» »

Je tako nalimana vinjeta veljavna?

Je tako nalimana vinjeta veljavna?

1
2
»

next3steps ::

garamond je izjavil:

Če pa bi te slučajno ustavili, bi verjetno moral plačati kazen.
8. Ali je vinjeta prenosljiva med vozili istega razreda?
Vinjeta ni prenosljiva med vozili.

Za to imam način, da modri ne da kazni. ;)

Ganon ::

facepalm je izjavil:

Mare3 je izjavil:

Problem pri tem je, da darsovci uporabljajo tudi nekakšne "pištole" kot skener na daljavo, kjer jim pokaže neko očesu skrito besedilo. To pa se zaradi labele slabo oz. ne vidi, tako da če te "poskenirajo" lahko pričakuješ kazen. O točnosti tega podatka se pozanimaj, ker ne garantiram info. sem dobil od prijatelja policista.

Jaz jo imam nalepljeno na foliji za zascito ekrana ze tretje leto zapored. Zapeljal sem se mimo xy kontrol brez problemov. Na folijo nalepim zato, da jo lahko prenesem na drugi avto in zato, ker je po letu dni odstranjena v eni sekundi.

Ti se kar hvali s kršitvijo uporabe vinjet. Ko te bodo enkrat dobili, boš plačal 500+ evrov kazni. Se ti bo smejalo vse do doma. Dobro si jih!

smacker ::

next3steps je izjavil:

garamond je izjavil:

Če pa bi te slučajno ustavili, bi verjetno moral plačati kazen.
8. Ali je vinjeta prenosljiva med vozili istega razreda?
Vinjeta ni prenosljiva med vozili.

Za to imam način, da modri ne da kazni. ;)

Vinjeta na neorginalnem lepilu te stane 500eur (250 polovička). Če jo maš na folji se opazi. Če hočeš "uničit" orginal lepilo, se ti izpiše "neveljavna".

Generton ::

Glede na predlozeno gradivo ti lahko povem, da tezav ne bo. Seveda pa mora imeti zraven racun za vinjeto in listek s katerim je vinjeta prisla.

next3steps ::

Ganon je izjavil:

facepalm je izjavil:

Mare3 je izjavil:

Problem pri tem je, da darsovci uporabljajo tudi nekakšne "pištole" kot skener na daljavo, kjer jim pokaže neko očesu skrito besedilo. To pa se zaradi labele slabo oz. ne vidi, tako da če te "poskenirajo" lahko pričakuješ kazen. O točnosti tega podatka se pozanimaj, ker ne garantiram info. sem dobil od prijatelja policista.

Jaz jo imam nalepljeno na foliji za zascito ekrana ze tretje leto zapored. Zapeljal sem se mimo xy kontrol brez problemov. Na folijo nalepim zato, da jo lahko prenesem na drugi avto in zato, ker je po letu dni odstranjena v eni sekundi.

Ti se kar hvali s kršitvijo uporabe vinjet. Ko te bodo enkrat dobili, boš plačal 500+ evrov kazni. Se ti bo smejalo vse do doma. Dobro si jih!

Ne vem za vas, a pri nas modri ne drezajo v osje gnezdo.

facepalm ::

Lahko se hvalim, saj bo naslednja nalepljena pravilno, ker nimamo vec potrebe po dveh avtih:)

IL_DIAVOLO ::

Za tistih nekaj izjem se jim ne splaca rok z drekom mazat. Ce pa bi se zadeva razpasla, pa bi seveda ukrepali. :)

WhiteAngel ::

GRT je izjavil:

Ne vem zakaj komplicirate. Ne vem zakaj je ne bi nalimali na sovoznikovo stran v zgornji desni (od znotraj) rob, kjer pa res nikogar (razen mogoče sovoznika) ne moti.
 Vinjeta

Vinjeta

Tole ne vem, če je dobra ideja. Mene že A stebriček moti, ko gledam desno-naprej. Še posebej, če je križišče s klancem (primer: Škofja Loka Spodnji trg in pelješ naravnost). Jaz jo vedno dajem za ogledalo.

GRT ::

WhiteAngel je izjavil:

GRT je izjavil:

Ne vem zakaj komplicirate. Ne vem zakaj je ne bi nalimali na sovoznikovo stran v zgornji desni (od znotraj) rob, kjer pa res nikogar (razen mogoče sovoznika) ne moti.
 Vinjeta

Vinjeta

Tole ne vem, če je dobra ideja. Mene že A stebriček moti, ko gledam desno-naprej. Še posebej, če je križišče s klancem (primer: Škofja Loka Spodnji trg in pelješ naravnost). Jaz jo vedno dajem za ogledalo.

To je čisto odvisno od avta. Dokler nisem imel avta z zelo nizkim senčnikom na vetrobranskem steklu je bila vedno v zgornjem levem kotu (govorim odznotraj), za ogledalom ni prostora že zaradi senzorjev, kamere in še estetsko ni lepo. V zgornjem desnem kotu pa sploh ni vidna, ker je tako daleč izven vidnega kota, da ne moti popolnoma nič.

IL_DIAVOLO ::

Spet je cas, ko se folk na polno izgovarja, da ne pozabil nalimat vinjeto in podobno. Zdaj pa se mi poraja vprasanje. Sem kupil vinjeto, ki jo imam v avtu, ampak je se nisem nalepil. Ti lahko da kazen, kljub temu da si kupil vinjeto in jo imas zraven?

Dimnik ::

Seveda, nenalepljena ne velja...

Najboljse, da jo drzis v denarnici. Pa posodis kaksnemu kolegu, ko ma za it na drugi konec Slovenije:D

fosil ::

No, en plus nenalepljena vinjeta ima.
Potem ko boš plačal kazen, ti ne bo treba kupit vinjete za nadaljevanje vožnje, boš lahko nalepil tisto, ki jo že imaš.
Tako je!

harvey ::

facepalm je izjavil:

Najboljse, da jo drzis v denarnici. Pa posodis kaksnemu kolegu, ko ma za it na drugi konec Slovenije:D

Takih in podobnih štosov je bilo včeraj, ko je bolj intenzivna kotrola vinjet, vsaj 100.
https://siol.net/avtomoto/novice/bilanc...
Degoo 100Gb Free Backup Storage
https://degoo.com/g/aJlhm7b| signup 3Gb+
------

FTad ::

fosil je izjavil:

No, en plus nenalepljena vinjeta ima.
Potem ko boš plačal kazen, ti ne bo treba kupit vinjete za nadaljevanje vožnje, boš lahko nalepil tisto, ki jo že imaš.

Tocno to je tako. Kolega je moral placati kazen, nalimal svojo in je lahko odpeljal dalje.

zk_eu ::

Odvisno je tudi na kakega kotrolorja naletiš verjetno. Vem, da jih je kar nekaj pozabilo nalepiti, vendar če so videli, da jo res ima v avtu pri sebi in jo je pozabil, so jo morali pred njimi nalepiti na steklo in so jih spustili.

Je pa smešno meni to, da si tako malomaren, da kljub vsem opozorilom, pozabiš nalepiti no. Pa opozarjajo na to 2 meseca.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: zk_eu ()

V zadnjih letih so vsak teden ujeli tisoč voznikov brez ustrezne vinjete.

Torej je dars zasluzil 300k eur tedensko samo s kaznimi?
Ni cudno, da nocejo uvedet satelitskega cestninjenja:)

zk_eu ::

Problem je, ker je to prihodek proračuna in ne DARSA.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.
1
2
»

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Testna vožnja brez vinjete (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
772960 (478) zmaugy
»

Vozilo (razbitino) prodal v Bolgarijo - Dars ne izda nadomestne vinjete. (strani: 1 2 )

742972 (946) smacker
»

Vinjeta (strani: 1 2 3 4 5 )

22332696 (16293) Mare2
»

Preverjanje vinjet s kamero (strani: 1 2 )

5811991 (10163) ProGo
»

Kazen za (ne)uporabo vinjete (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9113600 (8783) darkolord

Več podobnih tem