» »

HELP ! komponenta ne bere posnetih cdjev !

HELP ! komponenta ne bere posnetih cdjev !

mrTwelveTrees ::

Ok

stvar je taka:

mam HI-FI komponento
Kenwood cd
> Compact DISC Player
DP-2060

normalno bere navadne cd-je (orginal)
posenetih pa ne !

mi lahko kod razloži, če se da to odpravit
kako se to opravi, in koliko bi to stalo če
bi moral dat na servis.

koliko je vredna ta komponeta če bi jo zdej
prodal.
ma daljinec, izhod,
+ izhod stereo

sharp ::

Stari jst mam DP1060 saj je isti k tvoj razen da nima dalinca pa je čist isto -preprosto ne zna prebrat posnete cd-je enkrat sem ga razdru in spucu lečo pa z izvijačm sem ga neki štelu pol je pa delu -po sem ga še enkrat štelu mi ni pa več brav cd-rov.Raje ga prodaj pa kup tašnga k še mp3-je bere-star je zihr ene5 let če se ne motm,vreden je pa tolk da se ga ne splača prdajat če mene vprašaš tko je s staro železnino nimaš kej:|
Drive fast as your guardian angel can fly.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sharp ()

mrTwelveTrees ::

no kok pa je vreden po tvojem mnenju ?

ja dej mi ti povej bolj podrobno, ko si lečo učistu, kje in kaj si štelal....

porkamadona, sej sem štromar, bom že zrihtal, če si ti.... 8-)

Area_51 ::

:)) LEčo lahko očistiš na bolj preprost način. Kupiš poseben CD, ki je na njem ščetka , ko ga vstaviš not se začne vrtet in ob tem spuca lečo ali pa namažeš CD z neko posebno kremo, ki ima isto nalogo. Ta zadeva stane od 1000sit dalje:)
Area 51

krucymucy ::

Najbolj ziher je pa še vseeno z vatirano paličico in alhkoholom ...

mrTwelveTrees ::

ja ok ok.... to bi že znal spucat lečo,

pa pomoje umazana leča ni razloga, zakaj ne bere posnetih cdjev ?



ampak....

sharp je govoril o enih nastavitvah ?

kaj / kaj nastavlat ???

krucymucy ::

Ja verjetno je mislu kake trimerčke nastavljat, da nastaviš jakost signala al pa laserja ... ne vem! Jest sicer relativno novega technicsa, pa mi nekaterih CD-jev tud noče prebrat je pa odvisno kak je medij (najboljši so TDK ali Philips) in pa pekač!

sharp ::

Stari lej ,odpri pokrov ,dej not cd k ti prime in se nej kr vrti.Zraven vratc je motorček k ma belo os pa križn utor, (povezan je z elastiko)no tega obrači tako ,da se bo cd spuščav dol proti leči(sej boš vidu) spust ga skor do konca sam tko da nov drgnu vanjo,pol pa dej posnet cd pa mal probavi men dela:))
Drive fast as your guardian angel can fly.

mrTwelveTrees ::

ej stari dela.... :)) no ne vem če za vse cdje

spucu sem lečo, pa je začel brat posnete, mal se je še zatikal....

ene cd-rje pa sploh ne bere

kr neki :\

TESKAn ::

- peci CD - je z manjšo hitrostjo
- dobi si različne vrste CD - jev (od različnih firm) pa testiraj, katere bere in katere ne.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

mrTwelveTrees ::


ej sharp:

naplayerju mam zadej dva vtiča ko piše SYSTEM CONTROL
zraven pa še : XS

dva konektorja zelene barve

kot vtiča za slušalke....

čemu to služi ?

cybermedo ::

Ja, khm, žalostna novica...najbrž ti nobena od predlaganih rešitev ne bo pomagala. Dejansko je tako, nekateri CD Playerji (predvsem Technicsi) ne vedo brati CD-R-jev. Problem je v različni izdelavi originalnih in pečenih CD-jev : medtem, ko se originalni tiskajo, se CD-R-ji pečejo, posledica česar je, da je zapis pri originalih mnogo bolj natančnen. Laserji v omenjenih plejerjih so pa očitno tako ščampasti, da kristalno čistega zapisa CD-R-jev ne preberejo. Posledica tega je, da določenih CD-jev sploh ne bo zaznal, določene pa bo sicer predvajal, a z napakami (največkrat šumenje). Sicer se zadeva najbrž da popraviti (s kalibracijo laserja in optike), kar pa je nujno povezano s prevelikimi stroški in komplikacijami. Najhuje pa je, če se sam na zadevo spraviš. Kot je razloženo, je s konvencionalnimi metodami (čiščenje leč ipd.) to "napako" nemogoče odpraviti, če boš pa preveč vztrajen z vatiranimi palčkami, boš pa na koncu naredil več škode kot koristi... Mislim da bo prodaja stare in nakup nove komponente še najboljša (vsekakor najbolj ziher) rešitev. LP

krucymucy ::

eh, vazno je da men technics bre vse razen CD-RWjev...

sharp ::

Fora je to če imaš tak ojačevalc, ki ima tak izhod ga lahko povežeš s kenwodčkom pol pa s daljincom od ojačevalca upravljaš tud cd.Saj po mojem s tud en kabel dubu,sam ne zastopm zakaj maš izhod ker maš original dalinc:\ Po moje zato da ne rabš 16 dalince ampak sam enga ne vem:)
Drive fast as your guardian angel can fly.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

program za peko CD-R-jev (audio CD-ji)

Oddelek: Pomoč in nasveti
313278 (2149) Daliborg
»

Avtoradio ne predvaja več mp3

Oddelek: Zvok in slika
174366 (3461) radmannsdorf
»

[Hi-Fi] - Debata: original CD vs CD-R (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10110933 (8329) Quikee
»

Čiščenje DVD-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
172253 (1990) Alkoman
»

Kako posneti glasbene CD-je

Oddelek: Zvok in slika
293959 (3589) SpiDEr8

Več podobnih tem