» »

Draga fakulteta - izrazi svoje mnenje

Draga fakulteta - izrazi svoje mnenje

«
1
2

root987 ::

Draga fakulteta - izrazi svoje mnenje

Vsi imamo svoja mnenja in izkušnje o naših faxih, eni bolj pozitivne, drugi na žalost bolj negativne. Zastarelost predavanj, neuporabnost znanja ko pridemo na trg delovne sile, neprijazni, nekomunikativni in nesposobni predavatelji ali asistentje - to je samo del (hujših? ) kritik, ki jih imajo do svojih fakultet prenekateri študentje ljubljanske univerze.

V želji po izboljšanju situacije je včeraj začel s svojim spletnim udejstvovanjem projekt Draga fakulteta, na katerem lahko vsak študent izrazi kratko mnenje o svoji fakulteti ali predlaga izboljšave, obiskovalci pa lahko glasujejo o (ne)upravičenosti kritike in podajo svoje mnenje o le-tej.

Seveda pa ima vsaka zgodba dva pogleda na problem - zaradi tega bodo (predvsem najbolj polemične) kritike in mnenja poslana tudi fakultetam, da bodo lahko predstavila svoja stališča. Morda celo pride do sprememb.

Že če se bo s tem začela samo javna diskusija o najbolj problematičnih tabu temah naših fakultet, bo namen projekta dosežen.

Zatorej: Draga fakulteta - izrazite svoje mnenje!

Skoraj pozabil: Vsakršni predlogi, komentarji in bug reporti so seveda nadvse zaželjeni ;)
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell
  • spremenil: root987 ()

Tomi ::

Moram reči, da mi je zelo všeč koncept in izvedba projekta. Sam šele sedaj, ko sem prisoten na trgu dela, kako dejansko na fakultetah nimajo jasne predstave, kaj študent potrebuje.

Saj je resda za določene članice, ki se smatrajo kot "boljše", statistično lepo, da imajo kratek povprečni čas od vpisa do diplome, samo da pa zavajajo svoje študente, da bodo lažje, prej in še celo brez truda (torej, delodajalci se bodo sami "zagrebli" za hitre diplomante) prišli do dobrih delovnih mest, je pa svojevrsta demagogija.
metrodusa.blogspot.com

_marko ::

Kolker imam sam izkušenj (niti ne malo) je res pomembna ena stvar, ki te jo naučijo oz se jo naučiš.

To pa je, da se znaš sam naučit novih stvari in da si sam sposoben reševat probleme.
Vse ostalo je sekundarno.

Je pa res, da jaz gledam iz vidika inovativnih high-tech bio podjetij ...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Meizu ::

praksa, praksa, praksa, praksa in še enkrat praksa. Kaj ti pomaga vsa fakin teorija, če je pa v praksi ne znaš uporabit? Takšen izobraženec nima nobene vrednosti.

netanyahu ::

Server ne dela, so vas že sestrelili?

Sicer pa dobra ideja, čeprav bo veliko spama.

Skatey ::

Huh. uspelo ti je klikniti ravno, ko smo naredili updejt :)

Za spam pa trenutno smo malo čez 50komentarjev v enem dnevu, bomo videli kako bo šlo naprej. V vsakem primeru boljše več mnenj in se z votingom sfiltrirajo tudi.

Tako, da kar pišite!
Design, elephants and stuff... www.yukaii.com/blog

root987 ::

Server ne dela, so vas že sestrelili?

Sicer pa dobra ideja, čeprav bo veliko spama.

Ti pa maš srečo - ravno ko sem deployal (pa je trajal glih minuto, če) neke manjše popravke si nas mogu obiskat. :>

Torej, po inputu je sedaj top100 in top25 nekoliko preoblikovan, pride pa še mičken bolj uporabnikom prijazno glasovanje brez redirectanja na naključno mnenje in RSS feedi.

Pa verjetno še kaj kar sem sedaj iz glave pozabu :>
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

SmeskoSnezak ::

Ja, lušno bi blo vse fakultete iz Slovenije v seznam dodati? Ali pa mislite narediti za vsako Univerzo svojo spletno stran?
@ Pusti soncu v srce... @

Sc0ut ::

Super stvar!

Podpiram 100%

Manjka še samo ustrezno oglaševanje in mesečno pošiljanje poročil na televizijo in ministrstvo.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

imagodei ::

Kul. Stvar je fajn zastavljena, malo spominja na http://stackoverflow.com/

Tam imajo sicer še nekolk drugačno logiko za sabo. Ne vem, a si idejo dobil tam, ali kje drugje (oz. ali je čisto na tvojem zelniku zrasla), upam pa, da iz linka mogoče lahko dobiš še kakšno idejo, kako naprej.

Keep up the good work!
- Hoc est qui sumus -

Ziga Dolhar ::

Sej piše spodej kje so dobil idejo :).
https://dolhar.si/

imagodei ::

A, pa res :)
- Hoc est qui sumus -

NorK ::

Kdaj bodo dodane še ostale univerze?

root987 ::

Sicer ne bom dal kakšnega dokončenga odgovora, ampak verjetno se bo v tej smeri začelo razmišljati ko se za začetek pofixajo začetni problemi s stranjo samo.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

sheldon ::

Zdej je treba samo še obvestiti fakultete ali pa Lukšiča o obstoju te strani!:)

Zeberdee ::

Golobiča.

gorjanc ::

Reberška FE

root987 ::

Ideja je, da se mnenja, ki bodo imala v sebi več vsebine kot le "xyz je kreten!!!111", na neke napol redne intervale pošljejo fakultetam in se še njim da možnost dati komentar.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Mavrik ::

praksa, praksa, praksa, praksa in še enkrat praksa. Kaj ti pomaga vsa fakin teorija, če je pa v praksi ne znaš uporabit? Takšen izobraženec nima nobene vrednosti.


Takšen izobraženec (ki ne zna prenesti teorije v prakso) ni prav nič vreden.
The truth is rarely pure and never simple.

Smurf ::

praksa, praksa, praksa, praksa in še enkrat praksa. Kaj ti pomaga vsa fakin teorija, če je pa v praksi ne znaš uporabit? Takšen izobraženec nima nobene vrednosti.


Takšen izobraženec (ki ne zna prenesti teorije v prakso) ni prav nič vreden.


Točno to, razen če dela za tekočim trakom.

Moje opažanje je, da se povprečni študent nauči nekaj na hitro pred izpitom, zato "ker se more", da bo naredil izpit. Itak da ne ve, kaj točno se je učil in zakaj bi to rabil. Posledično potem krivi študij, da ga ne nauči nič pametnega.

Da ne omenjam tega koliko jih pričakuje, da jim bo vse prinešeno na pladnju...

MadMicka ::

To, da se ločuje med prakso in teorijo, je ena navadna neumnost. Govorim vsaj o pravu. Če obvladaš teorijo, boš dober v praksi, če jo ne, ti praksa (skoraj) nič ne pomaga. Verjetno velja podobno za večino drugih družboslovnih panog.

Brez teorije ne moreš biti dober praktik, brez prakse pa si lahko dober teoretik. Tako je to.

Meizu ::

Se absolutno ne strinjam. Kot kje. Ampak v računalništvu, strojništvu, lesarstvu ipd. je praksa zares ključnega pomena. Ti že lahko znaš teorijo, kako dejansko ukrivit les za 60 stopinj kota in s kakšnimi postopki naardit ta kos lesa ful odporen proti nečemu. Če ti tega ne znaš z rokami nardit je vse zaman.

Ti lahko obvladaš php skriptiranje npr. Če nisi nikoli delal z njim ravno tako ne boš naredil dosti od spletne strani...

Pyr0Beast ::

Znanje je samo osnova za delo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Meizu ::

Se strinjam. Sej nism rekel da si lahko v praksi dober, če ne znaš teorije. Pravim samo da je teorijo uganjat brezveze, če ne znaš tega izvajat v praksi. To je to.

Pyr0Beast ::

Kar se silno rado dogaja po nasih solah.

Vse sama teorija in popolnoma nic prakse (ker to stane).
In kako naj bo pol clovek normalno 'deloval' v podjetju ?

Da sploh ne omenjamo izkoriscanja dijakov pri delovni praksi, kjer moras dobesedno garati 3 polne mesece, izplacajo ti pa NIC.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

root987 ::

Za lahko noc in dober nov zacetek studijskega tedna (no ja, cez kaksen dan pa res :> ):
- glasovanje je zdej pofixano brez nadleznega redirecta na (nakljucno) mnenje;
- we've got RSS! zadnjih 100 in zadnjih 25 (po defaultu 25, lahko pa si nastavite poljubno) mnenj.

Enjoy and happy ranting ;)
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Alexius Heristalski ::

fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

root987 ::

Sem bil že opozorjen - bo fixed v kratkem (prvotna ideja je bila da so tudi komentarji omejeni na 160 znakov, vendar bom to zvišal na neko bolj razumno številko).
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

whatever ::

sam eni komentarji so res dobri...se res nasmejis, ne jih zbrisat,... un s pirati za faks za pomorstvo, pa un za faks za šport pa un za veterino:D
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

A. Smith ::

Mislim, da tvoj sistem rangiranja mnenj ne upošteva negativnih ocen. Tako se zgodi, da je napr. mnenje z 15 pozitivnimi in 5 negativnimi ocenami rangirano višje od mnenja s 15 pozitivnimi in nič negativnimi ocenami.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

root987 ::

Ja, rangiranje je zdaj nekje pri vrhu popravkov.

Načeloma stvar upošteva tist, vendar upošteva tut število mnenj za izbris (včasih je bil gumb imenovan "Neprimerno") katerega zdaj ne prikazujemo več, smo ga pa včasih (un +1, -1, !x) in kateri ima precej večjo težo kot samo nepodpora mnenju.

Moram malo zbalansirat.

@whatever: Ne vem zdaj iz glave za katera mnenja to govoriš, vendar odvisno od mnenja - če bo slučajno žaljivo bo definitivno brisano - sooner or later. Ker če hočemo da nas katerakoli fakulteta vsaj napol resno obravnava kdaj si takšnih izjav že v osnovnem mnenju (zaželjeno bi bilo tudi v komentarjih, pa dobro) ne moremo privoščit.

That said, če bo mnenje dobro, ima precej večjo verjetnost, da ga prebere dekan/profesor.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

A. Smith ::

Morda še tole:
Izjava "naše fakultete so v k**** " v uvodu (čeprav razmeroma drži) najbrž ne bo zgled konstruktivnim komentarjem, ki bi jih rad. Tudi, ko boš komentarje posredoval fakultetam, bo vsebina tvoje strani vplivala na tvojo kredibilnost.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

solatko ::

Ne more biti kvalitetne fakultete, če predavatelji niso v življenju še nič druzga naredili, kot da predavajo zadeve, ki so se jih naučili v fakultetah pred 30 in več leti, njih pa so učili predavatelji, ki so se snov naučili pred 60 in več leti.

root987 ::

Morda še tole:
Izjava "naše fakultete so v k**** " v uvodu (čeprav razmeroma drži) najbrž ne bo zgled konstruktivnim komentarjem, ki bi jih rad. Tudi, ko boš komentarje posredoval fakultetam, bo vsebina tvoje strani vplivala na tvojo kredibilnost.

Hm, point taken. Tist tekst bi morda lahko oznacu kot nek proof of concept, ki bi se ga moralo pred uradnim releasom še enkrat prebrati in popraviti. Tako da hvala za opozorilo in bo popravljeno v kratkem.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

slawc ::

Definitvno prenizek nivo kulture. Če hočete, da vas kdo jemlje resno, se vsaj potrudite napisati mnenje v normalni slovenščini.

Nekatera mnenja so OK in na mestu, večina pa prikaže neko čudno miselnost današnjih študentov. Precej žalostno, če mene kdo vpraša. Mislim, da bo potrebno spremeniti nekaj tudi na vaši strani, dragi moji študenje.
LP, Slawc

ali3n ::

Tudi jaz sem razočaran nad nivojem objavljenega.

Sicer mi že način "opozarjanja" na težave ni všeč, temu so namenjene seje študijske komisije (vsaj tako se je temu reklo v naših časih), ne pa "pljuvaljnik" na webu.

Vsekakor težko delo za morebitnega "moderatorja" :D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

alexxxx ::

FERI mb prosim :)

Thagirion ::

FERI mb prosim :)

+1 ;)

Tomi ::

Tudi jaz sem razočaran nad nivojem objavljenega.

Sicer mi že način "opozarjanja" na težave ni všeč, temu so namenjene seje študijske komisije (vsaj tako se je temu reklo v naših časih), ne pa "pljuvaljnik" na webu.

Vsekakor težko delo za morebitnega "moderatorja" :D


Se strinjam, da je nivo napisanega mestoma zelo nizek in nekoga, ki bo imel 6. ali 7. stopnjo izobrazbe, nevreden.

Glede študijskih komisij bi pa rekel takole: komisija, svet ali kakorkoli se telo sedaj imenuje, je namenjena študentom dotične fakultete. Samo mnenje o fakulteti pa lahko podajo tudi njeni diplomanti, ki imajo izkušnje, kako jih je dotična fakulteta pripravila na trg znanja. Žal imam pri tem precej negativno izkušnjo, in se mi zdi smotrno, da na to opozorim tudi ostale, ki berejo mnenja.

Ne bom se ponavljal, ampak na kratko. Za statistiko članice je ugodno, da študentje čimprej diplomirajo, delodajalci pa bi radi videli izkušnje. Tega, da bodo podjetja sama izvajala man hunting med top študenti - kar članice ponavadi razumejo kot hitro diplomo - žal več ni, zato so izkušnje še kako pomembne in prihranijo marsikateri mučen in nepotreben razgovor in spremno pismo.
metrodusa.blogspot.com

Sc0ut ::

Tomi, tudi jas sem ugotovil, da je ena raziskovalna 100x več vredna kot pa hitra diploma.

Pa mislim da imava končan enak faks.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Tody ::

Naj se potem tisti nekdo ki ima 6 ali 7 stopnje izobrazbe vede temu primerno, pa ne bo več takih komentarjev...

Tomi ::

Naj se potem tisti nekdo ki ima 6 ali 7 stopnje izobrazbe vede temu primerno, pa ne bo več takih komentarjev...


Ti dam tukaj sicer prav, da je kultura precej nizka in da bi se moral intelektualec zamisliti, preden poda takšne komentarje, kot ji berem na strani Drage fakultete, vendar je problem nekje drugje.

Včasih so fakultete sprejemale samo tiste, ki so bili za študij pripravljeni, primerni in motivirani. In dokler so bili za določene fakultete še sprejemni izpiti, ne pa pavšalni testi brez potrebnih kriterijev v obliki mature, je bilo drugače. Sedaj pa je mladina, ki ne ve, kaj bi v življenju počela, najprej na gimnaziji, in ker še potem ne ve, kaj bi počeli, gredo na fakulteto. Te pa zaradi delno lastnega pohlepa in pa boja za obstanek (kljub temu, da jih je preveč), sprejemajo vse, ki tja sodijo ali pa ne. In tako bo, dokler študij ne bo plačljiv in bodo spet na fakultete hodili tisti, ki si tega res želijo in so pripravljeni nekaj tvegati. Brezplačen študij je nevaren precedens in pred destimulativen kot ne.

Pač, če potegnem črto, fakultete na trenutke sebe postavljajo precej pred interese države, stroke in univerze same, v imenu lagodja, prestiža ali koristi zaposlenih. In dokler država ne poskrbi, da se bo izvajalo primerno usmerjeno izobraževanje in usmeritev tam, kjer je ta potrebna IN dokler se ne spremeni mentaliteta, da so potrebni vsi profili (od delavca brez izobrazbe do akademika - če malo povzamem Hribarjevo sosesko) in bodo ti tudi primerno plačani, bo na fakultetah toliko nezainteresiranih (in lenih) študentov. In posledično takšnih komentarjev.
metrodusa.blogspot.com

bluefish ::

In tako bo, dokler študij ne bo plačljiv in bodo spet na fakultete hodili tisti, ki si tega res želijo in so pripravljeni nekaj tvegati.

In si to lahko tudi privoščijo.

Tomi ::

Recimo, da je pripravljena država "spregledati" plačilo, če študent v okviru normale napreduje.
metrodusa.blogspot.com

Pyr0Beast ::

In komu bi to koristilo drugim kot tistim, kateri hocejo iz tega zasluziti ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

CaqKa ::

Super stran in vse vzpodbude z moje strani da se dodajo še ostale javne univerze in fakultete.

Tomi dobro napisano. mislim da je vzrok vsemu skupaj še vse preveč bonitet, ki jih študenti uživamo in se posledično pojavlja tudi vedno več študentov zaradi statusa.

TekO ::

Ne vem če je bilo že omenjeno ampak omejitev števila znakov pri komentarjih bi morali malo povečati, saj se IMO ne da napisati neke konstruktivne kritike na mnenje. + dobro bi bilo če bi kje pisalo koliko znakov imaš sploh še na voljo. Ravno sem napisal en komentar pa sem nato ugotovil da ga pol manjka.
Ideas are bulletproof.

root987 ::

TekO: Sry, je na todoju, bo pofixano v kratkem.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

TekO ::

Ni panike...samo predlog za izboljšavo:)
Ideas are bulletproof.

mchaber ::

Koliko časa se potrebuje za izdelavo takšne strani in katera znanja so zahtevana?
.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!! (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šola
466343552 (5744) nejc_nejc
»

Ravs na ljubljanski fakulteti za elektrotehniko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5310230 (4785) vostok_1
»

FRI vs. Ekonomska fakulteta - Poslovna informatika

Oddelek: Šola
3613549 (7589) barb99
»

Študij Ljubljana ali Maribor?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5215191 (13747) barbarpapa1
»

Ali imamo preveč diplomantov s fakultet? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15023204 (20886) BlueRunner

Več podobnih tem