» »

Nokia X6 firmware update

Nokia X6 firmware update

Bavec87 ::

Pozdravljeni! :)

V kratkem sem dobil Nokio X6 (ja, je že star telefon) in sem upal, da bom lahko z njo že končno uporabljal Eduroam povezavo na mobilniku na fakulteti, vendar sem ugotovil, da to s tem firmwarom ni možno.
http://www.arnes.si/pomoc-uporabnikom/e...
Jaz imam naloženo verzijo V 30.0.003, potrebujem vsaj V 40.
http://symbianworld.org/10750-nokia-x6-...
Sedaj me zanima ali obstaja mogoče še kakšna novejša še stabilna verzija za ta telefon, če že nalagam... Pa tudi kako upgrade zgleda, saj tega nisem še nikoli počel. Se zgubijo kakšni podatki, če se dela upgrade? Na kakšen način se to dela? Se datoteko prenese na telefon in se jo nato zažene ali se to zadevo dela preko Pcsuita?

Mogoče se vam bo zdelo malo smešno, ampak lej, eni ne vemo, hehe. :) Hvala!

Lp Blaž

TomažT ::

Pozdravljen. V telefonu vtipkaš #*0000# in kliči. Pokaže se ti trenutna verzija programske opreme. V možnosti daš preveri za posodobitve( bolje če si na Wifi) in ti telefon javi če je na voljo posodobitev. Izbereš posodobi in telefon se posodobi sam. Podatke načeloma ne izgubiš, ti pa priporočam backup podatkov preko PC Suite(Ovi suite). Preko Ovi suite lahko pravtako posodobiš telefon. Vsaj tako sem jaz posodabljal svojo nokia 5800. LP.

Bavec87 ::

Ja, cifro za pregled verzije sem že prej vedel. Hvala za informacije, bom probal to uštimat že danes. :)

RejZoR ::

Men preko OTA ni nikoli našlo posodobitev za Nokia 3110c, preko Nokia Suite pa vedno. No zdej se imenuje Ovi Suite.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Bavec87 ::

Še nekaj...sedaj sem pogruntal, da do vikenda nimam dostopa do kabla. Preko bluetootha se najbrž tega ne da delat kajne?

Bavec87 ::

Evo, danes sem se spravil to delat in mi nekak ni ratalo.
Na tej spletni strani piše, da je ta verzija možna na tem telefonu.
http://www.techcaw.com/2011/11/nokia-x6...
Na uradni Nokia support spletni strani piše, da je zadnja verzija firmwara v. 32.x. Sedaj imam naloženo verzijo v. 30, nokia suite mi po pregledu ne javi nobene nove verzije. What's up with that? :/
Najbrž z zagonsko datoteko pa to ne gre ane...vsaj jaz je še nisem našel.

krneki0001 ::

Zadnja verzija je V40.0.002.

Update je najhitrejši, če se priklopiš na kak wifi in klikneš posodobitev naprave. Sam dol potegne zadnjo verzijo in ti jo naloži.


Eduroam lahko uporabljaš še z verzijo 20.XXX.
Povezavo smo preizkusili tudi na telefonu Nokia X6, ki prav tako uporablja operacijski sistem Symbian s60v5, verzije 20.x. Uporabniški vmestnik naprave in protokoli, ki jih podpira, so enaki tistim na Nokiji 5800 Xpress music verzije v40.x in kasnejših. Na telefonu Nokia X6 lahko za vzpostavitev povezljivosti na eduroam prav tako sledite spodnjim navodilom.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Bavec87 ::

Novejše verzije od V30.0.003 mi ne najde, v tem je problem. Niti na Nokia suite, niti prek FOTA (firmware over the air). Napiše no updates available. Ni mi jasno zakaj.

krneki0001 ::

Katero verzijo X6 pa imaš?
Sam imam:
16GB
X6-00
RM-559
12.10.2011 pa sem si dal na telefon verzijo firmwera 40.0.002.C01.01
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Bavec87 ::

Isto verzijo kot ti, vse isto. Ne razumem zakaj mi ne najde. Se pravi, ti si šel na *#0000#, check for updates in ti je najdu al kaj? Pa drugače, pri V.40 dela vse tako kot je treba ali so kakšne težave?

krneki0001 ::

Ne , jaz se priklopim na wifi, potem pa pod programi kliknem na ikono "Posodobitev naprave" in mi sam pobere zadnjo verzijo z neta.

V.40 deluje brez problemov, pa že prej nisem imel nobenih problemov. Telefon dela od ponedeljka do ponedeljka - 8 dni z enim polnjenjem. Prej ga je potrebno polnit edino v primeru da uporabljam navigacijo, ampak takrat v avtu priklopim na polnilec (BT je stalno vklopljen, wifi pa samo tam koder vem da so omrežja, da lahko preverim služben mail).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Bavec87 ::

Ni ratalo, zato sem klical na NokiaCare, kjer sem izvedel, da se dostopnost posodobitev veže na produktno kodo telefona, ki označuje za kateri trg je bil narejen in iz tega katera je zadnja verzija, ki jo najde. Druga možnost pa je, da imaš telefon vezan na operaterja (npr. na Vodafone), kjer morajo pri Simobilu potrditi neko verzijo kot zadnjo, drugače je ne moreš naložiti.

@nebivedu: Imaš ti telefon zaklenjen na kakšno omrežje? Moj je od simobila, samo je skrekan, da deluje tudi na mobitel kartici, zgleda, da tega feature-ja še vedno ne podpira...

Lp Blaž

DonPierre ::

Če kršim kako pravilo, se že naprej opravičujem, (in se dajem moderatorju v izbris) sicer pa se da na nekaterih nokijah (za 5800) sem siguren) zamenjati product code na poljubno generično kodo (recimo eno, ki vsebuje slovenski jezik), potem pa preveriš še enkrat za posodobitve in načeloma najde. Slabost je, da naj bi potem garancija šla po gobe.

Lp

Bavec87 ::

Na kakšen način pa lahko narediš to? :)

krneki0001 ::

Moj telfon je odklenjen na vsa omrežja, ker je kupljen brez vezave.

Drugače pa malo poglej kaj in kako s programom Phoenix za nokie. Tam si lahko naložiš popravljene verzje programja, vključiš lahko karkoli že v sam sistem in podobno.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Bavec87 ::

Pomoje je potem to krivo, ker je telefon od simobila. Bom ju3 malo povprašal okol, tudi ta program bom pogledal, ki si mi ga predlagal. Zaenkrat najlepša hvala, mi je bilo v pomoč. :)

virusZz ::

Tudi jaz sem ga kupil pri simobilu in mi ne dopušča nadgradnje na novejšo verzijo programske opreme. Rešitev bi bila sprememba produktne kode, vendar s tem izgubim garancijo. Ne vem zakaj pri tem modelu ne sprostijo s strani operaterja zadnjih popravkov.
virusZz

krneki0001 ::

Jim ni v interesu. Raje vidijo, če nov telefon kupiš.

Sam se za garancijo ne sekiram, če je kaj narobe se X6 prodajajo po 40 do 60 evrov rabljeni, tako da si kupim drugega.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Bavec87 ::

Sem šel uprašat v eno trgovino na Vrhniki in je rekel, da mi lahko spremeni product code telefona in naloži zadnjo verzijo za recimo 5€. Pravijo, da je razlika ali update-aš firmware ali sesuješ telefona in ga samo naložiš. Mogoče bi lahko naredil tudi oboje sam, samo kaj pa vem, 5€ se mi ne zdi veliko, bom še videl.

@nebivedu: Bi mi lahko mogoče povedal product code tvojega telefona? Lahko na PM. Na ta način si lahko dodelim podobno kodo, za isto tržišče in odklenjen na vsa omrežja, ker vem, da je pri tebi našlo zadnjo verzijo.

Glede garancije se pa strinjam z vami. Telefon sem ravno pred 14. dnevi dobil z uveljavljanja, tako da imam novo stikalo za odklep zaslona, drugače pa itak velja samo še slabe 4 mesece. Pa tudi ti telefoni so zelo poceni, kar se tega tiče...

Lp Blaž

TOP ::

Pa kaj komliciraš za teh 5e.To je ena bira.Daj 5 e in boš mel mir,ker drugače ne boš tega zrihtal nikoli.

Bavec87 ::

Sej bom dal, samo rad bi, da mi nastavijo kodo, ki mi bo preverjeno omogočala V.40. Katera to je mislim da niti oni ne vejo.

krneki0001 ::

Product code ali production number?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Bavec87 ::

Product code, 7-mestna koda, najdeš jo pa pod baterijo. :)

krneki0001 ::

V telefonu je drugačna kot na zadnji strani telefona(pod baterijo). Tista pod baterijo je 05999Z6.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Bavec87 ::

Kako misliš drugačna? Kaj jo je že kdo spreminjal? Kakšna je pa potem tista? :)

Bavec87 ::

Zanima me tista, ki je trenutno apply-ana, da imaš lahko tako verzijo firmwara. :)

krneki0001 ::

0595388
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Bavec87 ::

Najlepša ti hvala! :)

krneki0001 ::

S programom phoenix lahko brez problema zamenjaš product code.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Bavec87 ::

Živjo!

Odkar sem update-al firmware na isto verzijo kot nebivedu sem opazil eno težavo. Telefon se mi ugaša sam od sebe pa to ne takrat, ko ga obremenim temveč takrat, ko ga pustim pri miru, čez nekaj časa počekiram, evo ugasnen. Mogoče je fora v tem, da indikator za polnost baterije ne dela pravilno, telefon dela dan in pol, wlan imam skozi uklopljen, indikator kaže do fula polno baterijo. Ima še kdo drug podobno težavo? Nebivedu? :)

Lp Blaž

krneki0001 ::

Sam imam inštaliran SPB Mobile shell in tam baterija kaže kr pravilno in pri 14% baterije dela telefon še kakih 24 ur, vmes pa vsake toliko časa nemarno piska, tako da slišim, kdaj se hoče ugasnit.

Hkrati imam pa na spb shellu narejene ikone da z enim klikom vklopim wlan ali pa bt, tako da ko ne rabim tega dvojega, to izklopim. Normalno mi telefon na tak način dela od ponedeljka do ponedeljka - ob ponedeljkih ga v službi dam polnit in priklopim na PC da se sinhronizira za vse sestanke med tednom.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Bavec87 ::

Sicer tega SPB Shella še nisem naložil, vendar vidim, da so drugače s telefonom velike težave. Telefon sploh ne ve kdaj je poln ali prazen. Kadar ga imam na kablu se sicer ne ugaša, vendar mi velikokrat napiše, da je baterija polna, kljub temu, da je skoraj čisto prazna in telefon sam prekine polnenje. Ko ga izklopim iz kabla se kmalu sam od sebe ugasne in ga ni moč več užgati, dokler ga spet ne priklopim na polnenje. Ene parkrat se je celo zgodilo, da je prišlo do nekega bug-a in se je telefon zaradi tega ugasnil. Naložen imam tudi nek Battery life program, ki prikazuje koliko baterije porabi določena aplikacija, koliko klici, koliko idle...odkar imam to verzijo firmwara ta aplikacija ne prikazuje več podatkov. Uglavnem velike težave. :)

nebivedu, si ti je že kdaj zgodilo kaj od zgoraj naštetega? Nekako težko verjamem, da tebi dela čisto brez težav. :)

Ima mogoče kdo kakšno drugo idejo kako rešiti problem? Če ne bo drugače bom zvečer pač prisiljen downgrade-ati firmware na v.32.

Lp Blaž

mastah ::

nokia x6 firmware v4 je samo za rm559 modele se mi zdi, lahko tudi simbyan anna nalozis gor

Bavec87 ::

Saj jaz imam RM-559 model, enak telefon, le da je bil moj kupljen pri simobilu in odklenjen na vse SIM kartice, njegov pa v prosti prodaji. Imam pa tudi podoben product code kakor on.

krneki0001 ::

bavec, teh simptomov jaz nimam. Meni telefon čisto normalno deluje (še vedno zako kot sem to gor opisal).

symbian anna pa dela prepočasi na tem telefonu, zato se ga ne splača dajat gor.

Pomoje je pri tvojem kaj narobe s telefonom, ne s programjem.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Bavec87 ::

Tega se še najbolj bojim. Bom malo poeksperimentiral pa bomo videli. :)

Nokia Belle verjetno ne bo na voljo za X6-ko, ali pač?

krneki0001 ::

nokia X6 je omejena na čas pred symbian anna in belle ker ima prepočasen procesor.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Bavec87 ::

Spet se oglašam, takrat mi je uspelo rešiti problem, konektorji s telefona na baterijo so bili potrgani in je tam telefon izgubljal stik.
Sedaj pa imam že nov problem:
Zadnjih par dni imam velike težave s telefonom in sicer:
- Dobim klic, vendar se na njega nikakor ne morem oglasiti (ne samo s tipko, to se ne dogaja vedno).
- Dobim msg in telefon ne odstrani kuverte na zgornjem delu zaslona, kljub temu, da sem ga prebral.
- Telefon zamrzne in ga ne morem ugasniti.
- Telefon mi mrkne in ga ne morem več zbuditi.
- Pri pisanju msg-jev in v funkciji kamere se mi na ekranu pojavijo vertikalne črte. (skoraj vedno, to je pomoje ločen problem).

Zgleda kot software-ska napaka, ko se to zgodi ne pomaga drugega, kot da zruvam baterijo in ponovno užgem telefon.
Naj še omenim, da mi je s tem firmwarom telefon delal normalno in ga v zadnjem času nisem posodabljal, kakor tudi katere druge programske opreme telefona.

Ima kdo kakšno mnenje kaj bi bilo lahko krivo? :)

Lp Blaž

krneki0001 ::

Naloži drug firmware.
Jaz imam trenutno en angleški firmware, ki ima vse bedarije (ovi store, nokia maps, ovi to in ono, ...) ven pobrane.
Ima full več rama fraj zato in zadeva deluje res odlično brez problemov.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Bavec87 ::

Zdej od včeraj popoldne naprej dela telefon pa spet normalno. Pomoje je spet kje kakšn slab stik in ga to zaj*bava.
Kako pa prideš do tistga firmware-a? :)

krneki0001 ::

Jst uporabljam navifirm
http://www.cpkb.org/wiki/Navifirm

Zadeva zlouda lahko katerkoli firmware za tvoj telefon, potem ga pa s phoenixom naložiš na telefon.

To dvoje uporabljam. Zdej pa delam en svoj firmware, pa me mal zaje*ava. Proban marest samo sistem, QT in spb shell, vse ostale programe, ki so zraven nametani pa bi izločil.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia 5800 XpressMusic (strani: 1 2 3 478 79 80 81 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
4041358735 (99391) WaterBoy
»

Nokia firmware update

Oddelek: Mobilne tehnologije
5663 (510) Jolbe
»

Symbian Anna na voljo za prenos

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
388470 (5590) neptun319
»

symbian nov firmware nov OS (simobil)

Oddelek: Mobilne tehnologije
191773 (1189) Dr_M
»

NOKIA 5800 XM problem z budilko,...

Oddelek: Mobilne tehnologije
181628 (1464) Bor H

Več podobnih tem