» »

Napajalnik

Napajalnik

bi0s ::

Mene zanima kakšen napajalnik bi moral nabaviti, kakšne specifikacije mora imeti. Imam naslednjo matično ploščo:
http://www.asus.com/products.aspx?l1=3&...
Intel core 2 duo e4500, nvidia geforce 9800, 2gb ram patriot.

Prvič kupujem napajalnik zato me zanima.

mesoreznica ::

Za tvojo konfiguarcijo bo zadovoljeval katerikoli novejši 500+W napajalnik. Če želiš pa napajalnik za dalj časa in da boš imel mir za v prihajajoče konfiguracije pa poseži po 750W+ napajalniku.

Drugače pa imaš veliko firm ki se razlikujejo po kvaliteti, nekatere pa so samo drage.

Načeloma pa so LC power napajalniki dobra kombinacija kvalitete glede na ceno.

Torej za tvojo konfiguracijo je tale popolnoma dovolj: LC Power LC6550GP

Če hočeš nekaj kar ti bo dalj časa zagotavljalo potreben "štrom" tudi za prihodnje konfiguracijE pa tale: ARKANGEL ali pa LEGION X

Če imaš denar za kake bolj žlahtne napajalnike je pa izbira ogromna.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

tilinho20 ::

Nabavi si tega

fery ::

Za tvojo konfiguarcijo bo zadovoljeval katerikoli novejši 500+W napajalnik. Če želiš pa napajalnik za dalj časa in da boš imel mir za v prihajajoče konfiguracije pa poseži po 750W+ napajalniku.

Drugače pa imaš veliko firm ki se razlikujejo po kvaliteti, nekatere pa so samo drage.

Načeloma pa so LC power napajalniki dobra kombinacija kvalitete glede na ceno.
.
.
.
LP


Tak računalnik ne potrebuje več kot 250 W, vendar pozor, kvalitetnih. Nikakor ne kakšnih LC power in podobnih jajc. Sicer imam sam prav takšnega (LC 550), vendar ker zadnje čase ne navijam proca, mi zadošča. Če ne verjamete, fajn navijte proc, dajte gor en merilni program, obremenite oba jedra in poglejte nihanje voltaže na procesorju. Ko boste videli krivlujo padca voltaže vam bo jasno, da 300 W "viška" moči prav nič ne pomeni, ker se vam procesor ravno zaradi teh nihanj vseeno sesuje. Kar pa se tiče prihodnosti je tako, da vsi obljubljajo manjšo porabi in nikakor ne večjo (manjši izdelavni proces tako CPU kot tudi GPU, SSD...). Poleg tega močnejši napajalnik porabi več energije zase in je tako tudi potratnejši od šibkejših.

mesoreznica ::

Bo vraga manjša poraba. Kr poglej si porabo grafičnih kartic. Pogledal sem si teste recimo modela Legion X in ima zelo stabilne linije pod loadom.

Moram pa priznat, danes sem ves vesel prišel domov z novim Legionom 1000W, ki bi naj poganjal bodoči CF. Ga priklopil in bil nagrajen z ognjemetom iz napjalnika ter smradom. Hvala bogu je z komponentami vse OK. Še enkrat sem preveril če je vse OK priklpoljeno, nobene napake. Kr neki.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

RokyR ::

Moje mnenje:
LC napajalniki s časom izgubijo del svoje moči in crknejo predvsem v sistemih kjer je razmerje moči napajalnika in porabe na meji. To velja na primer za LC 550W v kombinaciji z kako 8800/9800 gts itd, govorim iz izkušenj z našega servisa,žal. So pa poceni.

Lep pozdrav.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

evga gtx 680

Oddelek: Pomoč in nasveti
224087 (3654) 54j0
»

Napajalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5310263 (8749) Pyr0Beast
»

Kateri napajalnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
658811 (6845) KTr1sk
»

Soliden napajalnik iz AGT...

Oddelek: Kaj kupiti
453038 (1953) paramedic86
»

Dovolj močn napajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
262291 (1788) sakkra

Več podobnih tem