pa bojo bolj všeč? Ne verjamem, da bo SP spremenil GUI... :|

__Devil__ ::

In v čem ti ni bil všeč?

symc ::

sm že dost preguglal in še vedno nisem našel...a mogoče kdo tle ve, rad bi si v taskbaru naredil ikono z ukazom za naslednje ozadje namizja...se pravi da ne bi rabil izvajat desni klik na namizje in potem naslednje ozadje namizja ampk bi mel v taskbaru kar bližnjico za ta ukaz...ma kdo kašno idejo?? :)

deadbeef ::

1. Windows media player 12 ali katera verzija pride je totalni polom.. vsaj meni.. všeč mi ni bila ta nova varianta libraries... task bar mi je res čudn.. nevem no... mogoče bi jih moral dalj časa uporabljati da bi se navadil... ampak se mi niso dopadli... delajo pa enako dobro kot vista.. tko da sem šel nazaj na visto :)

gwertix ::

lepo da maš svoje mnenje ... samo dejanski rezultati testov kažejo da so windows 7 veliko bolj stabilni ter hitreje "laufajo" na enaki strojni opremi kot pa vista ali win xp.
Če ne kar se tiče windows media player 12, pa ne da mi ni všeč, meni je super, edino je na momente občasno neodziven ... ampak z moje strani pohvale microsoftu, ker kar se razvoja sedmice tiče, je šel v pravo smer

__Devil__ ::

Imam eno vprašanje.
Kako bi na sledečem računalniku deloval windows 7:

1.5 GB ram-a
40gb disk
AMD Sempron 3200+ 1.8Ghz @2.5Ghz

Hvala.

PacificBlue ::

Koliko vem je 1 gb rama minimalno za delovanje Win 7. Jaz acerja z 512 rami in 2ghz proc sem inštaliral win 7(basic). Od začetka mi je presenetljivo dobro delal, kasneje ko sem pa inštaliral par programov, pa je odzivnost padla na raven mrtvo pijanega kronika. So hitr bili xp gor nazaj.

Samo imo če imaš 1,5 gb rama bi ti stvar morala solidno delat..poskusi:)
I’m out.
:3

__Devil__ ::

Skrbi me le disk. Saj je iz leta 2001/2002 in je zelo počasen. Denarja pa tudi nebi rad vlagal v tako star računalnik.

PacificBlue ::

Saj je iz leta 2001/2002 in je zelo počasen.


Visto sem imel skoraj leto dni inštalirano na Maxtor-ju 80 gb iz leta 98 ali 99:) Vse delalo bp.
I’m out.
:3

__Devil__ ::

No pa bom probal 1x, ko bo čas. :). Upam, da nebo težav z povezovanjem preko wifi-ja na router.

buhti69 ::

Imam eno vprašanje, ali kdo ve zakaj meni ko pritisnem na tipkovnici tisto lunco ali pa če dam tam pod start sleep način, se mi računalnik deloma ugasne potem pa spet nazaj prižge. A nebi mogel ostati v tistem deloma ugasnelem stanju?
AMD Phenom X3 8450 @ 2,1Ghz | Sapphire HD 4670 512M DDR3 | Asus m3a78
LC Power 600W/12cm V2.2 | Apacer DDR2 800MHz Golden Cover KIT (4x1GB)
WD 320GB 16MB SATA2/300 + WD 500GB, 7200rpm, 16MB, USB 2.0

D3xt3r ::

Mogel bi zaspat ja. Kakšen komp pa maš, ta v podpisu? Ker to je bolj laptop funkcija...

Galaxy ::

Danes se je zgodilo nekaj zelo čudnega. In sicer sem navijal svoj računalnik, dokler nisem naredil čudne kombinacije prevelike voltaže in prednastavljenega minimalnega boota. Kar se je zgodilo je bil BSOD: irql_not_less_or_equal.

Preprosta rešitev: nastavi na "normal" startup.

Hexx ::

oprostite moji nevednosti, ampak kaj je sploh ta msdnaa,in kako se da tam sedemko dobit za DL?

oprostite moji nevednosti, ampak kaj je sploh ta msdnaa in kako se da tam dobit sedmico za DL?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hexx ()

Rotaidal ::

http://www.google.si/search?hl=sl&q=msd...

Moreš bit študent na določeni fakulteti.

ganges ::

Mene pa zanima par čisto osnovnih zadev preden sprobam Windows 7 in se odločim za uporabo. Glede na to, da imam na računalniku precejšnje število zadevščin (kamere, mikrofoni, tiskalnik, skener, zunanji disk,...) in pa programov, ki so nujni ali malo manj nujni me zanima kako je z gonilniki za hardware in pa kompatibilnostjo softwara? Ali mi bodo Corel X13 in ostali programi delovali v Windows 7? Ali bo kamera, zunanji disk,... deloval v Windows 7? Gledam Windows 7 Ultima.

Hvača za odgovor.

lp

Rotaidal ::

Da delajo vsi... no skoraj vsi programi. Razen nekih res eksotičnih. Windows 7 ti bo sam našel vse gonilnike. Če pa ne, pa še jih vedno lahko uporabiš od viste oz določiš kompatibilnost z windows xp.

energetik ::

Mene pa zanima par čisto osnovnih zadev preden sprobam Windows 7 in se odločim za uporabo. Glede na to, da imam na računalniku precejšnje število zadevščin (kamere, mikrofoni, tiskalnik, skener, zunanji disk,...) in pa programov, ki so nujni ali malo manj nujni me zanima kako je z gonilniki za hardware in pa kompatibilnostjo softwara? Ali mi bodo Corel X13 in ostali programi delovali v Windows 7? Ali bo kamera, zunanji disk,... deloval v Windows 7? Gledam Windows 7 Ultima.

Hvača za odgovor.

lp

Če imaš sedaj XP ali Visto in ti vse deluje nima smisla, da šaltaš na Win7. Edino če imaš preveč denarja.
Gonilnike bo sam našel vse, delujejo pa tudi tisti iz Viste, celo XPjev gonilnik sem uporabil in dela.

ganges ::

Hvala za hitre odgovore. Saj nebi menjal pa mi sistem nekaj šteka in itak moram formatirati računalnik, ki ga nisem že skoraj 2 leti in sem se odločil, da bi mogoče prešaltal z operacijskim sistemom. Z XP sem sicer zadovoljen, vendar ga vseeno ne bomo mogli večno uporabljati.

lp

allex ::

Daj workgroup enako na oba računalnika in pri računu nastavi geslo, pa se bosta oba vidla, home grup, pa zahteva enako geslo na obeh in deluje približno tako kot povezava z oddaljenim namizjem.


Je narejen workgroup, domain imam izklopljen, na enemu lahko naredim homegroup, nastavim password, na drugemu računalniku potem dam join homegroup, vtipkam password in nič... Pod network pa vidi drug računalnik, ampak se ne more povezati nanj...ČUDNO! Brez idej sem ostal...


imam podoben problem kot ti, le da je na enem win7, na drugem pa vista in pa običajen network sharing.
v network mappingu se kompa vidita, sharanih folderjev pa enostavno ne morem priklicati oz. jih sploh vidt!

zdej sm že hotu namestit win7 tudi na drugi računalnik, ampak bom očitno še mal premislu, če imaš ti tudi s to kombinacijo probleme...

any other ideas???
struggling with abundancy of computer power

kuglvinkl ::

Oi,

koliko prostora na disku pobere clean inštalacija (brez swap ipd)?
Your focus determines your reallity

Mavrik ::

Sam Windows folder je na delujočem sistemu velik okoli 8.5 - 9GB. Potem je še nekaj za Program Files/Hibernate/Swap file in je recimo da 20GB vredu številka za sistemsko particijo s programi.
The truth is rarely pure and never simple.

solatko ::

Vzemi najmanj 40GB, saj ne boš dal gor samo sistem, 20 je občutno premalo.

bluefish ::

Nekaj prostora ob nameščanju programov porabi tudi mapa winsxs v Windows mapi.
Kljub vsemu pa je 7 precej nezahteven s prostorom - imam nameščene osnovne programe in še nekaj bolj prostorsko zahtevnih, pa je zasedenih okoli 15-20GB.
Seveda pa je fino imeti nekaj viška.

kuglvinkl ::

Ja, razmišljam o 35 GB za OS in Program files. Ki jih ni tko dosti. OFfice + PS4 + LR2 + malenkosti.

Evo. zdele mi Program files (in samo ta folder, brez documents and settings), pobere 4 GB. 35 GB je taman za to particijo.
Your focus determines your reallity

urosh1984 ::

Pozdravljeni mene pa zanima kako že pogledaš v widnows 7 , katero verzijo točno imaš,build, pa do kdaj traja aktivacija .....

mislim da se je nekaj napisalo v to search okno pa ti kr pokaže vse koliko rama , katera grafična , procesor potem za windowse kakšni so .......

hvala l.p.

bluefish ::

Control Panel\System and Security\System

amacar ::

mogoče misliš dxdiag ?

mtosev ::

Pozdravljeni mene pa zanima kako že pogledaš v widnows 7 , katero verzijo točno imaš,build, pa do kdaj traja aktivacija .....

mislim da se je nekaj napisalo v to search okno pa ti kr pokaže vse koliko rama , katera grafična , procesor potem za windowse kakšni so .......

hvala l.p.

systeminfo v CMD
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

maxum ::

MEDIA PLAYER ME SPRAVLJA OB ŽIVCE!:(

imam folder znotraj njega se 20 folderjev v sakem glasbo in nekaj slik... in ne znam narediti playliste, brez slik! če dam cel folder predvaja slike, ko pride do slik naredi slideshow slik, dokler ne grejo slike skozi, nato nadaljuje s glasbo :(
kako bi naredil playlisto brez slik?

z3ro ::

Po namestitvi Crysisa mi igre sploh noče zagnati. Ob zagonu napiše da Crysis ne deluje več..probal sem zagnati pod kompatibilnostnem načinu a vseeno ne deluje..v čem je problem?
lp

__Devil__ ::

Media player v win 7 res suxa. Še odprem ga nena, pa že moram končat proces explorer.exe in ga na novo zagnati. Jeba tale WMP.

Zgodovina sprememb…

System ::

Mogoče pa imaš piratski OS?
Meni pa odlično dela Windows Media Player, samo preneseš si K-Lite Codec Pack pa ti dela vse.

amacar ::

probaj ročno namestiti physX ( v mapi v program files je namestitvena datoteka - vsaj mislim da je). Ker enako je meni delalo pri igri Saw, po tem pa je delovalo ok.

Lp

buhti69 ::

Mogel bi zaspat ja. Kakšen komp pa maš, ta v podpisu? Ker to je bolj laptop funkcija...

To niti slučajno ni laptop funkcija... Drgač ali bi kdo vedu, zakaj se mi v sleep načinu kr sam nazaj prižge?
AMD Phenom X3 8450 @ 2,1Ghz | Sapphire HD 4670 512M DDR3 | Asus m3a78
LC Power 600W/12cm V2.2 | Apacer DDR2 800MHz Golden Cover KIT (4x1GB)
WD 320GB 16MB SATA2/300 + WD 500GB, 7200rpm, 16MB, USB 2.0

Skyman ::

em mam eno vprasanje in sicer kako nej se povezem prek brezzičene povezave imam brezzično kartico Linksys WMP54G http://www.linksysbycisco.com/US/en/sup... uprabljam win7 ultimate in nikakor ne morem vzpostavit povezave saj mi jo tudi ne zazna za odgovore se vam v napej zahvaljujem lp skyman

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()
««
27 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490438265 (3946) jedateruk
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8727181 (22301) R1710
»

Zmešnjava z gonilniki - W7 in XP - ter dual boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
376244 (5849) solatko
»

Windows 7 najuspešnejši Microsoftov operacijski sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8725707 (22462) Jst
»

Windows 7 se prodaja odlično (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9917178 (14572) jest10

Več podobnih tem