» »

Kako hladiti grafično?

Kako hladiti grafično?

mnlh ::

Imam pasivno hlajeno grafično in me zanimajo vaše izkušnje, kako jo hladite z dodatnim ventilatorjem?

Jaz bi usmeril kakšen večji ventilator na hladilna rebra pri nizkih obratih, da bi ostal sistem neslišen, ker se s tem namenom kupil pasivno. Kako v praksi? V trgovinah najdem samo eno varijanto:
http://www.mimovrste.com/artikel/114008...
ker dobiš nosilec.

blackbfm ::

Jz sm se zadnjič nekaj igral, sem vzel ventilator iz nekega starega napajalnika, ga fiksno privezal na hladilnik in priklopil na 12v adapter. Je kar fajn hladilo, sem zbil okoli 25 stopinj. Samo to je bilo bolj tako na hojladri tako da sem odstranu potem vse. Drugače pa tole z nosilcem dvomim da bi bil prav velik efekt.

Če imaš hladilnik take oblike kot jaz potem komot pritrdiš ventilator direkt gor:

Blindeye ::

Predlagal bi ti, da morda malo pobrskaš po tej strani:

https://www.cool-pc.org/

ali pa jih pokličeš. So namensko usmerjeni v tišanje računal, tako da bi ti morali znati pomagati.

Glede tega nosilca ne znam svetovati. Sam imam podobno situacijo kot ti, pa nimam dodatnega hlajenja grafične. Spredaj v ohišju ventilator in zadaj zadostujeta (seveda sta tiha), na procesorju pa BigTyphoon (stara verzija). Grafična temperatura tam okoli 55-60, procesor 35-40. Res pa je, da ne navijam... Najglasnejši del računalnika je napajalnik (LC 420 W).

Dobro izberi.

blackbfm ::

Moja ati 2600xt ima okoli 60 stopinj brez kakršnihkoli ventilatorjev na ohišju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

mnlh ::

Imam namreč tole grafično:
http://www.gigabyte.com.tw/Products/VGA...
Pri zahtevni igri se grafična močno segreje.

Ima dodatna hladilna rebra na zgornji strani, kar se vidi na tem linku:

Zelo učinkovito se hladi že, če samo malo pihlja na ta hladilnik, zato razmišljam o ventilatorju.

Blackclw: kako si pritrdil ventilator na hladilnik?

blackbfm ::

Privezal sem ga z malo debelejšo nitjo:) V glavnem če bi ga za stalno bi ga pa z izolirano žičko. Malo poglej če bi se pri tebi tut dal nekako speljat okol in pritrdit ventilator, drugače pa probaj s tistim z mimovrste.

Nagi Bator ::

Nabavi primeren ventilator 4-6 cm premera - ce gre vecji gor potem vecjega (tisji in ucinkovitejsi) in ga enostavno montiraj s samoreznimi vijaki, na ta rebra z zadnje strani.
Pazi samo, da ti eventualni ostruzki, ki nastanejo pri privijanju, ne popadajo po vezju kartice!
Priklopi na 7V ali 5V. Hladilo bo in se zmeraj bo tiho.

Tista zalmanova roka je bolj primerna za hlajenje CPU-ja ker segne ravno nad njega.
Sicer lahko nasraufas ventilator drugam, vendar ne bo stal pod najboljsim kotom za hlajenje graficne.

Razy ::

Js nisem imel kaj delat in sem zalepil 8x8cm ventilator zraven graficne z lepilnim trakom...boljse kot pa nic :)...racunalnik je bil itak star in sem se malo zajebaval :)

mnlh ::

60 stopinj brez ventilatorja, ja itak, ampak jaz bi raje videl velik manj.
Problem je tudi, ko je grafična obremenjena in se segreje tudi do 80 stopinj....to je pa zame preveč!
Z malo sapice na grafično se bolj "kul" počutim :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamenjava ventilatorja [ati radeon 6850]

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
182114 (1946) gazibo
»

Kako utišati MSI radeon 9800 pro?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201530 (1190) Pyr0Beast
»

Procesor, ohladi se! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
6110103 (6573) xabre
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9418793 (15916) Wofk
»

Hlajenje GF4 Ti 4200 128 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
837956 (6216) DjTonic

Več podobnih tem