» »

Internet Hitrost in vpliv

Internet Hitrost in vpliv

Machiavelli ::

Lp,zanima me kakšno je vaše mnejne priključkov Optika 20/20 vs Baker 1/0,5 ?

Koliko je razlike v online igrah v pingu in koliko je minimum hitrost za neko sodobno online igro?

Se Vam zdi da nas malo prinašajo okoli glede cen in zmogljivosti?Saj optika je svetlobna hitrost in z lahkoto preseže trenutne ponudbe,sicer za navadne ljudi tu ne vidim smisla.

Osebno sem lastnik Optičnega priključka 20/20.
Razmišljam pa na downgrade na Baker:
Zaradi višanja cen
Zaradi pomankanja časa
Zaradi,ker pri drugem ponudniku dobim za ceno optike trio.

Kaj in kako je vaše mnenje glede vsega tega?
Nigaaazz

gendale ::

nikoli ne bi menjal iz optike na baker

optika je bmw serije 5, baker je pa clio
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Machiavelli ::

Niti na podlagi cene?

Siol Optika 20/20 33eur+ Analogni tv 50Kanalov + lasten DVB =39eur + RTV 12eur
Siol Optika 20/20 33eur+ Digitalni tv 88Kanalov +free DVB =44eur + RTV 12eur
Siol si poleg tega dovoli dvigati cene.

Kabelski ponudnik ti da Baker:
Trio 127 Digitalnih kanalov + internet 1/0,5 + Telefon + Free DVB in samo 2eur za drugega.
32Eur fixsna cena.

Siol ponudnik ti da Baker:
Trio 131 Digitalnih kanalov + internet 1/256 + Telefon + Free DVB drugi pa 6eur obroki 12mesc, ali polna cena.
33eur tri mesece nato 49eur.

Siol ponudnik ti da Optika:
Siol Optika 20/20 33eur+ Analogni tv 50Kanalov + lasten DVB in drugi lasten =39eur
Siol Optika 20/20 33eur+ Digitalni tv 88Kanalov +free DVB,drugi obroki ali lasten =44eur

Namreč gre se mi da imam vsaj 50-95 Kanalov in soliden internet in 2 nepredraga DVB-ja,
trenutna optika je smešno draga 33eur in nimam niti tv sheme v ceni.....
12eur je pa še rtv položnica,kaj bi bila najcenejša opcija z največ?
na voljo imam samo telekom/siol in pa kabelsko.
DVB-C reciverjov pa nemislim kupovat,dragi in zastarijo,če si pa naročnik ti pa ponudniki vsakič novega priskrbijo :)

Teli izračuni lahko odstopajo 1-3eur.
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

Yohan del Sud ::

Odvisno, tudi kje si. Tu okrog, res na robu lokalnega največjega velemsta plačujem 47 eur za veliki trojček. Bakreni. Tj 13/1,3 interneta, programov več, kot jih lahko gledam in telefona itak ne rabim (msn, skype pa to). Dela pa res vse BP.
www.strancar.com

gendale ::

priporočam ti, da naročiš to drugo možnost, imaš 1 mesec oboje in primerjaš
na koncu obdržiš boljšega, drugega pa odjaviš

jaz imam siol optiko + telefon + kabelsko tv za ~42e in sem zadovoljen
samo meni je prioriteta internet, tv pa itak gledam nekje 10 programov pa še to bolj občasno
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Rippy ::

Kar se tiče online igranja...razlike v pingu so precej dramatične. Danes na žalost 1/0.5 ni več "dovolj" za določene žanre. Osebno bi v vsakem primeru poiskal najugodnejšo rešitev, ki vključuje optično povezavo.

st0jko ::

Če imaš možnost optike jo le izkoristi. Mnogi jo samo sanjamo. :|
keks?

Machiavelli ::

Moja lokacija je taka,da z okna vidim Ljubljanski grad in me loči samo cesta in prehod do glavnega mesta....

mislim cenovno 45-60eur se mi res nesplača dajati,ker se mi zdi to res preveč....ceno pa kar zvišujejo....Češ da izboljšujejo kakovost storitev ? Kako že ? Baker ima saj neko vrednost ga lahko še prodam xD ga črni krofki še niso pokradli xD

Najlepšo ponudbo imajo t-2 trojček 10/10 za 33eur,samo t-2 mi pa ni všeč ker:kabli so prekopani vse po prek in ko bo do menjal kake cevi bo te kable ponesreči potrgal,kolega jih ima in je slika kockasta in prekinja.....

44eur+12eur rtv to kar znese....+6eur drugi dvb-c na obroke... 62eur kar je pa že res preveč..

kaj pa tale opcija:
Baker 5/5 10-13eur + tv 88kanalov digital 12eur + en dvcb free + 6eur drugi= 31eur
31+rtv položnica= 43eur.
Namreč magična meja za internet+tv+2 dvb+rtv prispevek tam do 40eur.

Vem da je malce čudno,samo optiko imajo res predrago...ob sklenitvi sem imel 3 meseca zastojn nato pa po stari tarifi kolikor je bil 1/1 so mi dali 20/20 takrat je to bilo 26eur,kar se mi je zdelo vredu,nato čez nekaj časa,pok položnica dražili bomo storitev....Kao digitalni dostop na optiki 7eur? Digitalni navadni 3eur,klasika 0eur.
20/20 bi moral biti 15-20eur in nič več...saj svetloba je sedanjost mar ne? Torej ni nekaj kar je iz prihodnjosti pa,da bi imela to le peščica ljudi,pa bi le tem močno zaračunavali..
Nigaaazz

gendale ::

meni se zdi, da si se ti ze odlocil in isces samo potrditev tvojega razmišljanja :)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

feryz ::

Napiši si, kaj rabiš, ne kaj dobiš!
Potem s spiskom brskaj med ponudbo in se ne oziraj na optiko ali baker.
Oboje popolnoma zanesljivo dela.
Kakšnih 88 programov?
Mi jih imamo 212 plus 48-urni zamik, kar pomeni 212 programov x 48 ur.
Pridemo pa nekje do številke 10. Vse ostalo si lahko...
Aja, imamo baker, kompletno T-2 shemo, time-shifting, zakupljen prostor, 10/2, plačamo pa 54EUR.
Za štrom, ki vse to in še marsikaj drugega goni, pa 40EUR.
Po koliko je torej prodajanje megle?

alexx_ ::

@Machiavelli

imamo siolovo optiko in NI VARJANTE, da grem se kdaj na baker. navkljub ceni.

fosil ::

Ne vem kaj si to delal neke čudne izračune.
Naročnino za rtv plačaš v vsakem primeru, ne glede na ponudnika.
Vidim da ne ločiš pojmov pri TV, torej kaj je iptv, kabelska, digitalna, analaogna.
To kar ti imenuješ "Analogni tv 50Kanalov" in "Digitalni tv 88Kanalov" so v resnici programske sheme in tukaj ne gre za analogno in digitalno, ampak za iptv.

Če imaš siol optiko je po moje najboljš varianta tale:
duo (net 20/20 + telefon) + kabelska (110 digitalnih, 50 analognih programov) = 41 eur
tukaj ne rabiš nobenih dodatnih sprejemnikov, če imaš starejši tv lahko gledaš analogne programe (ali dokupiš dvbc sprejemnik in gledaš tudi digitalne), če imaš novejši tv, pa imajo običajno dvbc že vgrajen in lahko gledaš analogne in digitalne brez kakšnih dodatnih naprav
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Machiavelli ::

Se zavedaš da je dvb-c sprejmnik z mpeg-2 60-70eur in z meg-4 je 130eur,televizorjev nemislim zopet kupovat,siol je pa res nesramen kajti kolega je pred nekaj meseci kupil pri njih tv in laptop,nakar mu rečejo da tv nima dvb sprejmnika in ga mora dokupiti lol.

Meni se gre za kompleten znesek teh radio-tv-net komunikacij.

Torej praviš da imam lahko en dvb-c in na enem tv-ju 88digitalnih z pritiskanjem na reciver pa podaljšam na drug tv tam mam pa klasično 50 kanalov z pritiskanjem na tv?
Nigaaazz

fosil ::

Kot rečeno ne ločiš med različnimi tipi televizij.
Eno je iptv, drugo je pa kabelska. Kabelska se pa potem deli naprej na analogno in digitalno.

Sicer pa glede na to, da govoriš kako je siol nesramen in da pri zgornjih izračunih pri siolu zraven prištevaš še naročnino za rtv pri drugih ponudnikih pa ne, imam občutek da si itak že odločen, ne glede na to kaj ti tukaj povemo.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Pesimist ::

Machiavelli je izjavil:

Lp,zanima me kakšno je vaše mnejne priključkov Optika 20/20 vs Baker 1/0,5 ?

Koliko je razlike v online igrah v pingu in koliko je minimum hitrost za neko sodobno online igro?

Se Vam zdi da nas malo prinašajo okoli glede cen in zmogljivosti?Saj optika je svetlobna hitrost in z lahkoto preseže trenutne ponudbe,sicer za navadne ljudi tu ne vidim smisla.

Osebno sem lastnik Optičnega priključka 20/20.
Razmišljam pa na downgrade na Baker:
Zaradi višanja cen
Zaradi pomankanja časa
Zaradi,ker pri drugem ponudniku dobim za ceno optike trio.

Kaj in kako je vaše mnenje glede vsega tega?


Ti si en talent bahahaha. Pomoje se smao hoce pohvalit da ima optiko pa neve na kak nacin!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Machiavelli ::

Pobje bodite resni,optika je kul in vse samo preveč iščejo zanjo...mar ni tako da bi to moralo biti ceneje kot baker?

Odločil sem se če se neda zapret pipce na 10/10 in znižat ceno,bom pa prestavil na kabelsko trio,vsaj bo ceneje pa še več dobim,res da je potlej net malo počasnejši a še vedno več kot siol ponudi....
Nigaaazz

Pesimist ::

Ni tako. Ker so bile investicije v optiko, kot so investicije v vse ostale stvari. Novi procesorji porabijo tudi majn silicija vendar so drazji kot stari, sej so firme vlagale v razvoj.

Se nekaj druga.

Zgoraj je en omeno da je 1/512 premalo za igranje iger? Odvisno za kaksne igre se gre. Ce se gre za klasicne instaliras lokalno na PC in igras je to vec kot dovolj, torej kot World of Warcraft in stare klasicne streljacine z namenskimi strezniki. Kar se tice zadnjih Call of duty serij lahko zahteva vec uploada zaradi inovativnega P2P systema, kar pomeni da 512kbps spet blizu maximuma.
Ce se gre za cloud gaming kar bo kmalu in v Evropi, par mesecev se (2-3), pa je absolutno premalo. Tam rabis vsaj 10Mbit za 1080p resolucijo, pa se to pomeni cutting it close. 20Mbit bo kar prav.

Kaj se pa pinga tice pa je tudi odvisno od ponudnika do ponudnika.
SIOL/T2 optika ceprav je ping do ISPja 1ms je to prakticno identicno kaksnemu AMIS ali Trieri na kabelski kera ma ping 9ms. Sej je internationalni routing od prvih dveh ponavadi slabsi. Ne vedno, vendar zelo pogosto.

Ne priporocam ti pa TRIO pri siolu na bakru. Tam se ti pa zna ping dvignit za 50x vrednost ze do samega ISPja, kar pomeni da imas do UK kar ze 90-100ms, medtem ko bi zdaj na trenutni optiki imel oz imas 33-40ms.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Machiavelli ::

Aha torej kaj pa ping na kabelski 1 tv vžgan + net?

Igram Day of Defeat,Counter strike Source,Dirt2,kasneje mogoče crysis 2...
Nigaaazz

Pesimist ::

na kabelski je vseeno, tudi na T2 DSL je vseeno. Samo siol ma kot ponavadi svojo osebno superduper iskra tel tehnologijo vsej na ADSL, ki terja svoj davek.

Dokler ne mislis igrati preko oblaka, torej www.onlive.com (lahko probas kak zgleda, ceprav se trenutno nahaja samo v USA) ti bo tudi 1Mbit vec kot dovol za omenjene igre.
Jaz osebno imam namen igrati preko oblaka zato hocem cim hitreje in da je ping cim bolj neodvisen od downloada. To trenutno samo optika dosega.

Kot je ze zgoraj en rekel. RTV narocnino imas v vsakem primeru, neglede katerega ponudnika in storitev vzemes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Machiavelli ::

Ja saj za RTV vem plačajo ga vsi neglede na to,samo sem želel izpostaviti končni celotni znesek za te zadeve....

Jutri že skočim na kabel,dokler siol ne da kakšnih nižjih cen in kako pogodbo,ki ima zapisano fixsno ceno in ne dinamično....
Nigaaazz

Rippy ::

Samo, da te opozorim...podrobno preberi pogodbo s trenutnim operaterjem. Če si slučajno vzel TV komunikator po kakšni promocijski ceni ali kar koli drugega boš moral ga v polni ceni plačati v primeru, da razdreš pogodbo predčasno. Zadnja položnica s cifro 200EUR+ ti lahko podre enačbo za varčevanje :).

PS. to tudi velja za akcije tipa komunikator za 1EUR. Vse razen modema je v tvoji lasti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rippy ()

Machiavelli ::

Pogodbe ni več bila je vezava za 24mesc. optiko sem pa naročil 2008 tako da to ni blem,tiste promocijske točke za 5% popusta oz. odvisno koliko jih imaš pa naj kar imajo zase :)
Nigaaazz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol uvaja digitalno kabelsko televizijo na optiki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11422505 (7892) alexz
»

T-2 dobra in slaba novica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
18635045 (26243) Spajky
»

IP ali kabelska TV

Oddelek: Zvok in slika
196135 (4424) Konlov
»

Avstralci nočejo brezplačne optike

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
256539 (2463) Karaya 52
»

SiOL Trio vs T-2 Trojček

Oddelek: Omrežja in internet
349386 (7364) Mare2

Več podobnih tem