» »

Nokia E66/E71

Nokia E66/E71

«
1
2

st0jko ::

Najnovejši nokii serije E (E66 in E71)se mi zdita nadvse privlačni, pa me zanima če že ima kdo kakšne izkušnje?

Edini problem je da je v sloveniji ta telefona zelo težko dobit (simobil). :8)
keks?

ModriN96 ::

Omenjena aparata sta po zmoglivosti, funkicionalnosti, meniju čisto identična. Oba imata enak software, strukturo menija, isti fotoaparat. Edina razlika med tem dvema ja oblika.

E71 je zasnovana na QWERTY tipkovnici medtem ko E66 pa na navadni tipkovnici.

Tko da oba sta dobra telefona. Ne fališ z nobenim ;)

romci ::

Ena pomembna razlika je se - battery life. E71 ima zmogljivejso baterijo, medtem ko E65 komajda zdrzi 24 ur pri cca 1 uri pogovorov, vkljucen bluetooth in preverjanje emaila na 2 uri (izkusnje iz prve roke).

Drugace pa kul telefoncka.
-- not all those who wander are lost...

Sehnsucht ::

E71je res kul telefon, ok, ultra-portable PC.
In res je baterija zakon, ob kapaciteti okoli 1500 mAh (pri meni 1558 mAh) ti odvisno od tvojih potreb baterija lahko zdrži tudi do 7 dni.

ModriN96 ::

Bo držala ta edina velika razlika, sam sm meu e66 3 dni in je baterija res slaba. E71 mam pa zdej in mi bp drži 4 dni ob normalni uporabi.

profii ::

E66 2-3dni normalne uporabe.
je pa res da sta oba telefona vrhunske izdelave.
ne zgrešiš z nobenim. sta zame osebno najboljši nokiji.

Goldee ::

Da ne odpiram novega topica:

Kakšne so vaše izkušnje z baterijo pri e66?

Ta telefon imam en dober mesec in je preprosto super! Je pa ena stvar, ki me zelo moti in to je BATERIJA. Meni ob normalni uporabi zdrži samo en dober dan. Uporabljam pa ta telefon zgolj za klicanje (nastavljeno na GSM omrežje, saj tako porabi manj), izklopljen imam WLAN, izklopljen bluetooth, tisto utripajočo lučko, skratka vse, ki bi še dodatno skrajševalo avtonomijo baterije. Kličem cca 30 minut na dan + napišem 10 SMSov.
Kako lahko baterija ob takšni uporabi zdrži samo 24 ur?!
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

urosh ::

Meni na e71 - minimalna uporaba zdrži komaj 2 dni...

steev ::

Mata kolega in kolegica E66 in se oba pritožujeta nad baterijo. Kolegu ne zdrži niti en dan, je res da veliko kliče, samo vseeno mu je prej E50 zdržala 2-3 dni.
:|

djordjevic ::

Meni na e71 - minimalna uporaba zdrži komaj 2 dni...

Kaj, pri milem bogu, pa delaš? Meni ob konstantnem UMTS-u in nekaj klicih dnevno in vsaj malo wi-fi brskanja zdrži najmanj 5 dni, največ pa 7 dni.
No grave is deep enough to keep us in chains.

urosh ::

UMTS izklopljen. Kličem toliko kot nič. Maile mogoče preko Wlan pogledam 1x /dan...
Enako se dogaja sodelavcu (oba sva dobila telefona isti dan)... Dva dni pa mrk :S
Medtem ko mi privatna 5800 zdrži 5-6 dni BP... Gor je zandji FW, tel pravtako na začetku parkrat čist spraznjen/napolnjen... Pojma nimam zakaj...

Baterija je res čist v kurcu...

iskra ::

Kako ti pa signal lovi kjer se zadržuješ večino časa? Meni se skuri baterija pri 6300 v enem dnevu, če sem v kakih rovtah, medtem ko mi normalno zdrži 2x toliko (cela dva dneva).
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

djordjevic ::

To pa očitno nekaj ni v redu. Ker ta monster od baterije enostavno mora držat. Razumem recimo, da se spraznijo prve n95, ampak tu botruje predvsem podhranjena, 700 in še nekaj mAh baterija. Od e71 jih ima vendarle kar 1500.
No grave is deep enough to keep us in chains.

aston12 ::

Meni E71 drži okrog 5 dni (ne vem prav točno, ker je toliko časa, da je res dovolj, dan gor ali dol)

Goldee ::

Večinoma se zadržujem v Ljubljani, kjer nebi smelo biti težav s signalom.

Dejansko je ta baterija od e66 veliki minus. (sicer je 1100mAh, če se ne motim. Pri e71 je 1500mAh).
Sem klical na Teleray in potožil nad baterijo. So rekli, naj prinesem pokazat, pa da bodo malce izmerili kapaceiteto, pa pregledali polnilec. Saj, čudežov ni za pričakovati, ampak bi pa rad imel vsaj 2 dni avtonimije na telefonu, ker 1 dan je pa res kriza.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

K0K0 ::

A imaš mogoče Garminovo navigacijo naloženo ?
Odkar imam naložen Garmin mobile xp mi E71 kljub izklopljeni navigaciji zdrži samo 2 dni. Pred tem je baterija držala cca 4 dni.

Goldee ::

A imaš mogoče Garminovo navigacijo naloženo ?
Odkar imam naložen Garmin mobile xp mi E71 kljub izklopljeni navigaciji zdrži samo 2 dni. Pred tem je baterija držala cca 4 dni.


Imam naložen Garmin Mobile XT.
Misliš, da je res to krivo? Saj je GPS neaktiven, ko aplikacija ni odprta?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

ShowDown ::

Tudi jaz imam Nokio E66. Telefon je res odličen po funkcionalnosti, meni je zelo všeč, edino kar tudi mene moti je baterija. Zdrži mogoče dan pa pol. ;((

jype ::

E71 mi zdrži teden dni ob skromni uporabi in do 2 dni ob resnejši. Če mi v ozadju teče skozi 3G povezan putty, zdrži približno 40 ur.

hooger ::

A imaš mogoče Garminovo navigacijo naloženo ?
Odkar imam naložen Garmin mobile xp mi E71 kljub izklopljeni navigaciji zdrži samo 2 dni. Pred tem je baterija držala cca 4 dni.


Imam naložen Garmin Mobile XT.
Misliš, da je res to krivo? Saj je GPS neaktiven, ko aplikacija ni odprta?


Vsekakor je kriv garmin (čeprav aplikacija ni adprta). Je že kar nekaj napisanega po netu glede tega.

Goldee ::

E71 mi zdrži teden dni ob skromni uporabi in do 2 dni ob resnejši. Če mi v ozadju teče skozi 3G povezan putty, zdrži približno 40 ur.


Ja, vendar e71 ima 1500mAh, e66 pa "samo" 1100mAh.
Okej, bom malce pobrskal po netu za to težavo, bom pa vseeno nesel telefon na Teleray, pa da še oni pogledajo (da vidim, kaj bodo rekli).
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

zee ::

@jype: povezovanje na dostopne tocke (access pointe) z WPA/WPA2-PSK avtentikacijo ti dela na Nokiji E71 ?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

djordjevic ::

Jaz imam doma WPA-PSK in dela brez težav.
No grave is deep enough to keep us in chains.

zee ::

Hvala.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

urosh ::

No. Sedaj pa tak.

Odstranil sem Gamina in sedaj zdrži 7 dni +
Moram pa si še prenesti zadnjo verzijo in sprobati z njo. Sedaj lahko samo pohvalim telefon (kljub dejstvu, da sem prej grajal baterijo) :D

zee ::

Lepo to slisat. Sem pa nekje prebral naslednje:
Provide a background service that monitors incoming messages which may contain information used by Garmin Mobile XT. A new setting will allow the user to turn this option off (Tools -> Settings -> System -> Launch Background Service)
(spremembe v GarminXT med verzijo 5.00.20 in 5.00.30)

Je kdo probal, ce je morda to vzrok za tezave z baterijo v navezi z Garminom?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

djordjevic ::

Menda, ja. Sicer pa je ravno te dni prišel firmware update. Čeprav je bil telefon že prej salamensko hiter za symbian, je zdaj še hitrejši, razlike, ki pa sem jih doslej opazil so: hitrejše brskanje prek vgrajenega brskalnika (wi-fi), svetla podlaga v imeniku pri temah in, kolikor je povedal kolega, sam še nisem preverjal, odpravljen roza odtenek pri fotoaparatu (ja, menda je zdaj celo uporabna ;)).
No grave is deep enough to keep us in chains.

zee ::

Hvala za info.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

urosh ::

FW update za kateri telefon? na e71 mam že en čas istega in ne najde ni novega...

djordjevic ::

Ta zadnji je bil zdajle 200 in še nekaj. Jaz sem jo kupil, ko je imela še stari software.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Goldee ::

Menda, ja. Sicer pa je ravno te dni prišel firmware update. Čeprav je bil telefon že prej salamensko hiter za symbian, je zdaj še hitrejši, razlike, ki pa sem jih doslej opazil so: hitrejše brskanje prek vgrajenega brskalnika (wi-fi), svetla podlaga v imeniku pri temah in, kolikor je povedal kolega, sam še nisem preverjal, odpravljen roza odtenek pri fotoaparatu (ja, menda je zdaj celo uporabna ;)).


Kje dobiš ta update?
Je to mogoče:
http://europe.nokia.com/get-support-and...
?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

borča ::

E71 je zelo zelo dober telefon! Baterija mi drži do tri dni. Inštaliran imam Nokia meseging sistem za potisno pošti, ki deluje super super!! Prav tako Fring. Z povezovanjem na WLAN nimam nobenih problemov.
Izdelava telefona je odlična. Edino kar me moti je slaba kamera. Uporabna je samo za MMS.

djordjevic ::

Inštaliran imam Nokia meseging sistem za potisno pošti, ki deluje super super!!

Do tell more. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

krop ::

Menda, ja. Sicer pa je ravno te dni prišel firmware update. Čeprav je bil telefon že prej salamensko hiter za symbian, je zdaj še hitrejši, razlike, ki pa sem jih doslej opazil so: hitrejše brskanje prek vgrajenega brskalnika (wi-fi), svetla podlaga v imeniku pri temah in, kolikor je povedal kolega, sam še nisem preverjal, odpravljen roza odtenek pri fotoaparatu (ja, menda je zdaj celo uporabna ;)).


Kje dobiš ta update?
Je to mogoče:
http://europe.nokia.com/get-support-and...
?


Nokia software updater
Meni najde posodobitev 200. pa še nekaj.
Sicer si patu malo preberi

zee ::

Vprasanje:
Trenutno imam iPhone 2G. Naslovi in koledarji se preko storitve Push sinhronizirajo z Macbook Projem in racunom na me.com. Lahko to nekako navezem na E71 ali je zadeva prvenstveno namenjena iPhonom? Kakopak sprasujem strica Googla, kako je s tem, vendar me obenem zanima, ce ima kdo izkusnje.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

krop ::

Vprasanje:
Trenutno imam iPhone 2G. Naslovi in koledarji se preko storitve Push sinhronizirajo z Macbook Projem in racunom na me.com. Lahko to nekako navezem na E71 ali je zadeva prvenstveno namenjena iPhonom? Kakopak sprasujem strica Googla, kako je s tem, vendar me obenem zanima, ce ima kdo izkusnje.


Ne vrjamem.
za Nokio maš Nokia Pc suite

zee ::

Skoda. Sem namrec ze placal narocnino za eno leto, ceprav dejansko uporabljam samo sinhronizacijo naslovov in koledarja (GoogleCalendar zgleda ne podpira alarmamov :( ...).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

bullet321 ::

mogoce ena poglavitna stvar še za nekoga ki se odloča med tema dvema telefonoma.. E71 ima GPS, E66 pa nima.
mislim da tega se ni nobeden konkretno napisal..
LP

krop ::

Na E71 lahko pograjam samo fotoaparat. Vse ostalo dela ko urca.
Sm zelo zadovoljen lastnik.

Doman ::

@bullet321

E66 ima GPS. Meni je telefon zelo všeč in z njim nimam nobenih problemov. Kvaliteta izdelave je odlična, hiter je, edino slike so neuporabne, a jih niti ne rabim.

Goldee ::

mogoce ena poglavitna stvar še za nekoga ki se odloča med tema dvema telefonoma.. E71 ima GPS, E66 pa nima.
mislim da tega se ni nobeden konkretno napisal..
LP


Ne govori neumnosti! E66 ima GPS.
Še enkrat, E66 in E71 sta popolnoma identična telefona, razlikujeta se le v postavitvi tipk. Če nekomu paše qwertz tipkovnica, bo vzel e71, drugače pa e66.


Also:

E66 Features

OS Symbian OS 9.2, Series 60 v3.1 UI
CPU ARM 11 369 MHz processor
Messaging SMS, MMS, Email, Instant Messaging
Browser WAP 2.0/xHTML, HTML
Radio FM radio; Visual radio
Games Java downloadable
Colors White Steel, Grey Steel
GPS Yes, with A-GPS support; Nokia Maps
Java Yes, MIDP 2.0
- MP3/AAC/MPEG4 player
- Document viewer (Word, Excel, PowerPoint, PDF)
- Push to talk
- Voice command/dial
- Turn-to-mute
- Organizer
- VoIP
- Printing

http://www.gsmarena.com/nokia_e66-2426....
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

djordjevic ::

Pomembna razlika med obema telefonoma je sicer tudi v velikosti in posledično avtonomiji baterije. E71 je tu nepremagljiva.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Fizikalko ::

OK, zdej pa še jaz razmišljam o E71, zanima me le, katere mape za GPS uporabit. Garmin zjebe baterijo, torej odpade. Kakšna druga in podobno učinkovita varianta?

Se da iGo 8 dat gor, na primer?

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

Mislim, da je tisto z žretjem baterije v zadnji verziji garmina odpravljeno.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Goldee ::

Ja, baterija je močnejša pri e71.
Drugače pa namesto Garmin XT recimo TomTom?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

WODAK ::

Tom Tom ne podpira integriranega GPS-a. Tud z dodatnimi aplikacijami (kot recimo na N95, kjer je delovalo vse brez problema -BT hack itd.) žal nisem uspel spostavit povezave na interni GPS na E66. Na zunanji GPS pa deluje kot urca :)
huh? :)

WODAK ::

E66 ima integriran GPS...še 1 x poglej specifikacije in se prepričaj preden se razpišeš... :)

mogoce ena poglavitna stvar še za nekoga ki se odloča med tema dvema telefonoma.. E71 ima GPS, E66 pa nima.
mislim da tega se ni nobeden konkretno napisal..
LP
huh? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WODAK ()

jype ::

A Tomtom podpira vgrajeni GPS? Men se zdi, da zna samo z bluetooth GPSi komunicirat.

Goldee ::

Sodelavec ima na aparatu HTC tytnII navigacijo TomTom in dela brez problemov. Ima pa aparat vgrajen GPS, oziroma A-GPS.

Mimogrede, eno vprašanje - ali kdo uporablja aplikacijo SportsTracker na Nokii e66/e71? Včeraj sem šel tečt in preizkusil to aplikacijo in mi je 15 minut vzpostavljajo povezavo? :S
Pol sm dal GPS filtering na "medium" in se je hitr vpozstavla povezava, vendar so bili pa odčitki slabši (tekel sem denimo 47km/h :P).
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

srus ::

Ali kdo ve, če T-2 mobilna TV dela na Nokii E66. Na moji E65 mi namreč ne dela, morda je vzrok v nepodpori HSDPA?

Ker mi je E65 po obliki in funkcionalnosti po dveh letih še vedno izjemno všeč, bi ga upgradiral le na E66.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Innov8 - problem

Oddelek: Mobilne tehnologije
142346 (1554) tnedel1
»

Nokia predstavila E72 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
6110682 (8754) BigWhale
»

Kater mobitel naj kupim kot sedanji lastnik Nokio 6310i ?

Oddelek: Mobilne tehnologije
202189 (1706) Ciklamen
»

Avtonomija baterije Nokia N78

Oddelek: Mobilne tehnologije
71771 (1705) Ciklamen
»

Kateri gps mobilnik kupiti? Nokia, Samsung, ipd.

Oddelek: Kaj kupiti
235664 (4919) Mirč

Več podobnih tem