» »

Koliko pomnilnika je v resnici

Koliko pomnilnika je v resnici

Elyon8472 ::

Pozdravljeni

Nedavno sem kupil prenosnik EliteBook 8730w. Računalnik dela čist super, vendar sem zadnič opazil da mi kaže različne podatke o tem koliko je pomnilnika. Če grem pod Control panel -> System , mi tam lepo piše kakšen je procesor, koliko je RAM-a in to je 4Gb, če pa grem pogledat v task managerja, pa pod Physical memory pise da ga je 3035...sedaj mi ni čisto jasno koliko je pomnilnika oz. če tako kot sem gledal je sploh pravilno - pomoje je. Drugače pa operacijski sistem je Win Vista SP2, 64-bitni. Kje delam napako

Mr.B ::

Physical Memory
Total :
Cache :
Free :

Da nsis slučajno gledal grafa, kjer je Memory. To kaže koliko je zasedenega.

Poglej še ko klikneš na esourse monitor : Klikneš desno notri pod task mamagerjem.

Malo je čudno da bi ti kazalo tako vrednost...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Elyon8472 ::

Grafa nisem gledal oz. vem da kaze samo to koliko je zasedenga.
Total: 3035
Cached: 1506
Free: 0

Pod resource monitor pa ne vem kaj želiš da pogledam oz. povem :)

WarpedGone ::

Drugače pa operacijski sistem je Win Vista SP2, 64-bitni.

Si prepričan da je tole res?
Zbogom in hvala za vse ribe

Elyon8472 ::

Jap, prepričan, tako pise tudi pod Control panel -> System, kjer so osnovne info o sistemu, pa tudi ko sem gor nalagal windowse je bilo zagotovo 64, tudi programe sem moral 64-bitne gor dajat, nekatere, da so delali, tako da sem preprican da gre za pravi 64-bit OS. In ravno zato je vprasanje na mestu, ker me zanima, če os me v štarcuni nategnili pa dali notr 3Gb oz. ali lahko še kje drugje to preverim in kako. Na računu mi piše da je 4 in če je notr 3 bom pač nesel zamenjat, vendar predno se kakorkoli osmešim, rabm zagotovo vedt kolk pomnilnika imam :)

Hvala za pomoč zaenkrat

Malajlo ::

Preveri najprej v BIOSu, koliko ti kaže. Mogoče bi moral tudi BIOS nadgraditi.
Koliko ti pa kartica kuri (hmmmm, čeprav imajo EliteBooki ločeno grafiko)?

rokyyy ::

idi pod start-->programi-->pripomočki-->sistemska orodja-->sistemske informacije.
tam bi ti moglo pisat koliko imaš ram-a

Zheegec ::

Pa poglej v BIOS če imaš opcijo "memory remap" ali kaj podobnega.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Elyon8472 ::

@rokyyy: Pod tvojo opcijo dobim podatke:
OS Name Microsoft&reg; Windows Vista™ Business
Version 6.0.6002 Service Pack 2 Build 6002
Other OS Description Not Available
OS Manufacturer Microsoft Corporation
System Name ELYON-PC
System Manufacturer Hewlett-Packard
System Model HP EliteBook 8730w
System Type x64-based PC
Processor Intel(R) Core™2 Duo CPU P8600 @ 2.40GHz, 2401 Mhz, 2 Core(s), 2 Logical Processor(s)
BIOS Version/Date Hewlett-Packard 68PAD Ver. F.0B, 5.3.2009
SMBIOS Version 2.4
Windows Directory C:\Windows
System Directory C:\Windows\system32
Boot Device \Device\HarddiskVolume2
Locale Slovenija
Hardware Abstraction Layer Version = "6.0.6002.18005"
User Name Elyon-PC\Elyon
Time Zone Central Europe Daylight Time
Installed Physical Memory (RAM) 4,00 GB
Total Physical Memory 2,96 GB
Available Physical Memory 0,99 GB
Total Virtual Memory 6,14 GB
Available Virtual Memory 3,31 GB
Page File Space 3,26 GB
Page File C:\pagefile.sys

Za BIOS in memory remap bom pa zdele pogledu, ce bom najdu :)

WarpedGone ::

Jap, prepričan, tako pise tudi pod Control panel -> System

Potem te očitno zajebava čipset na plati in si bolj ali manj pečen. Poglej v biosu če se mogoče da kej remapat.

Nekaj branja:
The 3GB-not-4GB RAM problem
4GB Ram not showing missing on Vista 64
Nekaj podobnega tvojemu problemu

Good luck
Zbogom in hvala za vse ribe

misek ::

Sam imam EliteBook 8730p (podobna zadeva) in mi Vista Enterprise SP2 pri 4 GB pomnilnika povsod lepo kaže 4 GB. A si namestil gonilnike "Driver - Chipset"?

Elyon8472 ::

Hmm driverji so vsi naloženi oz. ni nobenih težav s strani Computer management -> Device manager. Zdej bom šeenkrat probal naložiti dotične driverje da vidim če bo kaj boljše. Kar se tiče BIOS-a mi tam kaže 4Gb RAM-a, za memory remap pa nisem našel nič podatkov oz. v Biosu nisem našel ničesar podobnega. Krneki.

@misek: kolega s faxa ima isti comp in gor Visto 7 64-bitno, ter pravi da mu vse lepo kaže 4Gb...tko da res ne vem kaj je z mojim narobe.

Jest imam Visto Business, 64-bitno iz MSDNAA, kar pomeni da je licenčna oz. mislim da ne bi smel bit v winsih problem...ali pač???

Torej edino kar še nisem naredil je v celoti prebral člankov ki jih je postal WarpedOne :) Zakaj hudiča bi kdo dal noter 32-bitni chipset controller bus

misek ::

Tudi jaz imam Visto iz MSDNAA. Poskusi še enkrat naložiti "Driver - Chipset". Računalnik pa je čisto ok za 4 GB. Ima znanec enakega, res pa je, da na njem teče Linux.

Mr.B ::

Jaz imam 8 GB spomina gor, tako da je čudno. Drugače pa imaš na zadnji strani dva šraufa, kjer se nahaja ram, tako da mora biti 2x 2 GB spomina...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Elyon8472 ::

Torej update-al sem BIOS, prav tako sem ponovno naložil 'Driver-chipset' ampak mi še vedno kaže da imam samo 3Gb pomnilnika, tako v Task managerju, kot v System information. Torej, kaj mi še preostane. Drugače pa zaenkrat hvala vam za vse ideje in pomoč ;)

Zheegec ::

Preostane memory remap v BIOS. Če imaš to opcijo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kixs ::

Si preveril v BIOS-u nastavitev "Memory Hole" ali "Memory Remap". To mora biti za Win X64 vklopljeno.

lp

Elyon8472 ::

@misek in Mr.B ali lahko povesta katero verzijo BIOS-a imata? Tnx

kixs ::

@Elyon8472 - si preveril nastavitve v BIOS-u???

Elyon8472 ::

kixs97, zdele bom sel pogledat. Samo na netu sem še nekaj preverjal, zato ker sem že gledal v BIOS-u za ta memory remap, če je tle pri HP kaj drugače poimenovano, sam nisem našel nič. Grem zdele v Bios pregledat kaj vse je not, ker je mal drugačen kot pri namiznem compu, pa sem lahko kaj spregledal.

Elyon8472 ::

@kixs97 v BIOS-unisem nasel nic kar bi se navezevalo na Memory Hole ali Memory remap, kaj lahko to pomeni da te opcije sploh nimam. In če je nimam, v čem je potem smisel da mi prodajo 4Gb rama, če ga pa potem ne morem uporabiti.

misek ::

Elyon8472, sem namestil HPQFlash for HP Notebook System BIOS (68PDV) - Microsoft Windows/Vista-Based.
Pokazalo mi je:

Version of BIOS in ROM update: F.0B 04/20/2009
Version of BIOS in system: F.04 09/26/2008

Torej imam eno staro (prednameščeno) verzijo. Ocenjujem, da novejšega ne rabim. Držim se namreč reka: ne popravljaj če ni pokvarjeno. Imam pa Elitebook 8530p (zadnjič zatipkal).

Elyon8472 ::

Hmm... a bi bil problem ce bi dal BIOS gor za 8530p ne 8730w...verjetno ne bi zadeva stimala al kako. Se nekaj, kateri chipset imas, ker kakor berem je neka zadeva da chipset ne podpira 64-bit prenosa (jest mam Mobile Intel PM45 Express Chipset)

Glede na to kaj berem tukaj sem malo zmeden kaj se dogaja in ne vem ali je to da chipset ni 64-bitni ali je enostavno nekaj z winsi. Res ne vem kje je problem, oz. kaj je res in kaj ni, zakaj enim kaže lope 4Gb in tudi 8Gb drugim pa ne. Kot sem že rekel, kolega ima točno takega, samo da je Win 7 gor, pa mu vse lepo dela....:8)

Če se komu da malce prebrat spodnja linka, ker sam sem, kot pravim, mal zmeden kaj vse to pomen. Hvala

http://www.vistax64.com/vista-hardware-...
http://www.practicalpc.co.uk/computing/...

Mr.B ::

Bios mora biti s HP strani od Viste..
Na zadnji strani imaš pokrovček z dvema šraufoma, ter simbolom za ram. Odšraufaj, pa poglej, katera modula sta notri.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Elyon8472 ::

@Mr.B Oba DIMM modula sta vsak zase 2Gb, tako da skupaj 4Gb. BIOS je pa tudi taprav. Hmm...le kaj bi lahko se bilo:|

RuskiSnajper ::

Vista!

zzokyy ::

je mogoče tisti giga rama na grafični? poglej koliko ima grafična skupnega spomina
Run (tipka Windows + R) -> dxdiag -> Prikaz (ang. mislim da piše Display), potem pa tam spodaj poglej skupni pomnilnik (5.vrstica)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zzokyy ()

Malajlo ::

Zakaj res ne upgradeaš BIOSa? Ali pa naloži default nastavitve, izgubiti itak nimaš kaj.

Elyon8472 ::

@zzokyy v dxdiag, pod display v 5. vrstici (Approx. Total Memory) mi piše 1514 MB....a to pomeni da grafična porabla 1GB, 500MB ima pa svojega??
@Malajlo BIOS sem ze upgrade-ov, pa nastavlal na default, pa tud downgrade-ov sem ga, pa spet upgrade-ov za vsak slucaj :) pa ni bilo nobene razlike. Ali zna res biti to kar zzokyy predlaga oz. predvideva

Malajlo ::

PCI naprave, pa grafika nekaj RAMa pokurijo. Z malce kalkulacije se zna izračunati, koliko (mislim, da je v enem od MS linkov zgoraj).
Če imaš v garanciji, odvleci na servis, pa naj ti uredijo zadevo.

zzokyy ::

@zzokyy v dxdiag, pod display v 5. vrstici (Approx. Total Memory) mi piše 1514 MB....a to pomeni da grafična porabla 1GB, 500MB ima pa svojega??
@Malajlo BIOS sem ze upgrade-ov, pa nastavlal na default, pa tud downgrade-ov sem ga, pa spet upgrade-ov za vsak slucaj :) pa ni bilo nobene razlike. Ali zna res biti to kar zzokyy predlaga oz. predvideva


Katero grafično pa imaš? Če je 512mb, potem je 100% ta varianta...v biosu je nastavleno, da je 1gb rama deljen z grafično, zato ti potem 3gb zazna

Mr.B ::

Glej Imam dva prenosnika 8730W, dva različna modela oba z fizičnima grafičnima NV quadro 2700 z 512 MB spomina. Ne vam kako kaže z ATI grafičnimi, ki jih imajo tudi te modeli prenosnikov. V obeh primerih imam 8 GB od 8 GB, kjerkoli gledam.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

zzokyy ::

Glej Imam dva prenosnika 8730W, dva različna modela oba z fizičnima grafičnima NV quadro 2700 z 512 MB spomina. Ne vam kako kaže z ATI grafičnimi, ki jih imajo tudi te modeli prenosnikov. V obeh primerih imam 8 GB od 8 GB, kjerkoli gledam.


je, ker nimaš nič delitve rama z grafično...tako da grafična uporablja samo svojih 512mb... v njegovem primeru pa ima on 4gb rama. 1gb od teh 4 uporablja grafična, zato ima grafična skupnega pomnilnika 1.5gb (512mb svojega + 1gb rama)

Mr.B ::

Meni piše Approx. Total Memory : 2544MB :O = cca enako trenutno številko porabljenemu spominu sistema, kjer je napisano 2.61 GB. Povsod pa piše da je 8 GB.
Zanima me kaj mu piše pod Sistem , pod MEmory v deveti vrstici, ter ali mu piše zaženi 62x bitni Dxdiag.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAM za prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
192291 (2031) slitkx
»

4gb memory installed, only 3gb usable?

Oddelek: Strojna oprema
12999 (828) ajfon
»

Napaka RAM-a

Oddelek: Pomoč in nasveti
243485 (3179) teidy
»

windows 7 64 bit 8.00 GB (3.24 GB usable)

Oddelek: Strojna oprema
181922 (1468) pviran3
»

Zakaj imam samo 3GB namesto 4GB rama? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8919729 (9814) bobi1992

Več podobnih tem