» »

problem z mrežo/računalniki

problem z mrežo/računalniki

gkovac ::

lep pozdrav vsem.

Imam zanimiv problem z računalniki/mrežo, ki sem jo postavljal pri kolegu. Ima namreč 3 računalnike, ki so bili na "frišno" formatirani, nastavljeni, naloženi so bili vsi potrebni popravki, mreža je delala brez problemov ...

Čez par dni pa me kliče kolega in pravi, da mu ne dela mreža na enem računalniku. Problem sem rešil tako, da sem pognal par programčkov, ki so "popucali" nastavitve za mrežo, spet nastavil IP-je in stvar je delala nekaj dni, potem pa se je zadeva ponovila.

Ta problem se non stop ponavlja in mi žre živce. Ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko pogledal, nastavil, popravil? Ne gre se mi ravno formatirat vse skupaj še enkrat še posebej ne če ne bo imelo kakšnega posebnega učinka.

Vsi računalniki imajo XP Pro. Hvala za ideje že v naprej.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

BlueRunner ::

Virusi, črvi & trojanski konji... Ko boš našel enega izmed teh, boš našel krivca.

gkovac ::

hmmm... lahko sicer pogledam, ampak imajo licenčni antivirus in vklopljen firewall tako, da močno dvomim, da bi bilo kaj takega.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

mambli ::

Kako to misliš, da ne dela mrežna ?
Ne dela mrežna kartica ?
Ne more dostopat do routerja ?
Ne dela internet ?
Ne dela kabel ?
Ali samo nekaj časa ne dela in kasneje spet začne ?

BlueRunner ::

hmmm... lahko sicer pogledam, ampak imajo licenčni antivirus in vklopljen firewall tako, da močno dvomim, da bi bilo kaj takega.


Nekaj ti nastavitve, ki si jih opisal, očitno pokvari. Same od sebe se ne morejo, prijatelj jih verjetno ne poporavlja sam, kar pomeni, da je krivo nekaj, kar se na teh računalnikih poganja. Samo zato, ker imajo računalniki nameščen antivirus & vklopljen požarni zid, še ni garancija, da se kakšna zalega ne more naseliti na računalnikih.

Sicer pa: ali se to dogaja samo na enem računalniku, ali na vseh?

gkovac ::

@ mambli
mrežna dela ko šus! tudi mreža dela ko šus, samo od časa do časa pade internet dol. in ko se požene program za "čiščenje" registra in nastavitev interneta zadeva deluje normalno naprej.

@BlueRunner
v bistvu se to dogaja samo na enem računalniku. Samo enkrat se je pojavilo na drugem ampak ko se je "popucalo" je zadeva delovala naprej brez problemov.

Jutr grem v firmo in pogledam compe za zalego pa da vidim kaj bi lahko bilo. Če SpyBot in adaware ne bosta našla nič bom pa zelo razočaran.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

napasi ::

Jaz imam podoben problem. Na enem računalniku ko začnem srfat po internetu mi del net cca 10 15 minut pa mi odpove in ne dela dokler račinalnik ponovo ne zaženem. Če priklopim na isti kabel drug računalnik dela brezhibmo internet, tako da mislim da je nekaj se nastavilo kot da mi v določenem času prekine.

Kot drugi problem: imam na svič Vood 142 priklopljena dva računalnika, iz enega v drugega sem lahko dostopal brez problemov več mesecej, kar naenkrat se mi pojavi da iz enega lahko dostopam do drugega obratno pa ne - javi mi " Morda nimate dovoljenja za uporabo tega mrežnega vira. Obrnite se na skrbnika tega strežnika, če želite vedeti ali imate dovoljenja za dostop.

Če kdo kaj ve o tem bi prosil za pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: napasi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1782555864 (4133) Kroos
»

prosim pomoč pri mreži ter internetu

Oddelek: Omrežja in internet
122681 (2477) boych
»

ADSL ?

Oddelek: Omrežja in internet
397818 (4549) BlazP
»

Filesharing in XP, Simple filesharing na OFF !

Oddelek: Omrežja in internet
121543 (1385) slokii
»

ADSL+static ip + 2 racunalnika + switch

Oddelek: Omrežja in internet
322394 (1941) Poldi112

Več podobnih tem