» »

Grafična GTX280 nasvet

Grafična GTX280 nasvet

car3 ::

Torej kupujem NOV komp (denar ni ravno ovira), v prvi vrsti bo namenjen igram. Konfiguracijo imam sestavljeno in za to ne potrebujem nasveta.
Potrebujem pa nasvet glede najmočnejše NVIDIA kartice ta hip! Zato nekaj vprašanj:

1. Tile GTX280 ki se prodajajo ta hip so izdelani v 65 ali 55nm tehnologiji? Kako preveriš tehnologijo izdelave? Namreč v oglasih po netu nikjer ne piše...
2. Ker se s kompom ne mudi zelo, se mi morda splača kaj počakat? Morda izide kmalu kaka nova Nvidia TOP kartica?
3. Je 2x gtx260 v SLI močnejša varijanta kot 1x gtx280 ?

Ceno imajo gtx280 se vedno zasoljeno, npr. Funtech ima "akcijo" : http://www.funtech.si/akcije.htm
Je to v 55nm tehnologiji izdelave? Asus je kvaliteta to vem, ampak ali se morda splača kak drug proizvajalec ki je cenejši / se morda bolje navija?

P.s: Ati kartice (kljub nizji ceni in boljšimi performansi) me NE zanimajo, zaradi posranih driverjev;) (govorim iz izkušenj)

Hvala vnaprej za vsakršno pomoč in pa lep pozdrav

dzinks63 ::

Odvisno koliko se ti vse skupaj mudi, ker kolikor sem zasledil bodo kmalu prišle nove nvidia kartice na še manjšem proizvodnem procesu, tako, da bi se mogoče splačalo še malo počakati.

BuBBle.D ::

1. Celotna GTX2X00 serija je izdelana v 65nm tehnologiji. Refresh pride kmalu, zato ti tudi jaz, kot dzinks63, predlagam da rahlo počakaš in kupiš novejšo varijanto.

2. Kot že rečeno, DA se splača počakat.

3. Da, 2xGTX260 je dosti hitrejše od ene GTX280


Če se že odločiš, da ne boš počaal z nakupom, potem se izogni nakupu GTX280 v Sloveniji, saj so cene NENORMALNE. V tujimi se GTX280 lahko kupi od 360€+PPT dalje.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

car3 ::

Nekje na netu sem zasledil da naj bi že kao konec oktobra prišle nove gtx280 v 55nm tehnologiji, zato sem tudi spraševal, ker bi bilo seveda bolje za navijanje.
Toliko nasprotujočih informacij sem dobil na stricu Googlu in sama neka ugibanja...

Ima kdo kak konkreten info kdaj misli Nvidia kaj lansirat? Tudi jaz mislim da kmalu ker gtx280 je na sceni že pol leta.
Nebi pa rad zdaj skeširal gtx280 pa cez 2 tedna pride kaj novega ven, to bi blo pa na BAD :>

BuBBle.D ::

Jaz srčno upam, da si bom lahko za božič kupil kaj novega.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

keba ::

če nisi preveč navezan na nvidio si rajš i kupi 4870x2!

BuBBle.D ::

Nimam rad multi-gpu rešitev. Samo ne me vprašat zakaj, ker se je nazadnje, ko smo razpravljali zakaj, tema končala v prepiru. Vedno kupim najhitrejšo single-gpu grafično.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

Valvoline ::

Nimam rad multi-gpu rešitev. Samo ne me vprašat zakaj, ker se je nazadnje, ko smo razpravljali zakaj, tema končala v prepiru. Vedno kupim najhitrejšo single-gpu grafično.

Pametno. Sam pa ku..ba so gtx280-ke predrage.
Drgač pa x2 sli,sfire in podobno je preveč požrešno,600-700w PSU nadgradnja,pa še kišta se greje k radijator.
:)

darius ::

Najhitrejša nvidia je trenutno 9800GX2 in ne 280GTX, dobiš pa jo za 300€.
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

keba ::

9800gx2 je multi gpu!!?

car3 ::

9800gx2 ima 2 gpu-ja seveda, jaz sem se nekako odločil da počakam osvežitev gtxa280 in potem nabavim takoj.
Ati se mi je za vedno zameril z njihovimi driverji, žal, ostajam na nvidii;)
Mika me edino da ne čakam na novega gtxa280 in vržem 2 gtxa260 v SLi, will see...

B & O ::

Kje pa jo lahko dobiš za 300€, seveda 9800GX2 in v SI.

darius ::

TUKAJ :)

- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

batista bomb ::

Tukaj je še boljša cena:D

car3 ::

Sem se prekopal čez nekaj review-ov in testov in 9800gx2 ni hitrejša od gtx280, res pa je da je gtx280 hitrejša samo za malenkost a precej dražja.
Mene zanima a se da kje vidt kak vpogled kaj nvidia misli lansirat v bodoče in predvsem kdaj?
Shit je kot vedno, ker ne da se mi čakat z nakupom, a stare tehnologije tudi nebi rad kupil tik preden izide kaj novega:>

x45 ::

atijeva x2 4870 je skor enaka cena kot 280 gtx in hitrejša, pa 55nm.

tilinho20 ::

Ja saj je rekel da ne bo kupil ATI-ja zaradi driverjev.

x45 ::

bedarija... sicer pa pravi driverji in ogromna moč prde ravno zdaj to je 8.12 ki bo izkoriščal gpu kot cpu.

tilinho20 ::

ja vem...pač njegova odločitev

car3 ::

Nekoč sem si lastil legendarno Ati 9800 pro, je bla res dobra za svoj čas. Kaj dobra, najboljša!
A v igrah sem naletel na milijon bugov, nekateri so bili softwerske narave, za nekatere buge pa so bili krivi kar proizvajalci iger, ker so pisali igre v mislih na Nvidia kartice.
Pa še danes je aktualno: Nvidia the way it was ment to be played...
V istih igrah in pri istih nastavitvah pri Nvidi-i teh bugov cudežno ni bilo in takrat sem si rekel hvala lepa Ati, nikoli več.
Ker sem odprte glave in sem mišljenja da se časi spreminjajo sem seveda gledal sedaj tudi za novimi Ati karticami, misleč da so njihovi driverji vsaj na ravni Nvidie, a ker spremljam tudi še druge računalniško usmerjene forume,
sem spoznal da Ati ni kaj veliko naredil na bolje z njihovimi KANTAlisti :> Veliko ljudi ima probleme, to je dejstvo, BSOD-ji, popačene texture, razna error sporočila...
Poleg tega je pa splošno znano dejstvo da Nvidie se bolje navijajo (skor vsaka ima še nekje 30% rezerve), majo boljše hlajenje, ponavadi tudi boljso garancijo, bolj kvalitetne proizvajalce...zato ostajam pri zelenih;)

keba ::

jst mam 4870 in nisem meu še nobenega problema, vse deluje kot urca, pa igram veliko iger in delam vse mogoče stvari na računalniku. sm izrednjo zadovoljen z grafično in gonilniki. Mogoče je bilo vse res pri prejšnjih generacijah, samo zdej se je ati izenačil z nvidio, sam sm prej tudi imel nvidio(7600gt). mislim da z nakupom 4870x2 nimaš kej zgrešiti, drugače pa raje počakaj, da pride kaj novega vn.

mesoreznica ::

Tudi jaz sovražim ATI-jeve driverje in sem hotel Nvidio. Samo ko sem videl kako dober je HD4870 in za kako ceno se prodaja sem tvegal in kupil 3 mesece staro HD4870. Sedaj spet kupujem... še eno rabljeno HD4870 za CF. :D Ampak to se še morem odločit.

Ne rečem tudi jaz bi imel GTX 280. Z veseljem, bolj zaupam Nvidi-ji. Ampak za tako ceno..... naj si jo vtaknejo v svojo zeleno ...

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Baltazar-x ::

X2 4870 ma pravo ceno, pač 2gb ddr5, 2 jedra prot nvidi 1gb ddr3 in 1 jedro. Podobne končne cene podobne zmoglivosti, če gledamo navadno 4870 pa že dolgo nismo mel tok pocen zmoglivo grafično kartico, tko da mislm da si je ati zaslužu mal več profita, saj v končni fazi smo na bolšmu mi kupci ker je konkurenca prava. Za ati driverje berem o slabih iskušnah čeprav sam nisem mel nkol teh težav niti poznam ne nobenga da bi jih dejansko mel, mislim si da je nvidia lobi močnejši. Dejmo še atiju mal dnarja in s tem pocenimo vse grafične kartice.

Jst ::

Jaz sem imel paleto grafičnih kartic, pa so pri vseh bili driverji en buh pomagej. ATI s svojimi katalisti, ki potrebujejo dot net, groza. Nvidia, ki je bila odgovorna za eno tretjino sesutij Viste. Pa oboji se zaženejo tako počasi, da si včasih kar v dvomih, če nisi morda mis-click-nil.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

x45 ::

Nekoč sem si lastil legendarno Ati 9800 pro, je bla res dobra za svoj čas. Kaj dobra, najboljša!
A v igrah sem naletel na milijon bugov, nekateri so bili softwerske narave, za nekatere buge pa so bili krivi kar proizvajalci iger, ker so pisali igre v mislih na Nvidia kartice.
Pa še danes je aktualno: Nvidia the way it was ment to be played...
V istih igrah in pri istih nastavitvah pri Nvidi-i teh bugov cudežno ni bilo in takrat sem si rekel hvala lepa Ati, nikoli več.
Ker sem odprte glave in sem mišljenja da se časi spreminjajo sem seveda gledal sedaj tudi za novimi Ati karticami, misleč da so njihovi driverji vsaj na ravni Nvidie, a ker spremljam tudi še druge računalniško usmerjene forume,
sem spoznal da Ati ni kaj veliko naredil na bolje z njihovimi KANTAlisti :> Veliko ljudi ima probleme, to je dejstvo, BSOD-ji, popačene texture, razna error sporočila...
Poleg tega je pa splošno znano dejstvo da Nvidie se bolje navijajo (skor vsaka ima še nekje 30% rezerve), majo boljše hlajenje, ponavadi tudi boljso garancijo, bolj kvalitetne proizvajalce...zato ostajam pri zelenih;)


Verjetno si spregledal da vse nove n-vidie rade odpovejo - čip poči spodaj - po določenem številu ugašanj, ker imajo navadno zlitino za vezen material pod čipom. Ati teh problemov nima.

Driverji ne vem sicer je veliko novega od takrat ko je bla zunaj 9800, danes so driverji 8.12 že zunaj... in vsaki so precej izboljšani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

mesoreznica ::

Daj X45 ne nakladaj. Nobeni Nvidi, ki sem si jo lastil ni nikoli nič počilo. Vse so delovale brezhibno.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

BuBBle.D ::

Tema se počasi razvija v Ati vs nVidia flamewar. Priporočam zaklep oz. stick to the topic.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

=Exceed= ::

Že samo če pogledaš prvi dve strani na forumu povsod samo težave s kompjutri z 4870...to ne pove malo (sem jo imel tudi sam in sem jo zamenjal ta 260GTX). Imel je težave z ATI karticami in je noče videti. Doma smo imeli pred leti grozne težave z fitatom in nočjo tut slišat zanj, pa čeprav za ceno zdaj ponuja ne vem kaj...

car3: ta hip je idina izbira 280GTX če € res ni problem. Nove verzije v 55nm sicer pridejo konec meseca, kdaj točno bojo pa pri nas je pa ? Kar se pa proizvajalca tiče pa poglej kakšno MSI OC edition. Super kartica.

LP

car3 ::

Nisem odprl te teme za flamewar, takoj v prvem postu sem povedal da me Ati ne zanima, a nekateri tega nočejo razumet in vsak svojega konja hvali. Zanimalo me je samo KAJ in KDAJ misli Nvidia kaj lansirat kar se tiče TOP segmenta kartic.

Exceed: hvala za info. točno tak odgovor sem potreboval! Verzija 55nm prihaja že dolgo časa in če bodo res konec meseca izšle, potem lahko dodamo se kak mesec ali 2, saj vemo kako je v naši
banana republik:) Mene pa že preveč prsti srbijo da bi čakal, in moj dobri stari 6800GT je zrel za penzijo:>

Istočasno se od te teme poslavljam, saj grem ta hip po novo mašino, z gtx280, poskušal bom dobit MSI OC, če ne bo pa tut kak Leadtek ali Gigabyte uredu.
Hvala vsem za pomoč in LP

IVo ::

Jaz sem slišal/bral da bo nvidia izdala grafično z dvema 260gtx jedroma in tako konkurirala 4870X2 samo datum izida pa še ni znan. Pomoje v prvem kvartalu naslednjega leta...

car3 ::

Oh kaj smo že vse slišal, kaj bo na koncu pa ve samo bog, še ta ne:>

No jst sm danes v Funtechu vzel svojo pošast, ki vsebuje Leadtek gtx280, na žalost Msi OC niso imel, no ja tolaži me stric GOOGLE kjer sm videl da se te karte OC-ajo na 700mhz core brez problema;) No za ene 2-3 leta smo spet mal IN:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: car3 ()

robotek87 ::

1. Celotna GTX2X00 serija je izdelana v 65nm tehnologiji. Refresh pride kmalu, zato ti tudi jaz, kot dzinks63, predlagam da rahlo počakaš in kupiš novejšo varijanto.

2. Kot že rečeno, DA se splača počakat.

3. Da, 2xGTX260 je dosti hitrejše od ene GTX280


Če se že odločiš, da ne boš počaal z nakupom, potem se izogni nakupu GTX280 v Sloveniji, saj so cene NENORMALNE. V tujimi se GTX280 lahko kupi od 360€+PPT dalje.


Ni kaj dosti hitreje. Meni se je poznalo za okol 500 3dmark... so pa dve gtx280 dost, dost hitrjše k pa tri gtx260 :)

car3 ::

Jaz sem se raje odločil samo za eno grafo in z enim samim GPU-jem, manj težav z OC, manj gretja, manj power consumption ;)
Sicer pa mislim da ena navita gtx280-ka mora zadostevat za en čas za vse na HIGH v 1920x1200, moja privzeta locljivost.

BuBBle.D ::

1. Celotna GTX2X00 serija je izdelana v 65nm tehnologiji. Refresh pride kmalu, zato ti tudi jaz, kot dzinks63, predlagam da rahlo počakaš in kupiš novejšo varijanto.

2. Kot že rečeno, DA se splača počakat.

3. Da, 2xGTX260 je dosti hitrejše od ene GTX280


Če se že odločiš, da ne boš počaal z nakupom, potem se izogni nakupu GTX280 v Sloveniji, saj so cene NENORMALNE. V tujimi se GTX280 lahko kupi od 360€+PPT dalje.


Ni kaj dosti hitreje. Meni se je poznalo za okol 500 3dmark... so pa dve gtx280 dost, dost hitrjše k pa tri gtx260 :)



Da v 3Dmark se pozna malo, ker CPU zavira. V igrah je pa druga pesem, verjemi.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

robotek87 ::

Že že, to sem zgolj kot informacijo napisal. Sicer pa sem z dvema GTX260 dobil okol 3-4FPS več kot z eno GTX280 (Crysis)....

RokyR ::

Moje mnenje:
Razmerje cena/performans ... absolutno ATI 4870 , 280tke so prenavite cene,beri stran vržen denar,no ja če pa je denarja v izobilju potlej pa kupi Nvidio.
Lep pozdrav.

keba ::

se strinjam!

tilinho20 ::

Saj potem pa raje kupiš 260GTX 216 ki je skoraj tako dobra kot 280.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[NVIDIA] GeForce GTX 200 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
24920343 (10592) Jst
»

NVIDIA GeForce GTX 295 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1028890 (6070) BuBBle.D
»

Radeon 4850 bo zdaj, zdaj tu (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Strojna oprema
70744038 (19532) Music Man
»

Prenovljena GTX260 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1136677 (5000) jureus
»

Informacije o prihajajočih grafičnih karticah

Oddelek: Novice / Grafične kartice
465166 (3360) gruntfürmich

Več podobnih tem