» »

HD4870 x2 in dual monitorja

HD4870 x2 in dual monitorja

Bobr123 ::

Pozdravljeni!

Moj problem je sledeč. Imam v naslovu omenjeno grafično kartico HD4870 x2. Imam tudi 2 monitorja. Oba ista modela (LG W2252S; http://www.bigbang.si/racunalnistvo/mon.... Uporabil sem display fusion program za razširit sliko čez oba monitorja, in kaj sem opazil? Slike sta popolnoma drugacnih barv, kontrastov,... Nastavitve obeh monitorjev sta povsem enake. Kaj naj naredim?

LP, Alan

treker ::

kaj pa če poskusiš brez programa "display fuson"? Saj imaš v Windowsih opcijo Extend desktop...

.

Fave ::

Ali pa poizkusiš nastavit monitorja tako, da bosta kazala enako. Bosta sicer imela različne nastavitve, slika bo pa enaka.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Bobr123 ::

kaj pa če poskusiš brez programa "display fuson"? Saj imaš v Windowsih opcijo Extend desktop...


Point ni v tem kako sem jaz sliko razširil čez 2 monitorja. Če jaz naredim Screen Shoot je slika normalne barve. Fora je v tem da je slika na desnem monitorju rumenkasta.

Ali pa poizkusiš nastavit monitorja tako, da bosta kazala enako. Bosta sicer imela različne nastavitve, slika bo pa enaka.


So ozadja, ki se jih da vsaj približno ročno nastavit, da sta na obeh monitorjih enake barve. So pa ozadnja ki se jih niti podrazno ne da nastavit. (slika ostaja zelo rumenkasta)

Fora je ker sta monitorja popolnoma enaka. Zakaj take razlike?

Lp, Alan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bobr123 ()

Bobr123 ::

Prilagam sliki.

Screen Shot;


Realni izgled. Slikano z mobitelom;

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bobr123 ()

tilinho20 ::

Sta to nova monitorja?

Bobr123 ::

Nova. Kupljena v razmiku 1 tedna. V isti trgovini, od istega dobavitelja. Vse skupaj je staro dober mesec.

rgv45vg4t335 ::

Če hočeš identično sliko je treba LCD-je kalibrirati, tako kot vse ostale zaslone. Z 4870 X2 tole nima nobene zveze, razen da je seveda možno barve kalibrirati tudi v Catalyst-u, ampak če je razštelano na nivoju monitorjev bi jaz tam štelal, da bo OK.

Da smo na jasnem; kalibracija pomeni, da bo enaka slika, ne da bodo iste RGB vrednosti v menijih.
MSI K9A2 Platinum@260MHz, Athlon X2 4850e@3GHz, 4GB RAM@1000MHz
Radeon HD 4850

Bobr123 ::

Aha. A obstaja kaksen program za taksno kalibracijo? Ali moram dobit nekje Spiderja? Sam ni mi jasno zakaj je na 2 enakih monitorjih slika drugacna :X

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bobr123 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Monitor za obdelavo fotografij (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5215473 (11610) schurda
»

Nastavitve monitorja - problem

Oddelek: Operacijski sistemi
61310 (1156) DarkSite
»

kateri 22" lcd monitor? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
35849636 (21281) silo
»

Katera grafična za dva monitorja?

Oddelek: Kaj kupiti
91373 (1283) kixs
»

Multi monitor setup - vprašanja

Oddelek: Strojna oprema
101671 (1671) Vesoljc

Več podobnih tem