» »

Čiščenje DVD-ja

Čiščenje DVD-ja

Yacksy ::

Kot vaški guru sem danes dobil nalogo, da urihtam problem z DVD-jem.

Kolegico so (za moje pojme) hudo nasral z neko drago Compaq-ujevo kišto. Je dala ženska čez 200 čukov za kišto z integrirano grafiko, mikro ATX platko, napajalnik nasproti procesorja pa en čist X DVD rom. Tist DVD naj bi v preteklosti bral vse, sam zadnjih par mesecev pa ko vstaviš not CD napiše "Vstavite pogon v D:" (al neki tazga, saj veste zakaj se gre.) Ne dela gor noben CD brez izjeme. Sam DVD od Petra Pana pa baje vrti.

Sem danes nesu k njim moj stari sfurani CD rom, ki je komaj toliko da še je, ta je pa vse CD je lepo prebral.

Kako zdaj uštimati zadevo. Ena varijanta je, da je leča mal umazala. Povejte če si mi splača kupt čistilni CD. Pa če katerga.(na kakšen princip)



DVD je pa neke japonske firme, še nikol nisem zanjo slišu.


Drugače pa bo radostna destrukcija japanskega DVD pogona>:D

Dr_M ::

jest sm ze velik pogonov odpru, novih in precej starih, pa se NIKOL nism opazu ksne umazanije na leci.umazane lece so samo ena pravljica k si jo je en pametnjakovic zmislu. pogon je crknu.tut ce ti bo ratal kej urihtat, da bo delu, bo delu samo par dni, pa bo spet isto.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

buhica1 ::

Če je mogoče zaiteresirana, prodajam DVD pogon od Creativa, bere vse brez problema za 5.000 SIT.

lp Buhica

Taras_Bulba ::

Dr_M ne ga srat no. Iz prve roke ti povem tole. Mam TEAC-a starga 5 let. V tem času je že ene deset krat "crknu". Ni bral nobenga cd-ja več. Odprem, spucam lečo, zaprem, dela. Pa ni blo nobene vidne svinjarije na leči. Isto se dogaja v radiu, ker ma ventilator na zadnji strani in ves prah potegne čez laser...

[SkA] ::

Hm ja, jest sem imel Pioneerja (no tray model, mislim da je bil 6x takrat).. je nehal brati DVDje (med tem ko je CDje bral). Sem ga odprl in spucal lečo.. potem je delal ene 3 mesece kot nov... dokler ni dokončno spet nehal brat DVDjev (tudi pucanje ni več pomagal). CDje pa bere normalno.

Dr_M ::

Taras_Bulba: pr mojmu pekacu ni pomagal pucanje lece, pr dvd bralniku tut ne, pa pr 2 navadnih cd pogonih tut ne.
jest nevem kaj pol vi delate s cdji...dajete ketchup gor da se vam leca umaze al kaj....
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Taras_Bulba ::

Čist drobni prašni delci se povečini naberejo. Čeprav sem enkrat dobil nazaj cd, ki je bil polit z nekim sirupom. Pa je modelka rekla, da ma cdrom neki pokvarjen in ji to dela z vsemi cd-ji.>:D

Ma ja sej zadeve crkujejo, sam najdejo se ljudje, ki potem laser zamenjajo za mastne dinarje, čeprav mogoče ne bi blo treba...

Zgodovina sprememb…

frenk ::

jest sm tud že lečo pucal pa ni blo nobene razlike:D

Dr_M ::

kaj pa razni domaci cd predvajalniki, ki so stari po 10 let in vec, ki se nikol niso bli spucani, pa useen preberejo use kar not das. sej tja not glih tko pride prah, pa useen dela.
prej bi reku da se glava mal "zgunca" in ma slab stik in ko se jo dotaknes zadevo zacasno "popravis", ampak to ponavad dela samo par dni...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dead_Eye ::

se strinjam, s čiščenjem ne narediš veliko oz. sploh nič. 2 cd-rom enoti, so mi pač nehale brat cd-je.... Imam tudi 2 stolpa in noben ne bere več vseh cd-jev oz. en sploh nič - in to ni umazanija na leči.

Seveda pa komponenta technics bere vse živo kar daš noter - še cd ki na writerju preskakuje :))>:D
The one and only

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dead_Eye ()

Taras_Bulba ::

Ma ja sej se je brezveze neki kregat k bo itak vsak po svoje drgnu. Moja teorija je taka, da pač na lečo pride prah, ker ventilatorji vlečejo zrak skozi CD-rom (bolj malo, ampak zadost). Isto se mi zgodi vsake tolk cajta pri radiu, ker ima vgrajen ventilator na ojačevalcu, reže za zrak pa direkt nad lečo od cd-ja. Stvari tud crkavajo, se razume. Dost.

Yacksy ::

Sem pogruntu,da pioneerjev DVD dobiš že za dobrih 9 čukov (matr, kje so bli cajti, ko sem dal zanj 27 jurjev, pa še srečen sem bil, če sem ga lahko dobu!)

Tko, da se mi tistih jeter od pogone sploh ne splača odpirat.

Fantje hvala za pomoč.

hruske ::

glede pucanja leč... a ste kadilci? ker ce ste, pol se vam bo pucanje precej verjetno poznalo.

Alkoman ::

mi lahko kdo pove, kolikšna je razdalja med lečo in DVD ploščkom, ko je DVD vstavljen in pogon bere podatke?

lp
/// --- I Am What I Am --- \ \ \

zee ::

Yacksy: za cca 12K že dobiš novo DVD pečko (Nec), ki ti bere in peče vse živo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

darkolord ::

Alkoman: par milimetrov

Taras_Bulba ::

zee: tema je stara slabi dve leti [:)]

Alkoman ::

če je res par milimetrov, potem upam, da ni z mojo lečo (mislim na DVD-ju:)) ) nič narobe, ker sem namreč od kolega dobil DVD, pa mi ga ni hotelo prebrat (DVD je original)... potem pa ga pogledam, če je slučajno preveč "uničen", pa ugotovim, da je na njem namazana neka nesnaga!!! po moje je bila pašteta:O :8) ... grrrr (itak, da sem ga nadrl, pa ne samo to). No končno, ko sem zbrisal to "pašteto" z diska je blo vse vredi... Trenutno DVD dela, upam, da bo še naprej...
Hvala za pomoč!

lp
/// --- I Am What I Am --- \ \ \


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVD recorder umrl?

Oddelek: Strojna oprema
171136 (843) Gwanaroth
»

Kako popraviti Pioneerjev DVD-ROM, ki ne prepozna več CDjk?

Oddelek: Strojna oprema
101035 (881) jlpktnst
»

Čudni zvoki v DVD pogonu!

Oddelek: Zvok in slika
171150 (977) PIII850
»

DVD pogon slabo bere oz. sploh ne bere vec..

Oddelek: Pomoč in nasveti
81129 (996) PIII850
»

cd-rom pogon

Oddelek: Strojna oprema
8872 (736) Marjan

Več podobnih tem