» »

ne morem priti v modem(Prospero 632)

ne morem priti v modem(Prospero 632)

genX ::

Stvar je taka, malo sem se igral z modemom in routerjem in sem v SIOLovem modemu prospero v config meniju spremenil ip modema v 193.169.2.2 . potem sem kliknil potrdi in napisalo je da je bila sprememba uveljavljena, za vsak slućaj sem iz browserja resetiral modem in od takrat se nikakor ne morem već povezat z njim, probal sem vse, priklopil PC naravnost na eth port 1,2 na modemu )3,4 sta po defaultu za siol tv( z ipconfig /all vidim da za local connection ne obstaja več default gateway, in na koncu sem iz obupa tud resetirov modem ) izklopil kabel priklopil nazaj in medtem ko so use lučke svetile tiščal gumb reset( tud to ni pomagalo tudi če sem poskusil na defaultni ip 192.168.1.1 :( kakšni predlogi, nasveti (razen da kličem 080 in čakam 30 min da mi lahko nekdo reče naj nesem modem na servis...)
Q6600@3,2GHz z Noctua NH-U12P, ASUS P5N-d, 2x2GB@800MHz Mushkin enhanced RAM,
Mushkin XP-650AP napajalnik, dve XFX9600GT v SLI

blackbfm ::

Mrežno imej takole nastavljeno:



Poveži komp in modem in bi moglo delat, se pravi komp bi moral dobit vse nastavitve prek DHCP. Kok časa si pa držu reset?

genX ::

je že tako nastavljeno, reset sm pa držal okoli 20s
Q6600@3,2GHz z Noctua NH-U12P, ASUS P5N-d, 2x2GB@800MHz Mushkin enhanced RAM,
Mushkin XP-650AP napajalnik, dve XFX9600GT v SLI

Pesimist ::

Klici 080 pa ti bo serviser na remote lahko nastavo nazaj, Ce si pa res rest gumb stisno si pa po moznosti modem zbrisal kompletno. Te si ga takorekoce brickno in bodo ga morali nanovo nastavit. To pa nevem ce gre na remote. Ali nisi bil opozorjen da nesmes reset gumba stiskat na opticnem modemu? Menda tudi v knjigici pise.

EDIT: ce ves kaki IP si nastavo stisni tam na mrezni
use the following IP addresses.
v prvo polje vpisi tvoj novi IP od racunalnika. Nasledni v vrsti za tem kaj si v modem napisal.
subnet mask: 255.255.255.0
getaway IP od modema kaj si nastavo.

Ce to negre pa klici na 080.


Drugace modema nebi rabo resetirat ko si mu IPje zamenjal. Zadna lucka zasveti rdeco in ko tisto konca pomeni da so nove nastavitve sprejete. Zdaj si ga lahko sfuzlal pa si nezna pomagat.

SiolTV bi ti kljub temu moral delati!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

genX ::

Z temi nastavitvami se ne morem povezati na net, sej drugače vse dela, mreža in internet ampak rad bi prišel v modem in mu ugasnil DHCP ker mi od modema dhcp j**** mojo clarkconnect kišto in se potem ne morejo nadaljni računalniki povezati na net preko clarkconnecta ( v modemu od siola sta dve televiziji in pa kabel ki gre v clarkconnect kišto), trenutno imam povezano tako da gre kabel ki je šel prej na CC kišto naravnost v switch, razen če mogoče kdo ve kakšen IP ima sedaj modem, ko je bil resetiran
Q6600@3,2GHz z Noctua NH-U12P, ASUS P5N-d, 2x2GB@800MHz Mushkin enhanced RAM,
Mushkin XP-650AP napajalnik, dve XFX9600GT v SLI

Pesimist ::

Ja kaki IP je modem pol dodelil racunalniku?

genX ::

DHCP od xpjev si sam zmislm IP, potem IP od siola je dinamičen tako da se spreminja, local area connection pa napiše blank za default gateway :S taku da mi modem samemu računalniku ne napiše IPja, samo računalniki v mreži si zmislijo nek IP za 24urno sejo (pr men default v DHCP)
Q6600@3,2GHz z Noctua NH-U12P, ASUS P5N-d, 2x2GB@800MHz Mushkin enhanced RAM,
Mushkin XP-650AP napajalnik, dve XFX9600GT v SLI

Pesimist ::

Ja sej pa mam jaz tudi DHCP pa racunalnik dobi isti IP kot ga ma modem +1 ponavadi. Vidi se pa ce gres v mrezno pod detajls. Tak da ce ma modem zaj novi ip kaj te vem 192.168.0.1 ga ma tvoj racunalnik po vsej verjetnosti 192.168.0.2 do 10.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

genX ::

Ip od kompa pa ni sploh v tem rangu kot je bil učasih modem ip: 86.194.86.75 ipv4default gateway je prazen, isto za ipv4 dhcp server za ipv4 dns mi pa napiše nekej kot dfff:0.f:0,ff:0,ffff:::1/%3
Q6600@3,2GHz z Noctua NH-U12P, ASUS P5N-d, 2x2GB@800MHz Mushkin enhanced RAM,
Mushkin XP-650AP napajalnik, dve XFX9600GT v SLI

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genX ()

Pesimist ::

Kaj to je tvoj modem IP? oz bil vcasih? Kaj si iz francije? :P


Tehnik na 080 se ti bo lahko povezo v modem in nazaj nastavo defaultni IP v majn kot 3 minutah. Tak da le poklici pa zahtevaj defaultne nastavitve. Ampak mu povej da si nekaj fixal pa si pac zajebal da se nebota lovila.

Jebat ga jaz sem tudi enrkat vse porte na VIDEO in prvega na nothing dal pa sem se ven zakleno. Pa sem poklical in je nazaj nastavo v slabi minuti. Ampak sem mu tudi povedo kaj sem naredo tak da...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

povezava preko switcha ne dela (siol modem -> switch -> laptop)

Oddelek: Pomoč in nasveti
375365 (4869) BorutK-73
»

Spor naslovov IP (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6611963 (10739) turob2
»

Ganymede 822+ geslo za dostop preko HTTP

Oddelek: Omrežja in internet
3010566 (5604) sergejom
»

Kako nastaviti router?

Oddelek: Omrežja in internet
488438 (7464) Miha_T
»

ADSL Callisto821 router (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
32964310 (28005) JoskoMacher

Več podobnih tem