» »

Nokia 5800 XpressMusic

Nokia 5800 XpressMusic

««
«
1 / 81
»»

strictom ::

Kdaj bo pri nas? Pri katerem operaterju? Okvirna cena z naročnino? ...
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

LuGi ::

A ti mislis da bi to dejansko znal kdo poevdat? Mogoče kdaj bo pri nas kaj več pa ne.

"Nokia 5800 XpressMusic bo na voljo širom sveta v začetku četrtega četrtletja leta 2008, ocenjena maloprodajna cena pred davki in subvencijami pa naj bi znašala 279 EUR. Nokia 5800 XpressMusic v povezavi s storitvijo Comes With Music pa bo na voljo v letu 2009. Natančnejše cene bodo iz Nokie sporočili v bližnji prihodnosti."

DixieFlatline ::

Sem pisal pred časom na Teleray in pravjo, da bo pri nas na voljo januarja ali februarja 09.
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

edge540 ::

Jap, pred novim letom bodo ta telefon videle samo Indija, Indonezija, Emirati, Hong Kong, Tajvan, Rusija in Španija. K nam naj bi prišel tako kot piše v postu pred mano.

Torej nisem edini ki ga komaj čaka? 8-)

Glede na to da bo v prosti prodaji 279€ + davek, je IMO za računat da ga bo Mobitel dal za kakšnih 150+ € v Itak paketu, Tuš pa verjetno še ugodneje.

Mha, počakajmo 2 meseca... do takrat pa malo za lušte;

Gapi ::

Lastim si Nokio 7710 ki ima touchsreen. In lahko povem da tale nokia ki pride mi ni tako všeč kot moja pa ne vem zakaj. Iščem nekaj svoji podobnega.

Mr.Nice ::

Tale nokia 5800 bo imela ziher okoli 400€ ceno, itak pa se bolj splača kupiti telefon v prosti prodaji, ker pri teh naših ponudnikih 3x preplačamo dejansko ceno telefona.
Sam osebno mislim, da je to eden izmed ta boljših telefonov od nokie, sicer pa bomo videli kako se obnese v praksi čez par mesecev;)
Do takrat bo pa treba še malce potrpeti, kajne?:)
Je pa zelo zanimivo, da gre sedaj tehnologija večina na touchscreen:).
Zame osebno je to vredu stvar, ker ni tipk, in se nima kje prah nabirat:)
Me pa moti, zakaj se vsi ti izdelovalci telefonov zgledujejo po Iphone stilu???
Vsaj meni padejo vsi ti telefoni v oči kot iphone....
Dont worry.......be happy!!!:)

LuGi ::

meni pa kot pda..your point? touchscreen pač

me res zanima kako bi to drugace nardil

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

edge540 ::

>>Tale nokia 5800 bo imela ziher okoli 400€ ceno

Naj te pomirim, v Indiji je cena 20 000 rupij ali nekaj pod 320 € po naše.

Mr.Nice ::

Hja hvalabogu, če se te tvoje besede uresničijo, ampak pusti ti Indijo, Indija mislim da spada med države, ki so kot Kitajska in Japonska, kjer je tehnologija v prednosti pred Evropo in so cene tudi nižje v primerjavi z Evropo.
Raptor, če bo cena 320 € ali manj boš videl da bo itak bomba in za vsakega zelo dostopna cena.
če je cena 300 € jo z veseljem vzamem:)

Pa lp

Aja pa btw, ravno iz firbca sem šel pogledati na bolho za to nokio in cena je....580 €...
Dont worry.......be happy!!!:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mr.Nice ()

edge540 ::

Finta da stane v Španiji 450€ je v tem da dobiš poleg še neko programje za navigacijo z glasovnim vodenjem pa še nekaj za zastojn muziko dol vlečt. Po božiču pride brez tega, 150€ cenejša.

Mr.Nice ::

No potem se pa bo splačalo jo kupit v prosti prodaji....
Kajti h kateremukoli ponudniku ne grem, ker jim ne bom plačeval 1000 minut in smsov, to je bulšit....
Dont worry.......be happy!!!:)

davco17 ::

Nekateri jo že čakamo :D letos bo božiček malo kasneje prišel da bo lahko to nokio prpelu :)

edge540 ::

Ja ja, tudi tukaj. Ampak sem prepričan da bo zadeva vredna čakanja, predvsem se mi dopade 3.2'' ekran.

Mirabella ::

Tudi meni je ta Nokia res huda, predvsem ker ful rada poslušam glasbo non-stop. pam, da čimprej pride. Zgleda, da ne bo v tej prednovoletni ponudbi, kot nekateri pišete. No pa po novem letu, pa upam, da bo res mobitel kakšno fajn ponudbo pripravi :D
who cares?

Lucifix ::

Ma kako se kaj odnesejo ti touchscreeni? Nisem ga še imel, tako da prosim enega da mi odgovori na naslednje:
- slepo tipkanje po numerični "tipkovnici" skoraj odpade, ali ne?
- kako hitro se tak zaslon kaj umaže in kako je to moteče
- še kakšna slabost oz. dobrost?

Ciklamen ::

slepo tipkanje, ja to verjetno odpade, edino če si že tako naučen, da veš kje je katera tipka in kje moraš pritisnit :P

Zaslon se ti umaže, lahko pa kupiš dodatek, da ti zakrije zaslon, obenem pa ti ne preprečuje normalnega delovanja.

buneech ::

Slepo tipkanje preverjeno odpade, res je, da pri nekaterih obstaja haptic feedback (vibrira ob pritisku), vendar nisi siguren, kaj si pritisnil.
Zaslon se umaže, dobijo se pa folije, katere nalepiš na ekran in je svet takoj lepši.

Odnesejo se pa kar uredu, samo v žep ga daš in greš. :)

Lucifix ::

A pa odtehtajo te slabosti pri nakupu TS mobilca?

Mr.Nice ::

jaz osebno sem imel v roki Omnio in se mi ni dopadla občutljivost TS,moral sem pritisnit še kar močno, da je "gumb" prijel.Ok to je offtopic....

Zaslon se seveda umaže, kar pa jaz ne štejem pod slabost, saj navadnemu telefonu se tudi umaže zaslon in ni kaj takega.
Mislim da ima TS več prednosti kot pa slabosti....Mislim da je veliko bolje imeti TS kot pa tipkovnico, pod katero se nabere prah itd...

Na to 5800 pa že komaj čakam....:)
pa lp
Dont worry.......be happy!!!:)

edge540 ::

Meni se pri TS zdi predvsem prednost da je celotna (skoraj celotna) površina telefona izrabljena za zaslon, tipke pa se pojavijo samo ko jih rabiš :)

Ravno danes sem se igral z qwertyjem na neke LGjevem TS telefonu (ki ni nič posebnega), pa sem po 10 minutah znal sporočilo napisat hitreje kot je mogoče na alfanumerično tipkovnico na mojem telefonu, kljub temu da sem navajen nanjo. Pa je imel kar manjši ekran od Nokie 5800.

Računam da bo to prava stvar.. kolikor sem gledal youtube je odzivnost takšna kot se za symbian spodobi, brez kančka laga, upam da bo tudi občutljivost zaslona takšna kot si želimo. Ako kdo dobi igračo v roke naj kaj več pove o tem.

Ciklamen ::

By the way, a ve kdo kdaj bi naj uradno prišel na police?

edge540 ::

V začetku februarja pri nas, mogoče že konec januarja, ampak to je neuradno. Uradno pa ne vem :)

edge540 ::

Mirabella ::

V začetku februarja pri nas, mogoče že konec januarja, ampak to je neuradno. Uradno pa ne vem :)

Upam, da čimprej. vačsih ful traja, da pridejo kakšni faj mobiteli k nam v trgovine. včasih so pa kar hitri.
who cares?

strictom ::

/me likes.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Shad0wM4n ::

Teleray jo ima že v ceniku >> 399,00 € >> http://www.teleray.si/index.php?PageID=...


Naj bi pa imela prilozeno 8GB kartico...

EDIT:
http://www.akcija.si/izdelek/69756/GSM-...

Zgodovina sprememb…

Ciklamen ::

Ja, sem tudi sam opazil da je zunaj, edino malo me moti, da je kar precej široka, kot da bi imela QWERTY tipkovnico.
- End of the Post ->

Mr.Nice ::

Cena 400 € je bila pričakovana, se pa jo splača kupit v prosti prodaji....
Dont worry.......be happy!!!:)

edge540 ::

Sem pričakoval da bo hudič cenejši. Ampak glede na konkurenco je še vedno ok.

Mr.Nice ::

jaz se še odločam :)Kaj pa ostali?
Dont worry.......be happy!!!:)

edge540 ::

Odločen že 2 mesca nazaj:D Samo čakam da jo dobijo pri Mobitelu... že ve kdo kdaj bo to?

IcEk` ::

Na spletni strani www.mobisvet.si pride 340 EUR, a piše da so tulifoni razprodani. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IcEk` ()

Mr.Nice ::

In bodo še na voljo za isto ceno, se je kdo pozanimal na tem mobisvetu?
Dont worry.......be happy!!!:)

DixieFlatline ::

Kaj pol bo telefon težko pod 200e pri operaterjij?
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

Ciklamen ::

telefon bo definitivno pod 200e pri operaterjih, vendar bo (govorim za mobitel) naročnina ali 33, 55, 44 ali 77e. Za "normalno" naročnino ga ne boš dobil pod 200e.
- End of the Post ->

strictom ::

Zakaj pa ne? Ostali veliko dražji dolefoni so za manj?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Ciklamen ::

Saj pravim, v naročniškem razmerju ga dobiš pod 200e zagotovo, samo v tisti naročnini (npr. Itak) ga ne dobiš pod 200e, definitivno.
- End of the Post ->

IcEk` ::

Z vezavo 24 mesecov plačaš za Itak paket skupno 360 EUR (24x15), telefon se pa v prosti prodaja za cca. 400 EUR, torej bo pomoje potrebno za mobitel odšteti 150-200 EUR ob sklenitvi naročnine. Sicer pa počakajmo še malo, nekje sem zasledil da bo Mobitel osvežil ponudbo v začetku februarja. :)

edge540 ::

Jaz sem tudi malo računal, v Itak paketu bi mogla zadeva stat med 170 pa 220€, odvisno če bo v akciji ali ne.

strictom ::

Iz Singapurja jo dobiš za 310€. Poštnina v đabe.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

LuGi ::

+ DDV (20%) pa si na 372€

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Mr.Nice ::

Po mojem tega telefona ne bo v ponudbi za Đabest paket...
Dont worry.......be happy!!!:)

edge540 ::

@Mr.Nice

Možno je da ne bo v akciji kot tisti štirje telefoni (oz na strani zdraj gledam da jih je že 5), bo pa še vedno med ostalimi telefoni, ki jih lahko kupiš pri mobitelu, v vseh paketih razen ene parih ko so napisani spodaj.. čekiraj link, scrollaj do druge polovice.

Mr.Nice ::

aha itak pa bomo videli kako bo, jaz imam sedaj đabest paket, tako da, če vzamem telefon v prosti prodaji, bom lahko imel đabest še naprej, kaj pa če ne bom mogel vzeti te nokie pod paket đabest....
Kaj se bolj splača, počakat na mobitel ali prosta prodaja?
Dont worry.......be happy!!!:)

edge540 ::

Počakat mobitel, vsekakor. Čez 14 dni ga boš verjetno mel za 180 € ceneje kot v prosti prodaji, to sklepam iz cen ostalih nokij, ki jih lahko kupiš;

Nokia N79, 249,00 € (teleray 435 €) - razlika 186 €
Nokia N95 8 GB, 399,00 € (teleray 573 €) - razlika 174 €
Nokia E71, 269,00 € (teleray 440 €) - razlika 171 €
Nokia E90, 558,99 € (teleray 734 €) - razlika 175 €

Kot vidiš je razlika vedno nekje enaka, ne glede na cenovno klaso telefona. Če ti je za teh 175 € vredno čakat 14 dni oziroma koliko bodo pač rabli pa se sam odloči, jaz mam đabest in nobene vezave, tak da bom počakal ;)

Mr.Nice ::

Aha hvala za pojasnilo.Ja jaz imam tudi đabest pa tudi dvoletna naročnina mi je potekla zdaj decembra, tak da tudi jaz nimam več vezave,torej samo đabest in bom tudi počakal.

lp
Dont worry.......be happy!!!:)

Mirabella ::

ja verjetno bo fajn počakati. Upam, da bo v ponudbi kakšnega paketa ugodno za dobiti:)
who cares?

Shad0wM4n ::

Zanimive primerjave, komi čakam uradno objavo cen v paketih iz strani Mobitela :)

Če bojo res okol 220€ s 24mesečno naročnino, bo šel za med.

3furious ::

V Angliji bo v prosti prodaji 249£ (cca 274€)
In the age of information, ignorance is a choice.

Mr.Nice ::

U mater zakaj takšne razlike, sploh pa VB ima ziher večji standard od Slovenije, zakaj?Ne bi se čudil, če bi bilo tako npr na Madžarskem, ne pa v VB8-O
No mogoče se pa še kaj spremeni pri nas tudi cena te nokie....
Dont worry.......be happy!!!:)
««
«
1 / 81
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia X6 firmware update

Oddelek: Mobilne tehnologije
402530 (1952) krneki0001
»

Kakšen mobitel imate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6714284 (11847) Thunder wave
»

Nokia ali HTC

Oddelek: Kaj kupiti
294595 (3356) rzidar1
»

Nakup telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
151996 (1378) pleomax
»

[fork] GPS v telefonu ali Garmin - kaj je bolje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7111560 (10801) bond007

Več podobnih tem