» »

Konec Sveta 2012

Konec Sveta 2012

btree ::

Zgodbice o koncu sveta najraje poslušajo in jim verjamejo zafrustrirani posamezniki, ki ne najdejo smisla v življenju in podzavestno upajo: "saj bo itak slej kot prej vsega konec". Treba se je prijet v roke, prizemljiti in sprejeti odgovornost v življenju.
Glede mayev sem slišal, da ne govorijo o koncu sveta, kot je uničenje planeta, temveč os spremembi zavest, zavest ljudi pa se itak masovno non-stop spreminja. Zadnjič sem razmišljal o vojnah, kako se masovna zavest neke nacionalnosti spremeni, da se slepo poda v vojno, ne glede na to, da zgodovina kaže, da so na koncu vojaki živčne razvaline, npr. nemci v 2. svetovni, srbi v bivšu jugi, američani v vietnamu, iraku...

Matev ::

Zadnjič sem razmišljal o vojnah, kako se masovna zavest neke nacionalnosti spremeni, da se slepo poda v vojno, ne glede na to, da zgodovina kaže, da so na koncu vojaki živčne razvaline,


vojno začne nekdo ki želi imeti korist od tega

Ziga Dolhar ::

Kljub temu, da ste v loži ... linki in filmčki niso argumentirana debata.

Sprasujem, opozorilo.
https://dolhar.si/

sprasujem ::

Valjda da ni nobenega konca sveta. Mene moti papagajsko podajanje informacij ,skrivanje informaij, deziformacije.


linki in filmčki niso argumentirana debata.

Povej to POPTV- ju, RTVSLO
Povej kaj je danes relevanten izvor (znanja)
To da daš denar, za še en pospeševalnik delcev?

http://www.rtvslo.si/znanost-in-tehnolo...

O glupi politiki lahko vsak piše, zakaj se ne bi razpravljalo znanosti s čim bolj različnih zornih kotov?

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Kaj ima potem debata okoli rojevanja Sonca veze s to temo?

Senitel ::

POPTV in RTVSLO sta proti znanstvenim publikacijam to kar je otroska pobarvanka proti kaksnemu resnemu romanu.
Tvoji youtube linki pa niso vredni se za pol pobarvanke.

Matev ::

Valjda da ni nobenega konca sveta. Mene moti papagajsko podajanje informacij ,skrivanje informaij, deziformacije.


si mogoče pomislil da si to točni samo ti - ki lima papagajsko trapaste linke in širi definformacije

a?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

innerspace ::

papagajsko trapaste linke in širi definformacije

Sem podobnega misljenja, a bom tudi jaz prilepil 'trapasta linka':)

Recimo, sprasujem, ni mi jasno kaj imata skupnega ideja o napihljivi zemlji s kvantno mehaniko, namrec v unem filmcku eksplicitno omeni, da naj bi ta teorija zamajala temelje standardnega modela...kako le?
No, ce privzamemo da ideja drzi, kaksno povezavo ima z nastajanjem planetov kot soncnih iztrebkov? Kje so bila pred 80milijoni let morja(voda)? Kako lahko ta ideja pojasni mladonagubana gorovja?
In kar je najbolj osnovno...ali se masa balonaste zemlje veca, ali se gostota manjsa? Kako lahko karkoli od tega dokaze tisti 'bla bla' stric?

...formating brain partition...

Da pristavim se filmcke po mojem izboru:)
Meni sicer zelo vsecen avtor, Terence McKenna, je nekoc v preteklosti, ko se je na veliko eksperimentiralo s psihadelicnimi substancami(kar ima svoje posledice), prisel v stik z idejo, da bi sekvenco simbolov i-chinga prenesel na casovno linijo in preko nekaksnih, njemu(ali ne), znanih preslikav dobil krivuljo, ki oznacuje kolicino 'novelty-ja' skozi zgodovino...
Da ne bom prevec bluzil, gre za 'new age' idejo, katera za datum 21(22).12.2012 napove, da naj bi se struktura casa bistveno spremenila, kaj naj bi to pomenilo, nihce ne ve, niti pokojni avtor. Spekuliralo se je o 'singularnosti' ali celo potovanju skozi cas...
Ce se niste zasledili, gre za Timewave Zero, sicer zabavna ideja, ki ima svoje mnoge zanimivosti, a je nikakor ne kupim, ker je osnovana na zame nepovezanih idejah...nekatere njegove ideje pa so prav briljantne, a tu pa tam vseka mimo.

Time acceleration:


Timewave Zero:
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

sprasujem ::

Bluefish
Kaj ima potem debata okoli rojevanja Sonca veze s to temo?


Lahko da ima. Lahko da nima. Recimo da bi Sonce rodilo nov planet. Se mora
nekam vtirit. Se poruši ravnovesje tirnic gibanja planetov okoli Sonca. Torej se mora vzpostavit novo ravnovesje. Nove tirnice. Zanimivo je pač to da je majski koledar nehal sebe šteti v letu 2012. Vemo pa da njihov koledar temelji po položaju nebesnih teles na nebu. Z novo tirnico koledar več ne velja.

Vse to je špekulacija. Želim samo razpravljati kako močno empirični dokazi nakazujejo to možnost.

Matev
si mogoče pomislil da si to točni samo ti - ki lima papagajsko trapaste linke in širi definformacije


Hej komaj dva dni me imaš na grbi. Nebularna teorija obstaja že od 18 stoletja.

Senitel
Tvoji youtube linki pa niso vredni se za pol pobarvanke.


http://www.ndbc.noaa.gov/station_page.p...

Mi boš razložil podatek te oceanske boje glede globine, ki jo meri?
Kaj je to? papagajski podatek, zajebancija, skrivanje.
Normalen inštrument, ki meri globino. Je to meritev ali ni to meritev?


innerspace

kaj ima ta skupnega ideja o napihljivi zemlji s kvantno mehaniko.


Ne vem. A jo kaj moti? Kvantna mehanika je teorija. Ki niti ni splošna.Govori O obnašanju snovi na majhnih razdaljah. Vendar ji gravitacija, kar nekako ne sede.

No, ce privzamemo da ideja drzi, kaksno povezavo ima z nastajanjem planetov kot soncnih iztrebkov?


Glej, kaj striček pravi o nastanku, izvoru Zemlje in Lune.
Analogno gledano sem skušal to povzeti tudi za cel solarni sistem. Sonca in planetov. Med drugim bolj pojasnim problem vrtilne količine Sonca (Zakaj se vrti tako počasi okoli svoje osi, pa se sploh ne bi smel)

http://www.youtube.com/user/OneoffPubli...

Glede tvojega poimenovanja sončnih iztrebkov. Se moram potem strinjati da si tudi ti del njih? Ker nebularna meglica je bila nekoč del ene večje zvezde.

Kje so bila pred 80milijoni let morja(voda)

V Zemlji. Vodik + kisik

http://www.msnbc.msn.com/id/21082196/

Ne verjamem v tisoče in tisoče kometov (niti dokaza za to ni) da so prinesli vodo na Zemljo. 70% celotne količine iz vesolja na takšen način ?! Kaj so kometi prav navalili na Zemljo?

Najbolj očiten dokaz za teorijo širjenja Zemlje je dejstvo, da se kontinente da lepo oblikovati v manjšo oblo. To je dejstvo ki ga ni moč zanemariti. Ločitev kontinentov od oceanske skorje (izraz tektonske plošče so samo za zamegljevanje)je ugotovljena tudi po očitni razliki v starosti. O položaju kontinentov govorijo tudi magnetiti.

Kako lahko ta ideja pojasni mladonagubana gorovja?

Ja materija se dviga, posledice so iste. Razlaga različna.

http://www.youtube.com/user/OneoffPubli...

In kar je najbolj osnovno...ali se masa balonaste zemlje veca, ali se gostota manjsa? Kako lahko karkoli od tega dokaze tisti 'bla bla' stric?


Je priznal da ne more. Ko bi le bili ostali teoretiki tako skromni. Ne pa da
se Einstein in Bohr še "danes" kregata in mi z njimi.


Še o tvojem videu:

time acceleration: pretekli,prihodnji, sedanji čas ne obstaja. Vedno živim sedaj,tu. Če se že govori o nekakšnem pospeševanju,pristajam da se govori o pospeševanju, večanju zavedanja. Torej to da lahko več dogodkov v nekem intervalu spomina zaznavam.

Če nisi opazil tudi pri njemu se kaže fraktalna narava. Fraktalna narava dogodkov.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Zanimivo je pač to da je majski koledar nehal sebe šteti v letu 2012. Vemo pa da njihov koledar temelji po položaju nebesnih teles na nebu. Z novo tirnico koledar več ne velja.
Da, ampak njihov koledar ne najavlja konca sveta v smislu izumrtja človeštva ali spontane implozije planeta, kot si zamišljajo nekateri.

Matev ::

sprasujem

jaz tebe sprašujem kakšno izobrazbo imaš in kaj počneš v življenju?

sprasujem ::

Deviant opravljene tehnične fakultete sem. Ne počnem nič pametnega. Lažem tudi ne. Govorim samo o zmožnostih idej. Če ti je zaradi tega hudo tudi prav. Ni moj problem.

Zgodovina sprememb…

Matev ::

hmm

ok

toliko da vemo da se ne splača prepričevati in učiti te česarkoli

če do sedaj ne razumeš - pač ne boš razumel pa kolikor se kdorkoli trudi

sprasujem ::

Sej nisem bistven jaz. Bistveno je pokazati drugo pot. Morda manj razcepljeno, bolj povezano. Ne pa da se vsak dela mojster na svojem področju s svojo teorijo in se obnaša kot da vse ve. In se zato brani z vso silo.

Ker se bojimo napak, ni zato treba bit prevzet nad neko teorijo(in njen ideal) nekega področja in se je držati kot pijan plota.

innerspace ::

Sprasujem> Glede tvojega poimenovanja sončnih iztrebkov. Se moram potem strinjati da si tudi ti del njih? Ker nebularna meglica je bila nekoč del ene večje zvezde.

Absolutno! Vsa materija, ki jo lahko kakorkoli zaznamo, je nekaksen odpadek, smetisce prve generacije zvezdne populacije mladega vesolja...saj tak mehanizem dovoljuje nastajanje tezjih elementov. Zvezde so potrebne za pretvarjanje snovi iz lazjih v tezje atome, energija ki se sprosca, pa je po Einsteinu bila nekoc 'uskladiscena' v osnovni materiji...recimo ji raje kondenz:)

Torej ja, moje telo in vsa nasa telesa(+neziva narava) so zvezdni odpadek iz nekega daljnega obdobja.

Metallicity @ Wikipedia


Ne verjamem v tisoče in tisoče kometov (niti dokaza za to ni)

Ni nujno, da verjames...Oortov oblak bo se vedno tam, kjer je.
Pa za ves un 'waste' v daljavi, ja ne mores rect, da je izbljunek sonca, ker bi ze davno odtaval v nezaznavno daljavo(ne nujno)..

Oort cloud @ Wikipedia


Ce pa ze gledas cimbolj siroko sliko, poglej tole in vzami si cas za globok premislek:

http://burro.astr.cwru.edu/stu/advanced...


Na tvoj zadnji post bi pa odgovoril...tak vtis dajes ti, z nepreverjenimi idejami balonaste zemlje in soncnih kakcev...a te ne obsojam zaradi tega!
Verjamem, da imas zeljo po vedenju, ki terja svoj davek z obcasnim brskanjem po neumnostih(khm..)...
Za te neumnosti delno krivim posameznike, ki ustvarjajo videe z absurdnimi teorijami in jih zelo uspesno sirijo po spletu.
Zato pa je kul imeti dober filter, da ne spustis lih vsake neumnosti vase:)

A to je ze 'osebna stvar'.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

sprasujem ::

innerspace
Govorim o izrazu.
Ok. Odpadek. Malo boljši-lepši izraz kot pa drekec.

Ni nujno, da verjames...Oortov oblak bo se vedno tam, kjer je.


In kakšno povezavo ima to s kometi, ki so "padli" na Zemljo? Čudno da sploh še je Ortoov oblak, glede na to, da je kar padalo z njega. Kam že?

Pa za ves un 'waste' v daljavi, ja ne mores rect, da je izbljunek sonca, ker bi ze davno odtaval v nezaznavno daljavo(ne nujno)..


Kater waste?
Kakšen je to odgovor? Da ali ne?


Na tvoj zadnji post bi pa odgovoril...tak vtis dajes ti, z nepreverjenimi idejami balonaste zemlje


Striček geolog preveril z vso svojo vnemo. Zastaviti svoje ime ni kar tako. Problem je, da jih nočejo preverit oz so vkalkulirane kot nekakšna napaka (namerna ali nenamerna)- meritev obsega Zemlje.


Ce pa ze gledas cimbolj siroko sliko, poglej tole in vzami si cas za globok premislek:


Gledam sliko vesolja, bing bang teorije. Zakaj potem verjameš v primeru vesolja, da izhaja iz ene točke? In vse ostalo iz te točke?


In kako daleč moja ideja seže? Samo do solarnega sistema. Sam pa si na podlagi celega vesolja pripravljen sklepati o bing bangu. Kjer se prerekajo o črni materiji. Kdo tu bolj verjame?

Matev ::

ti bom kar s tvojim citatom odgovoril:
Ker se bojimo napak, ni zato treba bit prevzet nad neko teorijo(in njen ideal) nekega področja in se je držati kot pijan plota.

sprasujem ::

Kaj je matev črna materija ti ni noben problem? Spet iskanje nevidnega?
Zato da se obdrži teorija? Ne hvala.

hamax ::

Kaj je matev črna materija ti ni noben problem?

Res da nisem Matev ampak ne, ni problem. Res da je se nismo videli, smo jo pa zaznali in celo izmerili. Veliko bolj natancno kot nosece zvezde btw.

Zato da se obdrži teorija?

Ta teorija je napovedala ze mnogo delcev, ki smo jih nato tudi nasli(v nasprotju s "tvojo" teorijo). Tudi crno materijo verjetno bomo. V nasprotnem primeru pa nazaj za risalne deske.

Resnicno ne razumem kako lahko vidis problem v delcu, ki ga je znanost napovedala, vendar ga za zdaj se ni uspela najti, po drugi strani pa ne vidis nobenega problema v teoriji "nosecih zvezd", za katero ni nikakersnih dokazov.

Imam obcutek da ti nimas problema z luknjami v znansvenih teorijah ampak z znanostjo na splosno in zato isces ter so obesis na vsako bedarijo, ki nasprotuje splosno sprejeti znanosti, pa naj bo se tako absurdna.

guest #44 ::

Jz bom 20 Decembra 2012 pobiral stave!

innerspace ::

In kakšno povezavo ima to s kometi, ki so "padli" na Zemljo? Čudno da sploh še je Ortoov oblak, glede na to, da je kar padalo z njega. Kam že?

Ugani kam pade jabolko(in zakaj).


Kater waste?

Preberi se enkrat kar sem napisal...tisti waste.


Problem je, da jih nočejo preverit oz so vkalkulirane kot nekakšna napaka

Nocejo preverit? A mislis, da je res potrebno, ce ze stvari stimajo?
Koliksna je ta 'napaka'?


Zakaj potem verjameš v primeru vesolja, da izhaja iz ene točke? In vse ostalo iz te točke?

Ne verjamem, sem celo preprican, da ima teorija big banga napacno tockovno predpostavko...a kot nakazujejo meritve in logika, je big bang najbolj verjeten scenarij. Seveda ce verjames v vse odkrite delce in mehanizme njihovega obnasanja.
Ce ne verjames, pac tvoja izbira. Nihce ne bo hud, dokler ne bos prisel ven z idejo brez merljive ali vsaj teoreticno podkovane osnove, recimo za nastanek planetov in njihovo napihovanje.
Se torej tudi jupiter napihuje?
Morda se pa toliko napihne, da nas bo pogoltnil prej kot sonce!
Morda ze cez 2 leti!!

Ok, pretiravam...

Ne vem kaj si mislis, a jaz delujem pac tako, da sproti brisem neumnosti iz glave...a vcasih tudi kaksna ostane...just for fun and to be able to talk with other people:)

Btw, kaj ima veze napihljiva Zemlja z letom 2012 in 'koncem sveta'?
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

sprasujem ::

Hamax
Res da nisem Matev ampak ne, ni problem. Res da je se nismo videli, smo jo pa zaznali in celo izmerili. Veliko bolj natancno kot nosece zvezde btw.

Ta črna materija sestavlja 80 do 85 % snovi vesolja. To je več kot če vržem kovanec in poskušam zadet izzid. In kaj se ve o njej. Čisto nič. Potem mi pa povej usodo vesolja.

innerspace
Ugani kam pade jabolko(in zakaj).

Ja dobro da še Luna ni padla. Taaak vlek ima ta naša Zemlja. Med vsemi temi planeti

Iz tvojega linka o Oortovem oblaku:
Astronomers believe that the matter comprising the Oort cloud formed closer to the Sun and was scattered far out into space by the gravitational effects of the giant planets early in the Solar System's evolution.[1]

Sam nekako nikjer ni videt tega planeta, torej verjamejo...


Nocejo preverit? A mislis, da je res potrebno, ce ze stvari stimajo?

Če lažejo tudi potem stvari štimajo. Dokler na začneš spraševat.

http://www.youtube.com/user/OneoffPubli...

Ni meril on. Radij Zemlje dodatnih 18mm/leto.

Btw, kaj ima veze napihljiva Zemlja z letom 2012 in 'koncem sveta'?


Ne verjamem v konec sveta. Verjamem pa v spremembe. Upam da konec sveta zavajanj, laži, potvarjanj.

Matev ::

mislim da si se že dosti osmešil

sprasujem ::

No potem res ni noben problem.

Zgodovina sprememb…

msjr ::

http://www.ndbc.noaa.gov/station_page.p...

Mi boš razložil podatek te oceanske boje glede globine, ki jo meri?
Kaj je to? papagajski podatek, zajebancija, skrivanje.
Normalen inštrument, ki meri globino. Je to meritev ali ni to meritev?


Saj sem hotel biti tiho, ampak, evo, razlaga sledi. Drugače so podatki te boje v mejah tolerance (plima, oseka, nevihte - visoki valovi...).

No, trenutno je tole konkretno bojo zgleda odtrgalo, oz. so jo prestavili:

www.ndbc.noaa.gov

hamax ::

Ta črna materija sestavlja 80 do 85 % snovi vesolja.

Pravijo da je crne snovi malo manj kot 30%, crne energije slabih 70%, tiso vmes je pa ze poznana materija in energija.

To je več kot če vržem kovanec in poskušam zadet izzid.

Trenutno je zunaj priblizno 60% relativna vlaznost in kljub temu jaz nikjer v zraku ne vidim vode.

Pri crni materiji sicer ni enak problem, vendar za primerjavo pa bo :)

Crno materijo je izredno tezko izmeriti, ker so delci tako zelo majhni in redki, da ce ze kak zadane merilno napravo, bo sel po vsej verjetnosti skozi. Se pa trudijo in verjetno bo nekomu prej ali slej uspelo.

whatever ::

guest #44 je izjavil:

Jz bom 20 Decembra 2012 pobiral stave!

Glede mayev sem slišal, da ne govorijo o koncu sveta, kot je uničenje planeta, temveč os spremembi zavest, zavest ljudi pa se itak masovno non-stop spreminja.


Zna bit kakšna (manjša?) masovna histerija ja. Ali to ali pa bo Črnogorc prijel za lopato. Če se kaj poznam, bom, če bom še živ takrat, šel lepo spat, pa prečekiral novice drug dan kaj vse zaene gluposti so ljudje počeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

sprasujem ::

msjr
No, trenutno je tole konkretno bojo zgleda odtrgalo, oz. so jo prestavili:


Že več kot en mesec se ji že dogaja, folk telefonari, pa nikome ništa.
Naj dajo odgovor, saj so menda eksperti,merilci resnice, ne pa da se z nami igrajo kot mačke z mišjo. Kdo tu pravo paniko zganja?

hamax
Pravijo, da je crne snovi malo manj kot 30%, crne energije slabih 70%, tisto vmes je pa ze poznana materija in energija.


Pravijo ali dokazujejo? Ni inštrumenta, ki bi izmeril tako črno materijo kot črno energijo. Najbolj resničen odgovor je da nimajo pojma, kaj je po sedanji teoriji. Lahko jo poimenujem poljubno dokler je tako.
Jaz ji bom rekel navadna materija.
Inštrument za merjenje vlažnosti obstaja.

Matev ::

Najbolj resničen odgovor je da nimajo pojma


za razliko od tebe ki vse veš

ane?

sprasujem ::

Vem, da je nekaj narobe in to je bistveno. Ko po bom prišel do spoznanja, da se motim se takoj javim.

Matev ::

verjetno nikoli

ker si kot konj s plašnicami

sprasujem ::

Ravno nasprotno. Vidim, kaj se dogaja.

hamax ::

Pravijo ali dokazujejo? Ni inštrumenta, ki bi izmeril tako črno materijo kot črno energijo.

Vsaj tole predavanje si poglej:

Malajlo ::

Ahmmm, boja...
Large depth changes since 25 June are due to the Bottom Pressure Recorder being entrapped in the mooring line as it was ascending during maintenance.
Rapid depth changes prior to June 25th are due to a faulty pressure sensor.

innerspace ::

hamax> Vsaj tole predavanje si poglej

A mislis da bo slo? Jaz mislim da ne:)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

msjr ::

sprasujem

Že več kot en mesec se ji že dogaja, folk telefonari, pa nikome ništa.
Naj dajo odgovor, saj so menda eksperti,merilci resnice, ne pa da se z nami igrajo kot mačke z mišjo. Kdo tu pravo paniko zganja?


Ti in tebi podobni zganjate paniko. A si že kdaj iskal bojo na morju? No jest sem jo, pa ti povem, da jo je blazno težko najt. Tudi tako kišto, kot je taka boja, ki ima celo GPS lokator. Pa je čisto vseeno če prideš blizu z ladjo (če se jo seveda sploh splača it iskat), ker jo opaziš čisto šele ko si ZARES blizu. In če si kaj bolj natančno gledal zemljevid, so v bližini grebeni. Torej - boja pluta naokoli, enkrat je bližje grebenu - manjša globina - dlje od grebena, večja globina. A je to res tako težko doumet? A je res bolj fino verjet milo rečeno butastim teorijam?

Kar se tiče telefonskih klicev... Si mogoče TI telefoniral? Imaš mogoče TI informacijo? Lej, na forum lohka jest zdajle takoj napišem, da sem tudi telefoniral, pa se mi niso oglasili (čeprav nisem...).

Sicer pa se s takimi bedaki tudi jaz ne bi ukvarjal, oz. bi raje TAKOJ vpeljal 090 linijo.

Dost je.

sprasujem ::

Na žalost slab showman, kjer skuša vse povedat pa nič ne pove, kar se tiče fizike. Vmes pa ohranja bistvo. Posmehovati se ljudem z drugačnim mišljenjem. Sem si ogledal cel film, na splošno 70 % posmehovanje drugega. Ostalih 30 % zavajanje občinstva. Komaj zdržal to njegovo hlinjenje, glumaštvo.

Najbol tipična pa sta začetek in konec. Sploh ne govori o fiziki, ampak o
tem kako nestrpni so nasprotniki (na začetku), ko se mu na koncu postavi vprašanje, pa mu odgovori: Ti bom povedal privat, folku se mudi scat.

Tipičen Al Gore.

Zgodovina sprememb…

sprasujem ::

msjr
A ne razumeš da se tu že dva meseca pojavljajo številke, ki so milo rečeno čudne. Na nobeni drugi boji na svetu nič tako dolgo in nenavadno. Zakaj neko bojo imeti sploh prižgano, če ne kaže prav? Dva meseca? To je boja, za katero je treba poskrbet, ker skrbi za varnost ljudi! Za avstralce v tem primeru.
Kaj so oni manj vredni kot ostale populacije na svetu, pa lahko ta boja kar plava prosto po Prešernu, čedalje bolj stran, kjer je mišljena?

msjr ::

@sprasujem:

sem si ogledal številke in se meni ne zdijo nič nenavadne. Dokler je boja pri miru, so meritve normalne. Potem se počasi (dnevno) višajo/nižajo, dokler se ne "zatakne" nekje drugje in se spet umirijo.

Tvoj problem je v tem, da je on-line vidiš samo enkrat dnevno in se ti zdi razlika ogromna, za merjenje tsunamijev (temu je boja namenjena) se meri v manjših intervalih, rekel bi ~1 minuto, če ne še manj. Če se v tej minuti/dveh blazno dvigne gladina, potem boja sproži alarm, na daljši rok so vsi podatki, ki jih pošilja zgolj globine morja nad katerim pluta in ne motijo sistema za opozorilo pred tsunamiji, čemur je boja prvotno namenjena.

Čisto je možno, da noaa še dodatno natančno meri globine morja, nikoli ne veš, kje bo treba postavit naslednjo naftno ploščad.

Dovolj logično?

msjr ::

Aja še nekaj. Lahko da je boja zasidrana prav na robu grebena in jo tok odnaša enkrat tako da meri globje in drugič spet v plitvino.

Mimogrede: na W obali Cresa se da pri Beliju se sidrat tako, da sem vržeš v ~5m, pa si samo zaradi vrtenja na sidru nekaj časa na 5m in potem lahko takoj na skoraj 100m globine in to pri ~30m verige (btw. ne priporočam takega sidranja sploh pa ne če mislite zapustiti barko).

sprasujem ::

No po dveh mesecih končno zapisali obvestilo. V glavnem neresno da šele po dveh mesecih dajo obvestilo.

msjr ::

Eh, no vidiš, torej zaenkrat ne bo konca sveta.

(ko pa bo, te bodo obvestili šele čez dva meseca, tako da sploh ni panike)

innerspace ::

sprasujem je izjavil:

Na žalost slab showman, kjer skuša vse povedat pa nič ne pove, kar se tiče fizike. Vmes pa ohranja bistvo. Posmehovati se ljudem z drugačnim mišljenjem. Sem si ogledal cel film, na splošno 70 % posmehovanje drugega. Ostalih 30 % zavajanje občinstva. Komaj zdržal to njegovo hlinjenje, glumaštvo.

Najbol tipična pa sta začetek in konec. Sploh ne govori o fiziki, ampak o
tem kako nestrpni so nasprotniki (na začetku), ko se mu na koncu postavi vprašanje, pa mu odgovori: Ti bom povedal privat, folku se mudi scat.

Tipičen Al Gore.


...sem vedel, da ne bo slo...

Mislim, da tu ni pomoci. Vsak naj verjame, kar mu sede, kar je v bistvu tudi fer. Samo ne se potem cudit zakaj gre svet v maloro... :|
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Matako ::

Kar mirno, ne bo še konec sveta - saj vam je lepo Baba Vanga napovedala, da bodo muslimani samo njukali cel svet, ampak potem bo spet vse kul. Ni panike, LOL!
/\/\.K.

Matev ::

"sprasujem" nasedal si zgodbici o boji
in na podlagi tega si delal zaključke o svetovnem potopu, bogsigavedi kakšne neumnosti si še pozavgal v svojem obstoju

škoda

innerspace ::

Hja, prehitro pograbit vsako malo pomembno anomalijo nima smisla, ker ocitno ratajo iz tega precej absurdne zgodbe.
To energijo porabit za poglabljanje in dojemanje...je veliko bolj smiselno.

'Sprasujem', tvoj cas, ki ga porabljas za iskanje misterioznih zgodb, je verjetno vrzen stran oziroma le utrjuje nek emocionalni krc, ki te odvraca od iskanja prave 'resnice' ...karkoli ze to je:)

Ready to switch?
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

sprasujem ::

Matev
"sprasujem" nasedal si zgodbici o boji


Ne glede na moje razmišljanje (mimogrede če še nisi opazil, se mi je šlo bolj za predstavitev ideje v bolj provokativnem - udarnem naslovu teme), si za to poklicani znanstveniki, ne bi smeli dovoliti dvomesečne blamaže. Jaz temu pravim sramota za znanost.

msjr
Tvoja razlaga o premikanju boje ni dovolj logična, ker bi za vsako meritev globine morali podati tudi položaj boje hkrati, torej še en stolpec podatkov s kordinatami zraven. Ker jaz vidim koordinate vedno iste. Torej ni ravno smisel v prostotavajočem merjenju globine recimo zaradi postavljanja naftne ploščadi. Je bolj smiselno njihovo obvestilo o okvari inštrumenta.


innerspace
...sem vedel, da ne bo slo...


Lahko mi verjameš, da sem si ogledal celoten video. Poln kontradikcij in posmehovanj. Sicer sem totalno bolj proti Einsteinovi teoriji relativnosti kot pa proti kvantni teoriji(ta prizna vpliv opazovalca na sistem, ki ga opazuje (človeški faktor)). Samo tale tip tako degradira človeštvo in človeka, češ kako neumni,ničevi,praktično čisti slučaj, napaka narave da smo, da mi je že ratalo slabo.

rsroki ::

..konec je blizu...a naše države ne sveta :)):))>:D
rsroki

Matev ::

A ne razumeš da se tu že dva meseca pojavljajo številke, ki so milo rečeno čudne. Na nobeni drugi boji na svetu nič tako dolgo in nenavadno. Zakaj neko bojo imeti sploh prižgano, če ne kaže prav? Dva meseca? To je boja, za katero je treba poskrbet, ker skrbi za varnost ljudi! Za avstralce v tem primeru.


in iz tega si ti sklepal da se zemlja napihuje

?

innerspace ::

S> Lahko mi verjameš, da sem si ogledal celoten video. Poln kontradikcij in posmehovanj. Sicer sem totalno bolj proti Einsteinovi teoriji relativnosti kot pa proti kvantni teoriji(ta prizna vpliv opazovalca na sistem, ki ga opazuje (človeški faktor)). Samo tale tip tako degradira človeštvo in človeka, češ kako neumni,ničevi,praktično čisti slučaj, napaka narave da smo, da mi je že ratalo slabo.

Ej, verjamem ti, da si pogledal celega!
A ocitno si razumel po svoje, zato sem napisal, da ni slo...ker ocitno nisi dojel razlage. Pa ne se sekirat za to, nihce vsega ne razume, ker se ne da vsega razumet:)

Ne si gnat k srcu necesa, kar nima tam kaj iskat.

........
Sicer pa je ta tema itak fail:P
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

atlantida (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19140141 (34358) Mipe

Konec sveta 2012 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21134116 (29213) bluefish

Leto 2012 .. velika katastrofa? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6911505 (5330) bluefish
»

So našli ATLANTIDO ali ne? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26617168 (14128) GaPe

Več podobnih tem