» »

Nepravilno parkiranje

Nepravilno parkiranje

1 2
3
4

solatko ::

Pyr0Beast - Preberi za kakšne osebe gre - na pol invalid in mamica z otroci in oni naj se prilagajajo, da boš ti svojo rit parkiral pred njihovo garažo - haloooo.
Kaj bi naredil, če ga ne bi videl in bi ti to delal vsak dan za čas šihta, ali predavanj. Tiste, ki jih opazimo, opozorimo in ne parkirajo narobe, problem je s tistimi, ki jih nihče ne opazi.
Od kar lastniki uporabljajo malo trše prijeme, se je število parkiranih vozil občutno zmanjšalo in tako, bo nekaj časa mir, potem pa pridejo drugi pacienti in se zgodba ponovi.

madmitch ::


Drugace pa grem naokoli s kolesom in me bolj obremenujejo raznorazne -pravilno- parkirane limuzine, ki segajo do polovice plocnika.

Zakaj te motijo? Lepo zapelješ mimo njih na cesto, po možnosti sredi Celovške, Dunajske ali Tržaške in se zmeniš z vozniki, naj te prijazno ne povozijo.
Limuzine? Je Clio, Trafic, Golf limuzina? Ker tudi tako, ne-limuzinski avti parkirajo kjer jim ravno paše.
Ti res nisi diht.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

Pyr0Beast ::

Preberi za kakšne osebe gre - na pol invalid in mamica z otroci in oni naj se prilagajajo, da boš ti svojo rit parkiral pred njihovo garažo - haloooo.
Na pol invalid nima z avtom kaj poceti na cesti IMO. Mamica z otroci ? Nima solsko varstvo organizirano nobenega prevoza, noge jim ne delajo, mestnega prevoza ni ?

Lej, pred nobeno garazo ne bom parkiral za vec kot pol ure, pa se to le ce je uber super duper nujno, drugace avto raje parkiram na drugem koncu mesta in grem pes,... kaj sploh govorim o avtu ce se vozim s kolesom .... ccc

Kaj bi naredil, če ga ne bi videl in bi ti to delal vsak dan za čas šihta, ali predavanj. Tiste, ki jih opazimo, opozorimo in ne parkirajo narobe, problem je s tistimi, ki jih nihče ne opazi.
Jah, za tiste je pa listek, nato pa mogoce na vetrobransko steklo malce apna ali cesa podobnega nasipljes ce res ne zaleze ...

Od kar lastniki uporabljajo malo trše prijeme, se je število parkiranih vozil občutno zmanjšalo in tako, bo nekaj časa mir, potem pa pridejo drugi pacienti in se zgodba ponovi.
Ja, in s tem, ko ste jim polomili n-ogledal, povzrocili za kaksen milijoncek skode ste zadevo resili? Vec kot ocitno ne, in to bos lahko pocel do konca svojega zivljenja ce se ne bos soocil z problematiko.

Zakaj te motijo? Lepo zapelješ mimo njih na cesto, po možnosti sredi Celovške, Dunajske ali Tržaške in se zmeniš z vozniki, naj te prijazno ne povozijo.
Motijo me, a se s tem ne obremenjujem prevec in jih preprosto obvozim/obhodim.

Limuzine? Je Clio, Trafic, Golf limuzina? Ker tudi tako, ne-limuzinski avti parkirajo kjer jim ravno paše.
Naceloma so 'limuzine' tezavne, ker jim sprednji konec ali pa zadek sega globoko v plocnik vcasih.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

solatko> "Z otroci, na bicikl, pa na drug konc mesta, zaradi ene budale, ki ne zna parkirat? Človek, ki komaj hodi (kolki)?"

Pokliči taxi, oni obvladajo... >:D
- Hoc est qui sumus -

Utk ::

Solatko, vi kar imejte trše prijeme, ko bo kakšna hiša ali blok gorel zarad neznanega razloga (no, pa tudi če bo znan), bo pa jok. Ali pa ko bojo poškodovani kateri drugi avti. S tem se ni za igrat.

madmitch ::

Preberi za kakšne osebe gre - na pol invalid in mamica z otroci in oni naj se prilagajajo, da boš ti svojo rit parkiral pred njihovo garažo - haloooo.
Na pol invalid nima z avtom kaj poceti na cesti IMO. Mamica z otroci ? Nima solsko varstvo organizirano nobenega prevoza, noge jim ne delajo, mestnega prevoza ni ?

Lej, pred nobeno garazo ne bom parkiral za vec kot pol ure, pa se to le ce je uber super duper nujno, drugace avto raje parkiram na drugem koncu mesta in grem pes,... kaj sploh govorim o avtu ce se vozim s kolesom .... ccc

Torej invalid naj bi po tvoje ne šel za volan? In ja genaudas, v mestih imajo šole avtobuse, ki pobirajo otroke od hiše do hise, kakopak.

Probaj parkirati pred mojo garažo za pol urce, ko se meni mudi. Dolgo ne boš odpeljal, po tablice boš prišel k meni z denarjem za taxi, ki ga bom porabil pa pumpo prinesi s seboj, da boš lahko odpeljal. Gume ti bom spustil ravno toliko, da ne boš mogel nikamor. Ne bom ti škode povzročil, vsaj direktne ne.

Zaparkirani dovozi, intervencijske poti... Ni problema, saj je samo za pol urce, kaj pa pol, če rešilec ne more do hiše, saj so mladi fantje, bodo že stopili tistih petdeset sto metrov, al pa naj tisti, ki jih je klical, pride mimo tvojega avta njim nasproti.

Za posrat.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Ziga Dolhar ::


Probaj parkirati pred mojo garažo za pol urce, ko se meni mudi. Dolgo ne boš odpeljal, po tablice boš prišel k meni z denarjem za taxi, ki ga bom porabil pa pumpo prinesi s seboj, da boš lahko odpeljal. Gume ti bom spustil ravno toliko, da ne boš mogel nikamor. Ne bom ti škode povzročil, vsaj direktne ne.



Lepo zbirko kaznivih dejanj si nastel, ni kaj :-).
https://dolhar.si/

kmetek ::

Če folk lahko nekomu zaparkira na privat ozemlju ali garažo, bi jaz uvedel ZDA način....NO TRESSPASSING - TRESSPASERS will be shoot :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Beli_Zajcek ::

Če folk lahko nekomu zaparkira na privat ozemlju ali garažo, bi jaz uvedel ZDA način....NO TRESSPASSING - TRESSPASERS will be shoot :D



Svetujem, da opozorilo napišeš v slovenščini, pri tvoji angleščini bi se ljudje spraševali, če misliš resno ali se hecaš. Da ne omenim, da niti v ZDA ne morejo tega uveljavit na privat posestvih. Kvečjemu na kakih vojaških oz. državnih. Sicer pa je debata o tem potekala nedavno.

Na tvoji zemlji pa imaš še vedno možnost zaparkirat nepovabljenega, saj je navsezadnje tvoja.

Ziga Dolhar ::

Bo skoraj vseeno, ali je v angleščini ali slovenščini - morda celo boljše, da je kar v angleščini ... :-).
https://dolhar.si/

madmitch ::


Probaj parkirati pred mojo garažo za pol urce, ko se meni mudi. Dolgo ne boš odpeljal, po tablice boš prišel k meni z denarjem za taxi, ki ga bom porabil pa pumpo prinesi s seboj, da boš lahko odpeljal. Gume ti bom spustil ravno toliko, da ne boš mogel nikamor. Ne bom ti škode povzročil, vsaj direktne ne.



Lepo zbirko kaznivih dejanj si nastel, ni kaj :-).

Katera KAZNIVA dejanja?
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Pyr0Beast ::

Lej, ce vem da bom nekoga zaparkiral pustim avto odklenjen ..

Katera KAZNIVA dejanja?
Odtujitev osebne lastnine, izsiljevanje, povzrocanja materialne in ne-materialne skode na vozilu.

Lej, ce to naredis meni si lahko preprican da tvoj avto nekega prihodnjega dne ne bo vzgal. .. no, ce bo sploh se tam ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

imagodei ::

Zakopljite bojne sekire, pospravite pištole, umirite ego.

Prepucavate se lahko na ZS, emailu ali na piru, tukaj pa, prosim, vzdržujte nivo debate.
- Hoc est qui sumus -

Pyr0Beast ::

Touche
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

madmitch ::

Lej, ce vem da bom nekoga zaparkiral pustim avto odklenjen ..

Katera KAZNIVA dejanja?
Odtujitev osebne lastnine, izsiljevanje, povzrocanja materialne in ne-materialne skode na vozilu.

Lej, ce to naredis meni si lahko preprican da tvoj avto nekega prihodnjega dne ne bo vzgal. .. no, ce bo sploh se tam ..


Verjemi, niti eno ni res. Če bi ti predrl gume, bi to bilo poškodovanje tuje lastnine, če pa ti jih spustim do te mere, da ne naseda na feltne pa to ni. Tudi to, da ti poberem tablice, ni nič od naštetega.

Ja, tudi take primere smo že imeli, ko se je tip s tem, kje in kako je parkiral, obnašal skrajno objestno in neprimerni, ko pa so mu stanovalci zaparkirali (namenoma) njegov avto, je to razumel kot kratenje svobode gibanja in ne vem kaj še, malodane kršenje ustave in naredil veliko neumnosti. Seveda, okoli in zaradi njega morajo vsi malo potrpeti in biti strpni, bog ne daj, d pa njemu, ki je samo malo... kdo vrne z isto mero, to pa ne.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Keyser Soze ::

Verjemi, niti eno ni res. Če bi ti predrl gume, bi to bilo poškodovanje tuje lastnine, če pa ti jih spustim do te mere, da ne naseda na feltne pa to ni. Tudi to, da ti poberem tablice, ni nič od naštetega.

Ja, tudi take primere smo že imeli, ko se je tip s tem, kje in kako je parkiral, obnašal skrajno objestno in neprimerni, ko pa so mu stanovalci zaparkirali (namenoma) njegov avto, je to razumel kot kratenje svobode gibanja in ne vem kaj še, malodane kršenje ustave in naredil veliko neumnosti. Seveda, okoli in zaradi njega morajo vsi malo potrpeti in biti strpni, bog ne daj, d pa njemu, ki je samo malo... kdo vrne z isto mero, to pa ne.

Kaj pa...

Če sem pač rahlo neizobražen in neuk kar se tiče pritiklin in tehnike avtomobila, se usedem v tak avto, odpeljem na avtocesto, kjer zaradi obremenitev plašč raznese in povzročim verižno trčenje s smrtnim izidom?

Kaj je vzrok temu? Kdo je objektivno odgovoren za to nesrečo?
OM, F, G!

Pyr0Beast ::

Fighting for peace is like f$@ing for virginity.

Če bi ti predrl gume, bi to bilo poškodovanje tuje lastnine, če pa ti jih spustim do te mere, da ne naseda na feltne pa to ni.
Nego je to onemogocanje normalne uporabe premicnine ?

Lej tega modela bos mogoce kam drugam odgnal in tam bo spet delal zgago, se bolj vrjetno pa je da bo kdo podoben prisel ravno pred vas blok iz drugod, kjer so se tako 'uspesno' soocili s problemom.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

madmitch ::

Fighting for peace is like f$@ing for virginity.

Če bi ti predrl gume, bi to bilo poškodovanje tuje lastnine, če pa ti jih spustim do te mere, da ne naseda na feltne pa to ni.
Nego je to onemogocanje normalne uporabe premicnine ?

Lej tega modela bos mogoce kam drugam odgnal in tam bo spet delal zgago, se bolj vrjetno pa je da bo kdo podoben prisel ravno pred vas blok iz drugod, kjer so se tako 'uspesno' soocili s problemom.


my point exactly, če ti meni onemogočiš uporabo moje premičnine ali neprimičnine, je to povsem OK in jaz moram pač biti strpen, ko pa ti z isto mero, tako po biblijsko, vrnem, je to kaznivo dejanje. Vsekakor.
Z vsemi štirimi gumami skoraj na tleh ne boš mogel povzročiti nesreče in tudi če jo boš, boš za to po zakonu kriv sam, saj smeš na cesto le, če je vozilo izpravno. Tehnično neznanje tu ni izgovor.

Kam bo tak kreten šel delati zgago potem, ni moja skrb. Nisem humanitarni delavec, da se bom za dobrobit ostalih, ukvarjal s kreteni.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

imagodei ::

> "my point exactly, če ti meni onemogočiš uporabo moje premičnine ali neprimičnine, je to povsem OK in jaz moram pač biti strpen, ko pa ti z isto mero, tako po biblijsko, vrnem, je to kaznivo dejanje. Vsekakor."

An eye for an eye will make the whole world blind.
-- Mahatma Gandhi --
- Hoc est qui sumus -

Pyr0Beast ::

Lepa imagodei :)

Z vsemi štirimi gumami skoraj na tleh ne boš mogel povzročiti nesreče in tudi če jo boš, boš za to po zakonu kriv sam, saj smeš na cesto le, če je vozilo izpravno. Tehnično neznanje tu ni izgovor.
.. point ni, ali bos kriv ali ne. Point je, da lahko nesreco povzrocis, kako pa se bos sploh odpeljal do sosednjega servisa s odlomljenim bocnim ogledalom ?

Kam bo tak kreten šel delati zgago potem, ni moja skrb. Nisem humanitarni delavec, da se bom za dobrobit ostalih, ukvarjal s kreteni.
Tudi nisi izvrsilni organ, da se lahko prostovoljno odlocas glede zivljenj drugih.

Out of sight, out of mind ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

šernk ::


Z vsemi štirimi gumami skoraj na tleh ne boš mogel povzročiti nesreče in tudi če jo boš, boš za to po zakonu kriv sam, saj smeš na cesto le, če je vozilo izpravno. Tehnično neznanje tu ni izgovor.
.. point ni, ali bos kriv ali ne. Point je, da lahko nesreco povzrocis, kako pa se bos sploh odpeljal do sosednjega servisa s odlomljenim bocnim ogledalom ?


lahko kličeš avtovleko :), oz če z avtom ogrožaš ostale udeležence v prometu z njim ne smeš na cesto. kako bo nekdo povzročil nesrečo s tem da ti je spuščal gume mi ni jasno

Kam bo tak kreten šel delati zgago potem, ni moja skrb. Nisem humanitarni delavec, da se bom za dobrobit ostalih, ukvarjal s kreteni.
Tudi nisi izvrsilni organ, da se lahko prostovoljno odlocas glede zivljenj drugih.


enostavno se ti vrne odgovor: tudi ostali ki neprimerno parkirajo, nimajo pravice odločati o življenju drugih
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

imagodei ::

Prosim, da se vrnete na temo. Spuščanje gum, nasuvanje cukra v bencin, praskanje laka s ključi... To ni tema te debate.
- Hoc est qui sumus -

solatko ::

imagodei - Sploh ne gre zame, jaz imam dve hidravlični dvigalki in tak primer enostavno odmaknem (minuta dela), če pa bi bili kreteni, ki parkirajo na takih mestih, malo bolj razgledani, bi avto enostavno pustili v nuli in spuščeno ročno, pa bi lastniki jajca lahko premikal po želji, ne pa da obvezno prva, volan zategnjen proti robniku pa še ročna na full. Ali pa bi saj listek s tel.št. pustil na vidnem mestu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Pyr0Beast ::

Puscanje avta v nevtralni in brez kakrsnekoli aktivirane zavore zna biti malcek nevarno, se ti ne zdi ? :)

.. no, jaz ga pustim odklenjenega ce hoce kdo premaknit, naj kr :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

solatko ::

Po navadi je teren pred garažami raven in ne bi bilo nobenga problema pustit v nuli in brez ročne, za odklenjen avto, pa znaš dobit kazen policije.

Pyr0Beast ::

Ah ja, glih vidl bodo [:D]

Ja, resda je raven, samo imam se vedno boljsi obcutek, ce zategnem rocno ali pa dam v brzino in pustim odklenjenega kot pa da je brez vsega :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jype ::

Pyr0Beast> Na pol invalid nima z avtom kaj poceti na cesti IMO. Mamica z otroci ? Nima solsko varstvo organizirano nobenega prevoza, noge jim ne delajo, mestnega prevoza ni ?

Zanje je zgrajena prometna infrastruktura, tako da če ti kaj ni prav - se spokaj s ceste.

Pyr0Beast ::

Zanje je zgrajena prometna infrastruktura, tako da če ti kaj ni prav - se spokaj s ceste.
A zame pa ni al kaj :>
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

madmitch ::

Je tut zate, vsekakor. Samo kaj, ko si ti prepričan, da je najprej zate, potem pa, če so drugi dovolj ponižni, tudi za njih.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Pyr0Beast ::

Je tut zate, vsekakor. Samo kaj, ko si ti prepričan, da je najprej zate, potem pa, če so drugi dovolj ponižni, tudi za njih.
Vice versa za parkirisca, kdor prvi pride, prvi .. parkira.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

connel ::

najlažje, mogoče ne praktično, pa vseeno, ko ti nekdo parkira ali celo zaparkira vozilo na tvoji zemlji, lepo ga zaparkiraj , če imaš možnost in naj se jebe, tako je naredil lastnik ene gostilne bivšemu sodelavcu, ki je puščal tam avto, ko je šel v službo. Pa je imel dovolj prostora, point je bil v tem, da bi mu mirne duše dovolil, ampak ker ni vprašal, če lahko, mu tega ni dovolil.
Kar se tiče kaznovanja redarjev, pri nas je tako, da kaznujejo vse v ulici ali pa nobenega. Vedno pa nekdo pride tudi kasneje in posledično ne dobi kazni. Ko policisti delajo akcije in preverjajo vinjenost na določenem odseku se tudi najde kdo, ki se mu uspe odpeljati mimo. Point je v tem, da je to čista slovenska, če že mene kaznujete, zakaj pa ne še tistega pa tako naprej, zato tudi smo tu kjer smo, poskrbi prvo da sam ne delaš prekrškov, po tem šele glej na druge, če si pa dobil kazen si jo pa z razlogom,...
Btw, če ti spustim gume na avtu, ki si ga parkiral tako da ne morem ven, le kako mi boš dokazal, da sem ti to storil jaz??? Preprosto ne moreš, to da je avto na mojem zemljišču še ne pomeni, da sem ti jih jaz,...

darkolord ::

Btw, če ti spustim gume na avtu, ki si ga parkiral tako da ne morem ven, le kako mi boš dokazal, da sem ti to storil jaz???

Enako te nekdo "lahko" od zadaj fejst kresne po buči (tko da ga ne vidiš)

connel ::

itak, pa mu tudi nič ne morem.
V prvi vrsti mi sploh ni jasno zakaj se zagovarja idiote, ki zaparkiravajo druge, res mi ni jasno,...
čudna družba smo postali

d0rK ::

Evo, ker je tema tako prikladno naslovljena jo bom uporabil za lasten izliv zolca.


Tale post je namenjen vsem ki ne znajo obzirno parkirat avta in ne vsem voznikom na splosno. Da ne bo zdej tona ljudi uzaljenih. Vsako jutro se peljem s kolesom z Vrhovcev v Center v solo. Sploh ni vazno ali dezuje ali pada sneg, jaz se pocasi, z eno roko na balanci in drugo drzec deznik pomikam skozi mesto. In po zaslugi pezdetov, ki mislijo da je njihov jeben opravek bolj pomemben kot moja pot v mesto, moram voziti enorocen slalom. Lastnistvo avta vam ne daje pravico da zasedete vsako jebeno ped asvalta. Avti parkirani kar na cesti (spremenijo udobno dvosmerno cesto v tesno enosmerno), polovico na plocniku/polovico na kolesarski poti ali pa kar v celoti na plocniku. Dons sm naredu 45km na kolesu in sem vmes nehal steti kolikokrat sem moral sestopiti s kolesa ker je en ali vec bebotov parkiralo na kolesarski poti. In v kocni fazi ne pizdim samo zato ker je zadeva nadlezna ampak ker je hkrati tudi nevarna. Parkirajte svojo kripo zarad mene pet ulc stran pa hodte do cilja ali pa se ne cuditi ce mi bo osebno morda enkrat prekipelo pa bom zacel "ponesreci" drsat s pedali po plehu. Ups.

tx-z ::

Takih pa nkol tut ne bojo kaznoval.

Mislm, kaznujejo te tm če pakiraš na eni recmo levi strani ene male stranske ceste kjer pride 20 avtov na dan(pa še to sam tistih k parkirajo tm), in res nbenga ne mot če je ena stran ceste poparkirana oz. na kakšnem pločniku kjer ni žive duše nkol(dejansko);
tm kjer pa folk sred kolesarske parkira al pa kr nekje sred prehoda za pešce tm pa nism še nkol vidu da bi kdo meu uno obvestilo redarstva |O

torej: Prostor kjer več ljudi mot->manjkrat dobiš kazen; tm kjer pa nbenga ne mot->vedn kazn :\ :P
tx-z

solatko ::

d0rK - Lepo z balanco od enega do drugega konca, pa je. Vsak dan nekaj in kmalu ne bodo več tako parkiral. Več kot 40 let vozim avto, pa v življenju še nisem parkiral tako, da bi nekoga motil. Najprej pomislim nase, kaj bi naredu, če bi meni nekdo nasral avto nekam, kjer bi mi preprečil normalen prihod ali odhod in ko to premisliš, hitro narediš še en krog. Sedaj so začeli kasirat pred občino Šiška in kar na enkrat je prostor prazen, vsi ki so do nedavna delali tam gužvo, pa to sedaj počnejo po okoliških ulicah. Dokler je toliko praznih plačljivih mest za parkiranje, bi morali vsakega nepravilno parkiranega, enostavno olisičit.

d0rK ::

Se strinjam.


Naceloma mi je vseeno kje ljudje parkirajo, ce le ni s tem oviran promet pescev in kolesrjev oziroma prometa. Sicer zgleda kmecko
in menim da bi morali VSE avtomobile premakniti na designirana parkirisca in v parkirne hise. Ampak med voznjo imam, v kolikor me
nihce ne ovira, bolj pomembne stvari v mislih.

tx-z ::

Tole kar so pa nardil pred kino šiška je pa totalna polomija. Edini možn parkplac za parkirat v tistem predelu je zdej ob blokih in na pločnikih. Pa so nardil svoje, k bojo še dodatne kolesarske zabasane, pa vsi pločniki poparkirani...:\
tx-z

madmitch ::

d0rk a ni zanimivo da nikoli ne parkirajo avta na desnem pasu Celovške, Dunajske ali recimo Tržaške. Verjetno ne smejo, ker bi koga ovirali, knede. Če ovirajo kolesarja al pa mene z vozičkom, to pa itak ni važno.

zigam, tukaj je pa itak katastrofa, sedaj je vse do Šišnske in še više do konca zaparkirano.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

solatko ::

Če bi mestni komunalci delal, bi v 14. dneh vsi parkiral tako, kot je treba. Vsak, ki uporablja avto za vožnjo v službo, bi moral ukalkulirati strošek parkiranja. Če je drago, pač na avtobus ali vlak. Šoferji bi se morali navaditi, da ne moremo puščat pločevine povsod, kjer se nam k...c dvigne.

BigWhale ::

Solatko je sigurno Gajbičar™. Hehehe.

Vandalizma se posluzujejo tisti, ki niso nic boljsi od onih, ki narobe parkirajo. Zakaj na takem delu, kjer se ne sme parkirati, ne postavite stebrickov in med stebricki napeljete verige. Za intervencije pa je lahko tak stebricek snemljiv in zaklenjen s kljucavnico. Recimo.

Meni gredo precej na zivce tisti, ki zaradi na novo zgrajenega, premajhnega parkirisca ob vrtcu, parkirajo kar na dovoz pred glavni vhod v vrtec, pa mi se na misel, da bi jim gume rezal in brisalce lomil... heh.

imagodei ::

BW, dobro stališče imaš.

Jaz pri vseh takšnih zadevah izhajam iz tega, da je človek po defaultu sebično in leno bitje, ki želi do rezultatov vedno po liniji najmanjšega odpora. To ni omejeno na posameznike, to je psihologija družbe. (Zato tudi napredek, ker se nekomu ni več dalo na prste računat, pa je iznašel Abakus itd, itn.) Zato se mi zdi smešno, da se ne naredi več za preprečevanje in se vedno osredotoča na zdravljenje/kaznovanje.

Stebrički z verigo FTW! Pa ne moreš parkirat in so mestne oblasti dosegle svoje!

Po drugi strani pa ustanovam/družbam inšpektorji ne bi smeli izdajati uporabnega dovoljenja, če ne zagotovijo dovolj parkirišč. Vodilne trgovske verige pri nas se očitno znajo obnašati tržno; posledica tega je med drugim tudi dovolj parkirnih mest za vse obiskovalce velecentrov. Se redko kdaj zgodi, da bi bilo parkirišče popolnoma zasedeno.

Druge ustanove pri nas so popolno nasprotje: fakultete npr. (resda gre za zgradbe, umeščene v nek okoliš in zgrajene 100+ let nazaj), pa za svoje študente ne znajo priskrbeti dovolj parkirnih mest. Pa pustimo fakultete - bolnišnice, gledališča... You name it. Vrhunec tega je seveda, da prestavijo občinsko stavbo v nov objekt, pa ne predvidijo dovolj parkirnih mest.
- Hoc est qui sumus -

AndrejS ::

Tudi verige in stebrički ne pomagajo.
Ljudje so parkirali na pločnik in so lastnike stavbe namestili stebričke povezane z verigo na rob pločnika.
In kaj se je zgodilo. Ljudje so pač parkirali zraven pločnika. Tako so čez mesec odstranili stebričke in spet vsi parkirajo na pločnik :D
Problem se pa baje ne da rešit ker je privat zemljišče , tako da mestno redarstvo in policija nima pristojnosti za pisanje kazni.

jype ::

AndrejS> Problem se pa baje ne da rešit ker je privat zemljišče , tako da mestno redarstvo in policija nima pristojnosti za pisanje kazni.

Pa naj bodo stebrički tam nonstop. Pa še na cesto jih dajte.

BigWhale ::

Vodilne trgovske verige pri nas se očitno znajo obnašati tržno; posledica tega je med drugim tudi dovolj parkirnih mest za vse obiskovalce velecentrov. Se redko kdaj zgodi, da bi bilo parkirišče popolnoma zasedeno.


Kljub vsemu je se bolj bizarno to, da so ljudje kljub temu parkirali na plocnikih, se huje! Parkirali so na otoku tistega krozisca pred City Parkom v BTCju! Plocniki so sluzili kot parkirisca v BTCju vse dokler niso tja nabili kolickov.

AndrejS,

Ljudje so parkirali zraven plocnika? Na cesto, a tudi tam potem redarstvo nima pristojnosti? Je tisto potem morda ze intervencijska pot? Tam ima policija vso pristojnost.

solatko ::

Zaradi modelov, ki jim je parkiranje španska vas, bi se morali stanovalci ogradit kot pentagon. Dajte malo resnosti in se poglobite vase, takrat, ko svoja jajca odlagate na pot nekomu drugemu. Malo več kulture na cesti in pri parkiranju, pa bi imel folk mir. Kar se tiče blagovnih centrov in podobno - v BTC-ju v parkirnih hišah je vedno zadosti prostora, pa si oglejte malo parkirne prostore za invalide. Prav vsi so zaparkirani, pa le tu in tam ima kakšen nalepko in dejansko invalida v vozilu. To je vse povezano z kulturo in navadami, predvsem pa z brezobzirnostjo Slovenskih državljanov. Pojdite se malo učit v A,D in CH ali pa v skandinavske države, kjer je vozniška kultura na primernem nivoju, ali pa kaznovalna politika striktna do vsakega prekrškarja. V mestih zaposlit par tisoč študentov in vsak dan polimat vsakega, ki ne parkira po pravilih in v enem mesecu, bi se prav vsi navadli pravilnega parkiranja ali alternativnega prevoza. Delanje škode na vozilih je najmanj željen ukrep, ki pa pri naši kulturi, EDINI doseže svoj namen, vsaj za nekaj časa.

BigWhale ::

Zaradi modelov, ki jim je parkiranje španska vas, bi se morali stanovalci ogradit kot pentagon.


Ali se ogradijo ali pa se obnasajo kot vandali. Slabse od tistih, ki narobe parkirajo.

Pyr0Beast ::

+1
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

solatko ::

Vsi bi radi reševali in zaščitli posledico - vzrok je nekulturno obnašanje voznikov - posledice pa lahko privedejo do vandalizma - odpravimo vzroke (malo več kulture v vozniške glave), pa bodo vsi problemi odpadli. BigWhale, Pyr0Beast - vidva sta pa skoraj najhujša na forumu, upam da se dejansko ne obnašata in, da v glavnem provocirata, če pa je vajino obnašanje tako, je pa že čas, da vaju kdo nauči bontona in lepega vedenja in da počasi postaneta malo manj egoistična.

AngelOfDeath ::

Zaradi modelov, ki jim je parkiranje španska vas, bi se morali stanovalci ogradit kot pentagon.


Ali se ogradijo ali pa se obnasajo kot vandali. Slabse od tistih, ki narobe parkirajo.



Kot je že nekdo rekel je treba odpraviti vzroke in ne posledic.
edit: Slovnica
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Parkirišča med bloki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14422963 (18884) Saul Goodman
»

Nekdo mi je preluknjal pnevmatike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13520831 (14766) nevone
»

Zakaj žabarji mislijo/mislite da je Ljubljana središče sveta! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26150707 (45599) Mehmed
»

Nepravilno parkiranje - napačen naslov na listku (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6111874 (7089) krho

Več podobnih tem