» »

Nokia 5800 XpressMusic

Nokia 5800 XpressMusic

««
3 / 81
»»

edge540 ::

Evo jaz sem tudi piknil ta telefon včeraj, in sem zelo zadovoljen. Edino težavo mi dela zaenkrat GPS - ne morem ga prepričat da bi delal v drive mode (da mu daš naslov, pa te vodi tja). Se komu sanja kaj je treba naredit, je treba potrditi neko free licenco za nokia maps?

edge540 ::

A, pa zdaj mi je uspelo nekak onesposobit WLAN... Povežem se na domače omrežje (pa tudi sosedovega sem sprobal), pa mi napiše Prehod se ne odziva. Brskanje preko 3G omrežja dela bp. Ima kdo kakšno idejo, se je to že komu zgodilo?

Mr.Nice ::

Uf jaz še pravzaprav nisem uspel prav ničesar preizkusit hehe, se še ukvarjam s starim telefonom, da si preložim podatke iz njega v novega.Sedaj pa sem še zaščitno kodo pozabil, tak da bom moral še star telefon peljat na servis hehe.Kdo ima vse problem s slušalkami?Kaj je treba popravit, če dela slabo?

lp
Dont worry.......be happy!!!:)

edge540 ::

Težave z WLANom so zginle tak kot so se pojavle, slušalke pa zaenkrat delajo BP.

Mr.Nice ::

Naj mi kdo pove ali je možno prbirati datoteke word, excel, pdf s tem strojem?Mislim, da sem nekje prebral, točno pa ne vem kje...
Dont worry.......be happy!!!:)

Bor H ::

Baje da ni inštalirano po defaultu, lahko pa downloadaš quickoffice

Mr.Nice ::

Aha hvala, torej gre prebirati....kje pa downloadam quickoffice, na nokiini strani?al na tistem cdju, ko sem ga dobil zraven?
Dont worry.......be happy!!!:)

Bor H ::

Kukr sm razumel je to plačljivo, me pa ne bi čudl če bi obstajala zastonj alternativa, mogoče ma tut nokia na svoji strani kej.

edge540 ::

Tisto kar ponuja nokia je vse plačljivo, zastonj uporaba je 15 dni. So pa zagotovo alternative na netu, ko pridem malo do časa v naslednjih dneh bom pogledal.

BTW, če najde kdo kakšne pametne aplikacije za S60V5 naj bo tak dober pa tu nalima link ;)

Bor H ::

Ne bom omenjal tipičnih aplikacij (ok bom: Opera mini + Google mail, earth(maps?))

Na tem blogu maš ene par aplikacij, download je sicer mimo je pa dovolj da vidš naslove S60 blog
Mogoče se bo kej najdl na nokia5800.net

Mi je pa še tale video interesanten tko da bi bil hvaležen, če bi kdo od srečnih lastnikov probal pa povedal, če je res tko fajn YouTube link

delfinus ::

Sem malo preizkusil mobilca cez vikend in deluje fajn. Sploh kar se tice multimedije je res super. MP3, tudi video. Prej sem prekonvertiral v MP4. Brez zatikanja in sliko si lahko tudi prilagodis cez cel ekran.

Edino kar me muci je GPS. Kako vam deluje? Sam sem sel prej mal ven, da bi poskusil dobiti koordinate. Vendar podatkov ni bilo. Skos je bilo samo Waiting for GPS, potem pa pac obvestilo, da v zaprtih prostorih GPS deluje poorly, ceprav sem bil na odprtem ob jasnem vremenu (lokacija center LJ). Sel sem se pod Options kjer sem opazil nekaj signalov satelitev z dobrim signalom. Ampak na podatkov o poziciji ni bilo.

Kako GPS sploh uporabljati, kako nastaviti. To je edina stvar, ki me se muci.

lp, D.

Bor H ::

Evo, sm ratal srečni lastnik kako uro nazaj. Mi je všeč, ekran deluje super, tipkovnco tut s prsti že kr obvladam, kablov v paketu dovolj za koga na stol zavezat, kul! :)

Keyser Soze ::

Pri moji 6110 Navigator me je tudi nekaj časa mičkeno zezal GPS. Je blo treba na novo reštartat aplikacijo, da je normalno deloval. Hladen štart se je pa itak vlekel. Dočim pri E71, je pa skoraj instantno zalaufal čip. Vedno.

IMO, bo morda treba počakat na kakšen update, da se tile poporodni krči odpravijo. Pa bo kt se zašika.

Nastavljat samega senzorja oz. GPS sprejemnika ni treba. Je as-it-is.

P.S.: Lahko probaš ob kakšnem lepem jasnem dnevu, nekje na odprtem. Če ni izboljšave, probaš še z kakšno drugo navigacijo (Google maps, Garmin XT, ipd.) in nazadnje, če res nič ne pomaga na servis.
OM, F, G!

LuGi ::

Vklopi si A-GPS - prej se poveze na net in precekira kje so sateliti..nato bos dobi fix v 10-20s zunaj. Ne znam ti pa tocno povedati kje se to skirva v n5800 (recimo v n95 so te nastavitve tukaj > http://www.simplysymbian.com/2007/08/16... )

edge540 ::

Hm, mene še vedno jebe Nokia maps oziroma Zemljevidi po slovensko. Najde mi GPS in kaže trenutno lokacijo BP, noče pa mi dovolit navigacije v smislu da bi nastavil cilj, pa bi me po cesti vodilo tja. Če prav razumem je treba aktivirat neko gratis licenco, ampak mi ne uspe, ker mi vsakič ko se povežem na server za registracijo hočejo prodati enoletno licenco (dodatno, da maš glasovno vodenje poleg), druge opcije pa ni.

Še kdo ima podobne težave, ali vam dela normalno?

Mr.Nice ::

zakaj pa nisi naložil garmina?Jaz ga še tudi nisem, imam pa namen tega naložit, samo kako pa je drugo vprašanje hehe...
Moram se še poglobit, če pa nekako ni časa:D
Dont worry.......be happy!!!:)

urosh ::

Garmina za s60v5 še ni. Nokia maps pa v bistvu dela brezplačno (ok, pustimo mape in ostalo), edino za glasovno navigacijo je treba plačat. Tako je bil vsaj nekaj mesecev nazaj in dvomim, da je to sedaj drugače... V glavnem zadela po "servisu" slušalke deluje kot je treba. Tudi težave z baterijo, ki sem jih omenjal, so po ponovni namestitvi firmware izginile in sedaj drži kot je treba (polnjen bil v petek, pa še ni šla nobena črtica :) ).

Kar pa je potrebno narediti pa je:
http://www.symbian-freak.com/forum/view... zelo lepo prikazano.

Težave s sateliti:
http://discussions.nokia.ie/discussions...

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urosh ()

edge540 ::

Jap, garmina žal še ni za V5. Saj bi to kar je naloženo (nokia maps) moglo delati, pa ne. Danes sem posodobil firmware, dobil sem poleg slovar pa še par malenkosti, ampak navigacija še vedno ne funkcionira. Bom jutri ali v sredo stopil do Mobitela in njim zagnjavil, če znajo porihtat.

Mr.Nice ::

Garmina za s60v5 še ni. Nokia maps pa v bistvu dela brezplačno (ok, pustimo mape in ostalo), edino za glasovno navigacijo je treba plačat. Tako je bil vsaj nekaj mesecev nazaj in dvomim, da je to sedaj drugače... V glavnem zadela po "servisu" slušalke deluje kot je treba. Tudi težave z baterijo, ki sem jih omenjal, so po ponovni namestitvi firmware izginile in sedaj drži kot je treba (polnjen bil v petek, pa še ni šla nobena črtica :) ).

Kar pa je potrebno narediti pa je:
http://www.symbian-freak.com/forum/view... zelo lepo prikazano.

Težave s sateliti:
http://discussions.nokia.ie/discussions...

Lp


Aja sem mislil, da je garmin že zunaj, tej sem pa dobil napačne informacije...
Zanima pa me, kateri update firmware imaš gor? xxxx 08 ali xxxxx 09?
Hm baterija zdaj ne vem, pravzaprav kako doglo bo držala, včeraj sem jo polnil, pa sta danes šli dve črti pa seveda ob zmerni uporabi ali je narobe kaj tudi z mojo baterijo oziroma kaj je napaka, firmware?
Dont worry.......be happy!!!:)

edge540 ::

Jaz sem si ga kupil v petek, pa sem že 4x filal baterijo. Nevem ali je kaj narobe, ali pa se samo dosti špilam :D

Ok, dosti laufam WLAN in GPS, samo vseeno se mi zdi da jo pobira precej hitro, glede na kapaciteto.

Mr.Nice ::

No saj jaz se tudi špilam dosti, tak malo filmi malo igre, net, predvsem pisanje smsov, pa mislim da to kar pobira...
Bomo videli, kako bo, če ne pa bom update firmware naredil, če kaj pomaga seveda, al pa na novo firmware....
ull see....
Dont worry.......be happy!!!:)

urosh ::

Moj fw: v 11.0.008

Sem ga pri punci poizkusil sam poupdejtat, pa ni pomagalo. Ko pa ga je tip na mobisvetu naložil še 1x, pa dela kot urca sedaj.

Kar se garmina tiče - v bistvu dela. Obstaja en workaroud - treba namestiti virtual keyboard, drugače ne moreš "šariti" po njem. Uradno pa še ni podprt.

Meni je baterija (ko sem gledal film 1,5 ure) in se nekaj malega tudi igral, držala tam 4 dni. Sedaj pa ko vsak dan parkrat prečekiram maile in se malce poigram, pa mi drži cele 4 dni in pol, pa mi je šla komaj 1 črtica.

Seveda se nekje mora poznati, če dosti štrckaš po njem :). Mogoče pa baterija tudi rabi par ciklov (čist polno, čist prazno - tako jaz naredim prvih parkrat), da dobi svojo pravi kapaciteto. Sem pa tudi opazil, da če si namestim drugo temo, da drže dlje. Tema, ki jo mam gor pa je: http://dailymobile.se/forum/index.php?t... in ne, nisem darker. Mi je pa tema kar všečna :)

Lp

edge540 ::

>>Moj fw: v 11.0.008

Hm... jaz pa vtipkam *#0000# in dam updejt, pa mi je naložlo V 20.0.012 (datum 26-1-2009), naložil pa sem včeraj.

Ma ja, kar se baterije tiče pa bomo vidli, zagotovo bo bolje delala po par ciklih ;)

urosh ::

hmmmm

jaz pa če dam posodobitev, mi napiše, da ni nobenih posodobitev :S

Bom probal preko kabla...

edge540 ::

Meni je isto napisalo ene 2x, potem pa je posodobilo.

Kdo bi razumel :))

urosh ::

no, preko kabla pa je šlo ko se šika :)

Bomo vidli kako bo kaj delovanje sedaj :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urosh ()

Mr.Nice ::

Tudi jaz sem preizkusil posodobiti preko telefona, pa ni šlo, mi je isto napisalo kot urosh prej tebi, bom poizkusil potem preko kabla,baterija pa mi je zdržala od nedelje do zdaj:(Pa moram reci, da v službi nena dosti šarim po telefonu, hm bom videl, kako bo še naprej, če ne mi je malce sumljiv na isto napako, kot jo je imela punca od urosha.Ali lahko firmware na novo sam tudi naložiš?Ali moram iti na servis?

lp
Dont worry.......be happy!!!:)

bluefish ::

lahko sam.

Mr.Nice ::

In je firmware na razpolago na nokiini strani?Kako se zbriše in potem naloži, sprašujem zato, ker to delam prvič, pa ne bi rad kaj zafrknil....
Dont worry.......be happy!!!:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mr.Nice ()

urosh ::

To pa zgleda dokaj enostavno.

Najprej si je treba prenesti in naložiti na računalnik "nokia software updater" http://europe.nokia.com/A4579163 in potem priklopiš svoj telefon (seveda pred tem narediš backup vsega na telefonu - tega verjetno ni treba posebej opozarjati, ne? :D) in ta program ti potem naredi svoje. Prepozna ga, pogleda kaj imaš gor in če obstaja kaj novejšega, ter nato prenese in naloži.

Simpl es det.

Bor H ::

Men tut brez backupa ni nč zgubu razn ure pa datuma. Baje da ma to 5800 fajn poštiman, lahk (skor) brez skrbi prek wifija updatas :)

urosh ::

Sem tudi sam to ugotovil - a nikoli se ne ve... Škodi že ne :D

Bor H ::

Res je, čeprov če maš nov mobitel še nisi uspel velik narest na njem, če se ukvarjaš z backupom pa pol restorom porabš več časa kukr da sam stišnes zobe pa še enkrat nastavš :P

Sm pa danes si prekodiral Monsters Inc za na mobi in morm reč da sm bil fasciniran, žal fotoaparat ni doma, da bi slikal reprodukcijo ampak je fantastična, kristalna, škoda da sm narobe zvok nastavu in je vseskupi šlo po gobice pa sam hrešči (tut na PCju). Definitivno uporabno za gledat posnetke, še youtube sm uspel gledat ob zajtrku (Carlin stand up, da mi je bolj teklno :P). Supr mala napravca, je pa res da če se spravš nanjo kopirat zadeve, špilat igre, gledat filme, browsat....gre precej hitr baterija, sodeč po njegovem kazalcu sm jo dans že polovico skuru od desetih zjutrej. Ampak sej pravm, to je stress test bolj k ne.

delfinus ::

Se mi zdi, da bo ta Nokia super zadeva za na vlak, pa da kaksno nadaljevanko fliknes gor pa pogledas. Sicer pa tut js svetujem to kar urosh: Ojosoft Total Video Converter, da se pretvori iz klasicnega DivXa v MP4. Sam sem v tem programu konvertiral klasicen XviD v format PC Standard Quality MPEG4. Slika je res kakovostna. Mal majhna, ampak okey za na hitr pogledat kej manj pomembnega idealka. Tudi MP3 player je super in je zelo funkcionalen. Z GPSom pa se nisem mel casa sedaj ubadat. Bom kej cez vikend, ko bo cas. Fotoaparat, tu nimam se komentarja. Verjetno, ga tudi uporabljal ne bom velik, ker vem da so slike s teh mobilcev bol boge. Cez spranjco pac ne mores naredit kakovostne slike. Uporabno zgolj, ce srecas NLP pa nimas fotoaparata pri roki. Overal se mi zdi zaenkrat odlicen produkt.

lp, .

Mr.Nice ::

Jaz pa ravno prej posodobil firmware, sem mel polno nekih problemov, najprej mi je zafrkaval program software update, potem je šlo nekak, pa na koncu napiše nekje malo pred 127 M ko je že zdljalo update pa mi napiše, da je prišlo do neke napake itd in da bo trajalo 15 min, da se update zaključi.Jaooo me je razpizdlo vse skup že:D
Zdaj piše da je verzija ta 20.0.012, čeprav piše na koncu, da telefon ni posodobljen....
Potem pa še imam doma modem nastavljen na wifi in se grem prej seveda vklopit na wlan in glej ga zlomka napiše mi prehod se ne odziva, kje bi bila napaka?Na telefonu ali na modemu?
Verjetno bom moral it spat in vse to prespat:D
Dont worry.......be happy!!!:)

Bor H ::

Men wlan lepo dela na dveh ruterjih, poglej da nimaš mogoče .n wireless ruter al pa kake čudne zaščite.

urosh ::

tudi meni na ene 5 ali 6 različnih dela ko šus... Lahko pa probaš še 1x dati FW gor, če ti je javil kake napake...

Mr.Nice ::

Sem gledal nastavitve v modemu in je vse ok, sicer nisem sam nastavljal modema ampak mi je kolega, ki dela na siolu, kar od tam nastavil....
Zaščita ni vključena tud vsak pc sprejema, le kaj bi še naredil, da bi delalo?
Dont worry.......be happy!!!:)

edge540 ::

Potem pa še imam doma modem nastavljen na wifi in se grem prej seveda vklopit na wlan in glej ga zlomka napiše mi prehod se ne odziva, kje bi bila napaka?Na telefonu ali na modemu?


Men isto pisalo. Sem zbrisal seznanjeno točko (moj router) pa dal novo iskanje pa na novo vpisal geslo, in je delalo ;)

Mr.Nice ::

danes sem poizkusil povezat tel v službi na ruter,pa mi je isto napisalo.ne vem zakaj ampak,če se poveže in piše povezava je vzpostavljena,brskat pa ne gre, se to dogaja še komu?
Dont worry.......be happy!!!:)

edge540 ::

Evo, moj je že na servisu po 5 dneh. Crknila slušalka, baterija je u totalnem k**** (če se nisem skoraj nič igral, opravil 2 minute klicanja in poslal 10 smsov je crknila po cca 18 urah (od tega je 9 ur blo ponoči, ko se je nisem dotikal). Ko sem vklopil GPS in ga imel vklopljenega eno uro, je zdržal fon 5 ur max. Tretja stvar, ki ni delala je bila navigacija v nokia maps, ker mi ni uspelo dobit brezplačne licence, dvema kolegoma ki sta si kupila fon 3 dni kasneje pa dela bp, prav tako nimata težav z baterijo (je isti tip, samo malo drugačna).

Pa sem spet na motoroli en teden, jupi.

urosh ::

Malo drugačna? V kakem smislu?

Slušalka crknila do konca, ali tisti serijski bug?

Baterija pa se mi zdi enaka finta, kot jo je mela punca...

delfinus ::

Razlozi tole foro z nokia maps. Povej vec o tej brezplacni licenci. Kje kako in na kaksen nacin se jo pridobi, kje jo zahtevas, kje potrdis?

Mr.Nice ::

Meni baterija zelo malo zdrži,včeraj sem jo filal, danes imam še 3 črtice, res je da sem včera pa danes menajl firmware, toda bi morala vseeno zdržat neki časa, pa malo sem bil na netu, očitno jo bom moral tudi jaz popeljat na servis....
Dont worry.......be happy!!!:)

edge540 ::

>>Malo drugačna? V kakem smislu?

Identična, samo da pri njemu poleg 3.7V piše še 4.8Wh, meni pa ne.

>>Slušalka crknila do konca, ali tisti serijski bug

Serijska finta, ampak je res moteče blo, ni se dalo normalno menit.

>>Razlozi tole foro z nokia maps. Povej vec o tej brezplacni licenci. Kje kako in na kaksen nacin se jo pridobi, kje jo zahtevas, kje potrdis?

Evo tak je, greš v aplikacijo Zemljevidi (=nokia maps), počakaš da GPS najde tvoj trenutni položaj, potem pa daš išči naslov (vseeno kaj, nekaj pač vtipkaš). Daš ok, pa ti ponudi par opcij, med drugim vožnja do tja. Daš tisto, začne preračunavat pot, tu pa te zaprosi če se lahko poveže, da preveri brezplačno licenco oz da kupiš kakšno plačljivo. Daš ja, in v idealnem svetu ti čez 20 sek napiše da vse štima in lahko začneš vozit (en teden ti poleg navigacije dela še celo glasovno vodenje).

No to meni ni delalo. Je pa razlika med mojim in kolegovim fonom bila, da je moj mel osnovni firmware od novembra, kolega pa ga je kupil že z januarskim (verzij ne vem na pamet).

>>Meni baterija zelo malo zdrži,včeraj sem jo filal, danes imam še 3 črtice, res je da sem včera pa danes menajl firmware, toda bi morala vseeno zdržat neki časa, pa malo sem bil na netu, očitno jo bom moral tudi jaz popeljat na servis....

Ista finta tu, malo sem prčkal pa crknila po pol dneva. Poglej prosim baterijo pa povej če ti poleg 3.7V piše 4.8W, meni ne. Kolegu to piše, pa mu drži hudič 3 dni, kljub temu da skoz nekaj dela gor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edge540 ()

Mr.Nice ::

Raptor ne boš verjel ampak meni piše 1320 mAh 3,7 V 4,9 Wh:D
Tak da v tem sploh ni finte...
Jaz sem danes malo po netu čekiral pa ne dost mogoče kakšnih 10 min, potem wlan preizkušal ene 3 krat pa dva klica sem opravil pa včeraj firmware naložil pa ob tem napaka na koncu,sicer je zdaj na telefonu FW ta novi in wlan ne dela kot tudi prej ni, za gps sploh ne vem, ker še nisem preizkusil...Baterija pa ne drži nikakor.bom videl kako bo, ko ga bom še enkrat dal filat, in ga bom pustil bolj kot ne čisto pri miru in bom pač tisto osnovno uporabljal telefon.Mislim da bi pa morala zdržat več kot 3 dni....
Dont worry.......be happy!!!:)

delfinus ::

Js imam baterijo isto kot Mr nice 1320mAh 3,7V 4,9Wh. Made in Korea, Further processed in China. Sedajle sem nadgradil firmware. Do danes sem imel osnovnega.
baterija mi je drzala 3 dni. Od ponedeljka zgodaj zjutraj do poznega vecera danes. Kaj sem delal. Ene 3 klici zgolj, 45 minut gledanja videa, nekaj malega wlan za probo, recimo 15 minutk. Kaksne 25 minut ubadanja s sateliti preko GPS, pa cca 7:30ure poslusanja MP3. Pa je se nekaj malega ostal na konc. Spraznil sem jo do piskanja. Tale moja poraba se mi zdi po obcutku nekak normalna, al kdo meni nasprotno? Bom videl kako bo z novim firmwaraom pa porocam. lp, D.

edge540 ::

Aja pol pa ni v tem finta baterije :)

Bomo vidli kak bo s tem ko pride iz servisa, en teden bo trajalo baje...

edge540 ::

delfincek

To kar opisuješ se mi zdi normalno, tri dni ob taki uporabi.

Ko sem jaz tako delal, je crknila po pol dneva (celo brez WLANa). Z WLANom 30 minut vklopljenim po 6 urah. Tak da maš srečo, očitno si dobil dobro baterijo :)

Mr.Nice ::

uf jaz imam torej isti problem kot ti raptor.
Jaz pa ja nisem niti 15 min poslušal muzike kaj šele da bi poslušal 7h in pol...??
Definitivno ga nesem nazaj in mi naj dajo drugo baterijo oziroma v čem je problem, ker tudi wlan nekak ne špila.
Ali pa mi naj kar dajo novo nokio pa bo vse ok...
Dont worry.......be happy!!!:)
««
3 / 81
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia X6 firmware update

Oddelek: Mobilne tehnologije
402534 (1956) krneki0001
»

Kakšen mobitel imate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6714359 (11922) Thunder wave
»

Nokia ali HTC

Oddelek: Kaj kupiti
294608 (3369) rzidar1
»

Nakup telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
152003 (1385) pleomax
»

[fork] GPS v telefonu ali Garmin - kaj je bolje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7111626 (10867) bond007

Več podobnih tem