» »

Nokia E66/E71

Nokia E66/E71

1
2
»

c00L3r ::

Sodelavec ima na aparatu HTC tytnII navigacijo TomTom in dela brez problemov. Ima pa aparat vgrajen GPS, oziroma A-GPS.

Na Windows Mobile platformi deluje TomTom z vgrajenim GPS sprejemnikom. Na Symbian platformi pa ne. Zakaj je tako, pa nevem.

bastadu ::

Tudi sam sem novi lastnik E66, zaenkrat zadovoljen ... Zanima me pa glede velikosti pomnilniške kartice, namreč rad bi si kupil večjo in sedaj ne vem kakšno maksimalno telefon podpira. Pod specifikacijami je mogoče zaslediti, da je max. 8GB, medtem ko je pa med dodatno opremo za ta telefon moč zaslediti 16GB kartico. Mi lahko kdo iz prve roke pove, če telefon prebavi 16GB?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

D3m ::

Jst sem pa novi lastnik E71 in sem tudi zadovoljen s tem aparatom.
|HP EliteBook|R5 6650U|

bastadu ::

Eno vprašanje glede E66: telefon mi v mirovanju prikazuje datum in uro, v neosvetljenem načinu seveda, ampak problem je, ker ta ura ne teče. Šele ko pritisnem srednjo izbirno tipko, se ura osveži. Se da kje nastaviti da teče ali je pač bug da ne teče?

playnoy ::

Lepo to slisat. Sem pa nekje prebral naslednje:
Provide a background service that monitors incoming messages which may contain information used by Garmin Mobile XT. A new setting will allow the user to turn this option off (Tools -> Settings -> System -> Launch Background Service)
(spremembe v GarminXT med verzijo 5.00.20 in 5.00.30)

Je kdo probal, ce je morda to vzrok za tezave z baterijo v navezi z Garminom?

Živjo! Jaz sem to probal, pa mi še vedno baterija drži samo dva dni ob normalni uporabi. Če bojo kakšne nove inofrmacije o tem, kako rešit zadevo, bom zelo vesel... Drugače pa je telefon prva liga...

Fizikalko ::

Menda pomaga, če v task managerju kill-aš garmin process.

Doman ::

Po zbrisanem garinu mi baterija na e66 zdrži celih 5dni :) Prej pa 1-2dni..

Goldee ::

Po zbrisanem garinu mi baterija na e66 zdrži celih 5dni :) Prej pa 1-2dni..


Js sm si tud zbrisal Garmin, pa mi namesto en dan zdrži dva. Kako tebi zdrži 5 dni mi pa ni jasno? A ugašaš telefon čez noč? Pa saj v idle ne porabi skoraj nič...
Čudno.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

bastadu ::

Meni zdrži okoli 4 dni z nameščenim tazadnjim Garminom XT ...

krop ::

Naložil garmin 5.40 in mi baterija na E71 zdrži 2 dni dlje. Torej 4 dni

Doman ::

@Goldee
Še meni ni jasno. Povezan sem le na gsm omrežje, wi-fi, bluetooth in ostale aplikacije imam izklopljene. Mail preberem približno 2x na dan, pogovarjam pa se mogoče 15min na dan. Telefon imam vklopljen 24/7 :) Včeraj zvečer sem imel eno črtico in se je šele sedaj izklopil. Mi je kar čudno, po tem, ko sem ga prej moral polniti vsak dan.

Lp, Doman

h33trick ::

Meni pa ni jasno kako vam pri nokii e71 zdrži samo 3 dni...
Telefon sem kupil že v decembru (ja, takrat, ko ga ni bilo možno dobiti na simobil) in meni baterija zdrži celih 5dni, izklopljene imam samo hitre dostop do funkcij (na zaslonu), telefon je pravtako prižgan 24/7...malo čudno...
Drugače je telefon ZAKON,!! :)

Fizikalko ::

Evo, nabavil E71. Zaenkrat super zadovoljen, gor imam sledeče:

Taskman
Fringle
GarminXT 5.0.40
CorePlayer
GoogleEarth
Xelnex Lite
Opera

Kdo še kaj priporoča?

djordjevic ::

Si zadovoljen z garminom? Jaz bi tudi moral nekaj naložit, pa se še nisem spravil zraven.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Fizikalko ::

Kar zadovoljen, edino ne morem ga prepričat, da naj mi glasovno vodenje predvaja (zvok) preko bluetooth-a (v avtoradio pač). Če je telefon konektan z avtoradiom, se zvočno glesovni napotki ukinejo oz. se jih ne sliši...

Kdo pozna kakšno finto, mogoče?

Zurbum ::

Pozdravljeni,

tudi sam sem postal ponosni lastnik Nokia E71 in glede na to, da vas je tu veliko tkšnih, ki mi lahko svetujete, vas prosim za odgovore:

-videl sem, da obstaja novi firmware in me zanima ali je pametno, da si ga instaliram. Predvsem me zanima, ali se mi prednaložene aplikacije izbrišejo, ali bo tipkovnica ostala QWERTZ in bodo ostali šumniki.

-ali je GPS modul aktiven samo, ko so startane GPS aplikacije? Ali ga lahko posebej izključim?

-ali je možno, da bi se pri preklopu načina spremenil tudi profil?

-kje se izklopi uporaba 3g omrežja (baje, da potem baterija zdrži dlje)

-za internet bi uporabljal samo wlan prehod. Ali je potrebno vsako aplikacijo posebej konfigurirati ali je možen generalna konfiguracija, da bi me vedno vprašalo, kateri prehod se uporablja za dostop do interneta. GPS mi je avtomatsko hodil na internet preko simobilove točke po nove satelite.

-pri prenosu iz stare nokie sem veliko št. izgubil. Ugotovil sem, da so se izgubile telefonske pri osebah, ki so imele več mobilnih številk. Izvoz sem delal z PC Suite v csv format. Kaj uporabljate za sinhronizacijo. Slišal sem za Google sync in Ovi.

-Nikakor ne morem nastaviti, da bi se GPS določitev položaja povezovala preko wlana. Tu mi vedno ponudi le simobil dostopne točke. Mogoče ve kdo zakaj?

-Ali se da izklopit, da ne bi utripala lučka okrog "select" gumba, ko je telefon zaklenjen? Videl sem, da se lahko nastavi, koliko časa ti utripa, če imaš neodgovorjen klic ali sms, nikjer pa nisem zasledil, kako izklopiti tisto blinkanje.

sajmon ::

@Zurbum

-kje se izklopi uporaba 3g omrežja (baje, da potem baterija zdrži dlje)
Orodje/Nastavitve/Telefon/Omrežje/Omrežni način

bastadu ::

Vprašanje glede E66: lahko nekdo razloži kako se ta lučka na izbirnem gumbu nastavi tako, da utripa samo kadar imam neodgovorjen klic ali sporočilo? Namreč sedaj če ga omogočim skozi utripa ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

bond007 ::

Pri 5800 (verjetno je pri e serijah podobno...) greš pod nastavitve/telefon pa čist dol maš "opozorilne lučke":\ pol pa izklpiš "utrip. luč. v pripr.".

bastadu ::

Nikjer ne najdem izklopa "utrip. luč. v pripr.", ampak jo lahko samo vklopim ali izklopim ...

h33trick ::

nevem kako je pri noki-i E66, pri E71 greš na meni nastavitve/splošno/
prilagajanje/opozorilna lučka/obveščanje o dogodkih...

Tam si nato izbereš kdaj bi rad, da ti lučka utripa

-lp

bastadu ::

No tole z lučko rečmo da sem rešil ...
Se mi pa pojavlja še ena čunda zadeva, in sicer jaz imam E66, moja punca pa 5800 XpressMusic. Doma imam postavljeno WLAN dostopno točko, preko katere se obadva povezujema za občasen pregled mejlov in strani. Problem nastane, kadar se hočema obadva naenkrat povezat na WLAN, ker tistemo ki se drugi povezuje se nikakor noče povezati oz. deluje za crknit počasi, skratka neuporabno. Je kot da bi prva povezava zaprla povezavo drugi ... V nastavitvah wlan routerja ni nikjer kakšne takšne nastavitve, da bi povezavo omogočil samo določenemu številu uporabnikov (v tem primeru samo enemu). V čem bi lahko bil problem?

zee ::

Hm. A dobita enak IP naslov? Vklopi DHCP na dostopni tocki.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

bastadu ::

DHCP je vseskozi vklopljen ...

h33trick ::

prek česa imaš filtrirano povezavo na router (fizični naslov, izbira naprave...)

Zurbum ::

Če imaš na routerju vklopljen DHCP, poglej, da imaš na obeh telefonih vključeno, da ti samodejno dobi IP naslov.


Kar se tiče lučke, pri E71 se jo izklopi v "Profil", v nastavitvah pa lahko nastaviš, kdaj naj ti utripa (sms, neodgovorjen klic...).

bastadu ::

Tudi sam sem novi lastnik E66, zaenkrat zadovoljen ... Zanima me pa glede velikosti pomnilniške kartice, namreč rad bi si kupil večjo in sedaj ne vem kakšno maksimalno telefon podpira. Pod specifikacijami je mogoče zaslediti, da je max. 8GB, medtem ko je pa med dodatno opremo za ta telefon moč zaslediti 16GB kartico. Mi lahko kdo iz prve roke pove, če telefon prebavi 16GB?

Še vedno nisem dobil odgovora, če E66 prebavi 16GB kartico ali ne?

Goldee ::

Tudi sam sem novi lastnik E66, zaenkrat zadovoljen ... Zanima me pa glede velikosti pomnilniške kartice, namreč rad bi si kupil večjo in sedaj ne vem kakšno maksimalno telefon podpira. Pod specifikacijami je mogoče zaslediti, da je max. 8GB, medtem ko je pa med dodatno opremo za ta telefon moč zaslediti 16GB kartico. Mi lahko kdo iz prve roke pove, če telefon prebavi 16GB?

Še vedno nisem dobil odgovora, če E66 prebavi 16GB kartico ali ne?


Google?
Iz NOKIA foruma:


I bought a 16Gb MicroSDHC card from Nokia (Nokia MU-44), and it works fine with my E66. It seems the "Energy" 8Gb memory card is just not fully compatible with my E66. However, with an adapter it seems to work fine with my pocket camera, so that memory card got use as well, after all.



Everythings fine now, I have all the Nokia Maps (all over the world) and pretty much my whole mp3 music collection in my 16GB card now, and still there is lots of room to spare. Maybe I'll transfer some Divx-videos there to be used with the mobile Divx player I installed yesterday. :smileyhappy:
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

BigWhale ::

Od kar sem na 'novem' firmware-u ne znam izklopit zvoka pri fotoaparatu. !? Lahko izbiram samo med stirimi zvoki. Precej annoying, ker imam drugace vse zvoke vedno izklopljene.

Zurbum ::

Ja, na žalost se z zadnjim FWjem ne da več izklopiti zvoka pri fotoaparatu :|

MrAs ::

Drugače pa kupiš novo baterijo za http://www.mobiplanet.si/, jaz imam ono 1100mAh, drži 4 dni.
MrAs@mobiplanet.net
040 38 37 37
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Innov8 - problem

Oddelek: Mobilne tehnologije
142349 (1557) tnedel1
»

Nokia predstavila E72 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
6110726 (8798) BigWhale
»

Kater mobitel naj kupim kot sedanji lastnik Nokio 6310i ?

Oddelek: Mobilne tehnologije
202199 (1716) Ciklamen
»

Avtonomija baterije Nokia N78

Oddelek: Mobilne tehnologije
71775 (1709) Ciklamen
»

Kateri gps mobilnik kupiti? Nokia, Samsung, ipd.

Oddelek: Kaj kupiti
235677 (4932) Mirč

Več podobnih tem