» »

Do modema preko routerja

Do modema preko routerja

scorpio28 ::

Stvar je taka. Imam adsl povezavo. Modem->router->računalnik. Router mi služi za vzpostavljanje povezave. Če priklopim modem direkt na računalnik ima modem ip 192.168.1.1. Router ima ip 192.168.0.1 (lahko poljubno nastavim). Problem pa je naslednji.. želel bi priti do nastavitev modema, ki so pri direktnem priklopu na ip-ju 192.168.1.1. Ampak jaz ne bi želel vedno direktno priklapljati računalnik do modema ampak preko routerja. Sedaj pa vas prosim da mi kdorkoli pove kaj bi mogel kje nastaviti, oz kako dostopati do nastavitev modema???

scorpio28 ::

Kaj se še res nišče ni ugadal s tem? Jaz bi to res rabil...

Veron ::

Smo se že, je prevelka zajebancija... Naljažje ti bo, da oba spraviš na isti ip range (recimo ruter 192.168.1.1, modem pa 192.168.1.2)

Nato povežeš en kabel iz modema na LAN ruterja, eden pa na WAN (torej imaš 2 kabla iz modema v ruter) in tako boš potem lahko dostopal do obeh na enkrat brez pretikanja kabla.

Sicer naketri so še predlegal, da narediš route, sam meni ni uspelo. Bodo drugi povedal..

scorpio28 ::

Super. Dela tako, da 2x povežeš modem in router, pa da je v istem rangu ip. Hvala!

Yacksy ::

Matr ste pa eni leni.
Raje naredite džumbus od mrežne povezave, kot pa se tiste parkrat, ko modem dejansko potrebujete, povežete nanj fizično.

Tale vezava, ki si jo naredil ni niti približno v redu. Sicer mogoče ne boš imel težav, ampak ti priporočam, da zadevo zvežeš tako, kot se spodobi in pozabi da sploh imaš modem, štelaj ruter.

Kaj pa sploh rabiš modem stalno nastavljat?
Shit happens

scorpio28 ::

Sem že opazil, da je OK delalo samo začasno. Zakaj rabim? Ko zmanjka elektrike (kar je zdanje čase precej pogosto), se mi amisov modem vedno noče pravilno nastaviti in morem iti za telefonijo ponovno nastavit port - kot da se nastavitve ne shranijo ok. In tako moram vedno te preklapljat kabl, kar pa je še večji problem ker ni v moji sobi in moram potem hoditi gor! Tako, da če bi kdorkoli vedel za kakšno boljšo rešitev bi bil zelo vesel!

misek ::

Access To Modem Configuration Morda bi kaj takega koristilo.

scorpio28 ::

Verjetno je to ok.. ampak za moje predznanje preveč.. tako, da če ne bo kake "lažje" rešitve za mene, žal ne ostane drugega kot ročno preklapljanje kablov!

Yacksy ::

Ma pritoži se na Amis. To ne sme delat. Naj ti pošljejo pa drug modem (Ganymede magari).
Shit happens

Domini ::

ker router pa maš? ker, da se dostopat do modema preko routerja brez kake čudne povezave s kabli le teh dveh, je zelo enostavno, z uporabo scripte !

Linksy wrt54gl in optični modem prospero
Asus Rampage Formula X48, Core 2 Quad Q9300, Ballistic Tracer Black 2Gb 1066,
Asus Nvidia GTX280 1GB, Western Digital 750GB, Thermaltake Shark, LC8850 850W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Domini ()

Veron ::

tale povezava deluje čisto ok, pod pogojem, da se DHCP sistem na modemu izklopi. Nobenih težav ni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internet problemi win8

Oddelek: Pomoč in nasveti
9770 (708) d4r3_k
»

TP-Link TL-WR1043ND

Oddelek: Pomoč in nasveti
111698 (1535) Ganon
»

Po zamenjavi modema internet preko wirelesa ne dela (zelo zanimiv problem) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5622216 (21132) MTB
»

Domače omrežje --- zanimivo ???

Oddelek: Omrežja in internet
72711 (2392) Spc
»

Linksy wrt54gl in optični modem prospero

Oddelek: Omrežja in internet
83173 (3000) Domini

Več podobnih tem