» »

Multi monitor setup - vprašanja

Multi monitor setup - vprašanja

dela ::

Veliko delam z računalnikom - ponavadi te aktivnosti zahtevajo veliko minimiziranja in maksimiziranja, ker je premalo prostora, počasi mi gre že vse skupaj na živce.

Želim si dva monitorja. Malo sem brskal, dva 1280x1024 19" monitorja se mi zdita idealna rešitev, ker imata dovolj navpičnega prostora (veliko delam z besedili), vodoravno naravnani formati pri multimediji bi se pa elegantno raztegnili čez oba. Konkretno sem si nagledal ta model

Problem se pojavi pri grafični kartici (pci-e vodilo). Zaenkrat shajam z integrirano GF 6150, s katero sem sicer precej zadovoljen, ker igričar ravno nisem (čeprav tu in tam kakšna igra ne škodi: glej nadaljevanje). Vem, da bi moral kupiti še eno grafično kartico. Najprej sem ciljal na rabljeno GF 6600GT, potem sem opazil, da podpira resolucije le do 2048x1536 (potreboval bi 2560x1024@75) in še to le na 60 Hz. Ozrl sem se za novejšimi 7300GT in 7600GS, za katere sicer piše, da podpirata resolucije 2560x1600, vendar ni podatka o frekvenci osveževanja, kaj šele o le-tej na vmesnih resolucijah ... Opcija je tudi radeon x1550 ali kaj podobnega, čeprav imam raje nvidio, a tukaj bi tudi naredil izjemo

Imam naslednja vprašanja:
1. Ati ali nVidia za dual monitor?
2. Katero kartico bi vi vzeli na mojem mestu?
3. Integrirana 6150 + samostojna 6600GT? Prednosti/slabosti? Kako se obnašajo filmi na dveh različnih grafičnih karticah, če jih raztegnemo čez 2 ekrana? Je sploh možno poganjati en film, raztegnjen čez vidno polje dveh različnih grafičnih kartic? Enako me zanima tudi za igre.
4. Bi lahko kdo preizkusil / izbrskal podatek s kolikšno frekvenco osveževanja zmorejo 7300GT, 7600GS in x1550 poganjati resolucijo 2560x1024?
5. Se sploh splača stegovati za 7300GT/7600GS/x1550, z namenom, da bi gnal oba monitorja z ene kartice? Zmogljivosti bi verjetno bile boljše na integrirani + samostojni 6600GT, kot pa če mučim eno 7600GS z dvema monitorjema, ali ne?

Vnaprej se zahvaljujem za odgovore. Če ima kdo kakšna podobna vprašanja glede večih monitorjev, lahko uporabi kar to temo.
  • spremenil: dela ()

BluPhenix ::

Do nedavnega sem fural 2x19" 1280x1024 (Samsung 193p) na GF 6600GT brez nobenega problema. Lepo oba monitorja vštekaš v DVI izhoda in v display properties označiš "extend my windows desktop to this monitor". Rešeno, dela brez problema.

Ko sem naredil prehod na GF8800GT, sem opazil, da je slika bolj ostra, 2 monitorja pa sta grafični gonili povsem enako.

Aja, da ne bo pomote. Imel sem GF6600GT z dvema DVI izhodoma v katera sem vštekal oba monitorja (ne dve grafični kartici...)

P.S: Nenavedenost osveževalne frekvence naj te ne moti, ker pri LCDjih ni tako pomembna kot pri CRTjih. Glede omejitve resolucije, navadno tisto velja na en DVI oz. VGA izhod, ne na skupno dimenzijo obeh.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

Modri dirkač ::

2580x 1536 na 19" monitorju?
Everybody lies!

kixs ::

Za navadno delo bo cisto vsaka graficna lepo poganjala dva monitorja po 1280x1024 (in vec).

Problemi nastanejo samo in edino v igrah.

lp

dela ::

Glede omejitve resolucije, navadno tisto velja na en DVI oz. VGA izhod, ne na skupno dimenzijo obeh.

To razreši vse moje dileme. Hvala vsem za odgovore!

kixs ::

Glede tocke 3.

raztegnes na oba monitorja lahko samo aplikacije - Excel, Explorer, itd. Ne mores pa filmov in iger.

lp

dela ::

Glede tocke 3.

raztegnes na oba monitorja lahko samo aplikacije - Excel, Explorer, itd. Ne mores pa filmov in iger.


To velja le, če uporabljaš dve različni grafični kartici, ali tudi pri eni "dual-head" grafični?

Še posebej za filme me zanima, ker bi bilo prav fino, da bi lahko 16:9 in ostale filme v bolj podolgovatih formatih raztegnil čez dva 1280x1024 monitorja - tako bi pridobil kar nekaj absolutne velikosti napram enemu (5:4) monitorju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

gumby ::

video gre ponavadi na overlay, ta pa ne deluje cez vec zalslonov... mogoce bi slo, ce bi uporabil software rendering

igre lahk igras v oknu, vsaj GW deluje brez problemov. je pa res, da ni ravno prakticno za igrat, ker je vecina akcije v sredini - tam je pa ravno rob obeh monitorjev...
my brain hurts

Modri dirkač ::

Kompliciraš, kupi Samsung 245b 24" pa maš mir - okol 420€.

Resolucija je 1920-1200.
Everybody lies!

dela ::

Kompliciraš, kupi Samsung 245b 24" pa maš mir - okol 420€.

Resolucija je 1920-1200.


Premalo prostora za preveč denarja, če dobim za 360€ 2560x1024 in 32". Najprej potrebujem prostor, multimedija je drugotnega pomena.

Vesoljc ::

tudi igre naceloma delujejo, rabis pa horizontal span.
ceprav vecino cajta gonim dual view, vcasih vklopim tudi horizontal span. imam pa 2x226bw na 8800gt, ki tako izpljune ven 3360x1050. zadnji igri za katere vem da preverjeno delujeta sta eve online in pa test drive. pa supreme commander tudi, ki pa ima vgrajeno podporo za dual monitor setup.
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LCD doublemonitor na 7600gs

Oddelek: Strojna oprema
71568 (1499) Pesimist
»

VGA PCIe Best buy?

Oddelek: Kaj kupiti
51103 (936) itak37
»

Nujno - nova graficna GeForce 7300GT ima dalec slabso sliko kot 4leta stara GeForce

Oddelek: Pomoč in nasveti
322119 (422) Keyser Soze
»

Comp za 200 prešernov (20 cankarjev)

Oddelek: Kaj kupiti
242771 (2160) opeter
»

Dve novi nVidiini grafični kartici

Oddelek: Novice / Grafične kartice
344318 (3093) Mr.B

Več podobnih tem