» »

Je tako nalimana vinjeta veljavna?

Je tako nalimana vinjeta veljavna?

«
1
2

Mare3 ::



Mama je ponesreči tako nalimala vinjeto v avto. Odgovora od darsa ne dobim, zato me zanima, če vi kaj več veste o tem. Kaj storiti v primeru, da ni pravilno nalimana?
  • zavaroval slike: Mavrik ()

MaterVola ::

Se kakšna bistvena sestavina vinjete ne vidi? Ne bi rekel.

mlamat ::

Ne kompliciraj.

Scorpia ::

Naceloma ok, ce pa naletite na nadzornika, ki je napicen na natacnost ali je pac pri volji zajebavati, znajo biti kaksni problemi. Sam se nebi kaj prevec sekiral...
////

Mare3 ::

Hvala za hitre odgovore. Ne sikiram se jaz ampak mama, da ne dobi kaksne nepotrebne kazni.

kingsix ::

Pri nas nikoli ne veš... pred davnimi leti, ko sem nekaj delal na DARS'u sta se dva nadzornika tam naslajala, kako je fajn dat kazen nekemu romunu, slovaku, ko veš, da mu z tem vzameš celo plačo. Bilo jima je zelo smešno. Za nekatere je dajanje kazni in vedenja, da si nekomu povzročil res vilo škodo v veselje. Tako pač je, ko daš retardirancem nekaj moči v roke.

RockyS ::

Ker sta omejena in se ne zavedata, da imajo ti romuni in slovaki večjo plačo (oz izplačila na mesec) kot ona dva :)

Scorpia ::

Pol pa mami povej, da si dobil odgovor darsa, da je vredu, tako bo bolj samozavestna in v primeru, da jo ustavijo, bo znala prepricljivo odgovoriti.
////

IL_DIAVOLO ::

Nepravilno namescena vinjeta ima zelo visoke kazni...300 do 800 evrov. In vinjeta na stranski sipi zagotovo ni po pravilih, lahko pa jo imas kjerkoli na sprednji sipi.

Zapelji se na dars, da ti jo odstranijo in prilepijo na ustrezno mesto.

Zgodovina sprememb…

tomaz- ::

Kje pa ti vidiš vinjeto na stranski šipi???

chucki ::

Ne komplicirajte..omg.. vi ne boste penzije docakal, ce se boste za 1mm napacno nalepljene vinjete obremenjeval.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

kixs ::

Sam tole je res na stranski sipi ob vozniku :)) Kar seveda _ni_ prav in bo kazen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

shmandi ::

kixs je izjavil:

Sam tole je res na stranski sipi ob vozniku :)) Kar seveda _ni_ prav in bo kazen!

Ja, pa volan ima na strani posebej namenjen bočnemu parkiranju :D

dexterboy ::

Tako sem imel jaz že parkrat nalimano vinjeto, pa sem 250 dni na leto na avtocesti pa me nikoli niso ustavili. Ti mami lepo povej, da je to super, da so te v Darsu še pohvalili, kako natančno je zalimana nalepka.
Tako bo mama res samozavestna in četudi (pa je zagotovo ne bojo) bi je "retardirani" darsovcu ustavili, bo bolj samozavestna od njih...
Da se pa naslajaš nad dajanjem kazni... goli otok 2 leti? Ah, škoda, ne obratuje več.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

blabla80 ::

kixs je izjavil:

Sam tole je res na stranski sipi ob vozniku :)) Kar seveda _ni_ prav in bo kazen!


Od kdaj pa imajo stranske šipe zgoraj zatemnjene robove ?
... to bo kr sprednja šipa

zobnik ::

tud, če se jo bi sam 1/4 vidlo ni večjega problema...glavno da je in to DARS zanima.

drekodovce ::

Haha lol.. tole je res na šipi od vrat. Na a stebričku nimamo airbagov, to na sliki pa je predvidevam b stebriček:))

marvin42 ::

Mare3 je izjavil:



Mama je ponesreči tako nalimala vinjeto v avto.


Kako pa lahko kaj takega narediš po nesreči?
Mostly Harmless

sandmat ::

drekodovce je izjavil:

Haha lol.. tole je res na šipi od vrat. Na a stebričku nimamo airbagov, to na sliki pa je predvidevam b stebriček:))

Bo treba kak avto, novejši od 1995 kupit. IC je tudi v A stebričku v varnih avtomobilih.

Mare3 ::

Morda je res malo čudno slikano in izgleda kot bi bila stranska šipa, ampak ni. :) Vinjeta je nalimana tam kjer mora bit na sprednji šipi, imajo pa novejši Mercedesi izgleda airbag, ki se odpre in prekrije šipo. No vsaj tako ima kolega, ki je to že preizkusil na njegovo nesrečo.

IL_DIAVOLO ::

Sipa je nekako prevec ravna, da bi bila sprednja, potem airbagi, mislim da se vidi tudi rocna 8-)

Mare3 ::

marvin42 je izjavil:

Mare3 je izjavil:



Mama je ponesreči tako nalimala vinjeto v avto.


Kako pa lahko kaj takega narediš po nesreči?


Tako da vinjeto limaš ponoči in ne opaziš teh pikic, ki jih v prejšnjem avtomobilu ni bilo.



Da ne bo to glavni problem prilagam še eno sliko :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare3 ()

IL_DIAVOLO ::

Mare3 je izjavil:

Morda je res malo čudno slikano in izgleda kot bi bila stranska šipa, ampak ni. :) Vinjeta je nalimana tam kjer mora bit na sprednji šipi, imajo pa novejši Mercedesi izgleda airbag, ki se odpre in prekrije šipo. No vsaj tako ima kolega, ki je to že preizkusil na njegovo nesrečo.


Ja in kaj sploh palamudis, ce je nalimana na sprednji sipi? Mislim kje je sploh problem?

FTad ::

Jaz sem lani vsaj se za polovico visje nalimal, tako da je bila zgornja polovica v tem zasencenem delu, pa me noben kontrolor ni ustavil, kljub temu, da so veckrat imeli kontrole na cestah. Sem sele po nekaj tednih uvedel "napako", tako da sem bil letos bolj pozoren. S splosnem pa ni bilo tisto leto panike. Osebno ne bi sel zaradi tega na dars.

feryz ::

Vinjeto menda ja nalimaš pri ogledalu oz. za njim iz tvojega pogleda. Da jo ne gledaš. In ti ne zastira pogleda. Logika veli nekako tako.

darkolord ::

V zgornjem primeru zastira kvečjemu pogled na zvezdnato nebo.

feryz ::

Že da moraš to grdosijo gledat, je dovolj hudo. Pa čeprav je poceni. To ne odtehta manjko dizajna.

Mare2 ::

Vinjeta je veljavna le takrat, ko je pred uporabo cestninske ceste pravilno nameščena na vozilu. Po odstranitvi zaščitne folije vinjeto nepoškodovano namestite na notranjo stran vetrobranskega stekla, in sicer tako, da je jasno vidna od zunaj. Nalepke ne smete namestiti na mesto, kjer je vetrobransko steklo zatemnjeno ali na stransko okno vozila.
https://www.dars.si/Dokumenti/Cestnina/...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Ganon ::

Ne razumem ljudi, ki vinjeto nalepijo na levo stran. Ves čas jo imaš v vidnem polju. Zakaj je ne nalepite pod ogledalo, kjer ni vidna?

podbevna ::

Ker imamo tam senzorje, kamere in podobno kramo, ki jo vinjeta baje lahko moti.

jakan123 ::

Ganon je izjavil:

Ne razumem ljudi, ki vinjeto nalepijo na levo stran. Ves čas jo imaš v vidnem polju. Zakaj je ne nalepite pod ogledalo, kjer ni vidna?


Bi jo, ampak potem je skoraj na sredini, ker precej prostora zasedejo kamere in senzorji pod pogledalom :)

Heavy ::

Ganon je izjavil:

Ne razumem ljudi, ki vinjeto nalepijo na levo stran. Ves čas jo imaš v vidnem polju. Zakaj je ne nalepite pod ogledalo, kjer ni vidna?



Ker večina ljudi se med vožnjo fokusira na dogajanje na cesti. Vinjeta zgoraj je zgolj nekaj v kotu očesa, isto dišeče smrečice na ogledalu.


Drugo je pa tista posebna vrsta ljudi...

#TeamFelix

Uporabnix ::

Še najmanj moteče je, če jo nalimaš na sredo, tik za srednje ogledalo čisto pod vrhom.

marvin42 ::

Mare3 je izjavil:

marvin42 je izjavil:

Mare3 je izjavil:



Mama je ponesreči tako nalimala vinjeto v avto.


Kako pa lahko kaj takega narediš po nesreči?


Tako da vinjeto limaš ponoči in ne opaziš teh pikic, ki jih v prejšnjem avtomobilu ni bilo.




Ne, je že v redu, vzamem svoje vprašanje nazaj, tudi jaz sem mislil, da je nalimano na stranski šipi :)
Mostly Harmless

Mare3 ::

Ravnokar sem dobil tudi odgovor od DARS-a da je vinjeta pravilno nalepljena. Citiram:

"Spoštovani,

sporočamo vam, da je vaša vinjeta pravilno nameščena in veljavna.

Vinjeta mora biti nameščena na notranjem robu vetrobranskega stekla, tako, da je dobro vidna od zunaj, ne sme biti nameščena na zatemnjenem delu vetrobranskega stekla, pritrjena mora biti z originalnim lepilom in nepoškodovana, na njej se ne sme izpisati napis Neveljavno (niti delno)."

Scorpia ::

podbevna je izjavil:

Ker imamo tam senzorje, kamere in podobno kramo, ki jo vinjeta baje lahko moti.


Kako boš z notranje strani nalepil vinjeto, da bo motilo senzorje, če ne moreš prelepiti vinjeto čez senzorje. Normalno da zalepiš zraven, pač ne bo za ogledalom, bo malo proti sovozniku. Sam imam kup senzorjev vključno z active brake, pa sem nalimal zraven, tako da ni čisto na sredini, ampak malo bolj proti sovozniku. Darsovci mi že drugo leto nič ne težijo.
////

Mare3 ::

Jaz jo za ogledalom ne lepim, ker mi jo je tako težje potem odlepiti. Mi je bolj enostavno v levem kotu.

GupeM ::

Mare3 je izjavil:

Jaz jo za ogledalom ne lepim, ker mi jo je tako težje potem odlepiti. Mi je bolj enostavno v levem kotu.

Točno to. Enkrat sem jo nalepil za ogledalo, pa je ne bom nikoli več. V levem zgornjem kotu tako ali tako nič ne moti.

next3steps ::

A se še vedno uporablja finta z labelo za lepljenje vinjete?
Morda bom menjal avtomobil v roku leta dni .. . .

FTad ::

next3steps je izjavil:

A se še vedno uporablja finta z labelo za lepljenje vinjete?
Morda bom menjal avtomobil v roku leta dni .. . .


Razlozi finto

MacGyver141 ::

Scorpia je izjavil:

podbevna je izjavil:

Ker imamo tam senzorje, kamere in podobno kramo, ki jo vinjeta baje lahko moti.


Kako boš z notranje strani nalepil vinjeto, da bo motilo senzorje, če ne moreš prelepiti vinjeto čez senzorje. Normalno da zalepiš zraven, pač ne bo za ogledalom, bo malo proti sovozniku. Sam imam kup senzorjev vključno z active brake, pa sem nalimal zraven, tako da ni čisto na sredini, ampak malo bolj proti sovozniku. Darsovci mi že drugo leto nič ne težijo.


Pri nekaterih avtomobilih lahko prekriješ kamero za avtomatske dolge luči.

next3steps ::

FTad je izjavil:

next3steps je izjavil:

A se še vedno uporablja finta z labelo za lepljenje vinjete?
Morda bom menjal avtomobil v roku leta dni .. . .


Razlozi finto

Kupil bom celoletno vinjeto, ki jo bom moral prenesti iz enega avtomobila na drugega. En čas so tako vinjete lepili z labelami. Če je sedaj kaj boljšega, ne vem.

FTad ::

next3steps je izjavil:

FTad je izjavil:

next3steps je izjavil:

A se še vedno uporablja finta z labelo za lepljenje vinjete?
Morda bom menjal avtomobil v roku leta dni .. . .


Razlozi finto

Kupil bom celoletno vinjeto, ki jo bom moral prenesti iz enega avtomobila na drugega. En čas so tako vinjete lepili z labelami. Če je sedaj kaj boljšega, ne vem.


Jaz tudi ne, ker tega nisem se nikoli prakticiral :P

Mare3 ::

next3steps je izjavil:

FTad je izjavil:

next3steps je izjavil:

A se še vedno uporablja finta z labelo za lepljenje vinjete?
Morda bom menjal avtomobil v roku leta dni .. . .


Razlozi finto

Kupil bom celoletno vinjeto, ki jo bom moral prenesti iz enega avtomobila na drugega. En čas so tako vinjete lepili z labelami. Če je sedaj kaj boljšega, ne vem.


Problem pri tem je, da darsovci uporabljajo tudi nekakšne "pištole" kot skener na daljavo, kjer jim pokaže neko očesu skrito besedilo. To pa se zaradi labele slabo oz. ne vidi, tako da če te "poskenirajo" lahko pričakuješ kazen. O točnosti tega podatka se pozanimaj, ker ne garantiram info. sem dobil od prijatelja policista.

St235 ::

Scorpia je izjavil:

podbevna je izjavil:

Ker imamo tam senzorje, kamere in podobno kramo, ki jo vinjeta baje lahko moti.


Kako boš z notranje strani nalepil vinjeto, da bo motilo senzorje, če ne moreš prelepiti vinjeto čez senzorje. Normalno da zalepiš zraven, pač ne bo za ogledalom, bo malo proti sovozniku. Sam imam kup senzorjev vključno z active brake, pa sem nalimal zraven, tako da ni čisto na sredini, ampak malo bolj proti sovozniku. Darsovci mi že drugo leto nič ne težijo.


Senzorji in tudi kamere so lahko nameščene v oziroma za vzvratno ogledalo in te senzoje lahko vinjeta ovira. Primeri senzorjev, ki so lahko tam: lane assist, dinamično prilagajanje žarometov, zaznavanje pešcev...)

GRT ::

Ne vem zakaj komplicirate. Ne vem zakaj je ne bi nalimali na sovoznikovo stran v zgornji desni (od znotraj) rob, kjer pa res nikogar (razen mogoče sovoznika) ne moti.
 Vinjeta

Vinjeta

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GRT ()

GRT ::


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GRT ()

Griffin R500 ::

Mare3 je izjavil:

Hvala za hitre odgovore. Ne sikiram se jaz ampak mama, da ne dobi kaksne nepotrebne kazni.

V primeru kontrole, naj mama pokazr 2. del vinjete, s tem mislim tisti del, ki ga je potrebno shranit po sami namestitvi vinjete.

Tisti del, je ravno za take primere, kjer dokazes uradni nakup vinjete in njeno originalnost.

lp

facepalm ::

Mare3 je izjavil:

Problem pri tem je, da darsovci uporabljajo tudi nekakšne "pištole" kot skener na daljavo, kjer jim pokaže neko očesu skrito besedilo. To pa se zaradi labele slabo oz. ne vidi, tako da če te "poskenirajo" lahko pričakuješ kazen. O točnosti tega podatka se pozanimaj, ker ne garantiram info. sem dobil od prijatelja policista.


Jaz jo imam nalepljeno na foliji za zascito ekrana ze tretje leto zapored. Zapeljal sem se mimo xy kontrol brez problemov. Na folijo nalepim zato, da jo lahko prenesem na drugi avto in zato, ker je po letu dni odstranjena v eni sekundi.

garamond ::

Če pa bi te slučajno ustavili, bi verjetno moral plačati kazen.
8. Ali je vinjeta prenosljiva med vozili istega razreda?
Vinjeta ni prenosljiva med vozili.
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vozilo (razbitino) prodal v Bolgarijo - Dars ne izda nadomestne vinjete. (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
749479 (7453) smacker
»

Vinjeta (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22348979 (32576) Mare2
»

Kazen za (ne)uporabo vinjete (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9120165 (15348) darkolord
»

Folija za vinjeto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10635647 (32809) pegaso

Več podobnih tem