» »

Letna vinjeta v desnem zgornjem robu

Letna vinjeta v desnem zgornjem robu

MaCoFaCo ::

Je tam dovoljeno ali ne?

moowy123 ::

Na vinjeti je na zadnji strani označeno kje vse je dovoljeno. Če me spomin ne vara je dovoljeno spodaj levo, zgoraj levo in na sredini zgoraj. Prepovedano je v območju, kjer je steklo zatemnjeno.

tommy boy ::

Lepo jo nalepi kamor koli hočeš, samo da ni v zatemnjenem delu pa bo vse vredu.

LP

bluefish ::

če se ne motim je bilo ravno potem, ko je bilo toliko polemike o levi strani, spremenjeno da je lahko kjerkoli na vetrobranskem steklu z izjemo zatemnjenega dela.

Skyman ::

tole sm danes zasledil glede lepljenja vinjete pise pa takole "Novo lahko nalepite kamor koli na vetrobransko steklo, prepovedan je samo zatemnjeni del"

Brane2 ::

Kako je s temi vinjetami- a veljajo N dni od dneva nakupa ali od začetka obdobja, v katerem so kupljene ?

Prejšno 6-mesečno sem nabavil 7.7 in bi v prvem primeru torej veljala do 6.2.09...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Pi*da mutijo s temi vinjetami.

Prva je veljala 6 mesecev od dneva nakupa, druga pa za fiksno obdobje, ne glede na dan nakupa.

Kar pomeni, da si na istem kto če bi bilo tako tudi s prvo. ;(
On the journey of life, I chose the psycho path.

moowy123 ::

Polletna ti res velja do 6 mesecev, letna za leto: X pa velja od 1.12.X-1 - 31.1.X+1. Vse te podrobnosti so bile javne in velikokrat obrazložene ( tudi tu na slo-techu ) ko se je uvedel novi sistem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: moowy123 ()

SkIDiver ::

No jaz tudi sklepam, da lahko vinjeto nalepiš kamorkoli na prednje vetrobransko steklo. Prepovedano je samo lepljenje na zatemnjeni del stekla. Priporočajo pa lepljenje levo spodaj, levo zgoraj ali na sredini zgoraj (gledano iz perspektive, ko sediš na voznikovem sedežu).

Kar se tiče veljavnosti pa kot so povedali. Polletna vinjeta velja 6 mesecev od datuma nakupa oz od datuma, ki je preluknjan na vinjeti. Se pravi, če boš jutri kupil 6 mesečno vinjeto bo veljavna do 30.6.2009.
Letna vinjeta pa velja po sistemu kot je že predhodnjik napisal. Zadnji mesec v prejšnjem letu in prvi mesec v naslednjem letu, če govorimo o vinjeti za leto 2009. Tukaj tudi nima pomena kdaj si jo kupil. Lahko si jo kupil v tem mesecu ali pa jo boš marca ali julija 2009. Vinjeta za leto 2009 velja do konca januarja 2010.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

Brane2 ::

Aha. Sem mislil, da veljajo ena pravila samo za taprvo polletno.

Čeprav tudi tole je majčkeno čudno...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Utk ::

Ljudje, vozte se po avtocestah, tako poceni kot v 2009 se ne boste več nikdar. Vinjete in bencin...

MaCoFaCo ::

OK, hvala. Potem pa bo v desnem zgornjem robu :)

AngelOfDeath ::

Vinjeto lahko nalepiš samo tam kot je narisano na vinjeti. Tisto za kjerkoli razen v temnem območju je veljalo za 1 vinjeto, ker ljudje pač niso videli slikce na vinjeti. Se nas je dars usmilil. Zdaj pri celoletni pa upajo da že vete kaj je na sliki narisano :)
edit: Slovnica

bibip ::

Malo /off:

Spomladi mislim prodat avto. Lahko letno vinjeto prilepim s selotejpom? Je to v redu?

moowy123 ::

Ni v skladu s pravili... lahko pa tvegaš če ti ni problem plačat kazen, če te dobijo.

bibip ::

Kazen je problem. Torej bom nalimal... nekako. >:D

krneki ::

Prodaj avto za 55eur več? :D

bibip ::

Hehe, mogoče je vinjeta vredna več kot avto.>:D

dba ::

Na vinjeti lepo piše kam jo je potrebno nalepiti: na vetrobransko steklo kjer ni zatemnjeno. Priporočajo pa lepljene na levi zgornji ali spodnji kot.

rejven ::

lahkojo nalimas kamor hočes sam da ni zatemnjeno...js sm jo desno spodaj(kjer je najbol logično, ker ne ovira voznika in tudi če kdo ob cesti kontrolira jo tam najlažje vidi...)

Goldee ::

Ojla!
Eno malce offtopic vpr.:
vinjeto sem kupil 1.7.2008, torej mi velja do 1.1.2009, ne? To me zanima zato, ker se bom 1.1.2009 vračal nazaj domou po avtocesti, pa nočem plačvati kake kazni :-)
Letno bom pa kupil, ko pride plača, ta mesec je blo že tak al tak preveč izdatkov... :-P
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je tako nalimana vinjeta veljavna? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9820275 (7065) Netrunner
»

Vinjeta (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22349312 (32909) Mare2
»

Kazen za (ne)uporabo vinjete (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9120304 (15487) darkolord
»

Folija za vinjeto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10635780 (32942) pegaso
»

Vinjeta - jo že imate? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
81256558 (26560) Mare2

Več podobnih tem