» »

Workbench 1.3 diskete za Amigo 500

Workbench 1.3 diskete za Amigo 500

Scooty` ::

V svojo domačo zbirko "Retro" računalnikov in opreme sem pred kratkim dodal Amigo 500. Problem pa je, da so original diskete z Workbenchom že skoraj popolnoma neberljive. Z eno kopijo še sicer lahko bootam, vendar z dosti "read error" in "disk not validated" napakami. Zanima me, če ima še kdo doma delujočo amigo in te diskete, da bi mi naredil kopijo. Prazne diskete lahko dam jaz, jih dobim po praznikih.. Morda pa kdo ve, če se da datoteko, preneseno prek nullmodem kabla iz pcja z ukazom "type ser: to ram:file" kopirat na katero drugo disketo, kot pa na to na kateri je workbench, in ukaz copy? Po netu sem preiskal ze dost forumov in faq-jev pa nisem našel rešitve..
Upam da je med vami kaj zbirateljev, ki jim zadeve še delajo in mi boste lahko pomagali..
lp
lp

Ginginova ::

Seveda lahko kopiraš fajle na disketo. ;)
Komanda pa je, če se ne motim copy, kot si napisal. Je že več kot desetletje mimo, ko sem zadnjič zaverglal svojo Amigico.
RAM disk se pač obnaša kot disk, z vsemi manipulacijami fajlov, ki so možne.

Pri magnetnih medijih je pač tako, da je dobro reči vsake 5 let presnet. Oz. ponavadi že formatiranje in novo snemanje na isti medij pomaga. Čeprav tudi materijali v disketah počasi propadajo, tako, da jih je dobro nadomestiti z novimi. Ampak to je dan danes že problem, glede na to, da so diskete že skoraj muzejska roba.

Povej kako ti bo šlo.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

kixs ::

Tole ti je dolgorocna resitev:
http://lotharek.pl/4/product/info/3

lp

Scooty` ::

Hja, to vem, da se da kopirat na disketo :) ne vem pa, kak bi kopiral na eno drugo disketo, ne pa na workbench, ker je le ta "hin"... mam pa samo en disketnik. Pa mogoče veš, ko z ukazom "TYPE ser: to ram:blabla" sprejmeš fajl prek serijskega, gre le ta v ram ali na ramdisk al je to isto? ker ga na ramdisku nisem našel.. Pa malo še mi manjkajo osnove glede amige, bom mogel pogledat v Bedienungsbuch :)
Diskete pa sem prek vez naročo iz ene firme, 30 komadov za začetek :)

@kixs: bi blo za razmislit o tem ja, samo v vitrino glih ne bi pasalo zraven :)
lp

kixs ::

Ce je za v vitrino, potem je pa cisto vseeno, ce dela ali celo, da je sploh kaj v ohisju ;)

Scooty` ::

Sej maš prav, samo, če že je, pol naj bo tak kot treba, hehe :)
Sem pa včeraj na žalost mogel prerezati garancijsko nalepko ;(( Na disketniku je bil zvit nosilec za stikalo, ki preverja zaščito pred pisanjem diskete, in se ga drugače ni dalo poravnat.. Sem jo pa nalepil nazaj, da se skoraj ne vidi, da je bla odstranjena. 22 let, pa še ni bla odprta, lep primerek..
hm.. Zadnji stavek nekam dvoumno zveni.. >:D
lp

Ginginova ::

Uff, to s kopiranjem preko serijskega porta ne vem iz glave. Ampak če kao fajl kopiraš na ram disk, potem bi tam moral bit. Je pa tako, da moraš ram disk prej aktivirat, oz. ga dvignit. Se pa potem obnaša kot običajen datotečni sistem, edino, da je vsebina v RAMu in ne na nekem magnetnem mediju.

Je že minilo toliko časa, da sem detajle, še posebej pa komande, pozabil. Malce se boš moral pozabavat. Imel sem nekje tudi Amiga DOS User Manual, z vsemi komandami, sam ga moram najt.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Scooty` ::

Aha.. pol morem pogledat za to, kak ramdisk aktivirat.. Sam mam dos user manual, samo v nemščini, ki mi ni tak blizu, še manj pa, ko pride do računalniških zadev..
lp

kixs ::

Js bi sicer moral imeti se nekje original WB diskete, vendar na mojih amigah ne delajo floppiji. Zato razmisljam o nabavi tistega hw emulatorja. Ja, tako tudi ne morem garantirat, da so dejansko izpravne.

lp

MrStein ::

RAM disk se aktivira avtomatsko.

echo bla bla > RAM:test_fajl
type RAM:test_fajl

Za kopiranje:
copy c:copy to RAM:

zamenjaj disketo

RAM:COPY RAM:tvoj_fajl to DF0:

(velike in male črke so vseeno)

Pa trdi disk nabavi, ker je tako muka delat. Ali vsaj neki file manager, ki ne zahteva skoz sistemsko disketo za delo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Scooty` ::

Aha, pol pa mislim da bi tak moglo it ja.. sprobam dans popoldan, pa javim, kaj mi bo uspelo resit.
lp

miranpozar ::

Imam original WB 1.3. Delujoč, inštaliral pred kratkim. Lahko ti naredim kopijo.
Amiga legenda!
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

ABX ::

Uporabi kak floppy image program, ni potrebe po fizičnem prenašanju.

Razen če pogrešaš stare piratske navade. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

kixs ::

Image lahko dobis brez tezav na netu, tezje je to posneti na disketo, ki jo bo amiga brala.

miranpozar ::

Kot kiks pravi... problem je, da na PCjevi disketni enoti sploh ne moreš zapisati 880k Amiginega formata. Hardver Amiginega floppyja je namreč drugačen od PCjevega.
Jaz bi to naredil na Dejanski A1200 z dodatnim df1:
In ja, pogrešam tiste stare piratske navade :grin:
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

MrStein ::

Yo ho, yo ho, a pirate's life for me

We pillage, we plunder, we rifle and loot
Drink up me hearties, yo ho
We kidnap and ravage and don't give a hoot
Drink up me hearties, yo ho

:D
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Scooty` ::

Evo ga, malo z zamudo, pa vendar, sporočam kak mi je šlo. Itak da mi je ratalo :)

Prvo sem s težavo zbootal workbench iz stare diskete, nastavil parametre za serijsko povezavo, priklopil na laptopa prek nullmodem kabla, ki sem si ga moral skup zlotat, na laptopu s programom adf sender terminal poslal na amigo program transdisk, ki omogoča da s pcjem vidiš vsebino diskete na amigi, poiskal delujočo disketo (to mi je vzelo največ časa :)) in na njo iz laptopa skopiral image workbencha..
Resetiral zadevo, pa držal pesti in je ratalo :)
Hvala vsem za pomoč in predloge!
Pa srečno 2011! ;)
lp

Ginginova ::

Odlično.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Commodore 64 - Problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
284070 (2946) bezerk
»

Zgodovina: Kako je Windows 95 izgubil detekcijo diskete

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
264708 (3269) BigWhale
»

Kopiranje iger na diskete: pc->amiga

Oddelek: Igre
61268 (1170) gumby
»

Amiga 500

Oddelek: Kaj kupiti
411655 (1173) baro2000
»

Se kdo spozna na Amige?

Oddelek: Strojna oprema
131462 (1252) Kebab

Več podobnih tem