» »

Klopi

Klopi

tx-z ::

Neki sm nekje brau da so zadne čase velik razširjeni te virusi al bakterije al kaj k jih klopi prenašajo...Pa je pisal kao da ni zdravila, cepivo pa je...A to se splača it pol cept, kam, kako, kok stane...? :P
tx-z

ABX ::

http://www.ezdravje.com/si/okuzbe/klopi/

Jebeni klopi, enkrat sem ga skinil na nogi in sem moral naredit 3 preiskave da sem bil miren.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

marsovcek ::

Sedaj se proti klopnemu meningitisu lahko cepi celo leto (ne zgolj jeseni/pozimi, kot je omenjeno v podanem linku).

bajsibajsi ::

Bodi geek, saj tam klop ne more bit! ^^

norcuron ::

Proti klopnem meningoencefalitisu se lahko cepiš, kar se tiče lymske borelioze boš pač gledal, če se ti bo kak "lep" okrogel flek naredu okrog mesta "poljuba" s klopom.

P.S. Ne se zanašat na to, da bo "obroček" vedno okrog mesta vgriza. Moj junior ga je imel čisto na drugem koncu telesa, pa je bila vseeno potrjena borelija. Terapija ni prehuda. 6 dni sladkega antibiotika.

Za pustit nepozdravljeno pa glih ni, se znajo čez kakih 10-15 let ali več, jetra, ledvice (vstavi željeni organ) zjokat, da ne omenjamo sklepne revmatizme pa poganjača krvi.
Great are mysteries of the mind ... or not?

norcuron ::

Da ne pozabim:

glede na trenutne sheme, gre zdravljenje vzporedno s prizadetostjo organizma (ne težav, ki jih imaš, ampak razširjenostjo po telesu).

Tako si na začetku na antibiotiku oralno oz. per os, končaš pa lahko tudi na visokih dozah direktno IV.
Great are mysteries of the mind ... or not?

harvey ::

Klopi so praktično povsod, tudi doma na vrtu, tako da si najbolj varen, če si totalen geek samo v svoji sobi in med plastiko.

Predlansko in lansko vreme jim je bilo zelo pisano na kožo in so bili v 2008 dejavni že v mesecu marcu - registriranih nekaj okužb z boreliozo, kar je precej neobičajno glede na opažanja iz prejšnih let.

šernk ::

letos so bili že v sredini februarja. vsaj mi smo 2 videli na našem mačku
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mtosev ::

1.3. je nas pes mel klope
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Ciklamen ::

Tudi na naših mačkih so bili klopi, sicer nevem kdaj točno, ampak zelo zgodaj v marcu.
- End of the Post ->

Doman ::

Jaz sem jih lansko leto fasal več kot 20! Sem se pa letos že cepil in upam, da jih bom imel manj :)

BigWhale ::

Manj klopov zaradi cepljenja? :>

Tear_DR0P ::

klopi so aktivni takoj ko gre temperatura za par dni preko ~10 stopinj celzija.nimam sicer linkov, ampak take so moje izkušnja. cepljenje je verjetno zelo kul, menengitis je kar smrtno nevaren. borelija je pa zajebana, velikokrat sploh ni simptomov, lahko tudi več let, dokler niste že resno in neozdravljivo bolani. in ker je bakterijska okužba, nimaš cepiva. zato se redno preglejte, če nimate kje kakih klopov :) sploh po sprehodih na travniku ali gozdu.
edina reč, ki pa res pomaga da klopa ne dobiš, so tisti mačji in pasji strupi, ki jih namažeš med lopatice :D - sam to pr seb še nisem probal, je mal drago, glede na to da se na kg telesne teže dozira
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cepljenje

Oddelek: Loža
359082 (2767) tikitoki
»

Pik žuželke

Oddelek: Loža
216160 (5450) [D]emon
»

Koliko klopov je okuženih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5820045 (17463) mirage
»

ugriz klopa!

Oddelek: Loža
269495 (8651) z00s
»

Učinkovito sredstvo proti klopom

Oddelek: Loža
82400 (2160) mirage

Več podobnih tem