» »

Zamenjava grafične v garanciji

Zamenjava grafične v garanciji

«
1
2 3 4

JebatGa ::

Pozdravljeni! Pred približno tednom dni se mi je pokvarila grafična kartica 8800gts 320mb vredna 310€. Ko sem jo odnesel v trgovino so mi dejali, da jo bodo najverjetneje na servisu zamenjali za drugo. Čez nekaj dni so nazaj poslali grafično kartico 9600gt 512mb vredno v isti trgovini 170€. Moje vprašanje pa je ali kdo od vas ve ali mi morajo nazaj dati grafično iste kakovosti ali v istem cenovnem razredu. Poleg tega ta grafična je že v mojem računalniku in me zanima tudi če sem že zajebal stvar ko sem jo vzel. Hvala za vse odgovore. Dejan.

bluefish ::

Bodi zadovoljen, ker je boljša od prejšnje.
Če se ne motim je tako, da ti morajo dati enako ali pa v primeru, ko je ni več v prodaji, približno enako zmogljivo.
Bo pa še kdo povedal.

Steinkauz ::

Dat ti morjo keš ali enak ali boljši izdelek, sam tole gre men precej na živce, kar lahko ti dajo neki novga, ki je na papirju bolš, v resnici pa ima probleme. Jst bi zahteval keš ali grafo, ki danes stane 310 eur. Ne vem pa točno, kako je to z zakonom urejeno, me pa zanima. Je pa bla ta debata že parkrat na tem forumu.

mesoreznica ::

9600GT je gladko boljša od 8800GTS 320MB. Tak da jaz bi bil zadovoljen. A ti morajo dati grafo v istem cenovnem razredu pa ne vem. Pomoje ne, potem bi ti morali dati GTX 260.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

AngelOfDeath ::

Pod garancijo ti morajo izdelek popraviti. Če to ne gre ti dajo podoben ali boljši izdelek. Ča še to odpade pa dobiš denar nazaj.

Glede 310€ pa me zanima kje si zdaj videl to grafično za tak denar ?
edit: Slovnica

bluefish ::

Glede 310€ pa me zanima kje si zdaj videl to grafično za tak denar ?

Verjetno je toliko dal zanjo ob nakupu. Sedaj je seveda vredna mišji prdec.

Dr_M ::

V garancijskem casu je produkt vreden toliko, kot si placal zanj. Seveda, ce gre za garancijsko zamenjavo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

JebatGa ::

Verjetno je toliko dal zanjo ob nakupu. Sedaj je seveda vredna mišji prdec.


Da sem pozabil omeniti. Računalnik in grafična je bil kupljen pred 20 meseci in garancija velja 24 mesecev.


V garancijskem casu je produkt vreden toliko, kot si placal zanj. Seveda, ce gre za garancijsko zamenjavo.


Torej sem bolj neumne sorte. Kaj to pomeni

mesoreznica ::

Pomoje nisi neumne sorte. Meni se zdi ok zamenjava.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Dr_M ::

Torej sem bolj neumne sorte. Kaj to pomeni

Da JE tvoja graficna se vedno vredna toliko kot si placal zanjo. Probi se dogovorit z prodajalcem, drugace se pozanimaj pri inspekciji (ni pa treba takoj prodajalcu grozit, dokler se ne pozanimas).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

JebatGa ::

Hvala za vse odgovore. Grem v ponedeljek takoj v trgovino se pozanimat.

AngelOfDeath ::

Servis ti je dal boljšo grafično kot je tvoja bila. Tako da dvomim da boš kaj naredi.
edit: Slovnica

Zgodovina sprememb…

Urc ::

Pač ljudje niso nikoli zadovoljni... Servis ponudi boljšo grafo, oni bi radi še boljšo in povračilo gotovine. Upam, da nekje najdejo zaprašeno škatlo na kateri piše 8800 GTS 320 MB in ti zamenjajo !

mesoreznica ::

Ej pomoje če boš moril in so pametni bodo ziher nekje staknili še kako zapakirano 8800GTS 320MB. Pa boš potem imel enako grafo, ki je seveda slabša od 9600GT.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

xabre ::

Če ni možna menjava z enakim ali boljšim izdelkom, dobiš denar.
Ti si dobil boljši izdelek, tako da daj mir.

Steinkauz ::

Kako dokažeš da je boljša?
Lahko da je na papirju boljša(ima recimo večjo frekvenco pomnilnika in jedra, samo ima pa vodilo slabše in zato dela slabše). Tole z boljši izdelek mi nikol ni preveč dišal. Recimo da si kupil disk, ti crknil, so ti dali novega, ima več placa, isto število obratov, vendar je prenos podatkov veliko hitrejši...
Al ti pa firma ne odgovarja...
Ti si kupil izdelek po svoji odločitvi, oni ti pa lahko podtaknejo karkoli, samo da je "bolš".

To bi mogl vedno dat kupnino nazaj, če nimajo enakega izdelka.

blackbfm ::

Če jo je prevzel, podpisal al kaj jz vem potem itak nima več kaj praskat. Danes 8800gts 320mb ne bi bla vredna 170 eur, torej bi bla sigurno slabša od te, ki jo je dubu.

mesoreznica ::

Kako dokažeš da je boljša?
Lahko da je na papirju boljša(ima recimo večjo frekvenco pomnilnika in jedra, samo ima pa vodilo slabše in zato dela slabše). Tole z boljši izdelek mi nikol ni preveč dišal. Recimo da si kupil disk, ti crknil, so ti dali novega, ima več placa, isto število obratov, vendar je prenos podatkov veliko hitrejši...
Al ti pa firma ne odgovarja...
Ti si kupil izdelek po svoji odločitvi, oni ti pa lahko podtaknejo karkoli, samo da je "bolš".

To bi mogl vedno dat kupnino nazaj, če nimajo enakega izdelka.


LOL. No kr najdi mi review kjer ni 9600GT 512MB boljša od 8800GTS 320MB.

Na hitro ena primerjava: 9600GT vs 8800 GTS 320MB

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Dr_M ::

Fantje, ne gre se za to ali je boljsi ali ne, Ni v enakem cenovnem razredu. Dejte si to dopovedat.
A vi bi bli zadovolni, ce bi placali precej denarja za nek izdelek, potem bi ga vam pa v garanciji zamenjal za cenejsega (zmogljivost pustite pri miru).
Njemu pripada nov izdelek enake vrednosti in ne enake zmogljivosti.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mesoreznica ::

Fantje, ne gre se za to ali je boljsi ali ne, Ni v enakem cenovnem razredu. Dejte si to dopovedat.
A vi bi bli zadovolni, ce bi placali precej denarja za nek izdelek, potem bi ga vam pa v garanciji zamenjal za cenejsega (zmogljivost pustite pri miru).
Njemu pripada nov izdelek enake vrednosti in ne enake zmogljivosti.


Si prepričan v to kar govoriš? Torej če najdejo kje zapakirano še 8800 GTS 320MB ki se rpodaja za recimo 150€ mu je ne smejo dati ker je polovico ceneje? Čeprav je enaka grafa kot jo je imel? Ne ga srat no.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Urc ::

A vi bi bli zadovolni, ce bi placali precej denarja za nek izdelek, potem bi ga vam pa v garanciji zamenjal za cenejsega (zmogljivost pustite pri miru).

Dobra fora. Seveda bi bil bolj zadovoljen, če mi zamenjajo za boljši izdelek, seveda po zmogljivostih. Jaz npr. vem, da starih jajc ne morem prodat za toliko kolikor sem kupil in bi bil pač srečen, če mi nekdo ponudi boljše zastonj. Cene grejo pač s starostjo navzdol. Finta je ker mu lahko zamenjajo za enak izdelek, tako da ne vem za kaj se bunite ? Dr_M torej mu po tvoje brez problema sedaj pripada 260 GTX ?

Dr_M ::

Jest sm mel podoben problem, ko mi je ram crknu (vredn 210€) in sm potem hotu uzet neki druzga (ko je bil ram cca 150€), ampak meni bi pripadale komponente v vrednosti 210€ (tako so mi v trgovini sami ponudil).
Tako da, ja GTX260 bi mu pripadala.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

AngelOfDeath ::

@ M

Verjetno maš kako zakonsko podlago zato ali ?
edit: Slovnica

JebatGa ::

Fantje fantje ne se kregat. Mi je od brata frend danes zvečer povedal, da ko se je njemu zgodilo nekaj podobnega pred parimi meseci(grafična so mu morali zamenjati) so ga v isti trgovini poklicali da mu bodo dali novo grafično, on je šel tja in dodal par evrov na polno vrednost stare grafične in dobil čisto novo grafično po svoji želji. Ne vem zakaj tega niso isto storili zame. Mogoče se je politika trgovine spremenila?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JebatGa ()

huek111 ::

Upam da bo moja 8800gt 512mb crknila! Sem dal zanjo 340 € sedaj pa je vredna komaj 134,85 € link bom profitiru 205,15 € >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huek111 ()

Dr_M ::

AngelOfDeath: zato pa sm predlagu, da se najprej pozanima pri trzni inspekciji.

Ampak ja, ne morejo ti zamenjat s izdelkom s pol manjo vrednostjo. Ni logike.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zheegec ::

Dr_M: Seveda lahko. Rabljena 8800GTS 320MB je vredna 80€, nova 9600GT je vredna več od tega. Torej je dobil artikel z večjo vrednostjo.
Drugače pa zakon pravi, da se mora zamenjati z novo, enako ali boljšo grafično.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

bluefish ::

Zakon o varstvu potrošnikov, 20. člen

"Proizvajalec mora zagotoviti, da pooblašceni servisi razpolagajo z vsemi potrebnimi nadomestnimi deli za odpravo okvar in pomanjkljivosti, da takoj sprejmejo blago v popravilo in da napake odpravijo najkasneje v skupnem roku 45 dni od dneva, ko je dajalec garancije oziroma pooblašceni servis prejel zahtevo za brezplacno odpravo okvare in pomanjkljivosti izdelka. Ce proizvajalec tega v tem roku ne stori, mora potrošniku brezplacno nadomestiti tak izdelek z enakim novim in brezhibnim izdelkom."

Žal pa nisem zasledil, kako je zakonsko določeno ravnanje v primeru, ko enakega izdelka ni več na voljo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Dr_M ::

Seveda lahko. Rabljena 8800GTS 320MB je vredna 80€

Trzna vrednost rabljene stvari je nepomembna in se ne uposteva. Uposteva se cena, ki je na racunu. Sicer pa si lahko tole ogledate. Toliko o vasin vrednostih.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zheegec ::

To je pa cena NOVE grafične, in to čisto nerealna.

Pri uveljavljanju stvarne napake pa lahko zahtevaš vračilo kupnine, v tem primeru pač ne.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

blackbfm ::

Plačaš itak zmogljivost. Torej vprašanje je samo ali je dobil enako ali boljšo zmogljivost od tiste prejšnje. Kolikor jaz dojemam situacijo ima boljšo kartico. Sicer pa če je grafo prevzel, SE JE STRINJAL Z ZAMENJAVO in dogovor je bil sklenjen. Konc debate:P

Okapi ::

Tudi pri uveljavljanju garancije lahko (po mojem razumevanju zakona) zahtevaš nazaj kupnino, če ti pokvarjene zadeve ne morejo v 45 dneh popraviti oziroma nadomestiti z enako novo.

Ampak če ti ponudijo namesto enake kartice novejšo in boljšo, moraš biti zelo previden pri zavrnitvi takšne ponudbe, ker se ti, kot so tule že ugotovili, kaj lahko zgodi, da potem zanalašč od kje izbrskajo kakšno enako.

Pri uveljavljanju garancije namreč ne moreš zavrniti enakega izdelka in zahtevati denar. To lahko storiš, kot pravi ALIEn3001, le pri uveljavljanju stvarne napake.

Skratka, če bi bil 100%, da nove 8800GTS ne bi mogli dobiti, bi se splačalo vztrajati pri vračilu denarja, ker pa ne moreš biti 100%, je veliko bolje vzeti boljšo kartico, ne glede na trenutno ceno.

O.

fosil ::

Ta grafična ni vredna 310, ampak je toliko stala. Vrednost in novonabavna cena pa ni ista stvar. Z zamenjavo si v vseh pogledih dobil boljšo grafično, tako po zmogljivostih, kot tudi po vrednosti.

Lahko pa vzamemo drug primer. Z 10 let starim avtom narediš totalko in greš na zavarovalnico. Kakšno vrednost ti bodo izplačali, novo vrednost avta ali 10 let starega?
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

=Exceed= ::

Fantje, ne gre se za to ali je boljsi ali ne, Ni v enakem cenovnem razredu. Dejte si to dopovedat.
A vi bi bli zadovolni, ce bi placali precej denarja za nek izdelek, potem bi ga vam pa v garanciji zamenjal za cenejsega (zmogljivost pustite pri miru).
Njemu pripada nov izdelek enake vrednosti in ne enake zmogljivosti.



Oprosti po 20m je pa to druga pesem! Še nikoli nisem zasledil da bo pred istekom garancije vrnili oz zamenjali izdelek za isti cenovni razred. Če je kaj imajo 45 dni časa, da uredijo RMA in lahko dobijo 8800GTS in mu jo zamnejajo on pa je, če sem prav razumel, dobil graafično takoj.

=Exceed= ::

Tudi pri uveljavljanju garancije lahko (po mojem razumevanju zakona) zahtevaš nazaj kupnino, če ti pokvarjene zadeve ne morejo v 45 dneh popraviti oziroma nadomestiti z enako novo.


O.


Pri uveljavljanu granacije po 8 dneh nimaš več pravice zahtevatni nazaj za kupnino. Ostane ti samo še menjava blaga (jajce za jajce, jajce za jabolko z doplačilom), ali pa počakaš da izdelek popravijo v 45 dneh, po tem času si pa upravičen za novo oz za isto ali boljšo menjavo.

LP

damjan11 ::

To je kar teška debata kako in kaj? Če je dal 310e za kartico, bi hotel 310e dobropisa ampak če sem jaz prodajalec ti garantiram, da nekje staknem gts-ko in ti jo "polotam" nazaj da bo delala in potem se ti misli. Dokler ne govoriš z inšpektorjem kakšne so možnosti, potem raje ne koplji dalje.

To je seveda moje mišljenje
GORAN KMET

Dr_M ::

Ce ti po 45 dneh ne zrihtajo, lahko zahtevas kupnino nazaj.
Jest bi v tem primeru zahtevu, da mi zrihtajo drugo tako graficno (ceprov je starejsa), cist tako iz principa, da bi njim visje stroske naredu.


Oprosti po 20m je pa to druga pesem!

Sej ti proizvajalec da garancijo in zato more uvoznik poskrbet za ustrezno zamenjavo.
Ce sm jest dal za izdelek 200€, pa tut ce mi zadnji dan garancije crkne, hocem dobit novega v enaki vrednosti (ce se ga ne da popravit), ne pa da potem dobim produkt vreden 100€.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kitewing ::

Naj bi bilo nekako takole: V 20 mesecih si tudi ti imel določeno korist od te grafične kartice in v primeru vračila kupnine so ti dolžni vrniti celotno kupnino zmanjšano za uporabnino za 20 mesecev in verjetno bi prišel na znesek današnje vrednosti te kartice.

Po zakonu so ti dolžni zamenjati za kartico, ki ima enake ali boljše lastnosti.

Okapi ::

upravičen za novo oz za isto ali boljšo menjavo.


Za boljšo samo v primeru, če ti na to pristaneš. Izdelek lahko kupiš tudi zato, ker ti je všeč na pogled (na primer zapestno uro), ali ker recimo zbiraš grafične kartice in hočeš imeti v zbirki natanko ta model. Če ga ne uspejo popravit v 45 dneh, ti morajo dati novega. Če nimajo novega, ti lahko ponudijo kaj drugega, vendar pa tega nisi dolžan sprejeti. Če vztrajaš, morajo najti enakega ali vrniti kupnino.

O.

damjan11 ::

Naj bi bilo nekako takole: V 20 mesecih si tudi ti imel določeno korist od te grafične kartice in v primeru vračila kupnine so ti dolžni vrniti celotno kupnino zmanjšano za uporabnino za 20 mesecev in verjetno bi prišel na znesek današnje vrednosti te kartice.

Po zakonu so ti dolžni zamenjati za kartico, ki ima enake ali boljše lastnosti.


Plačati uporabnino???? to pa je spet nekaj novega.... še nikoli čul. Če bi človek naparavil nekaj "senzacionalnega" z to karto in bi na ta račun služil, bi lahko trgovina zahtevala določeno nagrado ker ti je to omogočila??

Dr_M ::

Malo iscem zdele predpise in zakone o teh stvareh, ampak nikjer jasno ne pise kako je s tem.
Se vedno pravim, da bi se blo vredno pozanimat pri trzni inspekciji, kako je glede tega.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Utk ::

Upam, da se boš pritožil in da najdejo nekje tisto staro grafo. Res ti privoščim. Jaz sem zadnji, ki kaj spoštujem slovenske trgovce, ampak da nekdo dobi boljšo stvar v garanciji in se pritožuje, je pa res preveč.
Karkoli ti dajo namesto pokvarjene stvari, se moraš ti nekako strinjat, to je res. Ampak dat ti morajo vsaj tako dobro stvar, ne pa vsaj tolk vredno, in sploh ni pomembno kolk je stvar vredna. Pa sej to piše v zakonu. Kje piše kaj o "vrednosti"?

Dr_M ::

Sej to je problem, nikjer jasno ne pise kako je s tem. Uredu, ce bi pisal, da vrednost ni pomembna, potem ti lohk podturi karkoli.
Se vidi, kako luknjaste mamo zakone in predpise, da lahko nekateri Ceferini zivijo od kriminalcev.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zheegec ::

saj ti lepo piše. Pri zamenjavi se govori o lastnostih artikla, ne pa o ceni artikla. Torej enaki (ali boljši, če ti ni všeč boljši, torej se ne podpišeš, ti pa nekje izbrskajo enaki artikel. Se je že zgodilo, da je trgovina morala prodati nek artikel nazaj uvozniku, da ga je uvoznik lahko stranki zamenjal v garanciji).
Bi bil ti vesel, če bi ti 8800gts 320mb staro 20mesecev in takrat vredno 250 zamenjali za 8600GT s pozlačenim hladilnikom v vrednosti 260?

Še dobro, da imamo jasne zakone glede tega!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

=Exceed= ::

DR_M si dobil odgovor od AlIEn3001-a

Dr_M ::

Še dobro, da imamo jasne zakone glede tega!

Ne, zakoni so delec od jasnega.
Ce bi njemu hotel dat izdelek s podobnimi lastnostmi, bi mu mogl dat VSAJ 9800GT (ta graficna je v tem rangu, kar je bila 8800GTS 320 takrat).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bluefish ::

Ce bi njemu hotel dat izdelek s podobnimi lastnostmi, bi mu mogl dat VSAJ 9800GT (ta graficna je v tem rangu, kar je bila 8800GTS 320 takrat).

Nima veze, v kakšnem rangu je ta kartica sedaj, dejstvo je, da je dobil kartico z enakimi zmogljivostmi oz. celo boljšimi.

Dr_M ::

Ce ti crkne nek HIFI ojacevalec za 2000€ (npr 2x100W), pa ti oni dajo novga (od iste firme) za 500€ (2x120W) in ti recejo ja sej je celo bolj zmogljiv. A bi blo to uredu?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Utk ::

Meni res ni jasno, kaj ni jasno.
Grafična kartica ima točno določene funkcije, zamenjat ti morajo s takšno, ki dela to vsaj tako dobro kot tvoja. Kaj ima veze kolk napredka in kolk pocenitev je blo v tem času.

kitewing ::

Info na mimovrste.si:
http://www.mimovrste.com/info/206/vraci...

V primeru reklamacije, lahko kupec, v skladu z zakonskimi omejitvami, zahteva zamenjavo artikla, njegovo popravilo ali vračilo kupnine. V slednjem primeru si prodajalec pridržuje pravico, da za čas, ko je kupec blago uporabljal, obračuna najemnino po veljavnem ceniku, vendar največ v znesku, za kolikor se je, v času uporabe in zaradi uporabe, artiklu zmanjšala tržna vrednost.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iz garancije dobil nov napajalni (bolji||slabsi) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
12816706 (13753) solatko
»

graficna kartica in garancija (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
575753 (4836) IvoJan
»

nVidia: GeForce 8800 GT in osvežena GTS

Oddelek: Novice / Grafične kartice
445681 (4035) Jst
»

Mlacom že ima 8600GTS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1159180 (5631) plavi85
»

GeForce 8800 GTS 320mb za 340eurov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
21813787 (7674) TechBeats

Več podobnih tem