» »

Full HD obdelava

Full HD obdelava

mkovac10 ::

Zanima me optimalna konfiguracija za obdelavo Full HD videa (AVCHD).
Imam video kamero visoke ločljivosti Sony HDR-SR11 (1920x1080).

Sem pred nakupom računalnika primernega za obdelavo in me zanima ali je spodnji prenosnik dovolj zmoglijiv za obdelavo.

model HP EliteBook 8730w (FW475TC)
zaslon 17'' WSXGA+ (1680 x 1050) Anti Glare
procesor Intel Core2 Duo P8600 (2,4 GHz, 3 MB L2 predpomnilnika, 1066 MHz FSB)
pomnilnik 4 GB (2x 2 GB) DDR2, 800 MHz (razširljiv do 8 GB, ni proste reže)
trdi disk 250 GB SMART SATA, 5400 obr/min
grafična kartica ATI FireGL V5725, 256 MB GDDR3 pomnilnika
optična enota DVD+/-RW (dvoplastni) SuperMulti
zvočna kartica da
modem V.92
mrežna kartica 10/100/1000 Mb/s
brezžično omrežje 802.11a/b/g/n
bluetooth da
št. USB priključkov 4
št. firewire priključkov 1
čitalec kartic 6-v-1
drugi priključki 1 x VGA
2 x audio
1 x HDMI 1.3
1 x Express card/54
1 x eSATA
mako dv

rgv45vg4t335 ::

Šibka točka prenosnikov je disk. Hitrost in prostor. Imaš eSata, dokupi enega malo boljšega zunanjega 3,5" s tem priključkom pa bo vse skupaj v redu za video montažo.
MSI K9A2 Platinum@260MHz, Athlon X2 4850e@3GHz, 4GB RAM@1000MHz
Radeon HD 4850

Mr.B ::

Dokupi 2x4 GB spomina, sicer drago...
Kateri program boš uporabljal, za editing...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mkovac10 ::

Že imam zunanji disk 500gb z esata priključkom. A bo delovalo bolje na ta način?

Mr.B, a 4gb ram-a ni dovolj? Razmišljam o obdelavi v Pinnacle studio 12 ultimate ali Sony Vegas Studio pro.
Kakšen predlog glede software-a?
mako dv

roCkY ::

Tole bo pomoje nekolko podhranjeno za normalno delo.

Moja izkušnja.
Kodiranje v AVCHD 16mbps z Vegas 9 (isti format kot izvor) recimo vzame skoraj 4 min za minuto. Drugače mi špila zelo OK za moje amaterske potrebe. Zmanjka pri procesorju, pomikanje po filmu je zelo tekoče. V SD ločljivost mpeg2 iz HD kodira cca. 50 sek minuto videa...
Sistem: Vista x64 Ultimate, Q9550, GF 9600GT/512, 4MB DDR2 800mhz, diska v raidu...

V pinaclu 11 veliko slabše pomikanje po filmu v primerjavi z Vegasom.

Skratka noben procesor ni dovolj močan, če je tega dela veliko in ne gre zgolj za amaterske zadeve! 8GB RAM-a pomoje ni smiselno saj ga programi še ne izkoristijo. 5400 rpm disk bo pa tudi šibek člen.
Sam za namen (domače) obdelave nikakor nebi kupoval močnega prenosnika, če se res ne rabi tudi za kake druge stvari.

rgv45vg4t335 ::

Mr.B, kar takole 'pošrek' razlagati, da nekdo nujno rabi 8 GB RAM-a, ne da bi sploh vedel katere programe bo uporabljal, je pa malo bosa! Jaz osebno še nisem videl enega samega destkop programa, ki bi zahteval več kot 4GB. Lahko ti navedeš kakšnega? Karkoli, ni treba, da je video.
...
Ja, če boš mel sistem (OS, page file) in software na notranjem in delovne datoteke na eSATA zunanjem bi moralo bistveno bolje laufati kot vse na notranjem.
MSI K9A2 Platinum@260MHz, Athlon X2 4850e@3GHz, 4GB RAM@1000MHz
Radeon HD 4850

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

Adobe CS4,... Adobe CS3+Photoshop+Audition. Pinnacel 12, samo zalaufaš, pa si ob 1 GB, daš film v obdelavo, ti ga skešira kolikor ga lahko, torej +2GB za 32 bitni sistem. Seveda predvidevam HD obdelava.
Seveda če bo Vista 32/ XP 32 potem si itak omejen na cca 3.4GB spomina. Torej predlagam da si omisliš 64 bitni sistem. Vsaj 1GB minimalno, si ga rezerviraj za OS Vista.

Torej če bo računalnik dedicated za/samo video obdelavo, kar pa verjetno v tem primeru skoraj ni verjetno.

Je pa res da boš dal za 2x4GB spomina cca 800€, tako da mora bit ? kaj planiraš, torej hiter odziven prenosnik, ali pisalno mašina, z občasno obdelavo videa...

PS: in da imam v produkciji HP 8730W prenosnik, samo da je grafika NV, disk 7200 rpm disk, 8 GB spomina + Vista 64 +Adobe CS4 production premium...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

rgv45vg4t335 ::

Adobe Photoshop CS4 system requirements: 512 MB RAM, 1 GB recommneded
Adobe Premiere Pro CS4 System Requirements: 2 GB RAM

Tudi če imaš odprte vse naenkrat (kar je itak preseravanje) ne moreš klikati po vseh naenkrat in se zahtevani RAM ne sešteva. Tudi če bi se sešteval ne prideš na 4 GB, mogoče z Visto vred.
MSI K9A2 Platinum@260MHz, Athlon X2 4850e@3GHz, 4GB RAM@1000MHz
Radeon HD 4850

Mr.B ::

Bernarddv8-), dej vzemi 5 minut, pa si preberi kaj si napisal. V informacijo Vista dela tudi s 512 MB spoina, pa dubi pozitivni odgovor, da je to dovolj za kakršno delo na Visti, razen tipkarskega stroja. 512 MB spomina pomeni, da ko klikneš na Adobe photoshop CS4, ti pokuri praktično 512 MB. In če bi vedel da sta Adobe Premiere in Photoshop integrirana, torej znotraj Premiera lahko editiraš s photoshopom, ne da bi odprl posebej Photoshop. Malo poglej kakšen korak naprej je CS4 proti CS3. Da potem ne omenim zraven še akttiven afterEffect…
Link minimalnih zahtev za : http://www.adobe.com/products/premiere/...

Če si pa vzameš 5 minut časa pa klikneš na FAQ : http://www.adobe.com/products/premiere/...

»Most laptops only take 4GB of memory. We've got a solid workflow there, but if you can put in more memory, you're pretty much guaranteed to see performance gains.” pa poglej tabelo malo višje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

sejmon ::

mr.b obvlada.
:)

AngelOfDeath ::

@mkovac10 tale kamera ima 1080i ali 1080p ?
edit: Slovnica

roCkY ::

Pod roke sta mi prišli palčki po 2GB RAM-a, ki sem ju dodal v sistem. Pri izdelavi AVCHD 16mbps videa z Vegas 9 se pozna cca. 15-20 sek/min videa. Mašina pa je drugače za kanček odzivnejša; amorda le v moji glavi? Smiselnost nakupa 8GB? Za obstoječ SW ne.

mkovac10 ::

Kamera ima 1080i.

Po napisanem predvidevam, da je 4gb ram-a in ta procesor vseeno dovolj za obdelavo. Važno mi je, da med editingom teče tekoče, sama dolžina zaključka projekta (rendering) pa lahko traja kakšno urco dlje.
Nakup statcionarne mašine žal ne pride v poštev.
mako dv


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

računalnik za obdelavo fotografij (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8114410 (5841) DamijanD
»

ECS H55H-M - poceni plošča za Clarkdale

Oddelek: Novice / Matične plošče
213445 (2783) Ales
»

huda video mašina

Oddelek: Strojna oprema
454036 (1596) R O N I N
»

Koliko pomnilnika je v resnici

Oddelek: Pomoč in nasveti
332870 (2053) Mr.B
»

Prenosnik za video obdelavo

Oddelek: Kaj kupiti
201965 (1677) billy

Več podobnih tem