» »

Prenosnik za video obdelavo

Prenosnik za video obdelavo

cycoboodah ::

Nabavljam prenosnik, na katerem bi uporabljal programe za video obdelavo (Adobe Premiere Pro, After effects - oboje CS3), Cinema 4D in še nekaj ostalih programov (Photoshop, Ilustrator, Fusion...).
Budget se giblje okoli 1.000€. Pomembno je, da ima visoko resolucijo, zmogljiv proc, 3G rama in dobro grafično kartico.
Mi lahko kdo svetuje?

Mr.B ::

Adobe CS4 podpira 64bit sistem + obilico rama, če greš hd.
Recimo HP8730w 2GB spomina s 320 GB diskom, bi moral dobiti za 1800€. Dokupiš še 4 GB in je to dovolj.

Če greš HD, s prenosnikom za 1000€ nimaš kaj iskati...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

koli99 ::

Toshiba Qosmio F50. Mogoče tudi G50 če te teža ne moti. Ima Quad procesor, kateremu sta 2 jedri namenjena izključno video obdelavi. Pri asbisu je cena 15,4 - F50-108 okoli 1200 eur.
Ga imam sam in zaenkrat deluje perfektno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koli99 ()

cycoboodah ::

Hvala za predloge.
Gledal sem tudi tegale. Ima kdo izkušnje z Asusi?

M-XXXX ::

http://global.msi.com.tw/index.php?func...

Lahko bi tudi tega vzel... Dober procesor, 4GB rama, super disk, odlična grafa...
Če te zanima ZS, da ti povem kje ga lahko dobiš, da ne bodo rekli da delam reklamo (ni še na ceniku)

Leks ::

@ koli99
zgleda zelo zanima, cene so pa zelo sumljive oz. zelo različne
od 1200 do 14000 €.

za 1200€
za 1260€
za 1400€

rgv45vg4t335 ::

Najvažnejši je velik in predvsem hiter disk. Izberi prenosnik, ki ima (zunanji) eSata vmesnik in prek tega nanj priključi en soliden 3,5" zunanji disk. To bo drastična razlika napram 2,5" internem malčku.

Fino je tudi, da imaš močan procesor in recimo 3 GB RAM-a.

Grafični čip je nepomemben. 2D grafiko zmore vsak, prenosnikovega 3D pospeševanja pa za video montažo ne moreš uporabiti.
MSI K9A2 Platinum@260MHz, Athlon X2 4850e@3GHz, 4GB RAM@1000MHz
Radeon HD 4850

urbybaby ::

HP Compaq 6830s

cycoboodah ::

@M-xxx: prenosnik mi ne deluje ne vem kako pošten...

@Leks: hvala, bom pogledal.

@bernardy: Hvala za nasvet. Sicer pa bo CS4 kolekcija zlorabljala GPU in ne več CPU, tko da se mi zdi, da bi bilo fino bit pripravljen za upgrade - klik.

koli99 ::

Ja ne vem zakaj so cene tako različne. Prodajalci pač.

opeter ::

Počakaj na nove MacBook Proje.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

noraguta ::

zakaj le?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

cycoboodah ::

@opeter: zadevo potrebujem relativno hitro. In ne mislim dajat 1,5k€ več samo zato, da bom izpadel večji jack. Maci so waaaay precenjeni.

billy ::

Tole bo nekakšno amatersko početje, ne?

Ker drugače bi bil budget tam pri 2, 3 tisoč €.

cycoboodah ::

Zakaj amatersko?
In zakaj bi rabil 3k mašino, če bo prenosnik le dopolnilo (konkretnemu) stacionarcu?
Mi daš kak link da si pogledam prenosnik vreden 3k€?

billy ::

Saj, če je prenosnik kot dopolnilo služi bolj kot amatersko. Vsekakor bo verjetno večina dela opravljenega na stacinarcu.

Recimo tole: http://www.vshop.si/147/podrobnosti/VGN...

RAID 0 konfig z SSD diski za super duper hitro obdelavo podatkov + HDD za začasno hrambo obdelanega materiala. Ter "skoraj" najmočnejši mobilni procesor, kar ga trenutno premore prosti trg. Hkrati pa blu ray enota, za primere, ko je potrebno kakšno zadevo tudi zapečti na medij primerne velikosti. "odveč" je sicer TV tuner, ampak mogoče komu vseeno pride prav, ki bi morda urejal vsebine snete kar direktno iz TV signala.

Nekdo, ki se bavi profesionalno, mu ni problema odšteti takšnih denarcev, kajti v tem primeru je prenosnik delovno orodje in se zelo hitro povrne vložen denar.

boolsheat ::

Ja samo tole je ogromno nepremičnina z zelo slabo mobilnostjo. Ne vem kdo bi tole s sabo nosil.

billy ::

Res je. ampak teža je primerljiva 17" laptopom, katere tudi folk kupuje, pa verjetno nobenemu jasno zakaj ;)

cycoboodah ::

@billy: nekoč, ko bom imel svoj studio, mi najbrž ne bo problem odštet toliko za prenosnik. Dokler pa se vzpenjam, pa se mi zdi, da bi bilo (za max dve leti) kaj cenejšega čisto ok.
Sicer pa zgleda tale sony čist huda zadeva...

Kakorkoli, odločil sem se za tegale. Sicer me moti 5400rpm in pomanjkanje e-sata vmesnika sam se bo najbrž našla kakšna rešitev.

bluefish ::

@M-XXXX: saj ti ni treba biti tako skrivnosten, malo reklame le ne škodi. Dokler le ne pretiravaš tako kot novinec09 in IVo :P.
Lahko domnevam, da se gre za E-Misjo, glede na to, da se gre za MSI.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

billy ::

@cycoboodah; se razume. Pa čimveč uspeha, našo gospodarstvo potrebuje rast ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC za photoshop/premiere/aftereffect (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5910097 (8903) Nummy
»

Pc za grafično in video obdelavo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6613651 (11863) Dman
»

Full HD obdelava

Oddelek: Zvok in slika
122500 (2149) mkovac10

Več podobnih tem