» »

Batery life: vista proti macosx

Batery life: vista proti macosx

trnvpeti ::

Ali je mogoče, da je takšna razlike pri trajanju baterije v prid macosx?

http://www.anandtech.com/mac/showdoc.as...

dukenukem ::

wow,mene pa zanima, kok se to pozna na domačem compu, ko ti lavfa 24/7 :))ali je kaj razlike med vista -xpji ?

trnvpeti ::

ja wow
da bi bila vista tolk slabsa, hmm

Zheegec ::

Na svežem Vista OS na polno melje disk zaradi indeksacije, defragmentacije in pa sploh zaradi Superfetcha. Z malo optimizacij (10min dela) sem spravil baterijo poceni HP 6820S prenosnika s 6-celično baterijo na preko 3h z WLAN... Takšna razlika se mi zdi realno precej nemogoča. Pa še vprašanje, če je na Macbooku še kakšna druga fora glede Viste.
Ima pa v vsakem primeru Vista najslabšo avtonomijo med novejšimi OS.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Icematxyz ::

Morda zna le macosX prekljapljati med grafičnima karticama? Vrjamem pa, da OS lahko vpliva na trajanje avtonomije prenosnika.

Zheegec ::

Mac OSX zna preklapljati med grafičnima, ampak rabi log off, Vista pa ne rabi log-offa. Je pa vprašanje, kakšni so bili kaj driverji...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

blackbfm ::

Ja ne a res da je MacOS zoptimiziran za applovga prenosnika. Tole sploh nima smisla primerjat.

Stipex ::

Na svežem Vista OS na polno melje disk zaradi indeksacije, defragmentacije in pa sploh zaradi Superfetcha. Z malo optimizacij (10min dela) sem spravil baterijo poceni HP 6820S prenosnika s 6-celično baterijo na preko 3h z WLAN....

Katere optimizacije pa si opravil?

noraguta ::

hmm če je to res je air naredil precejšen napredek pri avtonomiji.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

tattoo ::

Na svežem Vista OS na polno melje disk zaradi indeksacije, defragmentacije in pa sploh zaradi Superfetcha. Z malo optimizacij (10min dela) sem spravil baterijo poceni HP 6820S prenosnika s 6-celično baterijo na preko 3h z WLAN... Takšna razlika se mi zdi realno precej nemogoča. Pa še vprašanje, če je na Macbooku še kakšna druga fora glede Viste.
Ima pa v vsakem primeru Vista najslabšo avtonomijo med novejšimi OS.

Bi lahko opisal postopek ali dal kakšen link do tega postopka? Hvala.

borchi ::

'predpotopni' macbook, ista opažanja. win xp skuri baterijo precej prej kot os x.

lahko pa da apple pakira kakšni čudne boot camp driverje. just to make windows look bad :D
l'jga

trnvpeti ::

ja ja
apple nagaja msju
v bistvu vsi nagajajo msju hehe
ms ni nic kriv

noraguta ::

ne vem če je to prav res , itaq maci niso znani po neki rakordni avtonomiji.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

IceIceBaby ::

MBA nima 2 grafičnih kartic, tako, da nima sistem kaj preklapljati.

Jaz sem na MacBooku nekaj časa poganjal XPje. Razlika ni bila takšna, je pa bilo cca pol ure razlike v prid OSXa. Ventilator je pod XPji delal kar pogosto med tem ko se je pod OSX vklopil samo pri daljšem mučenju.

ne vem če je to prav res , itaq maci niso znani po neki rakordni avtonomiji.


Vedno so bili med boljšimi v svojem razredu.

Mavrik ::

Dejstvo je tudi, da Windows driverji za Mac-e niso nek biser kvalitete (kot ostal Apple Windows software ni). Tako da marsikdo omenja, da se mu MacBook v Windowsih precej bolj greje in tudi se več vklaplja ventilator, kar kaže na verjetno ne popolnoma delujoč power-saving. Več gretja in mletja ventilatorja = več porabe elektrike = slabša avtonomija.
The truth is rarely pure and never simple.

borchi ::

> Dejstvo je tudi, da Windows driverji za Mac-e niso nek biser kvalitete (kot ostal Apple Windows software ni).

dejstvo je tudi, da noben driver za HW v boot camp kompletu driverjev ni applove izdelave...
l'jga

aleksander10 ::

Čudno mi je to testiranje. Zakaj bi na pregrešno dragem macu vendar poganjal Glisto ali XP če si vendar zraven kupil MACOS. To je tako kot bi kupil ferarija in potem poskušal namesto motorja, ki ga dobiš poleg, namestiti mercedesov motor. Brez veze.
Aleksander

"A friend is someone who gives you total freedom to be yourself. (J.M.)"

mte ::

aleksander10: ne, to je kot bi kupil avto za normalne relacije, zraven pa bi v isti garaži imel še džipa za tam, kjer normalen avto odpove.
lp

darkolord ::

Zakaj bi na pregrešno dragem macu vendar poganjal Glisto ali XP če si vendar zraven kupil MACOS. To je tako kot bi kupil ferarija in potem poskušal namesto motorja, ki ga dobiš poleg, namestiti mercedesov motor. Brez veze.

Mogoče ker bi rad imel laptop, ki se šajna, bi pa mel gor en resen OS.

borchi ::

ne. apple priporoča kalibracijo baterije na vsake par mesecev. in ker v osx-u pač predolgo traja da čisto flatline-aš baterijo, butneš v visto in je baterija že skoraj prazna, zaženeš paint.net in malo preden uspeš odpret prvo sliko, je baterija že prazna...
l'jga

ziga666 ::

ni dell skleno neko pogodbo z applom, da bodo da dellovih prenosnikih mas os operacijski sistemi?

borchi ::

ne.
l'jga

opeter ::

ni dell skleno neko pogodbo z applom, da bodo da dellovih prenosnikih mas os operacijski sistemi?


Je pa bilo pred leti o tem govora. Pa tudi pogajanja so nekaj stekla. Ampak vse skupaj se je ustavilo. Zdaj se pogajajo s Psystar :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Tear_DR0P ::

poleg razlike v šoferjih je zelo verjetno razlika tudi v delovanju obeh sistemov. v appleovem marketingu sem pisal da je uporaba velikega VMja na OSXu zelo super za zmanjšanje porabe
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

borchi ::

> Zdaj se pogajajo s Psystar

tožijo jih. oni pa tožijo kontra.

> v appleovem marketingu sem pisal da je uporaba velikega VMja na OSXu zelo super za zmanjšanje porabe

?!
l'jga

Highlag ::

Fino bi bilo napisat detajlne podatke o posameznih nastavitvah, ki se tičejo varčevanja z elektriko. Mogoče OSX samo uporablja agresivnejše nastavitve, kar se tiče CPu - trotlinga in podobno. Sem ravno včeraj na Visti gledal kaj vse je možno nastavit in je kar nekaj porabnikov med varčevanjem vključenih kot pri nastavitvi max performance nastavitvi. Cpu gre pa samo na 50% pri varčevanju in ne manj, čeprav gre lahko praktično na 0.
Never trust a computer you can't throw out a window

Jst ::

Na mojemu Dellu, ki je sedaj star dve leti, je nekako tako:
OpenSuse: 2h10min
XP: 1h40min

Ko je bil nov, pa:
OpenSuse: 3h10min
XP: 2h20min

Ob brskanju in poslušanju mp3jev. Tako da čisto verjamem linkanemu testu.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

noraguta ::

nevem ravno koliko je sam test merodajen ker x300 zdrži karr precej dlje kot pa so dobili na testu.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Jst ::

Pa si prebral tudi tisk ali si samo grafe pogledal?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova revizija Mountain Liona izboljšala avtonomijo

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
317933 (6361) ql000
»

Se splača kupit macbooka?

Oddelek: Kaj kupiti
306533 (5742) trnvpeti
»

Mac vs. Pc (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
18412682 (9323) thezerox
»

Microsoft: Appli prinesejo skriti davek (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
17312847 (8169) JayKay
»

Pomoč-prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
432563 (2248) katja1986

Več podobnih tem