» »

prosim pomoč pri mreži ter internetu

prosim pomoč pri mreži ter internetu

koli99 ::

Pozdravljeni!
Na domačem računalniku(PC-ju) ter na notesniku bi rad vzpostavil mrežo. Rad bi tudi, da bi tudi internet deloval na obeh računalnikih in sicer tako, da bi domač računalnik bil vklopljen na ADSL pred mrežne kartice(dodane v PCI režo), prek mrežne kartice na matični pa bil povezan z notesnikom. Poskušal sem že vse vendar stvar ne deluje. Mreža je vzpostavljena vendar deluje le v eno smer. Oba računalnika se med seboj vidita, vendar samo z domačega lahko prenašam datoteke z notesnika. Iz notesnika pa ne morem priti na domačega saj mi napiše: PC ni na voljo. Morda nimate...Dostop je zavrnjen. Internet pa mi tudi ne deluje na notesniku.
Lepo se vam zahvaljujem za morebitno pomoč.
PS: Prebral sem si članke na slo-techu vendar še zmerom stvar ne deluje.

Hvala

Izi ::

Stvar se ne da razložiti kar v parih stavkih.
Nič nisi napisal kako si do sedaj vse skupaj povezal in kako si nastavil mrežne kartice.

Ali ti internet deluje na domačem računalniku?
Ali si za LAN povezavo med domačim računalnikom in prenosnikom uporabil crossover kabel?
Ali si na mrežni kartici v domačem računalniku, ki je povezana na modem vklopil ICS (internet connection sharing)?
Ali imaš na katerem računalniku vklopljen Firewall?
Ali je Firewall pravilno nastavljen, da omogoča LAN?

koli99 ::

internet deluje na domačem računalniku brezhibno, da-uporabil sem crossover kabel, vklopil sem internet connection sharing, Firewalla imam na obeh računalnikih izklopljena.

Izi ::

Potem pa ostanejo samo še softwareske nastavitve mrežnih kartic. :)
Na prenosniku ni treba nič posebej nastavljati, na domačem računalniku pa odpri Control Panel -> Network Connections
Tu nastavi vsako kartico posebej.

Kartica za LAN naj ima IP 192.168.0.1 in Subnet mask 255.255.255.0 in Client za Microsoft Network in File in Printer sharing mora biti vklopljen.

Kartica za internet pa naj ina IP 192.168.1.1 Subnet mask 255.255.255.0 Client za Microsoft Network in File in Printer sharing pa lahko izklopiš.

Nato pojdi še na Broadband in tam pod Internet connection sharing preveri, če imaš pravo kartico nastavljeno za "Home networking connection". Izbrati moraš tisto kartico, ki gre na LAN in ne tisto, ki gre na interent.

Tako bi moralo vse delovati

koli99 ::

Hvala za odgovore vendar stvar še vedno ne deluje! Pod nastavitve kartic, tisto za LAN lahko spremenim(IP, mask), kartici za internet pa ne. Podatke lahko vpišem in tudi kliknem ok. Ko pa kliknem na ikono kartice pa levo piše Ip 0.0.0.0, mask pa 0.0.0.0.

koli99 ::

Še kakšna ideja?

koli99 ::

Interet sm uštimal. Neki sm zašuštral in zato ni delalo. Problem je le še mreža. Iz domačega računalnika lahko potegnem vse datoteke s prenosnega. Iz prenosnega pa v workgroupu lahko vidim stacionarnega, vendar nimam dostopa do njega. Napiše mi: //Pc ni na voljo. Morda nimate dovoljenja za uporabo tega omrežnega vira. Obrnite se na skrbnika tega strežnika, če želite izvedeti, ali imate dovoljenja za dostop. Dostop je zavrnjen.
Kakšna bi bila rešitev?

Izi ::

Pa si dal sploh kakšno mapo ali disk v "sharing" oz. deljenje na stacionarnem računalniku?
Za vsako stvar moraš določiti, da lahko do nje dostopajo vsi iz istega omrežja.
Desni klik na mapo in izbereš "Sharing and Security..."

koli99 ::

dal sem celoten disk c pa mi se vedno javi da dostop do stacionarnega računalnika ni dovoljen!

Izi ::

Potem ti pa ne morem pomagati.
Normalno pri uporabi "workgroupe" ni potrebno ničesar nastavljati ali posebej omogočati.
Ko daš določeno mapo ali disk v "sharing" bi morali vsi iz te workgroupe dostopati do te mape ali diska.
Razen, če za lokalno mrežo nisi uporabil workgroup ampak domeno. Ampak za domača omrežja se vedno uporabi workgroup.

Dead_Eye ::

Nisem 100%, ampak se mi močno zdi, da XP-ji ne dovolijo share-at diska, na katerem je sistem (ponavdi c:). Poskusi dat pod share samo določeno mapo...
The one and only

smetko ::

No comment

boych ::

Daj obadva računalnika v delovno skupino z istim imenom! Sharaj mape, če maš firewale, pa raznorazne Zone alarme, pa to ugasnjene more delati!
Do sharane mape lahko poskusiš dostopati tako -> poženeš Run..-> napišeš v ukazno vrstico \\ime računalnika\ime shara ali pa \\IP računalnika\ime shara
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako nastaviti LAN?

Oddelek: Omrežja in internet
3311270 (6940) Tomi
»

Homenetwork

Oddelek: Omrežja in internet
333289 (2565) MrStein
»

MREŽA

Oddelek: Programska oprema
151525 (1330) bojan1
»

Povezava 2 Rač. preko switcha

Oddelek: Programska oprema
371709 (1397) nimus
»

vzpostavitev domačega omrežja

Oddelek: Pomoč in nasveti
132230 (1963) boogie

Več podobnih tem