» »

Popravila na podmorskih kablih tečejo

Popravila na podmorskih kablih tečejo

Neowin - Prejšnji teden smo poročali, da so se pretrgali kar trije podmorski telekomunikacijski kabli, ki pod Sredozemskim morjem povezujejo z evropskimi vozlišči Bližnji vzhod in naprej. Tako so takoj po pretrganju v Indiji opazili štirikrat daljši dostopni čas.

Šlo je za kable SEA-ME-WE 3, SEA-ME-WE 4 in FLAG, ki potekajo naprej še globoko na Daljni vzhod. Francoski telekom je na pot poslal ladjo Raymond Croze, ki je hitro našla poškodovane vode. Pomagali so si z daljinsko vodeno podmornico Hector, ki bi prišla še posebej prav v primeru, da bi sidro ladje, ki je kable najverjetneje pretrgalo - uradnega razloga še ni - odneslo nekaj kilometrov iz smeri, kar da se bojda rado dogodi. Za kabel iz sistema FLAG bo poskrbel indijski operater, ki je na pot poslal ladjo Teliri. Kable morajo sedaj z dna dvigniti na površje in izvesti zamenjavo pokvarjenih vlaken. SEA-ME-WE4 bo popravljen do božiča, SEA-ME-WE3 pa do konca leta, obljubljajo Francozi.

10 komentarjev

uio ::

3 kabli na enkrat???

techfreak :) ::

3 kabli na enkrat???

Ja saj se večkrat zgodi, da se pretrgajo. Je pač naključje, da se jih je več naenkrat. Vsekakor pa to ni prvič.

antonija ::

Verjetno so jih polagal po isti trasi... in glih nanajo je usekalo sidro. Jebiga.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Bellzmet ::

V bistvu je zelo spooky, da se par kablov precvikne pa ima ogromno ljudi težave z netom zaradi tega.

Phoebus ::

bellzmet: a tako kot je spooky da če si "samo malo" prelomiš hrbtenico in si hrom?

Bellzmet ::

Ja to je še bolj spooky. Samo v telesu imaš samo 1 hrbtenico, kablov pa lahko več položiš in jih lahko tudi popraviš.

Pač dejstvo, da smo zelo izpostavljeni npr. izpadom elektrike, neta je spooky. Še posebno, če lahko to naredi eno sidro ali pa že močnejši veter...kaj šele, če pridejo vesoljci ali pa Rusi.:D

lp

techfreak :) ::

bellzmet: če umreš ne deluješ več ... a to ni spooky? In vse kar potrebuješ je nož ali pištolo. Nekdo te lahko ubije brez kakršnih koli pripomočkov.

Internet je v tem času pač zelo pomemben, skoraj tako kot elektrika. Če pa izpade elektrika, pa lahko tako verjetno greš samo spati (ali pa vklopiš agregat).

mrTwelveTrees ::

nikjer ni nobene slike, kako to zgleda pretrgan ali poškodovan takšen kabel... ma kdo link do takšne slike ?

Alec999 ::

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

mitjasen ::

Kolk sem nekje bral je to ker se premikajo tek. plošče,sploh ta arabska al indijska.Najbrž bodo spet potresi...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Singapur in Južna Koreja pomembna partnerja NSA pri prestrezanju prometa pod Pacifiko

Oddelek: Novice / Varnost
55559 (3701) Iatromantis
»

GCHQ napadal belgijski telekom

Oddelek: Novice / Zasebnost
1711407 (10506) Blisk
»

Workbench 1.3 diskete za Amigo 500

Oddelek: Pomoč in nasveti
171092 (858) Ginginova
»

Pridržali ladji, ki sta povzročili internetni mrk na Bližnjem vzhodu

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
267237 (5072) OChack
»

Poškodovan globokomorski podatkovni kabel

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
183478 (3478) BigWhale

Več podobnih tem